Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość __zosia78

Gruczolak przysadki

Polecane posty

Gość skorp 71
do ania witam serdecznie jestem ciekawa ile czekałaś na zabieg czy twój makrogruczolak jest duży ? mój ma 13 x14 mm ciekawe czy go można rozpędzić lekami. odebrałam wyniki badań hormonów i bardzo dziwne ale wszystkie mam w normie prolaktyna wynosi 265ml ,moż e zle mi coś zbadali czy hormony się bada w określonych dniach cyklu .wszystkie badania są płatne tak mnie poinformowano i chyba zrobie je jeszcze raz przed wizytą u Zielińskiego bo trochę zgłupiałam .Napisz kiedy masz zabieg będe sie za ciebie modliła. pozdrawiam wszystkich serdecznie którzy piszą bo dzięki wam wiem co za g.... ma w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania76
Skorp 71 Cześć , Ja o swoim gruczolaku dowiedziałam się w lipcu ubiegłego roku (wymiary 20x15mm), prolaktynę miałam na poziomie 75 (norma 25). Zaczęłam brać norprolak i prolaktyna była w normie. W marcu miałam kolejny rezonans, Endokrynolog mówiła, że skoro prl jest w normie to napewno się zmiejszył. Po rezonansie przeżyłam szok, urósł (teraz 23mm). Endokrynolog powiedział, że konieczna jest operacja, polecił dr Zielinskiego. Byłam na wizycie w połowie kwietnia i mam położyć się w szpitalu 18.05. Wiem, że guz nie jest z powodu nadmiaru prl (tak tłumaczyła mi endo - z tego co wyczytałam te z nadmiaru prl są to najczęstsze guzy ), ale mam się nie stresować. Nie wiem co o tym wszystkim myśleć, ale chciałabym mieć to już za sobą. Czasami zadaję sobie pytanie czy nie za szybko podjęłam decyzję, czy powinnam jeszcze pójść do innego endokrynologa, a z drugiej strony jeżeli on rośnie to boję się o wzrok (na razie wszystko jest ok). A jak u Ciebie, jakie wyniki hormonów robiłaś? Czy byłaś z nimi na konsultacji u endokrynologa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SKORP 71
DO ANIA Konsultacje endokrynologa mam jutro wszystki e badania robiłam tzn.hormony na własne życzenie bo chcę byc przygotowana na wizytę u Zielińskiego jak najlepiej .zobacze co mi powie endo . 2lata temu wykryto u mnie guz tarczycy ale bardzo mały niedoruszania i natym sprawa się skończyła hormon tsh miałam dobry więc nic mi nierobili więcej a tu taki kwiatek. Co do twojego zabiegu usuń go zami ci narobi pustki w organiżmie wiem że to trudne sama będe musiała podjąc taką decyzję ale będzie dobrze zobaczysz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wsstydliwaa
Kochani napiszcie mi proszę, czy ktos z Was tu na forum, majac gruczolaka ma problem z wypadajacymi włosami na głowie , ale tez z pzrerzedzajacymi sie brwiami, rzesami, i łonowymi? Prosze odpiszcie mi czy ktos tak ma? bardzo Was proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do skorp 71
a jakie mialas objawy tego gruczolaka skoro poszłas zrobic rezonans,? bi piszesz ze hormony masz w normie, wiec co cie skłoniło do wykonania badania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania76
do Skorp71 Wiesz jak czytam twoj przypadek to polecam Tobie wizytę w Warszawie u prof. Zgliczyńskiego. To endokrynolog (z opini wynika, że naprawdę super specjalista) który "współpracuje" z dr Zielińskim. Jeżeli będzie u Ciebie potrzebny zabieg to napewno skieruje Cię do dr Zielińskiego (wcześniej Dziewczyny pisały, że konsultuje się z nim). Jeżeli będziesz potrzebowała telefon to daj znać. Ja też chciałam do niego jechać, ale wizytę miałam umówioną za 2 miesiące, a wg mojej endo nie mogę czekać. Pozdrawiam Ciebie serdecznie, trzymaj się, wygramy z tą okropną chorobą!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SKORP 71
