Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość __zosia78

Gruczolak przysadki

Polecane posty

Gość Iwciaaa
Ja nie wiem czy bromergon na 100%nie dziala. Mam dawke od 2011r.a wiec pol tabletki i moze po prostu dawka jest za mala. Podobno u ok.10-15%bromergon obniza prolaktyne a guz rosnie i nadal jest to prolactinoma. Ponoc w takich przypadkach zawsze sie operuje nawet jak guz jest maly. Chciaz w tym roku nie badalam jeszcze prolaktyny. Zrobie w kwietniu. Ale ja mam znow te same objawy jaknprz3d leczeniem-uderzenia goraca tak jak przy menopauzie he he. Poza bromergon dobrze toleruje a nie jest powiedziane ze dostinex czy norpolak tez bede dobrze tolerowac. W kwietniu mam wizyte u endo u nowego lekarza i zobacze co mi powie. Endo ktory mnie leczyl do konca 2017r.wyprowadzil sie do innego miasta ale zlecil mi jeszcze rezonans ktory mam zrobic w pazdzierniku.W zeszlym roku mialam prolaktyne w gornej granicy normy. Ale lepiej sie czulam jak mialam ja na poziomie do 10 jeszcze tak 2 lata temu.Moze wystarczy zwiekszyc dawke bromergonu? Mam jedno pytanie. Czy przy prolactinoma mozliwa jest nadpotliwosc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwciaaa
Przy hiperprolaktynemii czynnosciowej leczy sie tak samo tylko chyba dawki lekow sa inne. I mozna go odstawic po jakis 2 latach brania.Ja biore od 2011r. i przy ostatniej probieodstawienia mialam prolaktyne 120 i lekarz mi powiedzial ze raczej cale zycie bede go musiala brac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lady_di1519
To rzeczywiście nie masz łatwo z tą swoją prolaktyną :( Ja jestem na początku tej drogi i jak pomyślę, że to ma tyle trwać to oj. Niefajna sprawa. A mogę zapytać w jakim wieku jesteś? Czy planowałaś w tym czasie lub byłaś w ciąży? Słyszałam, że wysoki poziom przeszakadza w zajściu w ciążę lub jej utrzymaniu. Moja doktor powiedziała też, że w przyszłości to własnie poród może mi pomóc w unormowaniu się prolaktyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lady_di1519
Co do nadpotliwości to niestety nie wiem, ale raczej nigdzie nie widziałam tego wśród głównych objawów. Więc pewnie lepiej będzie jak zapytasz lekarza :) A jeszcze takie typowo polskie pytanie (hehe): czy pijesz alkohol przy bromergonie czy w ogóle nic? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Baca3453
Hej Ja z gruczolakiem walcze od ponad 15 lat. Mój obcy na wymiary 4x6x4 mm Prolaktyna ponad 100 ale jestem na dostinex wiec jakoś ogarnieta prl jest. Ale chciałam zapytać jak u Was wygląda sprawa reszty hormorów ? Moje LH , FSH i Estradiol leży na podłodze...endokrynolog mówi że to niewydolność podwzgórzowo - przysadkowa i że spowodował to gruczolak. Moja przysadka jest asymetryczna. Co o tym myślicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwciaaa
Mam 35 lat i poki co nie planuje ciazy. A hiperprolaktynemia ponoc przeszkadza w utrzymaniu ciazy. Nawet wiecej. Podobno guz znika sam pod warunkiem ze jest prolactinoma po porodzie. Nie wiem czy nadpotliwosc nie jest bardziej objawem hiperprolaktynemii anizeli samego guza. W sumie to ona nie byla az tak dokuczliwa ze 2 lata temu. Teraz znow mam uderzenia goraca i chyba od tego mam nadpotliwosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lady_di1519
do Baca3453 ja chyba od zawsze podejrzewam swoje problemy z hormonami. Przez prawie rok leczyłam trądzik Izotekiem (bardzo mocny i niby skuteczny lek) który pochłonął wiele pieniędzy. Niestety na mnie nie zadziałał ( a raczej efekt był ale przez pierwszy miesiąc) i to co mam na twarzy to istny armagedon. Wiele osób mówi, że to hormony. Kilka lat temu lekarz prywatnie wypisał mi badania hormonalne które mam zbadać było ich ok 40 za które miałam zapłacić ok 4 tys złotych, więc odpuściłam, cos tam robiłam małymi krokami na własną kieszeń i rękę, ale nic wielkiego z tego nie wynikło. Teraz wśród jednych z objawów hiperprolaktynemii wynalazłam trądzik, więc może to jest ten hormon którego