Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość __zosia78

Gruczolak przysadki

Polecane posty

Gość gość
Profesor przyjmuje na ul Mokotowskiej w warszawie, prosze poszukac w internecie namiarow na przychodnie. Koszt wizyty 280zl, stamtad prof powinien skierowac od razu do szpitala na Szaserów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ktoś pytał o endokrynologa z Trójmiasta. Polecam Jolanta Zdanowska-Filipczak oraz Sonia Kaniuka-Jakubowska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie, czy możecie polecić dobrego endokrynologa najlepiej z Poznania lub Wrocławia? Chodzi o doktora, który rzetelnie podchodzi do pacjenta. Mój poprzedni lekarz najpierw twierdził, że rezonans nie jest potrzebny, ja jednak się uparłem i go zrobiłem, wyszło, że mam mikrogruczolaka 2x1mm, lekarz stwierdził, że to "nie szkodzi" i jeśli urośnie w ciągu roku to będziemy myśleć co dalej. Jednak nie miałem wykonanych wszystkich badań i dziwi mnie takie "olanie" tematu. Przeczesałem kilkadziesiąt strom tego tematu i widzę, że ludzie badają kortyzol, ACTH i inne, których mi nie zlecono. Czy to nie dziwne? Może powinienem sam zrobić badania? Chciałbym znaleźć lekarza, który nie będzie "olewał" moich problemów a rzetelnie podejdzie do tematu. Bardzo mi na tym zależy, proszę o pomoc! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Guz jest malutki takze spokojnie o ile nie wydziela hormonow. Czy czujesz sie zle? Masz jakies objawy?Czy to od nadmiaru hormonow czy objawy neurologiczne lub okulistyczne?Bo jesli nie to bedzie on tylko do obserwacji. Moj guz ma obecnie ok.5 mm i gdyby nie bole glowy i zaburzenia widzenia to bylby tylko do obserwacji. Ale ogolnie to endokrynolog powinien zajac sie leczeniem. Mozliwe hormony ktore moga byc wydzielane przez guz przysadki to najczesciej prolaktyna acth hormon wzrostu i tsh. Objawy hormonalne zaleza od tego co dany guz wydziela a tym samym nadmiar danego hormonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lekarze stwierdzili niedoczynność tarczycy biorę euthyrox a od jakiegoś czasu też DHEA jednak nie widzę poprawy. Mam słabą przemiane materii (od czasu gdy zacząłem chorować przytyłem ok 30kg) słabo sypiam, częstomocz, bardzo słabe libido, szybko się męczę oraz inne objawy, które nie wiem czy mogę łączyć z tarczycą/przysadką. Wiem, że jest to mały guz ale podejrzewam, że może być czynny hormonalnie a żeby to potwierdzić potrzebuję endokrynologa, który podejdzie do tematu poważnie. Dlatego pytam, proszę o namiary na specjalistów, których możecie z czystym sumieniem polecić. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Większość objawów, które opisujesz pasują do niedoczynności tarczycy. A czy w wyniku guza masz bóle głowy, czy zaburzenia widzenia? Bo te dolegliwości byłyby podstawą do operacji. Jeśli nie to raczej on będzie do obserwacji. Jeśli się będzie powiększał to lekarz na pewno będzie działał. Ja dość długo byłam i nadal jestem na bromergonie (od maja 2011r.) Miałam dwie próby odstawienia. Przy ostatniej próbie odstawienia prolaktyna mi skoczyła do 120 mg (norma do 23,3 mg). Obecnie, jak wspomniałam guz ma wielkość 4,8 mm i jest większy niż przed leczeniem (w maju 2011 miał 4,5 mm). Później biorąc bromergon guz stopniowo się zmniejszał (w 2013r. miał 3 mm). Więc wyobraźcie sobie moje zaskoczenie, jak przeczytałam opis MRI (mikrogruczolak- progresja!) Właściwie to teraz nie wiem co będzie dalej. Aha zapomniałam dodać, że cały czas (praktycznie) biorę bromergon w dawce 1,25 mg(pół tabletki). Mam nadzieje, że wystarczy, że mi dawkę zwiększy. Pewnie nie obędzie się znowu bez diagnostyki szpitalnej :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwciaaa
A ja mam jeszcze inny problem. I nie wiem jak to rozumieć. Prolaktynę mam w normie po bromergonie (1,25 mg.) a guz rośnie. Czy tzn., że guz nie jest prolaktynowy? Endo twierdzi, że prolactinoma, ale nie wiem co dalej z tym. Czy może być tak, że prolaktyna się obniża a guz prolaktynowy rośnie? Już nic nie rozumiem. Do roku 2013 obniżał się ładnie pomału ale się zmniejszał. A teraz mam guz większy niż przed leczeniem. W 2011r. miał 4,5 mm i od czasu stwierdzenia MRI,że jest guz biorę bromergon. W sumie ładnie się on zmniejszał. A w MRI z tego roku (02.10.2017) jest napisane, że mikrogruczolak-progresja. Ale spodziewałam się, że prolaktyna będzie ponad normę. Pomóżcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy ktos z Was przyjmuje hydrokortyzon po wycieciu gruczolaka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radziu01z
Przyjmuję hydrokortyzon od 10 lat po usunięciu guza w dawce 20mg 1 tabl. rano i 1/2 po południu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O rany od 10lat? :( no to nie jeste dobra wiadomosc dla mnie.. ja przyjmuje od lipca ale nie wydaje mi sie zeby to szybko sie skonczylo.. A jak jest z wchlanianiem tabletek? Bo u mnie wyszlo ze niezbyt dobrze i po 4h nie mam juz prawie tego w organizmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja kortyzol bralam od operacji (marzec) i powoli schodziłam na niższą dawkę. Po niecalych 3 miesiacach (czerwiec) w ogóle nie bralam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do wchłaniania tabletek to nie wiem jak to jest,żadnych badań pod tym kątem robionych nie miałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
DZiewczyny z gruczolakami i podwyzszona prolaktyna - ile wazycie? Jestescie szczuple, w normie, z nadwaga czy otyle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mialam badany poziom po wzieciu 10mg 2h i 4h po. Nie wyszlo jakos super. Niestety. A jak jest u was z wyjsciami nocnymi? Czy jakas impreza np? Zbliza sie sylwester i tak sie nad tym zastanawiam. Generalnie mam zakaz pracy w godzinach nocnych ale nie wiem jak to sie ma do "pzyjemnych" wyjsc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja np pracuje głównie w nocy i żadnych przeciwskazań nie miałem,a co do nocnych "przyjemnych" wyjść to też bywają.Ale do każdego przypadku trzeba podchodzić indywidualnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwciaaa
Czy myślicie, że Prolaktyna może się obniżać po bromergonie, a guz i tak rosnąć? W prawdzie on jeszcze nie jest duży ( ma 4,8 mm), ale nie wiem jaki będzie duży za rok, czy dwa. Na MRI dość długo się czeka i boję się, że może coś uszkodzić w międzyczasie. Tym bardziej, że tylko jeden człowiek w Polsce operuje te guzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie tylko jeden człowiek w polsce operuje te guzy jest kilka ośrodków specjalizujących się w tego typu opercjach np.w Warszawie 2,w Poznaniu gdzie byłem operowany i jeszcze gdzieś słyszałem nie pamiętam gdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwciaaa
To poprosze o namiar na jakiegos neurochirurga z woj. kujawsko pomorskiego. Bo ja mam problem ze znalezieniem takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to jedynie Poznań lub Warszawa ja tez jestem z kuj-pom,polecałbym Warszawę i prof.Zielińskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kobieta z ktora lezalam na sali miala do wyboru bydgoszcz albo warszawe. Ale z nazwiskiem lekarza nie pomoge

