Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Tinker Bell

Termin na pazdziernik 2005

Polecane posty

Witam dziewczyny!! Eli podsunełas mi pomysł żeby się wreszcie zmierzyć-rozmiar brzuszka u mnie to 84cm.A jak u was dziewczyny-pochwalcie się!! Moje maleństwo dzis jakoś spokojne-prawie wogle nie kopie co zaczęło mnie martwić.No ale podobno zdaża się że nawet starsze mogą się dłuższy czas nie odzywać. Kręgosłup niestety za to daje znać o sobie:( Dłużej postoję i efekt murowany. Na szczęsie pogoda jest znośna i dziś nie chce mi sie tak strasznie spać jak wczoraj. Jakoś nie mam dziś weny do pisania :( a nie chcę smęcić.Jutro się odezwę.Jak widzicie mi też udziela się głupi nastrój i straszna huśtawka.Pozdrawiam dziewczyny gorąco-was i wasze brzusie!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edit31
I tabelka: NICK.......................TERMIN.......... PŁEĆ.....KG. NABYTE...Miasto · Mamuśka z czwórką ........................................................... ·Ewunia21..............01.10.2005................................Warszawa .Marzenka27...........01.10.2005............................................. · Izonka.................03.10.2005............................................. ·Etkapetka.............05.10.2005........córka........4........Bydgoszcz · Ania....................07.10.2005.............................................. · Nimbla.................08.10.2005.............................................. . Siostra 22............08.10.2005...................................Wrocław · Tinker Bell............09.10.2005.................................Warszawa .Karen ka.............. 09.10.2005......................2...................... · Sylwa..................10.10.2005.............................................. *Sylwia30...............10.10.2005.....................5...............Lubin · Yalu....................11.10.2005.......synek........5............Kraków . Flowers24.............11.10.2005......synek.........5............Gostyń · Eli......................12.10.2005.......synek........5,5 ....Ostrołęka · Mająca nadzieje....12.10.2005.......synek.........4.............Toruń · Emelle.................12.10.2005.......synek........5,5..........Kraków * Nika-26...............12.10.2005.......................3..................... · Sylmag ................13.10.2005.........synek........4,5..........Radom · Zuzanna 31...........13.10.2005............................................ · Thefly..................13.10.2005.....................0,5...........Siedlce ·Marlag..................14.10.2005 ..................3,5 .........Warszawa · Molka 75...............14.10.2005....................................Kraków ·Rusałka78..............14.10.2005............................................ · Atas....................15.10.2005.............................................. .Chelleandy4............15.10.2005..............b.z.........okolice Wa-wy · Edit 31.................16.10.2005..........coreczka!..5kg .TROJMIASTO · Agus7..................17.10.2005....................4,2..........Katowice ·Niunia20...............17.10.2005...................................Katowice .Lui27....................18.10.2005............................................. · A ja mam termin......19.10.2005........................................ · Frezja 73..............20.10.2005...................4..............Szczecin · Happy 30..............22.10.2005.............................................. ·Roxa....................22.10.2005.............................................. . Sylwia26...............22.10.2005.............................................. · Ona23 .................23.10.2005.........corka?........4 ......BadUrach · Kra .....................24.10.2005..............................Zielona Góra .Angelique..............25.10.2005.....................1........................ · JaninaB ...............26.10.2005.............................................. .Miśka30.................26.10.2005................................Warszawa .Meliska ................30.10.2005......................1................Kalisz .Dota28..................30.10.2005.....................3............Jaworzo .Adamisia................31.10.2005......................3.............Puławy 12:38 Flowers24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edit31