szukałam. Poza tym mój nowy endokrynolog wypisał mi kilka badań pod kątem tarczycy, bo możliwe, że i tam coś się dzieje choć wynik w normie 3,71 THS to jednak podobno w moim przypadku max to 2,5, bo mam tzw. niedorozwój tarczycy (rozmiarami jest totalnie pod dolną kreską). Głównego objawu niedoczynności tarczycy raczej u mniej brak, bo przy wzroście 164 ważę 50 kg, więc z nadmiernymi kg nie mam problemu i się zastanawiam. Ale wiem, że nie wszystkie syndromy musza zaistnieć. Zastanawiam się nad badaniami dopaminy itp. bo moje samopoczucie czasami sięga dna, jestem ospała, bez kiedyśniej werwy, bez aspiracji, motywacji i z przejściowymi momentami dołków. Mój partner ma ze mną całomiesięczny PMS, nie zazdroszczę :P Jak jest z Waszym samopoczuciem psychicznym właśnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwciaaa
Do Baca3453 Nic dziwnego ze masz estrogeny ponizej normy skoro masz prolaktyne 100!!!To dziala na zasadzie sprzezenia zwrotnego. Jesli masz wysoka prolaktyne to normalne ze estrogeny bedziesz miala ponizej normy. Przynajmniej tak mi mowil endo. Moze dostinex nie dziala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Baca345
Ale PRL teraz mam ogarnieta na poziomie 30 ale bez dostineks mam taką. Wieczne zmęczenie senność chumory to też norma. Końcem marca mam wizytę u nowego Endokrynologa który podobno uwielbia temat związany z przysadkowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Baca3453
Humory oczywiście miały być :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwciaaa
Aha teraz rozumiem. U mnie bez bromergonu w zeszłym roku prolaktyna 120.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Baca3453
No to też nieźle. A prócz tego masz jeszcze problem z innymi hormonami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwciaaa
Raczej nie. Wcześniej miałam problem z ach i kortyzolem ale to się też uformowane po leczeniu bromergonem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość 21
Cześć wszystkim, Przez przypadek trafilam na ten wątek a przechodzę taki okres w zyciu że wlasnie wykryto u mnie gruczolaka przysadki. Jestem przerażona! Ma on co prawda 2mm. Trafiłam do neurologa z bolami głowy, pieresze co to migreny. Ale nie do konca byłam pewna tej diagnozy bo czasem glowa boli mnie nie az tal mocno. Praktycznie codziennie mnie pobolewa. Zauważyłam ze gorzej widzę juz od jakiegoś czasu, puchne wieczorami. Myslalam ze to od tabletek antykoncepcyjnych, bralam je 2,5 roku. Już drugi miesiąc nie biore i dalej puchne.. W przyszłym tygodniu mam drugi rezonans, już z kontrastem i samej przysadki. W glowie same myśli, że mam 21 lat i nie będę mogla mieć dzieci :( Zrobiłam badania tsh ft3 i 4, antyTPO i mam je dobre. Powiedzcie jak sobie z tym radzicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta1122
wiem co czujesz..ale nie możesz sie stresować to źle wpływa.guz jest naprawde malutki dobrze ze robisz z kontrastem bo jest dokładniejszy, napewno czeka Cie szczegółowe badanie hormonów . ja mam już dzieci i teraz guza..i jestem bo musze być dobrej myśli.tego też tobie życze.powodzenia!bedzie dobrze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1994
u mnie też w grudniu zeszłego roku wykryto gruczolaka, miałam robiony drugi rezonans i potwierdzono, że to gruczolak prawie 2 cm. Byłam w szpitalu porobiono wszystkie badania hormonalne, stwierdzono, że gruczolak jest nieczynny hormonalnie. Endokrynolog twierdzi, że trzeba go usunąć neurochirurg uważa, że nie. Mam kolejna konsultację u neurochirurga w Warszawie u dr Zielińskiego ( podobno najlepszy w Polsce) zobaczymy co powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1994
Przede wszystkim po zrobieniu rezonansu przysadki mózgowej, udaj się do neurochiruga albo od razu do endokrynologa, muszą porobić wszystkie badania hormonalne, żeby sprawdzić czy jest on czynny hormonalnie czy też nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość 21
