Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ANTY antykoncepcji

ANTYKONCEPCJA to ABORCJA pod INNA NAZWĄ...

Polecane posty

Gość nienaturalna
metody naturalne są może ok ale dla tych co siedzą grzecznie w domu, nie mają stresów, nie chorują i mają regularne cykle. Wystarzczy zmiana klimatu, choroba, stes, przemęczenie i parę innych rzeczy i metody naturalne biorą w łeb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Śluz się zagęszcza, tak to prawda, ale nie na tyle żeby zatrzymać plemniki. Owszem zatrzyma ich część , czasami może nawet i wszystkie 9 to zależy oczywiście od wielu czynników) ale nie daje gwarancji. Czemu jesteście takie nerwowe nie rozumiem :> A tabletki antykoncepcyjne nowej generacji, te ze śladowymi ilościami hormonów nie zatrzymują owulacji. Zasięgnijcie konkretnych informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość droga kolezanko od naturalnych
metod. Nigdy nie słyszałas o podwójnym jajeczkowaniu w cyklu? No to dowiedz się, że ja jestem wynikiem podwójnego jajeczkowania i naturalnych metod. Jak ktos nie chce dziecka, absolutnie nie powinien stosować tej metody, a już szczególnuie uczyc się jej kilka miesięcy , uprawiając jednocześnie seks:P Także, moze kazdy sobie wybierze i będzie stosował, bo pisanie, że to metoda dla kobiet o nieregularnym okresie, to już zart.Ja nie mam żadnych skoków temperatury -- nadczynnośc tarczycy i stala temperatura 37 stopni codziennie, przez cały miesiąc:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nienaturalna : masz rację, nie dla każdego metody naturalne są dobre. I chciałam powiedzieć którejś z przedmówczyń że to co tutaj piszę jest zasięgnięte z penego źródła : od kobiet które zajmują się edukacją seksualną i z fachowej literatury. Sama tego nie wymysliłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do \"droga koeżanko...\" Tak słysząłam o wielokrotnym jajeczkowaniu :) Jednak zapewniam, że drugie czy kolejne jajeczkowanie nie będzie miało miejsca po dziesięciu dniach od piwerwszego, tlyko w przevciągu do kilkunastu godzin. Drogie Panie. Ja nie wiem dlaczego tak burzycie się czytając to co piszę. Juz podkreślałam przeciez, że nikogo nie namawiam siłą do stosowania metod naturalnych, nie krytykuję też stosowania tabletek itp. Poprostu wyrażam swoją opinie, a niektóre z was wyskakują na mnie z pasurami. trochę opanowania :D pozdrawiam wszytkie kobitki; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ona - 23
mierzyłam kiedys regularnie temperaturęrano i mialam caly miesiac 36,6. Napisalas ze w sluzie kobiety moze przetrwac plemnik nawet 5 dni, a temperatura podwyższa się w dzien owulacji no to skad ja mam wiedziec kiedy się powstrzymac?? te metody są dla kobiet ktore maja bardzo regularny okres lub 1-2 dniowe wahania ale nie przy ponad 16 dniowych wahaniach. Bo u mnie owulacja może być w 10 dniu cyklu(podczas tych 24 dniowych cykli) lub 24 dniu cyklu, lub gdzies w tym przedziale. no czyli w sumie wychodzi że moja naturalna metoda polegala by na współżyciu tylko podczas miesiaczki a ja tego nie lubie i nie stosuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ona_23 Racja, ta metoda nie powie ci kiedy nie jesteś