witam mamy dopiero polozylam spac moja coreczke,miala dzis ciezki dzien,a ja mam chwile dla siebie:-)) wczoraj bylam na usg,dowiedzialam sie ze bede miala droga cipeczke:-)))) i rozmawialam z lekazem o cesarce,dobrowolnie chce isc na cesarke...po pierwszym porodzie do dzis mam problemy (a byl on 9 lat temu)bylam bardzo pokiereszowana(delikatnie mowiac) ale sam porod do przezycia,zakonczony urodzeniem super dziewusi:-)) dostalam takze wczoraj moje usg na DVD okolo 10 min,po prostu SUPER ,NIEZAPOMNIANE PRZEZYCIE!!!Ogladalam je juz chyba ze 100 razy:-))) moja mala coreczka ma smoj pierwszy film:-))) POZDRAWIAM MOCNO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EDIT31
Chce dodac jeszcze jedno,ze moge urodzic wczesniej okolo 2 tyg,oh niby nic a jednak 14 dni:-))) ale zostane solidarnie z wami i nie urodze wczesniej niz poczatek pazdziernika:-):-);-) caluski!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EDIT31
WITAM PONOWNIE:-)) wszystkim mamusiom ktore chca porownac swoje zdjecia usg jesli chodzi o plec i w ktorym tygodniu to juz widac to polecam http://pregnancy.about.com/cs/ultrasounds/l/blultragender.htm jest tam super pokazane dziewczynki i chlopcy w poszczegolnych tyg cazy..jest tam duzo innych fajnych rzeczy.. ktoras z mam wczesniej pisala ze nie bedzie rodzic z tymi glupimi srodkami znieczulajacymi,osobiscie sama juz rodzilam + poronienie (bez znieczulenia) wiec wiem ze bol jest okropny i zapomina sie o nim do kolejnego porodu..chce tylko powiedziec ze wiele mlodych mam ma zal do siebie samych ze boi sie bolu i ze nie tak to powinno przebiegac,ale ja uwazam ze kazda z nas jest inna i dla niektorych glupie srodki znieczulajace moga byc zbawienne dla innej mamy.wiec nie powinny sie czuc winne ze chca sobie pomoc, moja znajona wielka zwolenniczka naturalnego porodu niestety w ostatnich momentach prosila o epidural bo nie dala rady,ale nic z tego nie ujelo jej bycia super mamusia... a ja na wlasna prosbe chce cesarke..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie mamuski i ich brzusie!! Edit31-może rzeczywiście wyraziłam się źle pisząc \"głupie środki przeciwbólowe\".W każdym razie nie chciałam nikogo obrazić i naprawdę nic nie mam do tych mam które o znieczulenie proszą bo wiem że nie każdy jest taki sam i jeden zniesie nawet najgorszy ból a drugi nie.Sama też nie mogę tak naprawde powiedziec na 100% że dam sobie radę bez jakiś uśmierzaczy bólu-w każdym razie sie postaram bo chciała bym do końca doświadczyc tego co znaczy poród.Zresztą najlepszym znieczulaczem będzie chyba mój mężuś :) który będzie mi asystował i razem ze mną zobaczy nasze pierwsze maleństwo :) Tyle chciałam tylko na swoją obronę :) Pozdrawiam wszystkie mamcie i ich śliczności w brzusiach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK.......................TERMIN.......... PŁEĆ.....KG. NABYTE...Miasto · Mamuśka z czwórką ........................................................... ·Ewunia21..............01.10.2005................................Warszawa .Marzenka27...........01.10.2005............................................. · Izonka.................03.10.2005............................................. ·Etkapetka.............05.10.2005........córka........4........Bydgoszcz · Ania....................07.10.2005.............................................. · Nimbla.................08.10.2005.............................................. . Siostra 22............08.10.2005...................................Wrocław · Tinker Bell............09.10.2005.................................Warszawa .Karen ka.............. 09.10.2005......................2...................... · Sylwa..................10.10.2005.............................................. *Sylwia30...............10.10.2005.....................5...............Lubin · Yalu....................11.10.2005.......synek........5............Kraków . Flowers24.............11.10.2005......synek.........5............Gostyń · Eli......................12.10.2005.......synek........7... ....Ostrołęka · Mająca nadzieje....12.10.2005.......synek.........4.............Toruń · Emelle.................12.10.2005.......synek........5,5..........Kraków * Nika-26...............12.10.2005.......................3..................... · Sylmag ................13.10.2005.........synek........4,5..........Radom · Zuzanna 31...........13.10.2005............................................ · Thefly..................13.10.2005.....................0,5...........Siedlce ·Marlag..................14.10.2005 ..................3,5 .........Warszawa · Molka 75...............14.10.2005....................................Kraków ·Rusałka78..............14.10.2005............................................ · Atas....................15.10.2005.............................................. .Chelleandy4............15.10.2005..............b.z.........okolice Wa-wy · Edit 31.................16.10.2005..........coreczka!..5kg .TROJMIASTO · Agus7..................17.10.2005....................4,2..........Katowice ·Niunia20...............17.10.2005...................................Katowice .Lui27....................18.10.2005............................................. · A ja mam termin......19.10.2005........................................ · Frezja 73..............20.10.2005...................4..............Szczecin · Happy 30..............22.10.2005.............................................. ·Roxa....................22.10.2005.............................................. . Sylwia26...............22.10.2005.............................................. · Ona23 .................23.10.2005.........corka?........4 ......BadUrach · Kra .....................24.10.2005..............................Zielona Góra .Angelique..............25.10.2005.....................1........................ · JaninaB ...............26.10.2005.............................................. .Miśka30.................26.10.2005................................Warszawa .Meliska ................30.10.2005......................1................Kalisz .Dota28..................30.10.2005.....................3............Jaworzo .Adamisia................31.10.2005......................3.............Puławy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siostra 22
Ja wlasnie jestem jedna z tych, ktore nienawidzą mysli o tym bolu. Wiec po zebraniu informacji na ten temat i obejrzeniu filmow po prostu staram sie bujac w oblokach, udaje przed samą sobą ze nie wiem co mnie czeka, dlatego, ze z tej drogi juz nie zawroce i musze i przez to przejsc. Chociaz jest to dla mnie cos co mnie dotyka do zywego. Chcialabym dostac znieczulenie, ale podobno jesli porod jest dlugi, moze to prowadzic do cesarki lub uzycia kleszczy czy tez proznociagu.Moja mama zawsze miala dlugie porody wiec prawdopodobnie mnie tez to czeka i obawiam sie, ze bez bolu parcie okaze sie za slabe. A wtedy na nic sie zda cierpienie ktore bedzie mi dane az do momentu znieczulenia, bo njapierw przezyje bole, a i tak skonczy sie cesarką i bolami po operacji. I tak zle i tak niedobrze. Mnie wkurza ze tyle ludzi nie rozumie ze mozna sie bac porodu. Mowia ze to przeciez naturalne. Szczerze mowiac gdybym miala wybierac, wybralabym cesarskie ciecie zamiast tej natury. Ale nie mam wskazan do tego typu operacji i zaden powazny lekarz nie bedzie sluchal na co ja mam ochote a na co nie. To tyle o bezsilnosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siostra 22
Ach, a do Edit mam pytanie, jak to mozliwe ze zdefiniowano Ci juz dziewczynke, przeciez jadra schodza do moszny dopiero okolo26 tygodnia i tylko jesli jest widoczny penis, mozna wykluczyc dziewczynke, a jesli nie widac nic, to przeciez nie znaczy ze sie nie pojawi :) Ja bym wolala miec corke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edit31