Dziękuję Wam wszystkim za odpowiedź! Oby tylko nie był aktywny. Wyszlo jeszcze, ze mam 8mm torbiel przy szyszynce ale tym nie mam co się przejmować. Nigdy nie chorowalam, a teraz raz a porządnie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1994
Ja też nigdy nie chorowałam, mam 24 lata i też wiadomość o gruczolaku była straszna. Dowiedziałam się tydzień przed świętami Bożego narodzenia, dzień przed wigilia miałam robiony rezonans na przysadkę, który wszystko potwierdził. Też jestem młoda osobą i też boją się o to jak w przyszłości będzie wyglądała moja sytuacja z ciążą, mam teraz konsultację z neurochirurgiem to się o to spytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwciaaa
Do gościa 1994 A jak duży jest guz?Czy jakieś hormony miałaś robione?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość 21
Trzymam kciuki żeby bylo dobrze. Na szczęście mam wsparcie w moim chłopaku, ale wiem że jego też to boli. Chciał mieć duża rodzine, a ja boje sie ze nie będzie mógł jej mieć ze mną. W czwartek mam rezonans, pozniej wizyte u neurologa który pośle mnie dalej. Zapytaj Swojego lekarza jesli masz taką możliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta1122
gosc 1944 daj znać co powiedzial profesor Zieliński mamy podobna sytuacje tylko mój guz ma teraz 1,2x1,3x1,3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwciaaa
A czy wiecie dlaczego niektórzy mają 3 wymiary guza a niektórzy tylko jeden (chyba średnicę)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość 21
Wydaje mi się, że tak. Ja tez mialam podany jeden wymiar.. ale to przy rezonansie głowy. Teraz idę na samej przysadki i nie wiem, chyba powinien być dokladniejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwciaaa
Chyba to nie tak działa.Mój pierwszy rezonans tez był całej głowy. I w nim wyszedł guz przysadki.Później juz miałam same rezonanse przasadki. Może to bardziej zależy od wielkości guza?Jak jest spory to może bardziej go widać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1994
Mój ma wymiar 1,8x1,2x1,0. W rezonansie glowy wymiary były mniejsze a w rezonansie przysadki byly wieksze takie jak podalam wyżej i to te z przysadki sa prawidłowe. Byłam w szpitalu przez tydzień i tam robiono wszystkie badania hormonalne, usg brzucha tarczycy i persi oraz u okulisty wszystkie potrzebne badania pole widzenia itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość1994 w jakim szpitalu i w jakim mieście leżałeś? na jakiej podstawie Cię skierowano na oddział? Też chciałabym przejść takie kompleksowe badania ale nie wiem jak to załatwić :( jeśli chodzi o wymiary guza to możliwe, że te powyżej 1 cm są podawane w 3 rozmiarach. Ja miałam rezonans z kontrastem przysadki mózgowej i podano, że mój guz ma 5 mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1994
Ja bylam w szpitalu wojskowym we Wrocławiu. Skierowala mnie ordynator endokrynologii, bylam u niej na prywatnej wizycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1994
Nawet nie spodziewałam sie przed wizytą u Pani endokrynolog ze wyladuje w szpitalu. Ale z perspektywy czasu to było dobre rozwiązanie przynajmniej całą mnie przebadano. Ale lekarze w tym szpitalu mimo tego ze sa mlodzi to sa naprawdę bardzo dobrzy, przejmuja sie pacjentem wszystko spokojnie wytłumaczą i moj neurolog polecil mi takze neurochirurga z tego szpitala byłam u niego dwa razy na konsultacji na jednej przed sZpitalem i na drugiej w szpitalu i na obu powiedzial ze narazie obserwacja kontrolny rezonans za pol roku i jeżeli urósł to operacja a jeśli nie to obserwacja, ale moj endokrynolog polecił mi właśnie dr Zielińskiego i wlasb niedługo mam u niego konsultacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość 21
Do Gość1994 Ja jestem z okolic Wrocławia, tez się chyba postaram o skierowanie do tego szpitala. Moją mame tam operowali, ogólnie to bardzo dobry szpital. Nie będę musiała biegać od lekarza do lekarza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×