Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jokasta

POLICYSTYCZNE JAJNIKI

Polecane posty

U mnie też stwierdzono pco, ale tylko na podstawie badania usg. Więc jeszcze mam nadzieję, że to nie to. Czekam na badanie hormonów. Zastanawiam się jak to jest. Mam regularne cykle, miesiączka występuje. Czy mimo tego moje cykle mogą być bezowulacyjne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plamiasty suflet, to że miesiączka jest nawet regularna nie oznacza, że , masz owulację, niestety :( endi, a więc- od pierwszego dnia miesiączki zaczynasz robić sobie wykresik ( w necie znajdziesz na pewno jakiś wzór, albo gotowy do wypełniania), rano codziennie, najlepiej o tej samej gozinie, zanim wstaniesz mierzysz temperaturę ( w ustach, pochwie lub odbycie) najlepiej zwykłym rtęciowym termometrem przez 10min (elektroniczne czasem zaniżają). Jak wstaniesz to wynik zaznaczasz na wykresie. I tak przez cały cykl. Nowy wykres zaczynasz wraz z nową miesiączką. Po czym poznasz owulację, a no po tym, że temperatura wzroośnie nagle o kilka kresek i tak się utrzyma przez kilka dni, później nastąpi spadek. Przed tym wzrostem tempka też może być niska. Jeżeli temperatury będą się utzrymywać na stałym poziomie ( nieznaczne wahania) i nie będzie kilkudniowego skoku, to oznacza, że owu nie było. Dodatkowo możesz obserwować śluz, płodny przypomina surowe białko jaja kurzego, niepłodny jest gęsty, biały i nierozciągliwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwiasil
zrobiłam dzisiaj test ciążowy i znowu jedna kreska, znowu szykowanie się do kolejnej inseminacji i branie góry leków, pozdrawiam, dzisiaj w wyjątkowo kiepskim humorze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GGOSKA20
Niedawno poroniłam w badaniu kontrolnym stwierdzono u mnie zespół PCO dlatego , że mialam nadwage nadmierne owłosienie i nie regularną miesiączkę . Mój organizm nie utrzymał ciąży poroniłam 7 tygodniu. Lekarz zapisał mi Diane 35. Zastanawiam sie czy dzieki niej bede mogła w przyszłości zajść bez żadnych problemów w ciążę, czy wrócę do normalne wagi i czy nadmierne owłosienie zmaleje ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ggoska20
Niedawno poroniłam w badaniu kontrolnym stwierdzono u mnie zespół PCO dlatego , że mialam nadwage nadmierne owłosienie i nie regularną miesiączkę . Mój organizm nie utrzymał ciąży poroniłam 7 tygodniu. Lekarz zapisał mi Diane 35. Zastanawiam sie czy dzieki niej bede mogła w przyszłości zajść bez żadnych problemów w ciążę, czy wrócę do normalne wagi i czy nadmierne owłosienie zmaleje ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ninka.........................