do Ewunia 21 pisalam o tymch srodkach poniewaz wiele mam czuje sie winne aby o nie poprosic a po porodzie maja duze wieksze prawdopodobienstwo obwiniania sie i co za tym idzi depresji,a to przeciez nic zlego:-) od Siostra 22 ja tez chcialam dziewczynke:-)) peniska widac juz duzo wczesniej zanim jaderka zawedruja na swoje miejsce:-),czesto wargi sromowe sa bardzo napuchniete i takze bierze sie je za peniska,u dziewczynek na usg widac po prostu tylko cipeczke w postaci trzech kreseczek,czli wargi sromowe to co pomiedzy,poprzednio podalam strone na ktorej mozesz sobie popatrzec jak to fajnie wyglada na zdjeciach usg a co do cesarki i lekarza to mozna to zalatwic... moj lekarz,mimo braku wskazan ku temu od razu wiedzial o czym mowie kiedy powiedzialam o mojej histori z pierwszego porodu, wiec bedzi cesarka,przechodzic tego co za pierwszym razem,a takze wzgledy estetyczne.. pozdrawiam serdecznie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edit31
pozjadalam slowa:-) oczywiscie chodzi mi o to ze nie chce przechodzic tego co za pierwszym razem i kieruje sie wzgledami estetycznymi... a przy porodzie silami natury to pierwsze o co bym prosila to epidural.. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siostra 22
No to zobacze jak mi ten bal sie uda. To bedzie dyskusja poparta setką argumentow, bo ojciec mojego dziecka widzial niejeden porod w zyciu i robil tez cesarki, wiec to chyba wplynelo na jego znieczulenie wobec widoku cierpienia. Mowi ze dam rade. A ja mowie -brrr..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w piekny poranek :) Najpierw się pochwalę - to jednak były ruchy mojego maleństwa :), po dwóch dniach lekkiego kotłowania wczoraj zostałam skopana i to dwa razy, po obiedzie i wieczorem już mocniej :) Ech kobiety co do tego znieczulenia to wam powiem, że jak nie macie \"wykupionego\" lekarza na poród, to w większości szpitali możecie zapomnieć o jakimkolwiek znieczuleniu! Taka jest niestety naga prawda naszej służby zdrowia. Oczywiście nie zaszkodzi spróbować poprosić, ale przygotujcie się wczesniej na myśl, że raczej niewiele wskóracie, chyba, że szpital, w kótrym rodzicie słynie właśnie z takich \"udogodnień\", które powinny być na porządku dziennym stosowane. ja zgadzam się z określeniem, iż nie każda z nas musi być w stanie znieść ten ból, bo każdy ma inny próg bólu. Ja mam nadzieję, że jakoś go zniosę i już. Alem się nagadał :( mam nadzieję, że nie macie mi tego za złe. Mam jeszcze pytanko, czy któraś z was w tej ciąży lub w poprzedniej uzywała fisana na rozstepy również na piersi? Któraś z was pisała, że lekarz jej polecił na już pojawiające się na brzusiu i trochę pomógł. ja na brzusiu jeszcze nie mam, choć pewnie bedą ale na piersiach mam i ta moja kolastyna pomaga, ale tylko trochę. Dostałam fisana i nie wiem, czy mogę go uzywać, w ulotce nic nie piszą. miłego dnia http://tickers.tickerfactory.com/ezt/d/1;20721;104/st/20051030/dt/6/k/a7fc/preg.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dota28 ja mialam od lekarza fisana ale na piersi tez mozesz go uzywac.Gratuluje ruchow dzieciaczka,u mnie to niewiem czy to normalne ale dzidzia potrafi przez caly dzien mnie kopac,ciekawe czy po porodzie tez bedzie taki niespokojny,dzisiaj to nawet w nocy mnie obudzil kopniaczkami:) A rozmiar brzuszka mierzylam nie tak dawno ale nie pamietam juz wymiarow,a teraz po wyprowadzce mojej mamy to musze sie miary dorobic:)) pozdrowienia dla wszystkich🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edit31
witam mamusie niestety chyba taka jest prawda ze w polsce nic nie ma za darmo,ja oczywiscie za wszystko bede placic,chyba ze zdecyduje sie na porod w W.Brytani..ale na 99% tu w kraju...a tam za nic nie placisz, moja malutka coreczka rozrabia dniami i nocami,jej kopniaki widzi moja starsza corcia i ma niezly ubaw:-) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siostra 22
Edit, wczoraj mnie oswiecilo z tą cesarką dzieki Tobie, a dzisiaj czytam , ze prawdopodobnie niejedną interesujaca informacje masz w zanadrzu. Akurat tak sie sklada, ze mam wybor gdzie rodzic, czy w Polsce, czy w Anglii, tylko ze zupelnie nie orientuje sie jak by to mialo wygladac ze strony prawnej, porod dziecka za granicą. Czy bylabys tak uprzejma uswiadomic mnie w kilku waznych kwestiach, mianowicie czy ja musze miec jakies specjalne ubezpieczenie aby tam rodzic, albo moze stala prace i czy moje i dziecka prawa sa wtedy takie same jak innych angielskich kobiet i ich dzieci? Czy tam sie placi za porod rodzinny albo za znieczulenie? No i jak to wyglada z obywatelstwem malucha, ma wtedy angielskie mimo ze ja jestem Polką? Alez burza sie rozpetala w tym momencie, leje jak z cebra. Czekam niecierpliwie :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edit31