płodna przed owulacją, za to powie kiedy owulowałaś i kiedy masz 100% dni nie płodne po. Jak każda ma swoje wady, nie jest idealna chociażby ze względu na to, że trzeba się powstrzymywać od współżycia. uczy jednak obserwacji swojego ciała i systematyczności. Przede wszystkim nie szkodzi twojemu organizmowi. Pamiętaj, że najważniejsze jest to abyś czuła się ze swoją metodą antykoncepcyjną pewnie, to duży krok w kierunku sukcesu. No i oczywiście obojętnie jaką metodę wybierasz, to warto zasięgnąć opinii kilku specjalistów aby zlikwidować wszystkie obawy :) Pozdrawiam gorąco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANTYANTYKONCEPCJI
...Czyli autor tej kontrowersyjnej debaty Jako że nie miałem dostępu do internetu przez dwa dni dziękuje Pani o pseudonimie "iczka" za pomoc w wypowiedziach. Przepraszam za moja dysleksję ale ludzie popełniają błedy i staram się uczyć ortografi ale jakoś mi nie idzie. Co do tego że mam sie troszeczkę poduczyć to dziękuje ale przestudiowałem już wiele książek na ten temat i sam napisałem mimo moje dysleksji ponieważ od błędów są korektorzy którzy je poprawiają. Niechce was dobijać i dlatego nie będe mówił jakich to autorów poprawiał korektor tory zajmował sie moją książką. I szanuje to iż każdy ma prawo do swojej wypowiedzi ale nie piszcie pierdół że tego i tego nie wiem albo napisałem tak i tak bo sami często się mylicie i chyba nie doczytujecie albo macie problemy z czytaniem ze zrozumieniem ale naszczęście teraz młodzież się tego uczy żeby w przyszłości nie zaliczać takich wpadek bo nie jest to przyjemne jeżeli ktoś wypisuje że czegoś nie ma a jednak tam jest. Kochani nie dajcie się ogłupić ulotką jak to ktoś napisał w swojej odpowiedzi na moją wypowiedź "poczytaj literaturę albo ulotki środków antykoncepcyjnych". Nie wiem czy "iczka" jest tylko kobietą bazującą na swoich doświadczeniach czy też ma taki zasub wiedzy z książek ale odpowiada naprawde wmiare dobrze na wasze dziwne nie raz wypowiedzi. Co do mojej konpetencji to moja wiedza bierze się z książek i pracy z takimi kobietami co kiedyś myślały tak samo jak większość polek a jednak się przejechały w rozmowach z takimi rodzinami zdziwiło mnie to jak reagują na to mężczyźni jaką oni czasami biorą na siebie wine za to co się stało więc apeluje też do męższczyzn o rozsądek w zabespieczaniu się podczas sexsu. I WŁAŚNIE SZKODA ŻE TAK SZEROKO REKLAMUJE SIĘ ŚRODKI ANTYKONCEPCYJNE(ANTY-przeciw KONCEPCJA-życiu)(z łaciny Koncepcjus-życie)A TAK ŻĄDKO MÓWI SIĘ O NATURALNYCH METODACH TAK DLA ZACHĘT POWIEM TYLE IŻ BADANIA WYKAZAŁY ŻE PARY STOSUJĄCE METODY NATURALNE PODCZAS SEXSU UZYSKUJĄ LEPSZE DOZNANIA A CO CIEKAWSZE ICH ZWIĄZEK W WIĘKSZOŚCI JEST FENOMENEM MIŁOŚCI TO SĄ TYLKO SUCHE STATYSTYKI ALE WIDZE PO WYPOWIEDZIACH DO NIEKTÓRYCH TYLKO TO DOCIERA A o to cytat z mojej książki która nie jest tylko o Antykoncepcji czy ABORCJi ale ogulnie jest życiową książką "Bo w każdym człowieku jest taka świnia i najgorsze kiedy głos sumienia nie umie przebić kwików wieprza"-wiem iż wielu stosuje środki Antykoncepcyjne i nie wie co się dzieje w ich organiźmie bo takie przypadki często spotykam w codzienności i wtedy sumienie może zagryś tą świnie co też nie jest dobre jeśli ktoś miał by problem z właśnym sumieniem prosze o kontakt postaram się pomuc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANTYANTYKONCEPCJI
