Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jokasta

POLICYSTYCZNE JAJNIKI

Polecane posty

Gość Aniutram
Dzięki znalazłam. poczytami i biore się do roboty, trza zlecieć z wagi bo dzieciaczki czekają:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ALGA
TEZ MAM POLICYSTYCZNE JAJNIKI NIE MIESIACZKUJE JUZ 10 MIESIAC PRZEZ 2 TYG BRALAM DIANE PRZYTLAM 3 KG BYLAM CALA SPUCHNIETA ODSTAWILAM TERAZ LEKARZ PRZEPISAL MI YASMIN PONOC PO NICH SIE CHUDNIE CZY KTOS JUZ JE BRAL? JAK MAM SCHUDNAC PO DIANIE ZA 2 TYG WYJERZDZAM NA WAKACJE.POMOZCIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stosowalam diete Montigniaca i faktycznie spadłam na wadze jakies 3-4kg (tyle ile chcialam). Podobno ci co, waza wiecej szybciej chudna. Dieta wydaje sie sensowna, bo podobno reguluje wydzielanie insuliny. Niestety, w dwa tygodnie to raczej szokujacych efektow nie bedzie, bo chudnie sie wolno, ale nie ma efekty jojo. Ja przestalam ja stosowac jakis rok temu, bo rozwalily mi sie stawy kolanowe (glownie ze wzgladu na bark tlustego nabialu w diecie), ale do tej pory przybralam tyklo 1-2kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanko? Czy ktoras z Was bierze CERAZETTE? Ja rowniez mam zespol policystycznych jajnikow i moj lekarz zmienil mi wlasnie pigulke. Ja w zasadzie chcialam zrezygnowac calkowicie z pigulki ale on stwierdzil ze powinnam brac hormony aby chronic jajniki. Zaproponowal mi cerazette, to mini pigulka jednoskladnikowa, tylko progesteron. Co o tym myslicie? Dziekuje za wszelkie odpowiedzi. Nizej zamieszczam artykul ktory znalazlam w internecie, ale chcialabym wiedziec czy ktoras z Was ma doswiadczenie z mini pigulkami.... dzieki Minipigułka (Cerazette) - wskaźnik Pearla 1 - 4 Minipigułka to rodzaj pigułki hormonalnej. Nie zawiera ona estrogenu a jedynie niewielką ilość progestagenu. Dla kogo Dla kobiet zbliżających się do menopauzy, matek karmią-cych piersią (minipigułka nie zmniejsza laktacji tak jak pigułki dwuskładnikowe), nałogowych palaczek w dojrzałym wieku oraz kobiet, które z powodu chorób układu krążenia i ryzyka zakrzepicy nie mogą przyjmować tabletek z estrogenem. Jak stosować W opakowaniu znajdziesz 28 tabletek, które zażywa się codziennie, bez dokonywania przerw między kolejnymi opakowaniami. Jak to działa Dawka hormonu jest niska, ale wystarczająca, by zahamować jajeczkowanie. Minipigułka utrudnia także plemnikom przedostanie się do jajowodów (gdzie zwykle dochodzi do zapłodnienia), gdyż silnie zagęszcza śluz szyjki macicy. Jednocześnie progestagen sprawia, że błona wyściełająca wnętrze macicy jest tak cienka, że gdyby nawet doszło do zapłodnienia, to zarodek nie mógłby się zagnieździć w macicy. Zalety + jest prosta w użyciu - nie trzeba robić żadnych przerw w zażywaniu pigułek + nadaje się dla kobiet karmiących piersią oraz tych, które nie mogą przyjmować estrogenów Wady - trzeba pamiętać o bardzo regularnym zażywaniu pigułki - z dokładnością do jednej godziny (wystarczy trzy-czterogodzinne opóźnienie, by metoda ta stała się mniej skuteczna) - może powodować nieregularne krwawienia, plamienia, nudności Uwaga - pigułka to sprawa indywidualna Rodzaj pigułki wybiera lekarz wraz z pacjentką. Ciało każdej kobiety może bowiem inaczej zareagować na składniki i dawkę leku. Warto wiedzieć, że należy dać organizmowi trzy miesiące na przyzwyczajenie się do działania hormonów. Jeśli do tej pory efekty uboczne zażywania preparatu (nudności, krwawienia) nie miną, trzeba zastanowić się nad zmianą leku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madziulek22