do siostra 22 po pierwsze POSTARAM SIE odpowiedziec na wszystko co wiem:-)) rodzic w WB mozna bez najmniejszego problemu,po pierwsze jestesmy juz w UE ale to nigdy nie mialo znaczenia jesli chodzi o sluzbe zdrowia na wyspach,dobrze jesli mozesz miec tam swojego GP(lekarz rodzinny) ktory da tobie rejonizacje,ale to jest bardzo bardzo malo istotne..zakladam ze nie masz..wybiersz sobie szpital w ktorym chcesz rodzic(wczesniej dokladnie przejedz trase do szpitala,KORKI:-( ) tam wszystko jest darmowe,tylko ze jesli po porodzie lub w trakcie jego trwania(tzw druga faza) chcecie z mezem byc w pojedynczym pokoju trzeba doplacic,ale tez nie zawsze(okolo £50)znieczulenia,porody rodzinne,sa bezplatne(nie mowimy o prywatnych klinikach) DOKONCZE POZNIEJ PRZEPRASZAM mam telefon pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć ! dota 28- nie jesteś niedzisiejsza że nie chcesz wiedzieć co nosisz w brzuszku czy to syn czy córeczka. Ja też nie za bardzo chcę bo troche się boję bo moim zdaniem to wszystko zależy od umiejętności lekarza , bo mojej siostrze dwa razy powiedzieli że będzie dziewczynka i nawet na ostatnim usg potwierdziła że na 100% więc jak moja siostra urodziła i dowiedziała się że to chłopak to był szok. Ale jeszcze nie wiem czy się dowiem bo mój mąż bardzo chce wiedzieć .... Zobaczymy .... Na temat szkoły rodzenia to mój mąż mnie stale denerwuje bo on powiedział że nie pójdzie , i troche będzie mi głupio iść samej (przecież nie jestem samotną matką)a po drugie czasami w szpitalu jest wymagana szkoła rodzenia jeśli chce być przy porodzie, ale jemu koleżanka powiedziała że nie musi chodzić i koniec..... \' eli - ja miałam przed ciążą obwód brzuszka 70 cm , a biodra 91 cm a na dzień dzisiejszy mam 90 cm i 96 cm yalu - podobno herbatki malinowe i maliny powodują skurcze macicy, dlatego słyszałam że dobrze jest na 2 tygodnie przed planowanym porodem pić jedną herbatkę malinową dziennie a tydzień przed po dwie !!! dota28- gratuluję pierwszych ruchów dzidzi !!!!!! Ja juz nie mam wątpliwości że je czuję bo mój skarbek po kilku dniach przerwy teraz nadrabia , najczęściej rano jak się obudzę czyli bedzie mały ranny ptaszek !!!! Co do terminów wychodzących z usg to ustalają one daty tylko w przybliżeniu , ale ważne jest żeby mieścić się w normach czyli dwie dzidzie w tym samym wieku mogą się różnić jedna może być z tej dolnej granicy normy a druga z górnej. dota28 - chyba będę rodziła na Raciborskiej , ale jeszcze zobaczę . Moja gi mi poleca ten szpital i koleżanka więc chyba nie mam wyboru. Jeszcze tam zadzwonię i się wszystkiego dowiem , o poród i szkołe rodzenia. Zacznę się tym interesować pod koniec czerwca bo od lipca chcę zacząć chodzić na szkołe rodzenia... Ja też będę chciała mieć znieczulenie jeśli oczywiście bedę rodzić swoimi siłami. Wiem że u mnie dziewczyna chodziła do przyszpitalnej szkoły rodzenia i potem rodziła w tym szpitalu , a wcześniej miała zrobione badania konieczne do znieczulenia zewnątrzoponowego i jej lekarz nie pracował w tym szpitalu , ale nawet jej się nie pytali tylko jak zobaczyli wyniki badań do zaraz jej zakładali. Ale słyszałam że czasami się zdarza że albo trzeba zapłacić albo szpital słynie z porodów naturalnych (co oczywiście oznacza że nie dają znieczulenia ale dają np. głupie jasie i oksytocynę) pozdrowionka !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was wszystkie przyszle mamusie:) Czytam wasze forum wlasciwie od niedawna. Wczesniej zagladalam czesciej do wrzesniowek bo termin mialam na 28.09- 29.09. 