Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Psia pani

Jak nauczyć szczeniaka czystości?

Polecane posty

Gość gość
Witajcie pare dni temu z mężem nabyliśmy upragnionego owczarkazie niemieckiego ma on 7 tyg w niedziele będzie osiem ,ja naukę zaczełam już nastepnego dnia chodzi mi o załatwianie sie na dwór i takie polecenie jak siad czy leżeć ,mam problem bo nie wiem jak przekonac męża że pies powinnien spać w korytarzu a nie w pomieszczeniu gdzie jest piasek i pies może sie załatwiać ,poczytałam was trochę na temat załatwiania i chciałabym aby było po mojemu czyli wyprowadzać psa jak najczęściej a tam gdzie pies spi w nocy zawsze myć żeby pies nie czuł swoich odchodów mąż uważa że powinne być w tamtym pomieszczeniu ale tam on cały czas będzie czuł swoje odchody i nigdy nie nauczy się sikana na dwór ,jak narazie piesek załątwia się na dworze i w domu jak nie przyuważe żeby mu zwrócić uwagę.Jak zrobi na dworze to go zachwalam a jak w domu to krzyknę i mówię głośno że nie wolno.jakich argumentów użyc aby mąż zrozumiał żę pies powinnien spać w korytarzu?może coś podpowiecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak czytam posty z dobrymi radami o metodzie uderzenia gazetą czy włożenia mordki do odchodów-to dokładnie to samo zrobiłabym temu ,co tak radzi...............NIGDY,ale to NIGDY nie wolno tak postępować ..Szczenię to dziecko,tyle że psie...robiąc tego typu ochydztwa tracicie jego zaufanie ....Czy matka mająca małe dziecko wkłada mu za kare kupkę do buzi?NIE !Cierpliwie uczy jak robić siusiu do nocniczka. A wszystkim tak radzącym ja w tej chwili poradzę -stuknijcie się w łeb sadyści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NaszeZoopl
Warto zacząć od wyrabiania nawyku siusiania w jednym miejscu. W domu można wyznaczyć je na przykład starymi gazetami, jednak trudno się je sprząta, wiec praktyczniejsza będzie kuweta lub specjalna mata. Miejsce na toaletę pupila warto też spryskać olejkiem przeznaczonym do treningu czystości. Kuwetę, matę lub gazety stopniowo przesuwamy coraz bliżej drzwi – w ten sposób łatwiej nauczymy pupila tego, że powinien załatwiać się poza domem. Trzeba też pamiętać o tym, by nie karcić czworonoga za to, że załatwił się w miejscu do tego nie przeznaczonym. Dobrze jest za to nagradzać go smakołykiem za zrobienie tego w kuwecie. Więcej informacji na temat wychowania szczeniaczka na grzecznego psa znajdziecie w bezpłatnym e-poradniku. Wystarczy zapisać się na stronie www.naszezoo.pl/oczymazwierza, by otrzymywać kolejne lekcje na swój adres e-mail.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak pies nie czuje bólu.Dla mnie to bzdura .To czemu piszczy jak mu sie na łapkę wejdzie?To czemu piszczy jak się cos mu niechcący zrobi??Szok??A skąd wie ze wejscie na łapke to cos złego skoro nie czuje bólu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam szczeniaka (prawie roczek) i ja z moją sunią wychodziłam na długo dopóki czegoś nie zrobiła.A jak coś zrobiła to dawałam jej kiełbaskę/szynke lub smakołyki przeznaczone dla naszych pupili.A jak nic to nieda to mam jeszcze kilka sposobów; 1.Nakładasz gazetę w swoim czy innym pokoju (Masz niedopuścić do tego żeby szczeniak załatwiał się na dywanie/podłodze) I ma się załatwiać na gazetach jasne?Dobra jak już to opanuje to przesuwaj gazety coraz bliżej wyjścia.Tylko nie możesz np. Po kilku dniach przesunąć gazety bo szczeniak może być zdezorientowany. 2.Możesz dawać mu/jej dużo jedzenia i picia.Potem jak wypije i zje wyjdź ze szczeniaczkiem na dwór na długo,tak ok. 20/25 minut.I rób tak dopóki się nie nauczy a jak już zrobi nagrodź pupila i pochwal. 