I JEŚLI WYPOWIADACIE SIĘ NA TEN TEMAT TO PROSZE O TO ŻEBY WASZE WYPOWIEDZI BYŁY KONPETENTNE BO INNI JESZCZE WAM UWIEŻA ŻE TO JA KŁAMIE ŻE WIĘKSZA CZĘŚĆ ŚRODKÓW ANTYKONCEPCYJNYCH ZABIJA CZŁOWIEKA BO CZŁOWIEK TO NIE DZIECKO PO 9msc. TO ZYGOTA PO KILKU SEKUNDACH NIE NAPISAŁEM WSZYTSKIE PO MOJA WYPOWIEDŹ BYŁA BY NIE ŻETELNA BO SĄ NIETÓRE ŚRODKI KTÓRE OSTATECZNIE MOŻNA ZAAKCEPTOWAĆ CHODŹ SZKODZĄ ONE ZDROWIU KOBIETY A NIE KTÓRE TEŻ LECZĄ BO LIKWIDUJĄ KOMURKI RAKOWE ALE NIE MOŻNA DO TEGO TAK PODCHODZIĆ BO RECEPTĄ NA SZCZĘŚCIE SĄ DWA MOTTA (BYNAJMNIEJ MOJĄ RECEPTĄ) "po pierwsze nie szkodzić"- Hipokrates oraz "żyj tak żeby nikt nie mósiał przez Ciebie uronić łzy smutku" CZY WIECIE ILE ZABILIŚCIE DZIECI!!!!!!!! ONE NIE MUSIAŁY SIĘ NARODZIĆ I WTEDY TO NIE BYŁO BY NICZYM ZŁYM ALE WY DOPUŚCILIŚCIE ŻE ONE SIĘ NARODZIŁY I PO CHWILY ZABILIŚCIE JE BO DZIECKO RODZI SIĘ PODCZAS ZAPŁODNIENIA A JEGO URODZINY DOPIERO ODBYWAJĄ SIĘ ZA 9 MIEŚIĘCY STUKNIJCIE SIĘ W CZÓŁKO I POMYŚLCIE CO BY BYŁO GDYBY WASI RODZICE POSTANOWILI WAS ZABIĆ PRZECIEŻ TO OSOBY KTÓRYM NAJBARDZIEJ UFACIE A WY TEŻ STAJECIE SIĘ PRZEZ PARE SEKUND RODZICAMI A POTEM CO ROBICIE ZE SWOIMI DZIEĆMI I PROSZE NIE PISAĆ ŻE TO NIE PRAWDA BO ODEŚLE WAS DO ZNAJOMYCH SOCJOLOGÓW KTÓRZY CZY TO E-MAILEM CZY TEŻ POPRZEZ SPOTKANIE POTWIERDZĄ WAM NA DOWODACH ŻE TAK NIESTETY JEST ALE NIE MUSI BYĆ MOŻECIE UPRAWIAĆ SEX I NIE ZABIJAĆ ALE TU DECYZJA NALEŻY DO WAS WASZA SPRAWA ALE LEPIEJ W RAZIE WPADKI URODZIĆ TAKIE DZIECKO I ODDAĆ JE DO DOMU DZIECKA NIŻ JE POPROSTU ZABIĆ TAK ZA TO ŻE TO NAM SIĘ NIE UDAŁO ALE CO DO METOD NATURALNYCH TO WPADKA ZDAZA SIĘ TYLKO W WYJĄTKOWYCH SYTUACJACH I WEDŁUG SUCHYCH STATYSTYK W 0,37 % PAR STOSUJĄCYCH TĘ METODĘ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drogi poprzedniku zgadzam się z Tobą w 100% . Moja wiedza na temat naturalnych metod antykoncepcji opiera sie na doświadczeniu, książkach i opinii kompetentnych osób. I ja naprawdę wierzę w tę metodę. Jestem też przekonana, że jeśli para stosuje ją poprawnie i odpowiedzialnie to nie ma szans aby dziecko się poczęło. Kiedyś pewna kobieta która mówiła mi o tej metodzie, jako jeden z jej plósów powiedziała, że zachowuje ona świeżość w małżeństwie ( związku). Ja się z tym zgadzam, ponieważ podczas dni potencjalnie płodnych , można urozmaicić swoje życie erotyczne i spróbować może czegoś nowego. Kiedyś też byłam sceptycznie nastawiona do tych metod bo nie wiedziałam zbyt wiele. Myślałam, że metoda naturalna to kalendarzyk opierający się na matematycznych obliczeniach i który tak naprawdę nie jest metodą antykoncepcyjną tak smao jak stosunek przerywany. I chciałabym jeszcze powiedzieć coś na temat tego kiedy zapłodniona komórka jajowa staje się cżłowiekiem. Noi własnie, może ktoś powie mi kiedy? Ja nie wiem i nie mam zamiaru nawet do tego dochodzić. Niektórzy mówią, że w momencie kiedy zacznie bić serce. ale skąd wiemy kiedy ono zacznie bić? Czy to normalne żeby w jednej chwili to \"coś\" było tylko płodem a potem stało się