Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
cleo28

Zaparcia u 2,5 latki Proszę pomóżcie!!!

Polecane posty

Gość kinga541
Co sądzicie o Multilac Baby? Znajoma mi poleciła na zaparcia dla dziecka, lecz jeszcze nie zdążyłam kupić, a chciałam przed zakupem skonsultować się z Wami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marc-elle
Przede wszystkim trzeba sprawdzić czy zaparcia nie są wywołane nieodpowiednia dietą. Multilac Baby jest ok. Z tego co się orientuje ma 9 kultur bakterii, także powinien pomóc. Radzę jednak zwrócić uwagę czy w diecie maluszka jest odpowiednia ilość błonnika i czy nie je za dużo słodyczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matka celiaka
Warto zdiagnozować córkę pod kątem celiaki. Jesli jest to ta choroba, wystarczy eliminacja glutenu z diety i dziecko bedzie zdrowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matka celiaka
odp do Ania11_2008

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matka celiaka
Odp. ogólnie do mam dzieci z zaparciami, którym nic nie pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Speciality
J też od roku borykam się z problemem kupy :/ laktuloza pomogła i było ok , kupy co 2 - 3 dni; niestety dziecko zachorowało i dostała zaparcia i teraz juz 3 raz kupka jest po 6 dniach...po dzisiejszej wizycie u lekarza usłyszałam, że mam zrobić 3 lewatywy pod rząd - w 3 dni.......nie wiem, jak to zniosę ja i moje dziecko - to będzie jakiś koszmar ... ale tak sobie poczytałam i dzisiaj jeszce podam forlax - jaka dawka bedzie dobra dla 2 - latka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiktoriia29
Kiedyś mój synek cierpiał z powodu zaparć. Lekarz polecił mi wówczas symbiotyk MULTILAC BABY, środek okazał się naprawdę skuteczny i problem szybko zniknął ! Zawiera aż 9 szczepów bakterii i jest w przystępnej cenie. Czy znacie może jakieś podobne środki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Megalith
Czy są tu jeszcze jakieś mamy, które mają doświadczenia z Movicol Junior? Zanim podam lek dziecku, chciałabym się jeszcze zapoznać z Waszymi doświadczeniami. Czy zaobserwowałyście jakieś skutki uboczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bezradna totalnie
U nas sprawa wyglada tak, że córka 2.4 miesiace, Zaczęła sikać na nocnik, natomiast podczas robienia kupy w pieluche zostala nagle posadzona przez meza na nocnik, za namowa tesciowej i efekt bylk taki, ze kupa znalazla sie na podlodze, wywiozala sie syskusja, ona byla swiadkiem i od tej pory ma blokad,e na siku wola, nawet w nocy, choc teraz juz boi sie nawet sikac, ze strachu, ze kupa wyleci z bolem podczas sikania. Chodzi o to, ze doszlo do blokady...niestety i ma zaparcia od dwoch tygodni doslownie rodzi kamienie :( mezcymy sie wszyscy...raz miala problem w czaie kapieli i teraz dostaje paniki w kapieli, chce wychodzic, bo pameuita, ze tam z bolem wydalila dwa bobki :( straszne to jest, dzisiaj po laktulozie zrobila twarda kule, przy moich rodzicach kiedy bylam w poracy, tak sie meczyla, plakala, ze po 12 juz spala...zamowilam Movicol Junior i czekam tez na blonnik. normalnie wszystko jadla pila, byla radosna, do momentu tej kupy nieszczesnej... nawet w pampersa nie chce juz sikac ani robic, nei wiem czy nie czeka nas psycholo,. chociaz ona ma traume, boi sie lkekarzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
może spróbuj dać probiotyk np. acidolac, on ma bakterie które regulują pracę żołądka więc może pomoże na zaparcia? Zaszkodzić nie zaszkodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kopiaa
Na pewno pomogą, probiotyki mają dobry wpływ na organizm, wpływają na poprawę składu mikroflory, hamują rozwój szczepów bakterii, które są szkodliwe dla organizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
też jestem fanką, u nas przydały się już nie raz i na biegunkę i na oslonę do antybiotyku, warto mieć w apteczce bo wiadomo dzieci szybko łapią różne wirusy, bakterie a nie zawsze w nocy jest możliwość pojścia do apteki, ja trzymam w apteczce probiotyk zawsze (ostatnio jestem wierna acidolacowi), nie trzeba trzymać w lodówce a przyda się prędzej czy później