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwciaaa
Ale ostatecznie jak widać, wybrała Warszawę?! Zobaczymy jak będzie u mnie. Guz nie jest aż tak bardzo duży. Ciągle jest to mikrogruczolak (4,8 mm). Tyle, że po prostu on rośnie, a ja ze względu na to, że długo go biorę (od 2011r.) to mam skutki uboczne. Bolą mnie plecy i mam szumy uszne. No chyba że to od guza...?! Ech, nie wiem już sama. Dodam że mam też bóle głowy, strasznie jestem zmęczona (tak jak było przed leczeniem) i garściami wypadają włosy i też nie wiem czy to od guza, czy od prolaktyny...Dzięki za pomoc. Myślę, że powinnam chyba udać się do prof. Zgliczyńskiego żeby to wszystko jakość poskładał w całość...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No wybrala warszawe, ale chyba bardziej przez to ze to warszawa ;) Prof Zielinski na pewno to ogarnie :) Ale jak do operacji to mysle ze jest za maly gruczolak jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwciaaa
Tak ale jesli guz nie reaguje na leczenie bromergonem obecnie i rosnie oraz mam skutki uboczne po bromku to chyba moze byc wskazanie do operacji. Zobacze co mi powie endo w poniedzialek. Ja sama bym chciala sie z operacja wstrzymac no ale to nie do konca zalezy ode mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No wlasnie to zalezy indywidualnie od przypadku dlatego nie ma co tutaj gdybac najlepiej niech specjalista oceni :) Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam pytanie to dziewczyn które przeszły operacje przez nos. Mam niedrozna w całości jedna przegrode. Można wykonać taki zabieg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wydaje mi sie ze tak, ja wyraznie czulam ze mialam robione przez prawa strone bo tylko ona w zasadzie byla bardzo zakrzepnieta krwia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję za opowiedz. Podejrzewam guza przysadki, czekam na wynik rezonansu. Mam zawezone pole widzenia po boku i policystyczne jajniki, prolaktyna niska. Bardzo się denerwuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. U mnie 2 tygodnie temu wykryto mikrogruczolaka przysadki, ma 2mm, lekarz przepisał mi bromergon, ale strasznie się po nim czuję. Narazie staram się oswoić z lekiem. Powiedzcie mi czy takie leczenie długo trwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Początki są najgorsze. Później będzie lepiej. Może zmiana leku? A prolaktyna wysoka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy ktoś się orientuje czy zawezone pole widzenia górne dwuskroniowe to przyczyną tylko jedna- gruczolak czy może to mieć inna przyczynę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×