Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jokasta

POLICYSTYCZNE JAJNIKI

Polecane posty

Gość Kasia już Mama
witajcie, ja po zażyciu Clostilbegytu, czuję , ze mam jajniki, teraz jestem w 16 dniu cyklu, i odczuwam ból z obu stron podbrzusza, nie wiem co się dzieje, czy wreszcie coś ruszyło do przodu, czy to jakaś anomalia, przez 2 lata zażywałam luteinę , a teraz doktor kazała mi ją odstawić , może to dlatego organizm mi wariuje , już nic nie wiem, może któraś z Was miała podobne przejścia ? napiszcie, proszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madzia16
Dzisiaj się dowiedziałam że prawdopodobnie mam pco:( jestem załamana bo mam dopiero 16 lat i jeśli przypuszczenia lekarzy się potwierdzą to nie wiem co zrobię bo to niszczy móje marzenia o wielkiej rodzinie , o pięknych i zdrowych dzieciach!!!!!!! mimoże mam dopiero 16 lat to przyszłość już miałam zaplanowaną. Mam spora nadwagę (ale to od słodyczy) owszem owłośienie na całym ciele i MIAŁAM NIEREGULARNE MIEŚIĄCZKI ale juz jest ok bo to był okres regulowania między 2a3 rokiem. Owłosienie zauważyłam juz z 4-5 lat temu ale mama nic sobie z tego nie robiła twierdziła ze gdy sie urodzilam to byla jak małpka a pozniej to zniklo ale ja w okresie dojrzewania zauważyłam to. Żadnych lekow narazie nie biore bo dopiero bede wiedziała czy jestem chora za okolo 10 dni. Strasznie sie denerwuje proszę niech mi ktos pomoże objaśni poradzi pilnie czekam :(:(:(:(:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adatka
Witam ,ja staram sie o dzidzie od pół roku , tydzien temu moja p.gin. powiedziała że mam policystyczne jajniki ,zresztą sama na usg widziałam te czarne pecherzyki, wystraszyłam się , płakać mi się chciało ,bo wiem że to doprowadza do niepłodności. Przepisała mi matformax i yasmin mam brać przez dwa miesiące a 5-9 d.c mam brać jeszcze clostilbegyt w podwójnej dawce , bo pierwsza dawka co brałam w tamtym miesiącu nie pomogła :-( .bardzo chcemy dzidziusia ---> mam nadzieje że wkrótce sie doczekam swoich dwóch kreseczek ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwiasil
Witam wszystkich ja również mam stwierdzone pco, próbuję zajść w ciążę od dwóch lat, leki w tym celu biorę od półtora roku, a od miesiąca zaczęłam leczenie w klinice leczenia niepłodności provita w katowicach, jeśli chodzi o leki to brałam jeanine, diane 35(przed próbami zachodzenia w ciążę-jakiś rok), clostilbegyt, bromergeron, estradiol , duphaston, luteine i jeszcze trochę tych świństw; jutro idę do kliniki z kolejnymi wynikami moich hormonów i przypuszczam, że dostanę kolejną kurację, zobaczymy, oby coś ruszyło bo nie jest mi z tym zbyt dobrze, tym bardziej, że już na małe dzieci nie mogę patrzeć bo wpadam w doła pozdrawiam was i bądźcie silne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusiaczek83
mam 23 lata, lekarze stwierdzili u mnie policystyczne jajniki, na jednym jajniku mam ok 20 pecherzykow na drugim mam 5, ponadto mam nadwage (po diane ktora bralam jakies 6 -7 lat gdyz moj lekarz stwierdzil ze "to mi pomoze", a po nim przytylam jakies 15 kg), problemy z cera( niewielki tradzik na twarzy i sporawy na plecach), z badan krwi wyszlo ze mam zdecydowanie za wysoki cholesterol i cukier oraz za duzo meskich hormonow,bardzo nieregularne okresy (od 2 x w miesiacu do przerwy siegajacej 6 miesiecy) i co najgorsze nadmierne owosienie na brodzie, piersiach, brzuchu itd. niestety teraz musialam przestac brac diane poniewaz mam za bardzo zniszczona watrobe... bralam jeszcze 3 inne srodki ale nic nie pomoglo.... mam nadzieje że kiedys urodze dziecko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwiasil
witam ponownie ja po wtorkowej wizycie dostałam kolejną serię leków, a mianowicie clostilbegyt (biorę go od pół roku), bromergon (też już brałam) i coś nowego a mianowicie cholerne sterydy encorton (trochę mnie to przeraża) a poza tym jak moje jajeczka od tego ruszą to mam mieć inseminację po nowym roku (o ile usg wykaże że moje jaja rosną wreszcie), trzymajcie za mnie kciuki bo zrobiła się ze mnie straszna beksa i na dzieci już przez to nie mogę patrzeć (na kobiety w ciąży też); czy któraś z was brała te sterydy i jak się po nich czuła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aska wro
Ja tez mam policystyczne jajniki. A zaczęło sie to tak: Dwa lata temu urodziłam dziecko. W ciązy miałam problemy z donoszeniem jej i w ogole, ale jakoś przy pomocy farmakologii udało się, i teraz jest pięknym, zdrowym dwulatkiem. Ostatnia miesiączke miałam przed zajściem w ciąże. Do tej pory nic. Najgorsze zaczęło się po ciązy. Nastapił wtedy totalny rozstrój hormonów( na ale tak jest zazwyczaj) i chyba wszystkiego. Wiedziałam, ze cos jest nie tak, ze cos mi tu nie gra. Chodziłam do ginekologów, ale nic nie widzieli podejrzanego, w tym, ze nie mam miesiaczki i dawali leki na jej wywołanie, które nie pomagały. Byłam załamana tym, ze nie mam okresu, ze strasznie tyję, mimo, ze nic prawie nie jem i duzo sie ruszam, ze mam problemy z cera, nadcisnienie w wieku 22 lat i wiele innych problemów. Zrobiłam badania hormonalne. Okazało sie, ze mam wysoki testosteron. Nagle padło podejrzenie, ze moze mam jakiegos guza, np. otoczniaka, gdyz zbyt wysoki testosteron, jest czesto przyczyną poczatkowego stadium raka jajnika. W zwiazku z tym, skierowano mnie na usg miednicy małej. Badania wykazały, ze nie ma zadnego raka, ale jest budowa drobnopecherzykowa jajników. Stanęło na tym, że mam policystyczne jajniki. Teraz dopiero zaczne leczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iza3
Czesc, ja mam 31 i dopiero niedawno zdalam sobie sprawe ze mam pco. Jak mialam 21 lat zaczely si eproblemy z okresem, al ewtedy jeszcze nie znano tego problemu i kobieta powiedzial mi ze moge miec problemy z zajsciem w ciaze ale zebym to 'olala' (0doslownie) i sie tym nie przejmowala. Potem jakos sie wszystko uregulowalo. Przez ostatnie piec lat bralam diane i problemow tego typu oczycwiscie nie bylo. Gdy odstawilam diane nie moglam sie doczekac na okres wiec poszlam do lekarza, ktory przepisal mi metformine a potem glukophage. Na razie okres sie uregulowal i czekam na cud. Ale jak czytam strony dotyczace pco i widze statystki - 50%, 65% poronien to nawet boje sie myslec o dziecku. Tym bardziej ze poronienie w moim wieku i ponowne zajscie w ciaze jest duzo wyzsze. Radze zabrac sie za leczenie teraz. Potem bedzie za pozno - wiem to ze swojego doswiadzcenia - niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a wro
Ja powiem tak. Niedawno u mnie takze stwierdzono pco, wczesniej nie było zadnych tego typu podejrzen. Wiem, ze cos było nie tak. Od 2 lat nie mam miesiaczki, zawsze wazyłam 47 kg przy wzroscie 165 cm, nie miałam problemów z cerą, z włosami, ogólnie z niczym. Od kiedy nie mam miesiaczki, bardzo przytyłam. Cery najgorszej nie mam, ale bywało lepiej, równiez z włosami. Kiedys miesiaczka to byl koszmar, a teraz to marzenie. Zrobiłam badanie hormonów. Wyszło ze mam za duzo testosteronu, a wiec od razu padło podejrzenie na jajniki. Po zrobieniu usg okazło sie, ze w kazdym jajniku jest peło niepopekanych pecherzyków. Diagnoza- pco. Uwazam, ze to trafiona diagnoza, w koncu wiem, co mi jest. Wiem, jak zacza leczenie, tzn. lekarz wie. Tak szczerze mówiac, to to całe pco, to mi nie przeszkadzało wcale, przeszkadzała mi tylko nadwaga i brak tej cholernej miesiaczki. Poza tym, mogłam normalnie żyć. Mam 23 lata, 2 letnie dziecko tez mam. Czy chce wiecej dzieci? Niekoniecznie, jak nie bede miała to sie nie załamie. Wazne, ze juz jedno mam. Nie musze by c płodna, to nawet lepiej jak w moim przypadku. Jak schudne i dostane miesiaczke, to sobie to pco moge miec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ans22
