Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Tinker Bell

Termin na pazdziernik 2005

Polecane posty

Kamiś dostał wczoraj nowe łóżeczko i strasznie sie cieszył. Aż miło :) Pierwsza noc na nowym bardzo udana. Spał w innym pokoju . Z zasniećiem był lekki problem ale póxniej było juz dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja sasiadka ma dwulatka,ktory wogle nie spi w dzien,a z kolei inny sasiad ma chlopca pol roku starszego to on spi jeszcze w ciagu dnia,takze to chyba zalezy od organizmu dziecka,jeden potrzebuje wiecej snu a inny wcale. eli mam pare mp3 kroliczka titou jakbys chciala moge ci podeslac:)fajnie,ze udala sie nocka na nowym lozku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość celebre25
z tymi drzemkami jest roznie u dzieci, ja wiem ze moja mama nas kladla w poludnie chyba do 6 lat, jak nie chcialo ci sie spac to poprostu lez i patrz ale kazdy musial miec cyas dla siebie aby sie wyciszyc.w sumie chce tez tak robic, jak nie chce spac to ok ale ma leyec i ogladac ksiazke czy cos innego ale sama, dzieci ktore spia w poludnie sie lepiej koncentruja, czytalam ostatnio w gazecie dla dzieci pozatym te niby drzemki dla dzieci, czy poprostu lezenie u siebie w pokuju tu Niemczech jest bardzo polecalne, nieeiwem czy malutka albo jakasia ogladaly supernanny, tam zawsze wymagaly tego od dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flowers dziękuję :) Ale mnie Kamilek dziś zaskoczył. Wrócliśmy z podwórka a on wskoczył do swojego łóżeczka ( straaasznie się cieszy), ja poszłam do łazienki a jak wróciłam to on juz spał :) Pierwszy raz zasnął sam bez mojej lub męża obecności. :) Jak widac- nic na siłę, dlatego jestem przeciwniczką metod typu \"uśnij wreszcie\" i innym taktykom wbrew dziecka. On do wszystkiego dochodzi sam i nic sie nigdy nie siłę nie odbyło: odstawianie od piersi, smoczek, zabranie pieluchy, własne łóżko ( spał z nami), teraz usnął samodzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mysle, że drzemka w dzien jest potrzebna o ile potrzebuje jej dziecko. Jak nie chce sapc w dzien i jest codzinnie w południe płaz bo trzeba iśc spac to chyba bez sensu. Dziecko samo sobie reguluje rytm dnia. Mam nadzieję, że Kamiś będzie spał długo w dzien ale obawiam się, że za parę miesięcy wszystko stanie na głowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jokas jak się trzymasz? Czy rozwijacie jakoś wasze dzieci? Czy robicie cos poza czytaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość celebre25
no Laura stanowczo potrzebuje drzemki w coaglu dnia, bo inaczej jest nieznosna, i tez sama mowi" mama chce spac".pozatym zaraz ide do pracy ale tylko na 3 godziny.,a u babci nie mysli o spaniu mala tylko o zabawach, i bedzie padnieta niezle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powoli jakos do siebie dochodze, choc jestem bardzo slaba emocjonalnie, ale to chyba normalne w tej sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nawet ogladlam jakis program naukowy, w ktorym udowodniono, ze bez spania w dzien dzieci maja o wiele pozniej jakies procesy w korze mozgowej, a jesli nie spia to maja lezec i odpoczywac, bo dziecko zuzywa wiecej energii niz my dorosli i dla niego samo chodzenie i mowienie to nielada wysilek, mlody organizm sie sam tej regeneracji domaga..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość celebre25
no walsnie to mialam tez na mysli, poprostu moze nie spac,ale sie wyciszyc troche..wiec ty tez cos na ten temat slyszalas malutka:) wlasnie a masy jakies zdjecia z nad morza malutka??jak cos to poslij..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość celebre25
Eli dzis w tv niemieckiej mowili, udowodnione naukowo, ze kobiety w ciazy jedzace duzo ryby rodza o wiele zdolniejesze dzieci!!!!juz na poczatku rozwoju sa szybsze i zwonniejsze a wwieku 8 lat ,uwaga o 7 razy sprytniejsze i inteligentniejsze wiec jutro na obiad rybka kochana:)))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w ciazy tyle ryby jadlam, ze kiedys, gdy maz otwrzyl lodowke to powiedzial: \" chryste, tam smierdzi jak na kutrze\" :D moje ulubione menu do ok. 4 mc-a to paluszki rybne z ryzem, badz filet rybny z puree ziemniaczanym, wszystko musialo byc dostepne, bo jak nie bylo zaraz mi sie tego zachciewalo np wedzonej makreli, sardynek , ryby w pomidorach badz sledzi z cebulka w occie, ale tych nie umialam duzo