2005r. a na ostatniej wizycie lekarz stwierdzil ze przewidywany termin porodu to 02.10.2005r. Sama nie wiem co o tym myslec no ale skoro on tak powiedzial i z USG tak wynikalo to chyba tak jest??? Mam nadzieje ze nie bedziecie mialy nic przeciwko jesli sie do was przylacze:) Pozdrawiam was i wasze kochane maluszki ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny:) Witaj zuzu:) No moje maleństwo teraz rozrabia, długo musiałam czekać, ale wczoraj dawało o sobie znać kilka razy, a i dzisiaj rano tez już mi się ujawniło :) Tak, że teraz jestem spokojniejsza o moją ciążę, która poza brzuszkiem nie dawała mi przez ostatnie kilka tygodni dokładnie żadnych objawów. A ja myslałam, że jestem tu osamotniona i tylko ja nie chcę wiedzieć, jaka jest płeć dziecka. Też się trochę obwaiam tych pomyłek lekarzy. W głębi duszy chyba jednak chciałabym córeczkę, chcociaz nie znaczy to, żę synka nie będę kochać, ale myślę, że jak się nastawię, a urodzi się innej płci, to moja psychika może różnie zareagować, nie mówię o odrzuceniu dziecka, ale o dziwnym lekkim czymś czego nie potrafię określić, ale po porodach różnie bywa. Ech namieszałam, ale wiem, że zrozumiecie :) Agus7 - słonko, proszę jak będziesz się dowiadywać, to zapytaj jak jest z osobami z innego miasta, o poród w wodzie (bo mają tę możliwość) i o te wszystkie płatności ok? Bo szczerze mówiąc trochę mnie ten szpital na Raciborskiej kusi :) Ponoć opieka jest doskonała, nie to co u mnie. A dostali cholera \"rodzić po ludzku\" i \"szpital przyjazny dziecku\" - tylko po tym co widziałam i słyszałam od siostry i koleżanek, to zastanawiam się jakim prawem w ogóle to dostałi i ile zapłacili! Ale to może innym razem wam opowiem. Dziś życzę miłego dnia, mimo nieciekawej pogody (przynajmniej u mnie) i wracam do magisterki pozdrowionka i buziaczki dla wszystkich Mam i Dzieciaczków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkie mamusie i zuzu:) tak piszecie o tej plci i zaczynam roznie myslec hm.....mi niiby lekarz sprawdzal dwa razy i powiedzial ze nieda sie pomylic na stowe jest chlopiec,a po waszych wypowiedziach to sie zastanawiam czy czasem przy porodzie nie wyjdzie dziewczynka:)))przy pierwszym dzieciaczku to nawet mi to obojetne czy synek czy corcia byle by zdrow jak rybka:)) Wiecie co,kolezanka mi opowiadala ze jej znajoma po porodzie wpadla w taka depresje ze nawet na meza nie mogla patrzec i na dziecko tez...mam nadzieje ze zadna z nas nie dopadnie taki szok,w tej chwili to ja nie wyobrazam sobie miec jakikolwiek wstret do dziecka ani do przyszlego tatusia.Od momentu porodu to te dwie osoby beda dla mnie najwazniejsze w zyciu!!a wogle to juz nie moge doczekac sie takiej pelnej wlasnej rodzinki:)) A co do tych ruchow malenstwa,moja dzidzia jest bardzo ruchliwa,ale jednego dnia to wcale jej nie czulam,tak sie przestraszylam ze moze cos nie tak,ale po wizycie u gi bylam juz spokojna i lekarz powiedzial ze czasem mozemy nie czuc naszych dzidziusiow bo moga sie gdzies w lozysku tak ulozyc ze ich poprostu nie poczujemy,tak ze od razu mi ulzylo:) A jak tam twardnienie brzuszkow?bo mi przechodzi chyba po tej nospie,teraz bardzo rzadko mi twardnieje ale podobno maliny wywoluja skurcze i tak sie zastanawiam czy miedzy innymi od tych herbatek i sokow malinowych ta macica mi tak szalała...oki juz nie zanudzam uciekam na zakupki bo chwilowo słoneczko wyszlo:)) Przyjemnego dnia Wam zycze 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emelle
Yalu, tak, byc moze bede rodzic w Narutowiczu. Moj lekarz prowadzący tam pracuje i slyszalam wiele dobrych opinii o nim. O samym szpitalu - i dobre i zle rzeczy. Osobiscie tam jeszcze nie bylam, musze sie wybrac na wywiadówke. Po przeprowadzce nawet mam do niego blisko, dlatego tez biore go pod uwagę. Jezeli mozesz mi cos o nim opowiedziec lub doradzic to bardzo chętnie poczytam. Pozdrawiam wszystkie mamy i maluszki. Dzisiaj jak nie zapomne to zmierze sobie obwód brzucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny!!! witaj Eli!!! (dzięki za pamięć) z moją dzidzią wszystko ok!!!! :) .a odzywam się rzadko bo mój synek niedaje mi siedziec przy komputerze, chętnie sam by poklikał!! :) . a co do brzuszka to się nieprzejmój ja mam w obwodzie 100!!!!! (ale to dlatego że to już druga ciąża i szybciej rozciągają mi się mięśnie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamuski i dzidziusie w brzusiach!! Mój maluszek również często przestaje sie dłużej odzywać i rzeczywiście wtedy łapią mnie nerwy że może coś nie tak z nim ale też słyszałam i czytałam że w tym