Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
cleo28

Zaparcia u 2,5 latki Proszę pomóżcie!!!

Polecane posty

Gość Agata3253
A nie je za dużo słodyczy? Moja Zuzia też ma czasem problemy w wypróżnianiem. Najczęściej jak przyjdzie babcia i naznosi jej słodyczy. Mówię tyle razy mamo nie przynoś jej ciągle tej czekolady ale jak to babcia chce dobrze, da batonika czy czekoladę a potem Zuzia ma problem się załatwić. Dicopeg junior daję jej jak sama nie może się załatwić bo nie mogę patrzeć jak się dziecko tak męczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Igorka
Mamo Mai bardzo prosiłabym o kontakt ze mną chętnie z panią porozmawiam ja mam synka u ktorego również zdiagnozowano podwójna pętle esica czyli za długie jelitka do twgo wypada nam śluzówka o***tu ,czy któraś z mam ma podobny problem z wypadającą śluzówką ,teraz nie mamy już zaparć /podaje laktulosum 6 ml dziennei i czeski błonnik raz dziennei/ale problem ze śluzówka nadal trwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mamo Igorka, mogę skontaktować Panią z inną mamą (Agnieszka N.), której synek miał ten sam problem ze wskazaniem na zabieg chirurgiczny. W ciągu kilku miesięcy podawania Błonnika dla dzieci + cukier mlekowy udało jej się samoistnie wzmocnić śluzówkę zwieracza o***tu i obyło się bez zabiegu. Myślę, że rozmowa z nią byłaby najbardziej wskazana. nook@zdrowybrzuszek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nataszaslask
Czy któraś z mam leczy dziecko w Zabrzu? Moje dziecko miało tam diagnostykę i okazało się że ma manometrie w dolnej granicy . W zasadzie pozostawiono nas samych sobie. Zaparcia są nadal. Na wizytach co 2mies ciągle pierza to samo błonnik śliwki lactuloza żadnych badań nawet kału krwi i nic. Gdzie udać się z dzieckiem na Śląsku.? Jestem załamana brakiem opieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaMai12
Witam. Oczywiście, że możemy wymienić doświadczenia. Mój adres e-mail ikka@autograf.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Awria
przy zaparciach z łagodnych i bezpiecznych środków można podac Lakcid jest skuteczny i bezpieczny. Należy oczywisci duzo pić zwykłej przegotowanej wody plus dieta owocowa wskazana. Odradzam czekoladę słodycze banany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jackowska
Agata u nas jest to samo. Mój Igorek też ma zaparcia po czekoladzie ale chyba ma tak większość małych dzieci. U mnie to mąż jest jakiś bezmyślny bo daje dziecku czekoladę albo batonika wiedząc ze mały potem ma problemy z zaparciami. Chłopu jak nie słucha to nie przetłumaczysz :/ to samo pewno masz z teściową. Tłumacze nie dawaj a tu jak grochem o ścianę, nie słucha. Czasem jak Igorek ma zaparcia to przez 4-5 dni nie może się załatwić. Jeśli Twojej Zuzi pomaga ten dicopeg junior to i Igorkowi powinien pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja teściowa też moje dziecko do słodyczy przyzwyczaja ale tłumaczę jej aby lepiej zrobiła mu lody ze zmiksowanych truskawek niż dawała słodycze. Po słodyczach często są zaparcia u takich małych dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sympatyczna 25
kurcze , tyle się słyszy o tym dicopeg junior , może to spróbuj podać.Czytałam ulotkę i jest bezpieczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja żona szuka czegoś na zaparcia dla naszej 8 letniej córki, czy ten dicopeg junior jest też dla starszych dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatka gniedz
Mój synek ma 6,5 lat. Kilka lat temu dostawał Movicol Junior, jedną saszetkę rano, przez ponad rok czasu. Nasze problemy z kupką skończyły się nieodwracalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatka gniedz
Ach, zapomniał napisać, że był to Movicol bezsmakowy. Widziałam, że w Polsce można kupić kakaowy, ale przecież kakao powoduje utwardzenie kupki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
movicol doprowadzil u nas do stanu zapalnego u synka. forlax ponoć lagodniejszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