dziewczyny co to znaczy krzywa insulinowa? krzywa cukrowa to wiem ale insulinowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnnieW
to jest krzywa insuliny - insulina to hormon odpowiedzialny za transport glukozy do komorek i jej metabolizm. tez masz z tym jakis problem?;///

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hania22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hania22
Witam. Ja też mam PCO. W ciągu ostanich trzech lat sporo przytyłam i nie mogę zajść w ciążę. Wczoraj mój lekarz zapisał mi glucophage. Wcześniej miałam robioną krzywą na cukier. Czy glucophage to to samo co metformax/min?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie moje kolezanki :-) Moja przygoda z PCO zaczęłą sie ok 2 lat temu...dawno dawno temu zaniepokojona nieregularnymi miesiączkami, nadmiernym owłosieniem, wybrałam się do Pana ginekologa po zrobieniu badan hormonalnych rzekł..duzo! zaduzo testosteronu!ale to nie wazne rzekł, z tym mozesz rzyc, dziewczynko zajmiemy sie twoimi nieregularnymi krwawieniami, nie mając wiele dopowiedzenia poddałam się leczeniu Bromergonem....wyjechałam na studia ohhh co to były za czasy :-) zapomniałam o lekarzu choc nadal mialam nieregularne cykle...regularne miałam tylko zabawy prywatki i inne przyjemnosci, ktore skutecznie pozwalały bagatelizować problem ....do czasu aż zaszłam w ciąże dokładnie 6 grudnia wdzień świętego Mikołaja na kawałku białego plastiku ukazała się różowa kreseczka....w głowie mojej i mego narzeczonego rodziły sie piękne plany.....już mi niosą suknie z welonem.lalala...nuciłam w śnie ....aż do nastęonego dnia ...kiedy ginekolog stwierdził PUSTE JAJO PŁODOWE to brzmiało ja wyrocznia i długo odbijało się echem..potem- mało pamietam z tego kresu - miałam usuwanie pozostałości jaja...rzuciłam sie w wir nauki by zapomnieć o smutku...dochodząc do siebie...jak dobrze mieć przyjaciół...przytuli, pogłaska, zaparzy pysznej herbaty....stopniowo zapominałąm( o ile można tak to ująć) o swej niedoli az do momentu gdy lawinowo zaczęły wypadać włosy ( niestety tylko te z czaszki) więc ino dym poleciałam do dermatologa...i tak każdego dnia starannie smarowałam wklepywałam, masowałam wskazane preparaty, itd. itp. bez owocnie :( no a żeby było bardziej dramatycznie nasiliła się gadzina ( Pan włoch) na udkach, pupie, itd.itp. rozpoczęłam ppielgrzymkę po ginekologach ohhhh co to było co przeżycie do dziś czerwienie się na samą myśl że musiałam rozkładać uda przed tak liczną publicznością ?! nie bylo by żalu gdyby striptiz ten przynosił jakieś owoce ale niestety każdy lekarz bez przeprowadzenia badań kreślił na papierze - DIANE 35, woda utleniona 30% - a każda znich lądowała w moim szybko zapełniającym się koszu, nie wzięłam Diane ....do dzis nie wiem czemu..intuicja? Na jednej z domowych uczt mianem imienin mojej mamy, za pomocą wujka BOLSA wyżaliłam się cioteczce z mych skrytych zmagań czym prędzej wykonała kilka telefonów i w ten sposob do mych rąk trafił numer tel jednej z Krakowskich klinik gin.-endokryn. nie mając nic do stracenia, z banknotem w dłoni pobiegłam i jednym tchem opowiedziałam Pani Dr to co od dawno leżało na sercu, wątrobie i chyba na wszytskich organach mego ciała. Potem wszystko potoczyło się w zawrotnym tempie skierowanie na badania, dodatkowe testy i danie gotowe.Na przestawke niedoczynność jajników - nie polecam- Pierwsze danie o nazwie zespół policystycznych jajników smakowało najmniej, a na deser hyperprolactinemia- za mdły. Przerzuciłam się n kuchnie wegetariańską zaczynam za 5 dni dwoma daniami Jasmine oraz Androcur mam nadzieje ze te będą i smaczniejsze i bardziej woocne - oby tylko nie w uda :-) Mam nadzieje ze ten krotki i zwięzły list chociaż jedną z was przyprawił o uśmiech iż jest ktoś podobny do niej i chce dzielić się z nią doświadczeniami- nie tylko kulinarnymi :-) pozdrawiam i zyczę smacznej lektury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka79