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama szkrabki
Witam, mialam podobny problem, nawet tydzien bez kupy i nawet z krwia kupka byla raz. Pisze to by pomoc innym mamom. Rozwiazanie jest proste i ponadto zdrowe: podawac dziecku codziennie syropek z magnezem. Mało mam wie ze w dzisiejszych czasach dodatkowa suplementacja tym mineralem jest wrecz niezbedna. Ja podaje Magsolvit B6 , cena tego to ok 8-9 zl za 150 ml, dostepny tylko w aptece poniewaz to jest lek. Mozna rowniez podawac Magnum Junior ale on jest 2x drozszy i ma troche mniejsza dawke magnezu w 1 porcji, ponadto jest tylko suplementem diety a nie lekiem. Magnez rozluznia stolce, ponadto podanie wiekszej dawki nie powoduje zadnych skutkow ubocznych procz jednorazowego przeczyszczenia. Lekarze przypisuja bardzo drogie dziwne specyfiki na te zatwardzenia a o magnezie nie wspominaja a szkoda... 3 majcie sie wszystkie mamusie cieplo i dajcie znac czy u waszych pociech to pomoglo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basiakama
mojemu synkowi pomógł tylko forlax do picia i nadal pomaga .Bez niego nie robi nawet 10 dni kupki.,a pózniej popuszcza odrobinę na majtki.Wiem co przeżywają mamy dzieci z tym problemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy daje ktos swojemu dziecku activie ponoc od 1 roku zycia mozna podawac tego typu jogurty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u nas pomogły na problemy z brzuszkiem probiotyki a konkretnie acidolac, myślę że warto spróbować z probiotykiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Probiotyki to same dobre bakterie. Z jednej strony mogą pomóc powstrzymać biegunkę, albo przyspieszać pasaż jelitowy. Dla dziecka dobry jest Acidolac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
potwierdzam, probiotyki potrafią zdziałać cuda, sama się przekonałam jak szybko poskutkowały u mojego synka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oj mojemu dziecku nie jeden raz pomogły, dlatego zawsze staram się mieć je w swojej domowej apteczce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
POLECAM FORLAX!! DZIAŁA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gruby grubas
Słuchajcie mnie, mieliśmy masakrę z naszą córeczką, nic nie pomagało jak przychodził czas kupy (po 7 dniach wstrzymywania) to dostawała czopek i biegała z płaczem aż zrobiła. My oboje płakaliśmy z nią bo nie można było się temu spokojnie przyglądać. Były już kopy z krwią W końcu żona poszła do lekarki i ta przepisała Forlax. Polecam!!!!!! cały problem znikł w przeciągu kilku tygodni. Teraz Nadia idzie sama do łazienki robi kupkę a my odetchnęliśmy. Polecam dla wszystkich zrozpaczonych rodziców Forlax