Cześc kobietki!!! Również znajduje sie w waszym groni. Lekarka u mnie równiez stwierdziła zespół policystycznych jajników:-(Przyznam że mnie zszokowała! W sumie od 4 miesięcy sie leczę tzn przepisała mi Cilest i jestem zadowolona, co więcej powiedziała mi że tabletki antykoncepcyjne brac muszę, aż do momentu w którym będę planowała zajście w ciążę:-( a jest to moim marzeniem;-) jak chyba każdej z Was. No i powiedział mi jeszcze że potem terapia hormonalna-progesteron czy cos tam, a jak nie no to leczenie gabinetowe.I przy dużym szczęściu mogę zajść w ciążę po 3 miesiącach, a przy mniejszym po roku....A powiem Wam że od 15 roku życia miałam nieregularne miesiączki i tym sobie sprawę spaćkałam! Bo weim że to od tego bynajmniej ja mam.Więc apeluje do wszystkich dziewczyn jak macie nieregularne miesiączki idźcie do lekarza i sie leczcie, bo teraz żyje w niepewności i jestem z lekka załmana tym wszystkim, bo wiem że może nie być łatwo!Aczkolwiem myśle pozytywnie-bo to w sumie najważniejsze!Pozdrawiam wszystkie dziewczyny z tą"chorobą" głowa do góry!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żmijka
Mam 22 lata i również mam kłopoty z zespołem policystycznych jajników. Wszystko zaczęło się od tego, że przez ponad pół roku nie miałam okresu, następnie pojawił się trądzik na policzkach. Zaczęłam chodzić do dermatologów 3 w ciągu roku żaden nie dał mi skierowania na poziom hormonów we krwi sądzili że trądzik to urok młodzieńczego wieku (przy 22 latach? wczesniej nie miałam żadnych kłopotów z cerą była naprawde super) Katowałam moją twarz przez rok specyfikami na ten cholerny "trąd" wynik: depresja i podrażnione policzki z czerwonymi plamami. Zaczełam wiec szukać pomocy u ginekologa i po wielu perypetiach szkoda gadać zdecydowałam się na wizytę prywatną. Od razu usg i badanie poziomu hortmonów we krwi, okazało się że mam POC. W tym miesiącu mam zacząć brać Diane 35, moja tważ i tak się polepszyła o niebo to chyba ze względu na nadchodzące lato. Mam zaufanie do mojej lekarki, ale i tak bardzo sie boję zarzywać te tabletki naczytałam się o nich sporo złych opini. Proszę napiszcie o waszych doświadczeniach z Diane 35, nie mam otyłości ale bardzo sie boję, że przytyję czy to konieczne? proszę o opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maria27
Witam. opowiem swją historię z PCOS ku pokrzepieniu serc, ale też ku przestrodze. Mam 27 lat a torbielowatością jajników męcze się od ok 22 lat. Męcze sie, bo życie z typowymi objawami PCOS nie jest łatwe.Na tabletki hormonalne zawsze reagowałam bardzo zle, więc leczenie nimi nie wchodziło w grę. Prez rok czasu przyjmowałam Metformax i dopiero wtedy deko sie polepszyło. Po jakimś czasie przytyłam i za zadne skarby nie mogłam schudnąć, więc postanowiłam znów pobrać Metformax,l bo po tym rzeczywiscie ładnie schudłam. No i tym razem zadziałał dosc szybko. Schudłam. Miesiączka po 31 dniach, nie jak zwykle po 35. Ale oczekiwanie na nastepną przedłużało się.Ginekolog zasugerował test ciążowy.Zrobiłam i wyszedł pozytywnie. To co przeżyłam wtedy jest nie do opisania. Tydziń czasu nie mogłam dojsc do siebie. Okazało się ,że po 3 tyg stosowania metforminy zaszłam w ciąże.Jestem teraz w 8 tyg. Ustapiły bóle pleców i jajników, tradzik zdecydowanie zmalał, dokuczaja tylko nudności. O swojej chorobie wiedziałm dużo, takze z literatury zagranicznej. Właściwie to zyłam z przekonaniem,że jestem niepłodna, lub też jesli zechce zajsc w ciąże to sporo sie będe musiała starać. Nie zabezpieczałam się, bo uważałam,że nie ma takiej potrzeby. Ciąża jest dla mnie szokiem, bo absolutnie nie widze możliwości urodzenia