okresie maluchy raz moga się strasznie wiercic a raz siedzieć sobie tam zupełnie cichutko i nie nalezy się tym przejmować bo wszystko jest z nim o.k.:) Jak mój sie nie wiercił i sie bałam że cos nie tak to kładłam sie na plecach i leżałam dopóki sie nie zdenerwował że go brzuszek gniecie i kopną-teraz już tak nie robię.Jak śpi to niech śpi.Jeszcze będe miała dosyc tych jego kopniaczków :) Powiedziałam siostrze o tym USG 3d to się strasznie napaliła na nie i już sie zapisała na nie.Ja też chyba tak zrobie bo zdjęcia w necie są naprawde fajniutkie.Wczoraj zajrzałam na noworodek.pl i tam jest jedno strasznie fajne zdjęcie.Pokazany jest brzuch jednej mamy i widać dokładnie stopkę maluszka-taki mały odcisk zrobiony przez maleństwo.Znajdziecie je w: menu głowne-galeria zdjęć-najczęściej oglądane.Tam powinno być.Wygląda to super!! Niektórzy nawet myślą ze to fotomontaż :) Macie jakies pomysły na zgagę.Ja dzis do 3 w nocy nie mogłam zasnąć przez co nie poszłam znów do pracy.Zupełnie nie wiem jak sobie z nią radzić.Pomóżcie! Co do poznania płci maleństwa to tak jak już wpominałam uparł sie na to mój mężuś ale nawet jeśli lekarzowi uda sie teraz ją ustalic to i tak na 100% w to nie uwierzę.Pewnie zaczniemy mówic do niego albo Eryczek albo Wiktoria ale i tak wszystkim będe mówiła że prawdopodobnie ma sie urodzić....bo lekarz tak stwierdził ale na 100% okaże sie po porodzie :) i tyle. Pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. hej Mająca nadzieję :) Przed chwilą miałam pierwszy raz krzywy brzuszek, taka fajna wypukłośc, wyraźnie było widac gdzie jest moje maleństwo :) Kiedyś któraś z was podawała tu adres stronki z ćwiczeniami dla kobiet w ciąży. Moge prosić jeszcze raz? Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siostra 22
http://www.babyboom.pl/moda_i_uroda/badzmy_w_formie/cwiczenia_dla_kobiet_w_ciazy.html takie znalazlam jak sama szukalam. Ale jeszcze nie korzystalam. Stawy mi sie w biodrach rozchodzą i troche boli, moze musze wzmocnic miesnie. A moze pobiegac, co? Taki szybki sprint albo bieg przez plotki . Kot na moich kolanach sie drapie, zmokł na deszczu a teraz sie lize. Moj brzuszek byl przekrzywiony dlugi czas, a teraz juz sie wyprostowal, chociaz wcale mi na tym nie zalezalo.Lekarz powiedzial ze dziecko ma teraz najlepiej, bo sobie plywa i nurkuje, a potem bedzie mialo mniej miejsca. Obwod w pasie mam 95 a w biodrach 99.A waze dalej bez zmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Hmm piszecie o obwodach swoich brzuszkow i jakos tak mi troszke dziwnie bo ja mam az 125...To moja pierwsza ciaza ale pewnie to dlatego ze pierwszy termin porodu mam na wrzesien a inny na poczatek pazdziernika. Moje malenstwo tez ma swoje dobre i zle dni raz sie tak wierci ze malo dziury mi w brzuchu nie wywierci a raz jest tak spokojny ze zaczynam sie martwic. Ludzie co za paskudna pogoda!!! A ja na 18 mam szkole rodzenia nie wiem jak tam dojde jesli bedzie tak mocno lalo jak teraz?? Pozdrawiam wszystkie przyszle mamusie i ich kochane skarbenki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yalu
Witam po weekendzie Czytam, że u Was pogoda coś nie tęga - a u nas nagle zaczęły się upały. Skorzystaliśmy trochę ze słoneczka i baseniku i teraz jestem cała obolała :( słoneczko mnie przypaliło i naciągnęłam sobie chyba jakiś mięsień przy pływaniu bo mnie strasznie bolą całe plecy. I już nie wiem sama - czy łazić na basenik i pływać czy nie. Lekarz niby pozwolił - stwierdził nawet, że tylko to mi wolno z ćwiczeń w ciąży (ze względu na szyjkę) ale trochę się boję ... wczoraj wieczorem spieło mi brzuszek ze 2-3 razy... no nie wiem - pewnie dam sobie trochę odpoczynku i spróbuję za kilka dni - jak będzie dalej spinało to odpuszcze. Emelle - oj sama chyba Ci wiele nie doradzę bo ja rodziłam pierwsze dziecko już 5 lat temu i wtedy uciekłam z Krakowa do takiego znajomego lekarza moich rodziców. Mogę jedynie napisać Ci zasłyszane opinie ale takich pewnie masz wiele. Ja w Narutowiczu leżałam tylko przez tydzień na patologii ciąży i nie miałam tam wtedy swojego lekarza więc to co innego ... chociaż położne wspominam bardzo miło, sam szpital rzeczywiście nie bardzo. Wydaje mi się jednak, że tam nie olewają i każdy przypadek traktują poważnie. Była tam też wtedy taka bardzo miła młoda lekarka (Alicja J.)