cudownie nagle cżłowiekiem? Myślę, że idąc w tym kierunku powinniśmy z góry założyć, że zapłodniona komórka jajowa jest już od razu w pełni wartościowym cżłowiekiem, poprostu znajdującym się w innym stadium rozwoju. Przecież każdy z nas przeszedł taki etap. Jak dla mnie metoda naturalna jest super! :D Daje mi pewność, spokój i pozwala kochać się z partnerem bez różnego rodzaju ograniczników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no no, widze, ze autor topiku czyta wielce mądre kasiazki, tak madre chyba, jak on sam :P \"(ANTY-przeciw KONCEPCJA-życiu)(z łaciny Koncepcjus-życie)\" \"życie\" po lacinie to akurat \"vita, -ae\" - a slowo \"antykoncepcja\" pochodzi od \"concipere\" - czyli otrzymac, począć!! a wiec oznacza \"przeciw poczeciu\" - a skoro przeciw poczeciu, to zadne zycie nie wchodzi w rachube. skoro autor pozwala sobie na bezczelne ZMYSLANIE nawet pochodzenia slow, to co tu mowic o faktach i statystykach... :P i naprawde troche mnie wkurza cale to chrzanienie o naturalnych metodach - ciesze sie, ze sa osoby, dla ktorych takie metody dzialaja, ale mowienie rzeczy typu \"szkoda, ze tak malo osob wie, jakie to wspaniale\" po prostu mnie smieszy. mam podobny problem, jak ktoras z poprzedniczek, zupelnie nieregularne cykle, zachwiana gospodarka hormonalna, i musialabym chyba upasc na glowe, zeby stosowac jakies \"naturalne metody\" (ktore swoja droga wcale takie naturalne nie sa, bo kto to widzial powstrzymywac sie od seksu w momencie, w ktorym seks jest najbardziej z natury oczekiwany) poza tym, nie naleze do wyjatkow - znam mnostwo kobiet, ktore maja problemy z hormonami, jest to naprawde powszechne zjawisko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeciw poczęciu haha :> no radze najpierw dowiedzieć się więcej o tych środkach rzekomo przeciw pcozęciu. Eutanazja z nazwy to też spokojna śmierć a nie np śmierć przy pomocy pavulonu. Wiele rzeczy sie nazywa tak a działa inaczej. I wlasnie szkoda ze tak malo osob wie o naturalnych metodach. Wiele tych ktore mogłyby je stosowac, a są uprzedzone itp. Ja nie wiem czy takie super jest kochac się codziennie. Prędzej czy później to się znudzi i klapa. Naturalne metody pozwalają zachować świerzość w związku. I są naturalne ponieważ nie wpływają żanymi sztucznymi środkami na twoj organizm. A orgazm w momencie najbardziej porządanym można mieć nie tylko podczas stosunku. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ALE LEPIEJ W RAZIE WPADKI URODZIĆ TAKIE DZIECKO I ODDAĆ JE DO DOMU DZIECKA NIŻ JE POPROSTU ZABIĆ TAK ZA TO ŻE TO NAM SIĘ NIE UDAŁO ALE CO DO METOD NATURALNYCH TO WPADKA ZDAZA SIĘ TYLKO W WYJĄTKOWYCH SYTUACJACH I WEDŁUG SUCHYCH STATYSTYK W 0,37 % PAR STOSUJĄCYCH TĘ METODĘ naprawdę ci gratuluje-inteligencji....człowieku.....naprawde, nie wiem, jakie ksiązki piszesz, ale jeśli już to są to chyba oazowe poradniki?? tak? ponadto styl twojej wypowiedzi wskazuje na to , że w życiu chyba nie przeczytałeś zbyt wielu ksiązek, co dopiero mówić o napisaniu jakiejkolwiek.... co do strony merytorycznej twojej wypowiedzi-nie będę z tobą prowadziła dyskusji, widzę ze nie wart....