teraz dziecka.Usunięcie ciązy wydaje sie absurdem w mojej sytuacji, zresztą chyba nie jestem do tego zdolna. Zastanawiam sie nad urodzeniem dziecka i oddaniem do adopcji, ale na ile znam siebie, też nie zdobęde sie na to. Zwiazanie sie z chłopakiem, z którym zaszłam w ciąże raczej nie wchodzi w gre. Sama nie wychowam dziecka, zreszta jak mogłabym spojrzec w oczy swoim rodzicom i prosic ich o pomoc( innej możliwości nie widze). Pierwszy raz w życiu naprawde jestem załamana. Wiem,ze bede żałowała do końca życia każdej podjetej teraz decyzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bolderik
do marii27 dziewczyno ciesz się dzidziusiem :)!!! nie każdemu dane jest tak łatwo zajść w ciążę. Zastanów się nad tym, co dostałaś od losu, bo moim zdaniem to szczęście. Jeśli nie musisz i nie chcesz, to nie wiąż się z ojcem dziecka. Nie wiem, jaką masz sytuację, ale myślę, że zawsze w razie kłopotów rodzice pomagają dziecku... więc pewnie i u Ciebie będzie dobrze. Ciesz się z dziecka, dbaj o nie i podejmij właściwą decyzję :)! Trzymam kciuki za Ciebie i nowe życie :). A tak na marginesie, kilka razy było tu już polecane forum na www.gazeta.pl (forum PCOs). Polecam! A druga sprawa - z ciążą jest tak, że nie wiadomo kiey przyjdzie, zawsze trzeba się zabezpieczać, jeśli jeszcze się nie stara o dziecko :)... bolderik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagaxx
hej ja też mam pco:( i birę tabletki Harmonet czy któraś z was je brała?Jeśli tak to dajcie znać,Pozdrawiam:)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniutram
Bralam Harmonet, przez dwa lata. Superowy. Ale jak przestałam, to po kilku miesiącach okazało się że mam PCO. (a może już miałam wcześniej?? tylko gin się nie sorientował??).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja rowniez
tez mam pco, 22 lata, o mojej chorobie dowiedzialam sie 2 mies temu od miesiaca lecze sie diane -i bedzie to dluuugie leczenie, o dzidziusiu jeszcze nie mysle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja rowniez
prosilabym dziewczyny ktore tez sie leczyly diane i czy udalo sie wam zajsc w ciaze? moj lekarz poweidzial mi ze diane sa jedynym skutecznym lekiem wiec nierozumiem dlaczego niektore dzieczyny przyjmuja inne tabletki,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odpowiadam: 1. Biora inne, bo pewnie maja inne stezenia hormonów we krwi. Diane podaje sie bo ma silne dzialanie anty-androgenne, a poza tymi tabletkami na rynku jest szereg innych o podobnym, sliniejszym lub slabszym dzialaniu. Czasem potrzebana jest kombinacja kliku rodzajow hormonow. Poza tym Diane sa refundowane i to pewnie sklonilo Twojego lekarza do polecenia tego wlasnie leku. 2. Mam kolezanke, ktora brala Diane (co prawda z powodu tradziku, a nie policysatycznosci) i od dwoch lat jej szczesliwa mama. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mdzia 23
zapraszam na forum stworzone przez: igę22 ZESPÓŁ POLICYSTYCZNYCH JAJNIKÓW poczytajcie sobie opinię doświadczonych w tym temacie kobitek, jest tam bardzo duzo na ten temat...sama czytam:):) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja rowniez
psanderka jak mam to rozumiec kolezanka zaszla w ciaze w trakcie przyjmowania tabl czy po odstawieniu?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata26
ja mam 29 lat i dowiedzialam sie o tym czyms:/ pol roku temu a moj lekarz powiedzial ze nie jest niemozliwe zajscie w ciaze ale bede miala problemy i ze dobrze by bylo gdybym myslala o dziecku i ze dopiero jak bede chciala zajsc w ciaze zacznie cos mnie tam leczyc , przylamalam sie bo marzylam o dzieciach a nie tylko o jednym::(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gigimigi
