Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jokasta

POLICYSTYCZNE JAJNIKI

Polecane posty

Gość agula_81
pytam po raz kolejny - ile po duphastonie mozna czekac na wystapienie okresu??? martwie sie bardzo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyna__
agula okres mozna dostac do 10-tego dnia od ostatniej tabletki,ja dostawalam srednio od 6 do 10dni po odstawce duphastonu, bo dopiero jak odstawiasz duph. to zaczyna powoli spadac poziom progesteronu we krwi...az wkoncu wystapi miesiaczka,poczekaj cierpliwie do 10 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzial
Witam! Mam pytanie: biorę Luteinę od 11 do 25 dnia cyklu (przepisał tak ginekolog), dzisiaj jest 18 dzień cyklu i wystąpiło u mnie lekkie plamienie (sobotę poczułam ból -tak jak podczas owulacji), czy to normalne? Spotkał się ktoś z czymś takim? Co mam zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agula_81
Dziewczyna! Dziekuje za odpowiedz! uspokoilas mnie :) Tylko tak sie zastanawiam dlaczego ginekolog mi o tym nie powiedzial :/ mowil ze okres moge dostac nawet w trakcie brania Duphastponu i dlatego sie przestraszylam. ale jak mowisz ze do 10 dni to jestem spokojniejsza :) A sluchaj! Domyslam sie ze Duphaston to mocne hormony. Tak sie zastanawiam czy jesli nie przytylam po wzieciu 20 tabletek duphastonu to czy nie przytyje tez po Yasminelle. Podobno to najslabsze tabletki wiec tak sobie mysle ze skoro po mocniejszych nie przybralam na wadze (czyli po duphastonie) to po Yasminelle tez chyba nie powinnam???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sloneczko123
czesc:) jestem tu nowa.tez mam PCO :( przez 2 lata ( moze troszke wiecej) stosowalam duphaston, ale mimo to moj okres czasami sie spoznial o pare-parenascie dni. teraz zmienilam na Yasminelle:) i mam jak w zegarku :) ale bardziej chodzi mi o wyleczenie sie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balbiina
ja mam luteine ale od 16 dnia cyklu do 25 dnia cyklu! nie wiem czemu ty masz od 11. a w jakiej kklinice bezplodnosci sie leczyłaś??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzial
Nie leczę się w klinice. Chodzę prywatnie do ginekologa. On właśnie przepisał mi Luteinę od 11 do 25 dc, też się trochę zdziwiłam, ale biorę ją według jego zaleceń. Wczoraj zadzwoniłam do niego i zapytałam co mam zrobic, bo wystąpiły plamienia. On kazał obserwowac, czy to okres, czy plamienia. Gdy wystąpi okres mam odstawic Luteinę, jeżeli to tylko plamienia, to brac dalej. @ ma wystąpic 5.02. Trochę to zakręcone i nie wiem co mam robic?? Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzial
Nie leczę się w klinice. Chodzę prywatnie do ginekologa. On właśnie przepisał mi Luteinę od 11 do 25 dc, też się trochę zdziwiłam, ale biorę ją według jego zaleceń. Wczoraj zadzwoniłam do niego i zapytałam co mam zrobic, bo wystąpiły plamienia. On kazał obserwowac, czy to okres, czy plamienia. Gdy wystąpi okres mam odstawic Luteinę, jeżeli to tylko plamienia, to brac dalej. @ ma wystąpic 5.02. Trochę to zakręcone i nie wiem co mam robic?? Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzial
No i dostalam @, teraz to już kompletnie nie wiem o co chodzi. Dzisiaj jest 19dc. Czy te ze względu na luteinę, którą biorę od 11 dc?? Wszyscy piszę, że należy ją brac od 16-25 dnia cyklu. Czy to mogło przyspieszyc @? Proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annnnjaaa
Powiedzcie mi czy my umiemy sobie wylicvzyc dni plodne czy nie? czy u nmas to dziala? gdy mamy tak nereguularne cykle ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzial
Witam:) Zrobiłam już wszystkie badania i okazało się, że hormony w sumie są ok, jedynie testosteron ponad normę (0,2-0,8) bo mam 1,16. 13.02. wizyta u endokrynologa. Co bierzecie na obniżenie? Dziękuję za radę i pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agula_81
czy ktoras z was orientuje sie czy duphaston to silny lek? mi sie wydaje ze tak. ale nie jestem pewna. bralam go i po 10 dniach dostalam okres. jak go bralam to nie tylam. teraz zaczelam brac yasminelle. wydaje mi sie ze to duzo slabsze od duphastonu ale jednoczesnie mam wrazenie ze puchne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annad_24