-moim zdaniem jestes oazowo-kościelnym; niedowartościowanym popieprzeńcem, z mózgiem przerobionym na papkę przez kazania hipokrytów w sutannach....tyle. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebrytka, dlaczegho jesteś taka niemiła? Masz inne zdanie na ten temat i można je przecież rpzedstawić bez różnych oszczerstw i ubliżania innym. Każdy ma prawo do własnej opinii, i bez obrazy, ale własnie Ty swoją wypowiedzią pokazałaś siebie w złym świetle. Złożyciel tematu nie obraża nikogo, poprostu pisze to, co myśli. Uważam, ze nigdy nie dojdą do porozumienia te dwie strony: Ludzie za tabletkami natykoncepcyjnymi na przyklad, i ci któzy preferują te naturalne metody . Chciała m jeszcze raz podkreślić że naturalne metody o których tutaj mowa to NIE jest kalendarzyk, tlyko metoda wieloobjawowa . Czyli mierzenie temperatury, obserwacja śluzu, szyjki macicy itd. Na tej podstawie można łatwo wiele rzeczy o swoim ciele się dowiedzieć. Nie jest to metoda odpowiednia dla każdego, nie. Lecz w przypadku niektórych ( myślę że na wet dużej grupy ludzi) jest dobra. Wszystko zależy od nastawienia. Nie ma się co denerwopwać i unosić gniewem. Bo widzę, że tutaj zagorzali zwolennicy tabletek antykoncepcyjnych gdyby mogli to rozstrzelaliby nas jak najszybciej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ona - 23
hmmm... moja kuzynka niedawno brała ślub, no i przedtem musiała chodzić na nauki przedmałżenskie, katechetka która ich prowadzila też mówiła o metodach naturalnych, a na koncu skwitowała że ona właśnie stosuje tą metodę i ma trójkę dzieci z czego jedno było planowane a reszta hmmm.. zawodność metody. Moja koleżanka współżyła z chłopakiem dzień po skonczonym okresie, cykle miala dość regularne a teraz bawi malenką Jagódkę, a do tego maja mase problemów, długów, mieszkanie 25m. Ja tam w ta metodę nie wierze a pigułki to wcale nie zabijanie bo do zapłodnienia po prostu nie dochodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iczka - ja sie wcale nie wypowiedzialam na temat slusznosci, badz nieslusznosci nazwy - a jedynie pokazalam, ze autor topiku probuje udawac oczytanego i \"intelygentnego\", ale troche mu nie idzie.... :P w dodatku co to ma znaczyc, to: I PROSZE NIE PISAĆ ŻE TO NIE PRAWDA BO ODEŚLE WAS DO ZNAJOMYCH SOCJOLOGÓW KTÓRZY CZY TO E-MAILEM CZY TEŻ POPRZEZ SPOTKANIE POTWIERDZĄ WAM NA DOWODACH ŻE TAK NIESTETY JEST ... do socjologow??? myslalam, ze tymi sprawami zajmuja sie lekarze ginekolodzy, ewentualnie seksuolodzy... ja tez jestem przeciw aborcji, ale po to sa skuteczne metody antykoncepcji, zeby nie dochodzilo do sytuacji, w ktorych rodza sie niechciane dzieci. i nie uwazam, zeby sierociniec byl takim wspanialym rozwiazaniem... a wszystkim, ktorzy uwazaja, ze antykoncepcja ma cos wspolnego z zabijaniem gratuluje osądu - skoro nie wierzycie specjalistom, ale wierzycie jakims katolickim, nawiedzonym szarlatanom, ktorzy sami zmyslaja swoje informacje. to tyle, jesli o mnie chodzi. sebrytka ma racje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cynamonowa uiczka - widzisz , myślę że własnie w tej kwestii będą zawsze spory. Wszystko zależy od tego jak postrzega się antykoncepcję. ja np uważam, że nic złego nie ma w środkach antykoncepcyjnych które faktycznie