a co potem dzieje sie z tymi cystami na jajnikach? one znikaja? czy za 5 lat bede miala cale jajniki w takich czarnych pecherzykach?( na usg widzialam ze niemal cale jajniki mam pokryte czarnymi pecherzykami)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, nie załamujcie się! ja miałam PCO i zaszam wciążę bez diane i innych ohydnych tabsów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sagittarii
Hej dziewczyny mam 18 lat i niestety rownież cierpie na POC :/ w sumie od samego poczatku rozpoczecia okresu dojrzewania mialam problemy z miesiaczka, a konkretnie nie mialam jej wcale albo raz na rok heheh :P innymi objawami bylo moje nadmierne owlosienie, na szczescie inne dolegliwosci takie jak tradzik czy otylosc omiely mnie. Ciesze sie tylko z tego, ze wykryto mi to dosyc wczesnie ---> ponad pol roku temu...tez zazywam Diane 35 . Niestety jeszcze nie wiem czy pomoze mi cos czy nie ale po tych tabletka czuje sie fatalnie. Mam mdlosci i jestem strasznie senna . Tez kiedys w przyszlosci chcialabym miec dzieci i mam nadzieje ze moja meka sie oplaci. Przeraza mnie jedynie fakt ze bede musiala faszerowac sie tymi tabletkami do konca zycia ? :/:/ A gdyby tego bylo jeszcze malo to mam niedoczynnosc tarczycy ..wiec nic innego jak sie zalamac hehe :/ Kobiety łaczę sie z wami w bólu !! :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdezorientowana-jak zwykle
Mam małe pytanko... W zasadzie dopiero są jakies podejrzenia ze mam własnie POC. Mam sie udac do lekarza z wynikami, ale wydaje mi sie ze NIESTETY JAK ZWYKLE cos przekreciłam, bo z tego co wyczytałam to badania LSH i FSH robi sie TYLKO w 3 dniu cyklu?? Ja niestety zrobiłam dopiero w 8 dniu, bo miałam jeszcze zrobic na FT4 i FT3 i prolaktyne i akurat tutaj jestem w terminie... Ech... beznadzieja jesli tak bo to oznacza ze musze czekac do nastepnego cyklu ktory sie nie pojawi sam bez wspomagania tabletkami:( Byłabym wdzieczna za odpowiedz i sorka za słowny chaotyzm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwinka276
hej ja mam 27 lat i dzis stWierdzono u mnie pco. w sumei to problEm był od zawsze z nadmiarem włosków na ciele(wrecz meski zarost na twrzy) no ale chodizlm na laser i jest w miAre spoko(nie rewelacja ale da sie życ) a miesiaczki mialm regularne noi problem z cera od zawsze dopiero niedawno trafilam na rewelacyjnego lekarza dermatologa on zalecil badnaie posiweu skory twrazy i wsyzlo ze jestem tam bakteria(nie pamieatm nazwy) ktora sugeruje ze z jajnikami jest cos nie tak noi mial racje dzis bylam na prywtanej wizycie zrobione usg i no niesty mam pco ale powiedizla mi GINEGOLOK wstępnie ze leczenie to BEIDZE WTEDY JAK BEDE CHIALA MIEC DZIECI A ZE TERAZ NIEPOTZREBNE BO MIESIĄCZKI MAM REGULARNE TO JAK BEDE CHIALA TO MZOE JASMIN ALE ZE TO NIEPOZTREBNE A U WAS JAK JEST??? JA NEI MAM STAŁEGO PARTERA ANI NIKOGO NA OKZU Z KIM CHIAŁBYM MIEC DZIECKO:) ALE CZY NEI POWIANM BRAC JAKSI LEKOW TERAZ W SUMEI TO MAM 27 LAT WIEC PEWNEI KOŁO 30 MOEJ MYSLI O DZIECIACH BEDA INTENSYWNIEJSZE ALE BOEJ SIE ZE WTEDY NA LECZNIE BEDZIE ZA PÓŻNO. NIE WIEM CZMU TAK JEST ZE ONA LECZENEI ODKALDA NA ETAP STARN O DZIECKO MZOE TO TEMU ZE MOEJ MIESIĄCKZI SA REGULARNE? BOEJ SIE ZE POTEM NIE BEDE MOGAL MIEC DZIECI!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bara82