Cześć,dziewczyny.Pisze pierwszy raz i proszę o jakiekolwiek rady i pomoc.Mam 24 lata od 2 lat jestem mężatką i staramy sie o maleństwo.na początku leczyłam sie u takiej babki,która mi przez rok przypisywała duphaston.Nic mi to nie pomagało,poszłam do innego lekarza,brałam Clostylbegyt 2-6 d.c.po 1 tab.Wykrył i mnie brak owulacji i powiedział,że cudu nie będzie i ciąża sama nie przyjdzie.Potem kazał brać luteinę i w następnym cyklu znów Clostylbegyt 2-6 d.c.po 2 tab.Dziś byłam u na USG i powiedzaiał mi,że prawdopodobnie będę musiała poddac sie resekcji jajników,bo tabletki nie działają.W poniedziałek dowiem sie wszystkiego dokładnie.Dziewczyny kochane,podpowiedźcie czy ten zabieg jest skuteczny i czy są jakies groźne powikłania.Tak bardzo pragniemy mieć dzidziusia i nic się nie udaje w tym temacie.Ja mieszkam blisko Poznania,moze ktoś doradzi w Poznaniu dobrą klinikę lub lekarza,który pomaga zajść w ciązę.Dziękuje wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga 24
witam, pisze pierwszy raz na takim forum.zawsze myślałam że to nie ma sensu takie pisanie.może się okaże inaczej.o tym ( już niestety moim ) zespole pcos dowiedziałam się w październiku 2007.od początku miałam BARDZO nieregularne miesiączki co 7 miesięcy, czasem nawet przez rok nic nie było. od 17 roku chodziłam do różnych lekarzy i brałam dużo hormonów. w wieku 20 lat miałam zdiagnozowaną hiperprolaktynemie.i znowu brałam hormony.w końcu los ( w postaci mojego brata ) załatwił mi 3 dniowe badania w klinice w Katowicach ( w sierpniu 2007 ) i tam zdiagnozowali pcos. już jakiś czas staramy się o kropeczke ale nic.teraz biorę yasmin. czasami płacze jak głupia.czuje sie taka pusta w środku. mój mężczyzny mi pomaga i wspiera jak może, ale czasami i to nie pomaga. chciałam Wam to napisać bo nie chce wiecznie go tym przytłaczać. pozdrawiam Wszystkie. buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alllinka
ostatnio co druga kobieta ma policytyczne jajniki, mam ja, ma moja siostra i jeszcze kilka znojomych... może to jest ulubiona diagnoza ginekologów... odpowiedz na wszystko... koleżanka mojej mamy też ma, lekarz powiedzial jej że nie będzie mogla mieć dzieci, ma dwójkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anielka_rzeszow
Witam!Jestem tu pierwszy raz.Chciałam się troszkę wygadać bo głupio mi wciąż zadręczać bliskich.Ja też ma policyst.jajniki.Na razie nie staram się o dzidziusia, ale chciałabym kiedyś bardzo.No i boję się bo mam już 29 lat, a dziewczyny piszą,że tak długo się starały.Planuję dopiero zamążpójście, a czas leci nieubłaganie.Pociesza mnie myśl, że innym się udało.Może i mnie się uda? Żal mi tylko mojego mężczyzny bo widzę, że martwi się tym, a ja czuję się jakaś"niepełnowartościowa" przez to choróbsko...Leczę się u doktora Dorskiego w Rzeszowie.Może ktoś zna jego dokonania na tym polu?Proszę o odp.Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga 24
anielka-rzeszow wejdz sobie też tutaj tylko na temat "zespół policystycznych jajników" tam dziewczyny piszą cały czas o tym, ja też tam przeszłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goik33
Nie martwcie się kobitki ja mam policystyczne jajniki i obecnie jestem w ciąży w 7 miesiącu dziecko jest zdrowe jak narazie i mam nadzieje ,że wam też się uda.Na pocieszenie ja miałam wiele problemów ale się udało zaszłam w ciąze dzięki laparoskopii. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga 24
goik33 wejdz na temat "zespół policystycznych jajników" i napisz to samo tamtym dziołchom może sie troche poprzestawiają pozytywnie, bardzo sie cieszę z Twojego powodu buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość benita0022
ja tez mam ten zespoł od około roku biore tabletki progynova i duphaston od 11 dnia cyklu, tez mówiono mi ze powinna schudnąc ale to troche cięzkie zobaczymy co z tego bedzie czy któras z wasz tez brała takie leki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sloneczko123