Właśnie wróciłam z szpitala do którego zostałam wysłana na zabieg laparoskopii. Po przeprowadzonych tam wszystkich możliwych badaniach stwierdzono iż pco muszę leczyć hormonalnie bo "taki już mój urok" jak stwierdził lekarz i na tę chwilę nie kwalifikujję się do zabiegu. Chorobę tę stwierdzono u mnie przypadkowo bo muszę powiedzieć że nie mam żadnych typowych objawów tej choroby. Miesiączki mam bardzo regularne co28-30 dni, nie mam nadmiernego owłosienia, nie odzczuwam żadnych bóli jajników, wagę mam w normnie 51kg itp. Proszę o informację czy któraś z was też tak ma lub miała i jak przez to przechodziłyście Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwiasil
jak już pisałam wcześniej, też mam pco, leczone hormonalnie, najpierw diane, potem bromergon, estrophen, clostilbegyt, encorton; leczenie znoszę dobrze a we wtorek pierwsza inseminacja, zobaczymy co z tego będzie; aha, leczę się już dwa lata i żadnych objawów typu owłosienie, otyłość nie miałam, tylko nieregularne miesiączki pozdrawiam i trzymajcie kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość komandoska84
czesc wszystkim! ja właśnie dzisiaj dowiedzialam sie w czym tkwi moj problem.......czytajac wasze wypowiedzi jestem zalamana mam praktycznie wszystkie ojawy..........wlosy mam non stop tluste,brzuch dostalam taki wielki jakbym codziennie mnostwo piwa wypijala,wlosy mi wypadaja,miesiaczki mam regularna,ale strasznie bolesne,okropnie przytylam,a zawsze bylam szczupla,czesto omdlewam i jest mi niedobrze,na dobe potrafie przespac nawet14 godzin,a po tekscie lekarza,ze moge miec problemy z zajsciem w ciaze totalnie sie zalamalam.......narzeczony jest ze mna,ale to nie zienia faktu,ze czuje sie jakas wybrakowana.........najlepsze jest to,ze gdy poszlam do pierwszej lekarki to mi ciaze wmawiala przez caly czas.......zrobilam test....negatywny.......i zmienilam lekarza.....porazka........pozdrawiam wszystkich..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aisha23
Witajcie kobietki Ja też mam policystczne jajniki.Dowiedziałam się o tym 5 lat temu. Zaczęłam brać Diane i szczerze mówiąc ten lek podziałał: przestałam mieć problemy z cerą, schudłam. Ostatnio lekarz przepisał mi zamiast Diane lek o nazwie Regulon, bo jak stwierdził ma on podobne działanie do Diane , ale jest mniej szkodliwy dla wątroby. Mam pytanie: czy któraś z was brała już Regulon???I jeszcze jedno: ja leczę się już 5 lat, jak długo można się leczyć, żeby nie było jakichś strasznych skutków ubocznych? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mania 21
mam zespół policystycznych janików i nie wierze ze jakis lekarz chce mi pomoc w wieku 12 lat zaczelam juz krwic do tego stopnia ze wyladowalam w szpitalu nwojewodzkim i od tamtej pory maje problemy sie ciagna do dzis co jakis czas laduje w szpitalu mam szereg skomplikowanych badan zeby niczego sie nie dowiedziec potrafie,,miesiaczkowac'' po 3 miesiace bez przerwy a niokt mi nie pomaga nawet lekarz ktory ciagnie odemnie 100 zl za wizyte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przytomna
Witajcie , Odpowiedzcie mi prosze czy badanie narządu rodnego na rozpoznanie PCOS jest to USG dopochwowe czy wykonywane na zewnatrz - na brzuchu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Suzanne
czesć czy któras zazywała Graphage ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Suzanne
badanie dopochwowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agi12
Mam również policystyczne jajniki, ale po 2 tygodniach przyjmowania Bromergonu cztery lata temu zaszłam w ciąże i urodziłam syna. Niestety znacznie przytyłam i nie moge pozbyc się zbędnych kilkgramów. Nadal kontroluje poziom hormonów wykonuje cyklicznie usg i przyjmuje Harmonet narazie nie planuje drugiego dziecka ale mam nadzieje ze jak sie zdecyduje bedzie to mozliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnnieW
Witam, 3 miesiace temu po wielu latach poszukiwania przyczyny klopotow - nieregularny okres, wypadanie wlosow,ich porost gdzie nie trzeba, od kilku lat tradzik, problemy z waga - lekarz stwierdzil, ze moze to byc zespol policystycznych jajnikow. potwierdzaloby to USG. poniewaz nie planuje dzieci, lekarz zalecil mi antykoncepcje hormonalna - Yasminelle. Jasno powiedzial mi, ze nie ma lekarstwa jednego na ten problem i jesli odstawie leki to problemy powroca ( teoretycznie powinny ustapic, gdy biore tabletki). Przy okazji badan zlecil mi badanie poziomu glukozy i insuliny - tu wynik bykl zaskakujacy, bo w godzine PO obciazeniu glukoza bardzo spadl mi cukier. Tyle ze spadla tez insulina. Lekarze poki co rozkladaja rece, nie wiedzac o co chodzi. Rzucaja hasla typu :moze to uposledzone wchlanianie.. tymczasem zalecili diete i te tabletki. diabetolog tez byl mocno zdziwiony. Czy ktoras z Was miala podobne wyniki? Czy ktoras moze probowala tego srodka antykoncepcyjnego?Czy jest skuteczny? Pozdrawiam, Anna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jarzebina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jarzebina
czesc dziwczyny!!!!jak wy sobie z tym radzicie? czy w ogole sa jakies szanse na wyleczenie i na ukochane dziecko?u mnie tez stwierdzono pco,zabrzmialo to jak wyrok.w moich badaniach to sie juz pogubilam.diane 35 zarzywam od 4 miesicy i ostatnio lekarz powiedzial mi ze z punktu widzenia ginekologicznego jajniki wygladaja dobrze.poki co skoczyl mi bardzo cukier ale insulina jest w normie,juz niby wszystko wiem ale tak naprawde to z kada wizyta u lekarza chyba glupsza jestem.w przyszlym tygodniu ide do endokrynologa i jestem ciekawa co on mi powie.no i mam tez oczywiscie straszne problemy z waga a wlasciwie teraz juz z nadwaga,czy to zgubie samoistnie czy to hormony sa temu winne? czy ktoras z was tez ma takie \"jazdy\" pozdrowka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwiasil
witam, jak już pisałam wcześniej też mam pco, jestem właśnie po pierwszej inseminacji (11 dni po) i czekam żeby zrobić test ciążowy (może w przyszłym tygodniu zrobię bo na razie nie mam odwagi). jak trafisz na dobrego lekarza, bo to jest chyba najważniejsze to na pewno wszystko będzie dobrze, u mnie po kilku miesiącach leczenia w provicie jest wyraźna poprawa ponieważ zaczęłam miewać owulację (dzięki czemu była szansa na inseminację), pożyjemy zobaczymy, na razie jestem dobrej myśli pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość endi
wczoraj sie dowiedziałam ze lekarz podejrzewa u mnie pco czy po badaniach krwi mozna to stwierdzic jezeli tak to po jakich? czy konieczne jest jeszcze usg? mam tradzik, włosy musze myc co 2 dni? innych objawów nie mam czy na tej podstawie mozna powiedziec ze mam własnie pco prosze odpowiedzcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aika23
a okres masz co miesiac i czy masz owulacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość endi
okres mam co miesiac regularny jak sprawdzic czy mam owulacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Ja również mam pco. Często goszczę na podobnym topiku- Zespół policystycznych jajników. Nie czytałam od początku Waszego topiku, bo trochę dużo tego :) Mam jednak do Was pytanie, czy któraś z Was miała RESEKCJĘ KLINOWĄ JAJNIKÓW???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość endi
odpowiedzcie na moje pytania prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endi najlepszym sposobem jest mierzenie temperatury rano o tej samej godzinie codziennie zanim wstaniesz złóżka plus najlepiej obserwacja śluzu. Więcej na ten temat poczytasz jak wpiszesz w google naturalne planowanie rodziny (npr).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aika23
A masz plodny sluz mniej wiecej w polowie cyklu, masz wtedy wieksza ochote na sex?To sa m.n. objawy owulacji ale zeby miec pewnosc musialabys mierzyc temp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość endi
czy wystepowanie sluzu wskazuje na owulacje? czy nie jest to jedyny wskaznik? a tak w skrócie mozecie mi napisac o co chodzi z mierzeniem temperatury?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×