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalena i Majka
Moja córcia w wieku 17 miesiecy zaczeła sama bez przymusu siusiać na nocnik , ale co sie okazało kupki nie chciała zrobić ani na nocnik ani w pieluszkę, męczyła sie strasznie jak po 3-4 dniach zaczęła robić kupkę, strasznie twardą i z takimi bólami że prawie Ja z Nią płakałam i mama poszła do apteki zielarskiej i Pan polecił Nam SOK ZE ŚLIWEK KALIFORNIJSKICH - TAYLOR koszt ok. 10zł ale co sie okazalo oddałabym za niego wszystkie pieniądze po dwóch dniach kupka i to normalna kupka nie twarda, nastepnego dnia znów i znów i tak ładnie codziennie, bez bólu - piszę o tym nie po to żeby sie pochwalić ale doradzić że jak ktoś ma problem to naprawdę GORĄCO POLECAM - pół szklanki dziennie przez 7 dni ale u Nas w drugim dniu już był efek. Ja jestem przeciwniczką czopków i leków typu. luteina .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja mala 2,5 roku od 4 miesięcy problemy z wyproznianiem,probowalam juz wszystkiego,czasami kupa twarda innymi razy miekka nie ma reguly robi codziennie i czasami bez trudu zarowno ta twarda jak i miekka innym razem aż robi sir sina i staje na palcach.juz nie ogarniam,pomocy!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas było podobnie - poszłam do gastrologa. Zrobiła dziecku badania: krew z rozmazem manualnym , mocz, cukier, próby wątrobowe, mocznik, kreatyninę, kał na pasożyty, elektrolity. Potem usg brzucha oraz specjalne badania (nie pamietam nazwy) w kierunku lamblii, na ewentualną nietolerancje laktozy oraz celiakie i kandidozę. Wszystko wyszło ok. Kazała nam tylko zmienić diete na tzw bogatoresztkową (dużo błonnika) plus jogurty i owoce plus warzywa. Mieliśmy przez pewien czas zakaz czekolady,kakao oraz...gotowanej marchewki plus banana. Teraz jest super - pilnujemy zaleconej diety i duzo sie ruszamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Za duzo mleka modyfikowanego
Nie bedę już opisywać naszych męczarni z zaparciami ale przechodzilam wszystko z moja dwuletnia córeczka, pomogło jedno odstawienie mleka modyfikowanego , poprostu za duzo witamin. Po miesiącu od odstawienia córka robi kupke dwa razy dziennie;) a przechidzilam wszystko o czym tu piszecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GabiSolissss
moja trzyletnia córka tez miała ten problem. Obecnie od czerwca stosujemy się do zaleceń gastroenterologa (przerabialiśmy wcześniej dosłownie wszystko): Lactulosum - 1 x dziennie 5ml w jednej dawce - rano na czczo forlax 10g w saszetce - 1x dziennie (przed obiadem) na czczo debridat - 2x dziennie na czczo po 7,5ml espumian probiotyk tran 2,5ml to tyle lekarz powiedział, że to duże dawki ale niestety dla nas niezbędne. Jak tylko któregoś leku dam mniej - znowu przestój kilkudniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, mój synek może nie ma chronicznych zaparc ale generalnie kupka idzie mu ciężko i jest twarda. Pomaga stary sposób którym ja sama leczyłam zaparcia u siebie ( niestety mam do tego predyspozycje od małego, obecnie pomaga kawa z mlekiem i 1,5 l wody dziennie). Otóż, jest taki sposób żeby ok. 4-5 śliwek suszonych wrzucić do szklank i zalać do połowy wrzątkiem. Przykryć i zostawic na noc. Rano pomieszać i wodę ze śliwek wypić a śliwki zjeść. Znowu 4-5 śliwek suszonych zalać wrzatkiem i zostawić na cały dzień, wieczorem wypić i zjeść. I proces ten powtarzamy ok. tygodnia. Zazwyczaj w 3 dniu kupka jest już zmiękczona. I jeszcze ja jak byłam mała ( ok. 8 lat) w nagłych 2 tygodniowych zaparciach dostawałam pół szklanki wody z ogórków zabieraną z beczki z warzywniaka , pomaga rewelacyjnie ale trzeba uważać z ilością bo jest w takiej wodzie dużo soli (nerki). Nadaje sie dla większych dzieci. U syna ( jest 2 latkiem) stosuję od czasu do czasu jakieś kapsułki z bakteriami typu linex baby i też troche pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sprawdzić jaka woda z kranu i dawac do picia tylko mineralna żywiec albo kropla beskidu niegazowana , czasami twarda woda powodowac moze zaparcia , jak tak mialam i teraz kranówka nie leci do czajnika (niestety teraz uzdatnianie wody jest różne w różnych stacjach) , czasami pomaga picie przegotowanej wody na czczo i generalnie picie wody w duzych ilościach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama trójki dzieci
witam serdecznie ! moja córeczka 3 latka miała ten sam problem, nie pomagały żadne leki przepisywane przez lekarzy ani lewatywy zaparcia przeistoczyły się w zaparcia nawykowe.Każde pójście do toalety wiązało się z płaczem oraz ogromną histerią a także bólem . Zaczęliśmy szukać pomocy w internecie i tam znależliśmy lek o nazwie Movicol Junior.Jest to lek zarejstrowany i dostępny w całej Europie ale nie w Polsce.Lek ten nie działa typowo przeczyszczająco tylko zmiękcza stolec co okazało się zbawienne w skutkach dla naszej córeczki. Kiedy zobaczyła że można wypróżniać się bez bólu to zaczęła sama siadać na nocnik.Problem minął po jakimś miesiącu i teraz jest wszystko ok.Lek sprowadziłam z Niemiec i zostało mi jeszcze jedno opakowanie z datą ważności do września 2015 roku w cenie 100.Jeśli ktoś z państwa jest zainteresowany to proszę o kontakt iwonak@vip.onet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×