zjesc, a i chit z Polski ryba opiekana :P do ryby musowo fasolak szparogowa zasmazana :) to byly czasy... hihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć kobiety. Byliśmy wczoraj u babci na wsi.I ja prowadziłam samochód:)U babci w ogródku piękne kwiaty i dużo pomidorów, eh też bym chciała mieć przy domku taki ogródek.U nas narazie budowa nie rusza, bo czekamy na mapke.Nie wiem czy wogóle w tym roku coś się ruszy.Wczoraj wykryłam u Sebcia alergie na pomidory,szkoda tylko że on je tak uwielbia a ja będe musiała je zlikwidować z jadłospisu. Eli fajnie że Kamilek tak szybko zaakceptował nowe łóżeczko. Malutka zgadzam się z tym oblewaniem prawka.Prawko mam od dwóch dni, a przejechałam już 160km. Flowers mi też możesz przesłac mp3. Eli ja Małemu za często nie czytam, bo on nie bardzo chce słuchać.Częściej weźmie książkę i będzie ją oglądał.Ja uważam że rozwijam moje dziecko poprzez tłumaczenie mu wszystkiego i mówienie, np. jak jesteśmy w jakimś sklepie czy na spacerze to pokazuje wszystko po koleji i opisuje jak najlepiej umię.Widzę że to nie ma wpływu na mowę, bo jeszcze nie mówi nic poza mama, ale widze że coraz lepiej rozumie co się do niego mówi i jak widzi coś co już kiedyś widzieliśmy to pokazuje i nazywa po swojemu. Kończę, bo lece z Sebkiem do lekarza.Drapał się koło ucha, aż zdrapał kawałek skóry.Teraz jak się goi to swędzi go jeszcze bardziej i drapie.Boje siężeby nie było jakiegoś zakarzenia bo ma troche czerwone wokół tego strupka i ma chyba powiększony węzeł,ale nie jestem pewna.Odezwę się wieczorkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrysica gratuluje parawojazdy. Ja mam prawojazdy juz 3 lata a przejechalam moze polowe tego co ty w dwa dni. Ja cudem je zdalam ale we mnie za duzo lenku i strachu. Duzy bym dala, zeby to sie zmienilo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jokas dzięki za gratulacje.Ja też się troche boje, ale myśle że jak potrenuje to będzie ok. Mały dostał na tą ranę pod uchem maść z antybiotykiem na 5 dni, więc myślę że będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania30x
Tygrysiczko gratuluję Ci zdania prawka,odwagi że tak dużo jeździsz.Masz jakieś zdjęcia z nad morza chętnie obejrzę.Czy ze starszym dzieckiem byliście już na tym zabiegu napletka? Thefly no i byliście na weekendzie na Mazurach? Natalka ma jedną drzemkę dziennie ok godz 13-14 śpi 2 nieraz do 3 godz. i to prawda że niektóre dzieci wcale drzemki nie potrzebują/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oliverowi w tym tygodniu zdarzylo sie, ze nie spal w ciagu dnia a wieczorem padl. Normalnie spi od 12-14.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania właśnie dziś przy parkowaniu zabrakło mi trochę odwagi i mąż musiał parkować.Wydawało mi się że jest bardzo mało miejsca, a my mamy passata w kombiaku.Mąż wjechał bez problemu, ale on już jeździ tyle lat.Zdjęć z nad morza nie mam, bo wirus opędzzlował nam dysk twardy.Moge Wam przesłać dwa zdjęcia z Kielc, ale cienka rozdzielczość bo z tel kom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania a na ten zabieg Łukasz idzie w niedzielę.Idzie do szpitala w sumie na trzy dni,pierwszego jakieś badania,a w poniedziałek zabieg.Dziś dostał jeszcze dawke przypominającą na żółtaczkę.Tylko nie wiem czy był sens, bo ona podobno działa po 14 dniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość celebre25
Ania 30 dzieki za zdjecia,ale fajna ta wasza córcia, i wogole MAlbork troche zobaczylam a nigdy nie byłam!!super, dzieki wielkie Jakby ktos mial zdjecia jakies nowe to niech przesle a ciebie Eli z brzuszkiem jeszcze nie widzialam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania30x
Flowers Celebre cieszę się że zdjęcia Wam się podobały,starałam się wybrać te najciekawsze-ogólnie zrobiliśmy 170. Tygrysico napisz mi proszę później jak ten zabieg wyglądał. Flowers może i mnie tą muzyczkę podeślij jak możesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celebre napisałam do Ciebie na miala. Na oba adresy. Sprawdz czy doszło. Chyba cos Ci nawala ta poczta bo wysyłałam niedawno zdjecia do Ciebie rózniez na nowy adres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil na huśtawce : \" buju buju deska miała babcia pieska\" :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość celebre25
malutka mnie tez wyslalas??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×