Witam! Jestem tu po raz pierwszy, bo zaledwie kilka dni temu dowiedziałam się, że cierpię na PCOS. Bardzo chciałam przeczytać wszystkie Wasze wypowiedzi, ale mam sporo zajęć, więc niewiele czasu Przez wiele lat chodziłam do ginekologa w publicznej przychodni. Miałam robioną tylko cytologię i bez żadnych badań przepisywane pigułki antykoncepcyjne, które brałam ok. 9 lat. Pigułki odstawiłam w listopadzie ub.r. i od tamtej pory miałam tylko 2 razy okres. Poszłam do prywatnego ginekologa, ponieważ przyplątała mi się jakaś drożdżyca. Lekarz zrobił mi USG wewnętrzne i od razu powiedział, że moje jajniki są policystyczne (na własne oczy widziałam liczne pęcherzyki). Słyszałam o tym zespole jakiś czas temu i nawet podejrzewałam, że może mnie dotyczyć: zanim zaczęłam brać pigułki także miałam nieregularne miesiączki, nie jestem może jeszcze otyła, ale mam nadwagę, której ciężko mi się pozbyć nawet przy zastosowaniu diety, mam fatalne, wypadające włosy, nieciekawą cerę i zdecydowanie za obfite owłosienie po wewnętrznej stronie ud, a także trochę włosków w okolicy pępka. Ginekolog był bardzo sympatyczny i wydawał się rzetelny, ale teraz mam wątpliwości - nie zalecił badań hormonalnych, ewentualnego leczenia itd. Powiedział, że na razie nie mam się tym przejmować, bo problem ten dotyczy wielu kobiet i nie oznacza niepłodności na taką skalę, o jakiej się mówi. Szansę na zajście w ciążę ocenia na 50%. Powiedział również, że martwić się będziemy mogli dopiero wtedy, gdy nie będę mogła zajść w ciążę po np. roku starań. Mam 27 lat (rocznikiem - 28) i uznałam, że to ostatni dzwonek na starania o dziecko. A tu taka wiadomość Boję się, że nie zajdę w ciążę lub, jeżeli zajdę, to jej nie donoszę... Liczę na to, że któraś z Was ustosunkuje się do mojej wypowiedzi i będzie umiała mi doradzić, może pomóc, może pocieszyć. Bardzo też proszę o wyjaśnienie (jeżeli się na tym znacie), co oznacza poniższa diagnoza, jaką napisał dla mnie pan doktor: - trzon macicy w przodozgięciu prawidłowej wielkości; - endometrium 1,5 mm; - jajniki obustronnie z licznymi pęcherzykami; - Zatoka Douglasa wolna. Ostatnią miesiączkę dostałam 14. marca, a badanie robione miałam 23. marca. Był to więc 9. dzień cyklu - jeśli w ogóle pamiętam o co chodzi... Jak wspominałam, przez ok. 9 lat brałam pigułki i z tego powodu nigdy nie zajmowałam się swoim cyklem, bo przy pigułkach okres miałam zawsze idealnie, czyli co 28 dni. Jeżeli wiecie coś na temat prawidłowej grubości endometrium w poszczególnych fazach cyklu, to bardzo Was proszę o informacje. Czy 1,5 mm to w 9. dniu cyklu naprawdę mało, czy też jest to norma? Pozdrawiam serdecznie wszystkie forumowiczki i czekam z niecierpliwością na odzew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandruska
serdecznie pozdrwiam wszystkie panie:) mam 16 lat i od dwoch lat lecze sie u ginekolga.. mam nie regularne miesiczki bralam mnostwo tebletek antykoncepcyjnych i nie anty... zaden lekarz nie potrafi zdiagnozowac co mi jest ale podejrzxenia padaja wlasnie na zespol pco... mam ogromny problem z tradzikiem i nic mi nie pomaga ... mam pytanie bo wielu lekarzy odpowiada inaczej czy zespol pco mozna wyleczyc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka 18