Moje pierwsze objawy to był ból głowy który utrzymywał się przez tydzień najpierw lekarz stwierdził ze to ciśnieni ale cos mni niepokoiło i poprosiłam o prześwietlenie głowy . Tomografia wykazała guz a pó zniej rezonans to potwierdził .Włosy mi niewypadają ale mam proble z oczami tzn czasem mam taką mgłę i zawroty głowy natomiast ból głowy minął choć czasem czuję jakby cos mi tam się "ruszało" bardzo proszę o telefon do tego endokrynologa gdzie on przyjmuje i ile za wizyte 'czy on przyjmuje w warszawie bo ja jestem z okolicy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megii77
skorp witam.ja dzięki prof. Zgliczyńskiemu mam prawidłową diagnozę(poczytaj moje wcześniejsze posty)...przez 8 lat twierdzono,ze to mikrogruczolak....mimo prawidłowych hormonów tarczycy (jakie masz TSH?), polecam zrobienie scyntygrafii tarczycy....prawidłowe hormony nie zawsze świadczą o tym,ze tarczyca funkcjonuje prawidłowo, tym bardziej,że masz guzka..., ale to tylko taka moja rada:-)...podaję numer do prywatnej kliniki endokrynologii prof. Zgliczyńskiego:0-22 837 70 70, prof. przyjmuje na ul. Górczewskiej (Warszawa - Wola)...niesamowity człowiek.....:-)pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dotka 82
Do Scorp i pozostałych namiary na prof. Zgliczyńskiego- numer do przychodni (22) 837 70 70, adres: ul. Górczewska 167 Warszawa Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megii77
dziewczyny i pamiętajcie nie podejmujcie pochopnych decyzji...operacja na przysadce to powazna sprawa....jak juz nie ma możliwości leczenia farmakologicznego lub leki nie skutkują wtedy dopiero zabieg.....trzeba spróbować wszystkiego.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m_lena
Czesc WAM:) Ja u prof Zgliczyńskiego sie lecze. Ale nie prywatnie ,a w Wawie w Szpitalu Bielańskim. Na wizyte czekam zawsze miesiac, wiec nie jest mega dlugi termin, zwlaszcza, ze profesor przyjmuje tylko we wtorki i to 3godziny. Napisze pozniej tu nr bezposredni do rejestracji endokrynologicznej, bo nie mam teraz go przy sobie. Bylam u niego ostatnio dokladnie m-c temu,zapisal mi Bromergon. Tyle sie tu naczytalam,ze sie naprawde zle czuliscie po tym. Balam sie jak cholera to brac bo musialam byc w formir. Zaczelam od polowy tabl. wieczorem na noc.Tak polecil prof Zgliczyński. I wiecie co ,nie jest zle, w sensie,że nie ma tragedii. Fakt,ze zaparcia sa straszne i spac sie ciagle chce co jest meczace. Zobaczymy jak bedzie jak zaczne brac, tak jak powinnam, cala tabletke. Dziewczyny mi włosy juz od roku wypadaja strasznie!!! Mam polowe wlosow na glowie, rzesy i brwi tez sie przerzedzily.Ale jesli chodzi o wlosy na glowie to gubie je okropnie,wszedzie ich pelno:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czy lekarz rodzinny
moze dac skierowanie na tomografie komputerową albo na rezonans? a jesli nie to jaki specjalista moze wydac skierowanie? Bardzo prosze o odpowiedz jesli ktos z Was wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megii77
skierowanie na TK lub rezonans może wydać: neurolog, neurochirurg lub endokrynolog....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czy lekarz rodzinny
A które badanie jest dokładniejsze, tomografia czy rezonans?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m_lena
Dokładniejszy jest rezonans. Skierowanie może dać też okulista. Nie wiem czy rodzinny też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lekarz rodzinny też może dać skierowanie na rezonans. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBB
A jakie macie TSH ? bo TSH to hormon przysadki, i skoro jest gruczolak to chyba to TSH nie powinno byc w normie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 18bartek