acha...proszę przy zaparcia zaczac od bardzo prostego rozwiazania...pol godziny po posilku np...sniadaniu lub obiedzie proszę podać dziecku lyzeczke (5ml) oleju, ja daję olej z pestek winogron ( wazne aby byl w miarę łagodny i nie draznil gardelka- rodzic musi spróbować sam) i po 3 godz. powinna.byc kupka...my po 7-10 dniach uregulowalismy w ten sposob zaparcia ... synek pije olej juz od roku ...teraz co 2 dni o nie ma problemu z kupka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Drogie Mamy, Movikol Junior i Forlax to ten sam lek tylko o INNEJ nazwie handlowej. Osoby które go polecają mają możliwość przywiezienia go z Niemiec za darmo, gdyż w Niemczech dla dzieci do 18 roku życia wszystkie leki są bezpłatne. Tak więc jesli decydujecie się na lek przeczyszczający podawajcie lek polski Forlax.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćewelina
U syna stosuję dicopeg junior, widzę poprawę jeśli chodzi o siadanie na nocnik, wcześniej nie pomagały owoce i zmiana diety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wieśkawieś
Ja mogę polecić Dicopeg Junior,swojej 3 latce podaję,gdy masowanie i herbatki zawodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U dzieci nie stosowałam, nie miały z tym problemu ale u siebie niejednokrotnie, mam problem od porodu, nie wiem co się stało. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Boryna20
Dobrym lekiem, który mi sama poleciła pani z apteki jest Dicopeg Junior. Też go daję dziecku, jak są problemy, zwłaszcza po czekoladkach. Na opakowaniu jest napisane, że nie uzależnia i zawsze działa tak samo, potwierdzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olgierdowski
Diocopeg Junior pomaga, zwłaszcza gdy zawiodą inne naturalne sposoby. Od razu przeczyści, ale nie ma po nim żadnych biegunek. Jest bezpieczny dla dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aneeczkaa
A czy dla 2-latki dicopeg jest juz odpowiedni? Śliwki ani jabłka u nas nie działaja :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hycell
Tak, dicopeg jest bezpieczny od 6 mca życia, wiec spokojnie możesz jej podać. Mój synek też nie lubi suszonych owoców, a poza tym dla mnie one za wolno działają, po leku od razu się wypróżni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam Dicopeg. Moja córcia ma 9 miesięcy a z zaparciami męczymy się od 5. Pomagała jej tylko lewatywa i to z wielkim płaczem. Musieliśmy ją robić co kilka dni bo tak się męczyła. Tydzień temu pediatra polecił nam właśnie Dicopeg- podałam rano a wieczorem były trzy kupki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem osobą, która całe życie miała zaparcia aż do momentu kiedy zaczęłam jeść tak się powinno, mój obiad to 1/3 talerza źródło białka np. mięso/ryba lub warzywa strączkowe, 1/3 to węglowodany złożone np. kasza gryczana/ jęczmienna/ jaglana itd./pęczak/ziemniaki, 1/2 talerza to warzywa. Do tego do każdego innego posiłku warzywa lub 1-2 porcje owoców, często piję też przecierowy sok wielowarzywny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1/4 talerza ;) ale i tak nikt nie zwrócił uwagi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zwróciłam uwagę, ale zastanawia mnie fakt że ten obiad trochę głodowy. Strączkowych nie mogę ze względu na wzdęcia, błonnika za wiele też nie i muszę to nadrabiać dicopegiem bo zaczełam się wypróżniać co tydzień. Soki warzywne kupione czy własnej roboty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zacznijcie Mamy rozwiązywanie problemu zaparć od lektury tego poradnika "SOS-niezbędnik". To pierwszy krok do wyprowadzenia dziecka z zaparć! Popełniamy wiele podstawowych błędów począwszy od żywienia dziecka, przez niewłaściwe odpieluszkowanie czy stosowanie np. suplementów dla dorosłych (np colon c). Często przy zaparciach nawykowych należy najpierw rozwiązać blokadę dziecka przed robieniem kupki (to w szczególności dotyczy 2 latków).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tadankopa
Masuj jej może brzuszek ? albo od czasu do czasu przelej do butelki kompot ze śliwek powinno pomóc. Aczkolwiek lekarze też zalecają podawać dzieciom dicopeg junior, w postaci proszku do rozporządzenia. Czopkami nie ma co sobie głowy zawracać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Poszukuję rodziców dzieci które cierpią lub cierpiały na zaparcia po operacji zarośnięcia o***tu z przetoką. Mam 9 miesięczną córeczkę która urodziła się z zarośniętym o***tem (o***t przesunięty zbyt blisko pochwy) z tego powodu cierpi na zaparcia (możliwe że są to zaparcia nawykowe). Mała strasznie się męczy a my już nie wiemy jak jej pomóc. Może ktoś z Was też miał kiedyś taką sytuacje i jest w stanie udzielić kilku informacje jak to wygląda, i jak pomóc dziecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×