Hejka dziewczyny:) ja takze ejstem chora na PCOS bedąc na wizycie u ginekologa miałam USG gdzie pokazywał mi wianuszek pecherzyków otaczajace moje jajniki;/ co oznacza ze mam wielotorbielowe jajniki;/ od 6 lat mam objawy tej choroby dopiro pare miesiecy temu odważyłam sie cos z tym zrobic;] narazie dostalam skierowanie na badania PRL oraz LH zobaczymy co bedzei póżniej najbardziej boje sie tego ze moge być bezpłodna;( Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka 18
sandruska;/ przykro mi ale PCOS zespół policystycznych jajników jest choroba genetyczna i nieuleczlna ;] da sie powstrzymac tą chorobe do pewnego stadium kiedy mozna zajsć w ciąze ;] póżniej wraca sie do pkt wyjścia moze być gorzej ;/ O ile wiem jest to bardzo żadka choroba wśród kobiet ;/ bo tylko 10% \30% kobiet na świecie na nią choruje ;( Dziewczyny nie smućcie sie jestesmy wyjątkowe;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandruska
witam serdecznie wszystkie panie:) w piatak mialam robione kolejne usg i jest wszytsko w pozadku... niewiem co jest z tymi lekarzami..... czeka mnie jescze jedna wizyta u ginekologa i jedna u endokrynologa... jeden z ginekologow powiedzial ze moge miec problemy z hormonami i ze wszytsko sie unormuje jak skoncze 18 lat...dobrze brak miesiaczki mi wytlumaczyli, ale jak sie pytam czemu mialam niektore miesiaczki ktroe trwaly po 10 tyg to juz nie wedza.... jezeli chodzi o badanie krwi to mam podwyzszony testosteron, prolaktyna w normie... bede dobrej mysli ze to nie bedzie zespol pcos:) pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwcia23
hejka ja też mam ta chorobe od 2 lat sie staram o dziusia ale dalej nic biore tabletki i zastrzyki PREGNYL niby po tym mialam zajść ale 3 raz biore i nic jeżeli znacie jakiś sposób na zajście dajcie mi znać bo bardzo pragne dziusia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blaviken
bylam u lekarza z typowymi objawamy pcos wloski wszedzie otylosc rozstepy na calym ciele w czwartek ide na hormony i usg ... znowu ;] prosze trzymajcie kciuki bo dzisiaj juz ryczalam przechodzac przez kolejne fora...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć kobietki! ja również mam zespół PCO o czym dowiedziałam się miesiąc temu. Przez 4 miesiące staraliśmy się z mężem o dziecko , 3 ostatnie cykle byłu wspomagane luteina. Poszłam prywatnie do lekarza zrobił mi USG oraz p.hormonów i zapadła diagnoza. Mam 28 lat i tak bardzo pragnę tego maleństwa.....Przez nast epne 3 cykle ma zażywać Celest a w ostatnim cyklu tj. 3 metforminę a następnie odstawić i podziałać trochę z męzusiem. Czy któraz z was ma zaleconą odoną kurację? a może jest już po i ma ślicznego maluszka....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hipp
dziewczyny proszę was o radę! Mam 25 lat i całe życie wszystkie "sprawy kobiece" miałam jak najbardziej w porządku. Przez 3 lata bralam tabletki antykoncepcyjne ,ale czułam się po nich b. źle i musiałam odstawić. Od tej pory zaczęly się dziać u mnie dziwne rzeczy:( Najpierw mialam skąpe m-czki i nieregularne, poszłam na USG dopochwowe i okazało się że mam torbiel 6 cm. Mialam robioną laparoskopię i usunęli mi torbiel. Szybko doszłam do siebie i miesiączki zaczęly być regularne, po 2 miesiącach poszłam na kontrolę i bylo wszystko ok, ale ginekolog powiedzial mi że mam jajniki drobnotorbielowate. Zaczęla mi się szybciej przetłuszczać twarz i włosy, choć zawsze były suche. A teraz minęlo już 10 m-cy odkąd nie biorę tabletek a problemy z cerą mi się utrzymują. Pojawiają mi się takie małe krostki na czole i koło ust i nijak nie mogę ich zwalczyć! Bylam u dermatologa ale nic mi to nie pomoglo. Gdzie mam pojść? Co to może być?Za 5 m-cy mam ślub i bardzo chce się tego pozbyć. Czy to znaczy że mam policystyczne jajniki? Ale mierzę sobie tempke trzeci cykli wszystko jest ok, owłosienia ani otylości nie mam, tylko ta cera..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w depresji