3.Jest taki sposób, a mianowicie gdy wyjdziesz z pieskiem to; zacznij do niego mówić ,,Psii,psi,psi,psii,pssii" gwarantuje że wkońcu piesek zrobi siusiu na dworze.Ale nie wiem jak z kupką ;) . 4.Niech szczenię się bardzo dobrze naje i niech dużo wypije.Wychodź z pieskiem na ok.20/25 min.Wychodź z pieskiem co 2/3 godziny Więcej nie mam sposobów ale mam nadzeję że pomogłam Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tez mam problem mam 4miesiecznego szczeniaka boldog francuski pies niesamowicie uparty sika i kupe robi w domu oczywiscie kiedy go wypuszcze na dwor tam tez sika i sie zalatwia ale wpuszcze go do domu i i znow masakra. zostala na noc w salonie zrobila kupe 5razy w nocy do tego skacze po stole dorwala cala paczke fajek i je pogryzla. nie wiem co robic pomozcie bo nie wytrzymam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kapelutek
co do czystości... rozważam kupno maty dla psa na fotel w samochodzie, kegel24.pl ma takie w swojej ofercie i zastanawiam się... czy naprawdę warto je kupić? dobrze pełnią swoją funkcję i rzeczywiście chronią tapicerkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MalinowaAndzia
Najlepiej nagradzać pieska przysmakiem wtedy - kiedy zrobi to tak jak się należy. Polecam te z firmy Maced. Mój Muniek je uwielbia. Nawet ostatnio nauczyłam go podawania łapki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiem_co_mowie
Tak jak koleżanka wyżej napisała - W przypadku mojego również najlepiej sprawdziło się nagradzanie po właściwym zachowaniu. Kup mu kilka przysmaków firmy Maced i zobaczysz że chwila moment i piesio będzie nauczony jak ta lala :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość treserkamasterka
Również jestem za tym by nagradzać pieska smaczkami. Jeżeli chodzi o firmę to tylko Maced :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wikusia91
Kup pieskowi smakołyki i nagradzaj kiedy załatwi się na zewnątrz. Ja tak robiłam i efekt super.. Szybko załapał że za takie zachowanie będzie nagrodzony. Jeśli chodzi o firmę to proponuje Maced. Od 2 lat mój pies dostaje tylko te i jest super ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
@Wikusia91 Popieram - kupuje gryzaki dla swojej sunii wlasnie od nich i nigdy nie bylo problemow zoladkowych u pieska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
@Wikusia91 Dla szczeniaków też sie nadają? mam 4 miesięcznego labradora i nie wiem za bardzo czy mogę mu już takie rzeczy dawać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja swojemu kupowalam smaczki od Macedu i nagradzalam jak zrobil to tak jak nalezy :) po jakims czasie zalapal i poszlo z gorki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gościówa24
polecacie ten Maced? wiekszosc osob mowi ze to najlepsze przekaski dla psów na rynku bo bez chemii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
@gościówa24 tak , tez duzo dobrego slyszalem od znajomych , z tego co kojarzę to takie kostki od nich kupuja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kostki od firmy Maced to dobry pomysł wg mnie. Słyszałam o nich sporo dobrego od znajomych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oliwka91

Też mi się wydaje że takie kostki od firmy Maced to dobre rozwiązanie. Psiak się czymś zajmie i z czasem nauczy 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniszka

Ja jestem szczęśliwym posiadaczem 4 miesięcznego szczeniaka od 2 tygodni. Problem  walczymy zacięcie z czystością i nie tylko. Najlepszym rozwiązaniem jest mata podkładowa położona pod drzwiami wyjściowymi. Trzeba nauczyć go robienia na polu, ale mata sprawdza się w momencie jak piesek nie da znać. Mnie zajęło to 5 dni. Nie zawsze zdążymy wyjść na pole, ale mata się sprawdza nie śmierdzi i nie przecieka. polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×