czesc wszystkim, w piatek stwierdzono u mnie pcos, i jestem podlamana troszku, oczywiscie mam nadwage i wlasnie jestem na diecie, masakra. o dzidziusia staramy sie z mezem od 9 miesiecy, ciekawa jestem jak dlugo jeszcze? do sierpnia musze schudnac 10 kilo najmniej,trzymajcie za mnie kciuki. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny w maju 2005 roku lekarz zauwazyl u mnmie jakies pecherzyki na jajnikach, wyniki zaczely sie robic niepokojace (wczesniej tylko co wyleczylam endometrioze i torbiel na jajniku) wiec przerazil mnie haslem ze to moze byc poczatek pco. przyznam ze wtedy wazylam ok 97kg (20kg wiecej niz przed pierwsza ciaza 5 lat temu) no i uslsyzalam ze powinnam kilka kilogramow zrzucic i zjawic sie na wizycie zeby zobaczyl co sie dzieje z tymi \"babelkami\"...dodam ze o dziecko staramy sie od ponad 2 lat z malymi przerwami na chorowanie i leczenie (hormonalne na torbiel i sterydopochodne na stawy). Po tej wizycie sie zalamalam.. wiem mam jedno dziecko powinnam sie cieszyc ALE\\...... po kilku dniach powiedzialam sobie o nieeee. ja wam wszystkim pokaze. Tak sie zawzielam ze od 1 czerwca schudlam w sumie 25kg, waze 70kg i wczoraj bylam na kontrolnej wizycie u ginekologa - nie ma najmniejszego znaku pecherzykow!!! rozmawialam z nim szczerze no i stwierdzil ze nadwaga poglebia chorobe a redukujac ja mozna tak jak ja calkowicie wyjsc z problemu lub przynajmniej chorobsko zminimalizowac... termin kolejnej wizyty mam na stwierdzenie ciazy i mam taka cichutka nadzieje ze bedzie to juz niedlugo. 3mam za was kciuki!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez sie dowiedziałam od mojego lekarza że mam policystyczne jajaniki, jenak cos nie dawało mi spokoju i poszłam do innego co sie okazało ze tamten sie pomylił, mój lekarz który za wizyte bierze 150 zł i niby taki świetny :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga79
czesc dziewczyny!! pamietam moja wizyte u lekarza prawie pol roku temu- wtedy po raz pierwszy uslyszamam ze mam PCO. powiem szczerze ze bylam w duzym szoku. Bralam tabletki przez prawie 8 lat i w koncu zdecydowalismy z mezem ze chcemy miec dzidzusia. Po odstawieniu tabletek nie mialam okresu przez 6 m-cy. Myslalam ze jestem w ciazy! je czar prysnał. Po usg dopochwowym lekarz oznajmim PCO. Zasugerowal rowniez ze to jest wyleczalne i zebym sie tak bardzo nie przejmowala. Powiedzial rowniez o mozliwych problemach z zajsciem w ciaze. Oznaki PCO byly u mnie zauwazalne. (nadmierne owlosienie). Maz zasugerowal porzadne badanie od stop do glow. I co!! wyszlo ze nie mam PCO tylko inna zwariowana chorobe. I teraz niestety wieksze problemy z zafasolkowaniem. Taraz jestem wtrakcie leczenia hormolalnego nastawionego na "zajscie w ciaze". Przestrzega WAS ze jezelii chcecie miec kiedys dzidziusia powiedzcie o tym lekarzowi teraz niech inaczej ustawi leczenie. Tabletki anty "leczą" PCO - pomagaja pęcherzykowi sie uwolnic z jajnikow i to wszystko!! Wiec nie wiem co lepsze. Trzymam za nas wszystkie ksiuki. Buźka, AGA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fegii
tez mam PCO , jestem osoba dość szczupłą . czy mino tego ze teraz jestem szczupla to w przyszłości przytyje??? (mam 20 lat, o chorobie dowiedzialam sie miesiac temu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga79
do fegii absolutnie nie jest powiedziane ze przytyjesz! ja tez jestem szczupła waże niecałe 50 kg. ale teraz biore tabletki (ale nie anty) i niestety przytyłam 5 kg. ale niestety trzeba sie miec na baczności i nie objadać!! aga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NATALIIIIIIA24
ECH JA TEZ NIEDAWNO DOWIEDZIAŁAM SIĘ ŻE MAM PCO, LEKARZ MI POWIEDZIAŁ ZE MUSZĘ BRAĆ PIGUŁKI AZ DO MOMENTU KIEDY BEDE CHCIAŁA ZAJŚĆ W CIĄŻE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×