=> benita0022 ja brałam duphaston przez jakieś 2 lata ale od 16-25 dnia cyklu. po penym czasie znow mialam nie regularne okres... moze juz nie tak bardzo jak na początku no ale dobrze tez nie bylo.teraz biorę yasminelle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anielka rzeszow
Dzięki wielkie za wsparcie.To budujące,że komuś się udało:)Wszystkim mamom z PCOS gratuluję!!!:)))Mam nadzieję,że i mnie się kiedyś poszczęści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość benita0022
=>słoneczko 123 a możesz mi coś wiecej przyblizyc o tej chorobie ? ogólnie mam pytanie czy należy już starać sie o dzidziusia, czy raczej normalnie poczekac a duphaston brałaś sam czy jeszcze w polaczeniu z innym lekiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość benita0022
=> słoneczko troche,żle sie wyraziłam w pierszym poście progynowe brałam w 5 dniu miesiaczki a duphaston od 11 dnia progynowy i tak w kólko pozdrawiam i pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sloneczko123
=> benita 0022 o tej chorobie wiem pewnie tyle co Ty... informacje czerpałam z internetu. nie potrafie odpowiedzieć Tobie na pytane "czy należy już starać sie o dzidziusia" o to najlepiej zapytaj ginekologa. ja poki co nie staram sie o dzidziusia.. ale planuje tak za 3 lata. bralam tylko duphaston, a teraz biore yasminelle aby wyleczyc rto chorobsko a dodatkowo jako antykoncepcje. w wakacje mam zrobic przerwe i zobaczyc czy sie unormowal moj okres, i czy wkoncu dostane owulacje- bo mam z nia problem- bo jej nie ma :( nie wiem jak to bedzie ale mam nadzieje ze sie zdarzy cud i ze na wakacjach okaże sie ze jest juz lepiej.. choc troszke. kocham dzieci i nie wyobrazam sobie zebym nie mogla ich miec. pociesza mnie fakt ze wielu kobietom z ta choraba udalo sie urodzic zdrowe dzieci.wiec... trzeba byc dobrej mysli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość benita0022
=> tak ja byłam u lekarza pytała sie właśnie jak to jest z tymi naszymi pociechami, powiedział tylko ze odkładac nie ma co!! ale nic w pośpiechu zobaczymy co z tego bedzie ale tak szczerze to codziennie mysle co z tego bedzie, czy sie uda czy nie czas pokarze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annie77
Witam! Chcialabym was prosic o pomoc. U mnie sprawa wyglada tak... Ponad pol roku temu odstawilam tabletki anty. Przez 3 miesiace okres pojawial sie jak w zegarku, co 30 dni. Nastepne moje cykle byly w odstepach 37-28-36 a teraz mam juz 37 dzien i nic nie wskazuje na to ze bede miala... Oprocz tego zrobil mi sie straszny tradzik, wczesniej specjalnych problemow z tym nie mialam. W sumie bedac na badaniu u gina 1,5 roku temu stwierdil, ze na moim lewym jajniku pojawily sie cysty, i ogolnie jajniki mam powiekszone, dal mi kolejne tabletki anty i cysty zniknely. Powiedzial takze, ze to moze sie wrocic i ze jak chce to powinnam sie spieszyc z dzidziusiem bo z czasem bedzie coraz trudniej ( o ile). Dodam ze chyba od zawsze mam sklonnosci do tycia. Czy wedlug was to sa wystarczajace objawy zeby spodziewac sie PCO? Jezeli moglybyscie mi jeszcze napisac jakie badania i dokladnie w ktorych dniach wykonywalyscie. Moj problem polega na tym, ze jestem za granica i nie mam tu kontaktu z zadnym ginem... Wiec jak pojade do Polski chcialabym zobic potrzebne badania, a ze nie moge wziac dluzszego urlopu chcialabym wiedziec na kiedy najlepiej zaplanowac wyjazd. Z gory dziekuje za wasze uwagi i opinie Pozdrawiam cieplo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość benita0022
=?annie 77 czesc ja miałam wykonywane badania poziomu hormonów i juz moj gin zauwazył to na usg ale tak tez wiem mało pozdrawiam i pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bigstar
a ja mam takie pytanie Czy jeśli mam zespoł PCOS i dostałam na zbicie tesosteronu Yasmin to będzie on równiez działał antykoncepcyjnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość benita0022
=> bigstar cześc o ile sie nie myle to tabletki Yasmin sa właśnie antykoncepcyjne, przeczytj ulotke napewno pisze!!!ja ich nigdy nie brałam ale one raczej sa antykoncepcyjne pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×