witam ja także mam policystyczne jajniki. lekarz stwierdził że mam takie schorzenie na podstawie usg. powiedział, że jeżeli chce mieć dzidziusia to muszę zaczynać myśleć już teraz miałam wtedy 22 lata. zastosował u mnie leczenie hormonami clostobergyn. udało się za drugim razem. teraz mam bliźniaki dziewczynki niedługo skończą dwa latka. pierwsze moje dziecko poroniłam w trzecim miesiącu ciąży. po ciąży było oki. ale teraz zaczyna się od nowa czyli nieregularne miesiączki bóle głowy bóle kręgosłupa i tycie tycie i jeszcze raz tycie. tragedia prawie nic już nie jem a tyję. jestem załamana. teraz chodzę do innego lekarza na przychodni bo na tamtego mnie już nie stać, niestety. powiedział że mam zrobić badania hormonalne gdy zobaczył na usg moje jajniki. okresu nie mam już dwa miesiące. czuje się fatalnie. czy my kobiety musimy mieć tak przerąbane w tym naszym życiu. pozdrawiam wszystkie dziewczyny z tym schorzeniem. trzymajcie się ciepło i nie poddawajcie. ale jeżeli chodzi o zajście w ciążę to naprawdę proponowałabym zacząć jak najszybciej bo im bliżej 30 roku życia tym gorzej będzię wam zajść w ciążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka 18
czesc kobietki;) Po badanich LH oraz PRL lekarz stwierdził ze jestem wzorowym przypadkiem tej choroby;/:( przypisał mi lek BROMERGON czy któraś z was taki zazywała???? oraz dał mi recepte na Diane 35?? Napiszcie czy czy wystepuja jakies efekty uboczne;;///

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandruska
witam:) bylam u endokrynologa opowidzialam mu cala hostorie i powiedzial wszystko wskazuje na pcos:( nawet nie spojrzal na dotychczasowe badania:/ w pn jade na tomokomputer przysadki mozgowej (jest takie podejrzenie ze mam niedorozwiniecie przysadki mozgowej) i na wszystkie badania hormonalne:/ pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 121212
WITAM MAM PYTANIE ODNOŚNIE PCO, CZY ZESPOŁ PCO JEST ZWIĄZANY Z GRUCZOLAKO WŁÓKNIAKAMI W PIERSIACH I Z MASTOPATIA PIERSI, BYŁAM OSTTANIO NA BADANIU USG DOPOCHWOWYM I GIN NAPISAŁA ZE MAM W JAJNIKACH DROBNE PECHERZYKI, MA PROBLEMY Z PIERSIAMI WW. ALE OKRES MAM REGULARNY, CZY MOZE TO MIEC ZWIĄZEK Z PCO ? PROSZE O ODPOWIEDZ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milllll
droga 121212 wydaje mi sie ze ten problem o ktorym piszesz nie ma powiazania z pcos moj lekarz i to jeden z najlepszych na pomorzu stwierdzil pcos na podstawie niregularnych miesiaczek.. natomiast Ty masz je regulerne..:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość penelopa46
18 lat temu stwierdzono o mnie zespół policystycznych jajników. Brałam rózne tabletki hormonalne. 16 lat temu zrobiono mi klinową resekcje jajników po której zaszłam w ciąże. Mam 14 letnią córkę.POLECAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pluszzzz
hej!nie wiem czy mnie jeszcze pamietacie,jakiś czas temu pisałam o swoich problemach z pco!pisałam również o tym że udało mi się zajść w ciążę z inseminacji-i oto właśnie leży obok mnie piękny owoc miłości-córcia-zosia!więc mówię wszystkim GŁOWA DO GÓRY I TROCHĘ WIARY A WSZYSTKO SIE JAKOŚ UŁOŻY!POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×