Mi wykryto gruczolaka ze wzgledu na skoki poziomu TSH. przez rok czasu bylme leczony na niedoczynnosc tarczycy (tsh skakało z 9 na 7, potem na 5 i znowu 9). Po rezonansie magnetycznym z czawrtku okazalo sie ze mam gruczolaka 3x3.5 mm i drugiego mniejszego. Oporocz wysokiego tsh mam zawroty, mgle przed oczami. Mam wizyte na wtorek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megii77
tu kasia Witam.niestety w moim regionie jest bardzo ciężko, a właściwie niemożliwe,aby lekarz rodzinny dał skierowanie na rezonans.....,ale cieszę się ,że jeszcze tacy lekarze rodzinni którzy daja takie skierowania...oby takich więcej...:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megii77
tu kasia a tak a propos TSH? czy u Ciebie tarczyca funkcjonuje prawidłowo, jakie masz wartości TSH jeśli oczywiście mozna zapytać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 18bartek
jesli chodzi o mnie to jeszcze nie rozpoczalem leczenia gruczolaka tylko przez rok leczylem niedoczynnosc przez te skoki tsh. Obecnie jeszcze biore leki na tarczyce a tsh mam 5.7 a norma to max 4.2. Dopiero we wtorek ide na wizyte i dostane leki na gruczolaka. A jakie jest samopoczucie na lekach na gruczolaka? bo boje ze bede zle sie czul na tych lekach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasik 69
18bartek przy gruczolaku nie zawsze tsh jest nieprawidłowe, ja jestem po oepracji gruczolaka i tsh, ft3 i ft4 miałam po prostu idealne. Jakie leki na gruczolaka? to zależy jaką masz chorobę i jakiego typu jest to gruczolak, bo są doprawdy bardzo różne. i w zależności od jego charakteru są inne leki, przy akromegalii np jest podawany sandostatine lar- zastrzyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m_lena
Czesc:) Kto z Was bral lub bierze BROMERGON? Pisaliscie rozne watki o tym,ale nie jestem w stanie wszystkiego wstecz czytac:( Gdybyscie odpowiedzieli bylabym wdzieczna. pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o kurcze blade...
Powiedzcie mi czy tomografia tez wykryje ewentualnego groczolaka, czy jednak lepiej od razu rezonans zrobic? pytam dlatego ze chce zrobic prywatnie a rezonans jest drozszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o kurcze blade...
aha i jeszcze jedno, czy po takim badaniu od razu mnie tam poinforuja gdyby było cos nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pseudonim1
Czy majac gruczolaka tez macie takie ciągłe mroczki przed oczyma? czasami nawet takie cos jakby chmara much wam prze oczyma latała.Macie taki objaw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kielczanka
Czy taki objaw tez moze wskazywac na gruczolaka? Jak wstaje z krzesła , albo jak leze i wstaje to mam jakies zawroty głowy,mam to naokrągło.Siedze sobie, wstaje i zawroty mam, a czasami az szumy w głowie. od zcego to moze byc????????? mialam tak ze wstalam, poczulam zawrot głowy, widziałam jakies mroczki pzred oczami , jakos tak słabo mi sie zrobiło i nagle przestałam widziec na 1 oko, nie widzialam jakies około 5 minut , potem odzyskałam wzrok.Lekarz mnie jednym słowem olał. Musze sama szukac przyczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 18bartek
Moje objawy to zawroty głowy, mgła przed oczami, sniezy mi obraz. Mam gruczolaka 3x3.5 mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m_lena
Ja tez mam zawroty glowy. Wystarczy,ze gwaltownie rusze glowa i juz mnie kreci,ze musze sie czegos zlapac. Nie wiem czy to objaw guza...moze:/ Dal mnie wielkim bolem jest to,ze przez to male cholerstwo stracilam figure:( utylam a zgubic nie daje rady:( zwlaszcza talia sie roztyla,ech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do m_lena
ale leczysz sie czy zcekasz na operacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×