...Pamiętam tylko, że na sali ze mną leżały 2 babki, które chodziły prywatnie do ówczesnego zastępcy ordynatora ginekologii i one miały naprawdę super! Więc skoro masz tam lekarza i krążą o nim dobre opinie to powinno być dobrze. Ogólnie chyba wszędzie jest tak, że jak jesteś pacjentką konkretnego lekarza przyjmującego w danym szpitalu to Cię inaczej traktują. W Narutowiczu rodziło też kilka moich koleżanek (normalnie i przez cesarkę) - ogólnie nie narzekały jakoś bardzo - trochę na ograniczenia przy wizytach ale to chyba wszędzie jest podobnie ...a właśnie ... Maluszka znajomej zarazili tam przy porodzie cytomegalią ale przypuszczam, że to się może zdarzyć wszędzie. OK już się nie wymądrzam ! ;) Wiecie z tymi ruchami to chyba prawda. Moje Maleńkie albo kopie praktycznie bez przerwy albo robi sobie 1-2 dniowe przerwy - całkowicie. Ześwirować wtedy można ale co poradzimy?! Siostra Ty poważnie z tym bieganiem czy żartujesz?? ;) Ewunia a próbowałaś na zgagę migdały? Zwracaj też uwagę na to po czym bardziej Cię męczy i staraj się tego unikać. Napewno wszelkich ostrych potraw i tych z konserwantami. Mnie na szczęście na razie zgaga i te sprawy omijają ale to chyba zasługa tego tlenku magnezu, który zażywam na skurcze. Flowers z tą depresją to różnie bywa - ja po pierwszym porodzie miałam takiego doła, że miałam ochotę wyskoczyć przez okno - dobrze, że byłam po cesarce i nie byłam w stanie na nie wleź - teraz to śmieszne ale wtedy myślałam, że zwariuje - ale nawet przez moment nie czułam nic "złego" ani do dziecka ani do męża - więc się nie martw. Przechodzi samo jak ręką odjął po jakiś 6 tygodniach ;) ... nie a poważnie to nie każdą to dopada więc naprawdę spokojnie (a w razie czego agresję przekierować można na teściową np. i już wszystko gra ;) Dota - jasne, że rozumiemy! Nic się nie przejmuj w końcu jeszcze dekadę temu to pewnie mało która wiedziała co w brzuchu nosi i jakoś było, a to, że teraz podpatrywanie co tam Maluszki mają między nóżkami jest trendy to się nie masz co przejmować. Ja teraz zapytałam bo chciałam usłyszeć potwierdzenie naszych przeczuć i mnie zatkało jak powiedzieli chłopczyk (Tatę też)! Przyznam się, że trochę się nawet przez moment rozczarowałam bo nastawiliśmy się na dziewczynkę (czyli u nas odwrotnie jak u Ciebie) a w sumie nie planowaliśmy płci i na początku było nam wszystko jedno - dziwne to wszystko i chyba ja to dopiero namieszałam... Zuzu nie martw się obwodem brzuszka - widocznie taki Twój urok. Na pocieszenie ja przytyłam najwięcej z Was wszystkich - jest 9 kg na plusie :( No i teraz to chyba już wszystkie czujemy kopniaczki :D :D - super! No to się znów rozpisałam ....kończe więc szybko i pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No witam ponownie :) Ech mam od wczoraj potworny katar i w ogóle w tej ciązy zero odporności. ja praktycznie nie choruję, a teraz co chwila cos :(. Ale co się dziwić. Brzuszek olbrzymi, a ja tylko 3 kg na plusie, jem normalnie, a czasami mniej i nie mogę przezyc mleka, ani jogurtu, ani sera białego. Ale teraz wsuwam truskawki zmiksowane z mlekiem lub śmietana i to mojej ciąży nie szkodzi. Jednym słowem może będzie lepiej. Moja pani doktor pierwszego kontektu dała mi l-4 więc będę miała więcej czasu w tym tygodniu i możę nareszcie skończę tę magisterkę. :) Yalu - to ja pragnę dziewczynki, a mąż mówi, że syna, ale coś mu nie do końca wierzę. Ogląda się za każdą małą dziewuszką i w ogóle za każdym dzieciaczkiem, więć z radością przyjmiemy co się urodzi :) A pływania ci zazdroszczę. U nas nie dość, że pogoda w kratkę, to ja po każdym wyskoku na basen zamkniety wracam z uczuleniem na twarzy od wody chlorowanej :( A to tak doskonale działa na kręgosłup :(, ale wiesz dopiero po 2, 3 razach. Doświadczałam tego jeszcze przed ciążą. Potem jest tak błogo i nic nie boli ;) Ale pływanko na grzbiecie zalecane jest. Pozdrawiam i zabieram się za sprzątanie, ale się narobiło przez to moje ciągłe pisanie i pisanie.. szkoda gadać. Idę odkopać pokoje :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×