nie pozwalają aby doszło do zapłodnienia. Taką metodą sama bym stosowała chętnie gdyby nie skutki uboczne tabletek. Może i teraz nie są one jeszcze poznane, ale mozliwe, że za 20 lat wyjdzie jakieś szydło z worka, wole nie ryzykować. Sęk w tym, że nie wszystkie tabletki zatzymują owulację. Może większośc zatrzymuje ( nie ejstem pewna, nie mam dokładnych danych) ale jestem rpzkeonana, że są takie, której owulacji ani zapłodnieniu nie zpaobiegają. I wtedy powstaje spór, bo niektórzy uważają że zapłodniona komórka jajowa to jeszcze nie jest życie ludzkie, a inni uważają odwrotnie. Ja uważam, że od początku to człowiek, ale nie musi się nikt ze mną zgadzać. Chodzi o to, aby każdy postępował zgodnie ze swoim sumieniem, myślę, że to najważniejsze. I naprawdę, nie obrażajmy się nawzajem, prowadźmy dyskusję, przedstawiajmy swoje poglądy., Kłótnie do niczgeo nie doprowadzą. A dyskutując można się wiele dowiedzieć od siebie :) Pozdrawiam wszystkich niekłótliwych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem niemiła, bo drazni mnie GŁUPOTA i wciskanie kościelnych pierdół jako pewniki naukowe. Autor tematu zmysla statystyki. Jego ignorancja naukowa -jest nadzwyczajnie bezczelna-wręcz obrażliwa, dla każdego, kto ma choćby podstawową wiedzę biologiczną. Wytknięto mu to już w paru postach-po co mam się powtarzac? Trzeba Go nazwac po imieniu, zreszta jak można napisac że lepiej kogoś oddac do domu dziecka....zresztą cytowałam to już...szkoda słow.... Aha - i powiedziałabym mu to samo w oczy-żeby nie było wątpliwości ! i jeszcze jedno-wcale nie jestem zagorzałą fanką tabletek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I chciałam dodać, że moje poglądy wypracowałam sama. Nie na podstawie tego co mówi kościół, bo nie ze wszystkim się zgadzam ( np z zakazem używania prezerwatyw). Zanim zdecydowałam się na używanie metody naturalnej , dużo o tym czytałam, pytałam ludzi, którzy się na tym znają. Czytsłam opinie wielu lekarzy, a nie brpszurki katolickie. proszę, nie osądzajcie nas pochopnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seberytka - przepraszam, jeśli obraziłam cię pisząc o zagorzałych fanach tabletek, poprostu rpzyszło mi takie określenie do głowy. Statystyki są bardzo rżne w różnych źródłach. Mam w domu kilka książek m.in. o antykoncepcji i w każdej wskaźnik perla ( nie jestem pewna jak to sie pisze) różnią się od siebie, czasem diametralnie. : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja natomiast jestem przykladem osoby, ktora nogdy nie narzaila sie na ryzyko nieplanowanej ciązy. Kolejno środki jakimi sie posługiwałam - prezerwatywa, tabletki antykoncepcyjen, spirale i znow tabletki. Tabletki zaczelam stosowac w wieku 25 lat. Zawsze pod kontrola lekarza, Zadnych objawów ubocznych - do dzis 50+ mam sie doskonale, obecnie mogę już współżyc bez zadnych zabezpieczen. Co jest doskonałe :-) Urodzilam jedno , planowane dziecko. Odstawialm , w porozumieniu z lekarzem tabletki na trzy miesiace przed poczęciem. Mowi sie, ze kobiety stosujace tabletki maja zmniejszony popęd płciowy - nie w moim wypadku. Byc miooże te które tak mowia, bigdy nie mialy specjalnej ochoty na wspolzycie. I na koniec - bezpieczny seks, kiedy mozna nie liczyc, nie mierzyc, nie obawiac sie p jakosc prezerwatywy -= jest naprawde olbrzymia radoscia /Jasne - z kochanym męzczyzną/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja natomiast jestem przykladem osoby, ktora nogdy nie narzaila sie na ryzyko nieplanowanej ciązy. Kolejno środki jakimi sie posługiwałam - prezerwatywa, tabletki antykoncepcyjen, spirale i znow tabletki. Tabletki zaczelam stosowac w wieku 25 lat. Zawsze pod kontrola lekarza, Zadnych objawów ubocznych - do dzis 50+ mam sie doskonale, obecnie mogę już współżyc bez zadnych zabezpieczen. Co jest doskonałe :-) Urodzilam jedno , planowane dziecko. Odstawialm , w porozumieniu z lekarzem tabletki na trzy miesiace przed poczęciem. Mowi sie, ze kobiety stosujace tabletki maja zmniejszony popęd płciowy - nie w moim wypadku. Byc miooże te które tak mowia, bigdy nie mialy specjalnej ochoty na wspolzycie. I na koniec - bezpieczny seks, kiedy mozna nie liczyc, nie mierzyc, nie obawiac sie p jakosc prezerwatywy -= jest naprawde olbrzymia radoscia /Jasne - z kochanym męzczyzną/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przychylam sie do zdania osoby, ktora stylistyke wypowiedzi autora topiku przyrownala do sfrustrowanych glosicieli oazowych madrosci i powielaczy stereotypow pseudo naukowych. jasno i wyraznie trzeba sobie powiedziec ze niema takiej nauki ktora twierdzi, ze dziecko to zygota w momencie zaplodnienia po prostu niema poza jasnozdeklarowanymi wypowiedziami naukowcow reprezentujacych srodowiska koscielne (w rozumieniu rozmaitych religii choc w roznych zdania sa podzielone) dodac jednoczesnie trzeba ze jest pewna niekonsekwencja postaw tych glosicieli prawd naukowych zgodnych z oficjalna nauka kosciola, bowiem nigdy niespotkalem wypowiedzi o przypadku pogrzebu \"nienarodzinego dziecka\" czy tez faktu chrztu plodu lub zygoty w lonie matki i kazdy proboszcz do ktorego zwrocisz sie o udzielenie pogrzebu w poswieconej ziemi odmowi ci - natomiast z zajadłą emocją bedzie strofowal i gromy rzucal za stosowanie antykoncepcji - a wiec i tu sa niedomowienia i niejasnosci co do prezerwtyw jasno i wyraznie juz widac, ze przelom juz wlasciwie w kosciele nastapil, kiedy natomiast do polski te nowinki dotra trudno orzec i jaki to bedzie moment przelomowy tez bowiem decyzje posoborowe z lat 60 dopieroz dzis w polsce niejednokrotnie wprowadzane sa i ostatnie pytanie, a wlasciwie zagadka logiczna chwyc w reke, latem kasztan na łace, i zapytaj sie, siebie, czy drzewo to jest czy moze dopiero stanie sie nim po czasie, i odpowiedz sobie na to pytanie a dalej to przez analagie, bo natura jednym nas stworzyla i tak jak bracia mniejsi, i drzewa sa nam rodziną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO AUTORA TOPIKU
czy autorem topiku jest ksiadz?? Bo jesli tak to o czym ty mowisz, chyba nie bardzo wiesz o co chodzi... a tak poza tym jak mozesz mowic o smaku lodow skoro lizesz je przez szybke! Nie znosze niekompetencji (przyszly ginekolog!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ona - 23
zgadzam się z ale ale. Moja ciocia poroniła, tzn. urodziła martwe dziecko w 8 miesiącu życia i w kościele nie chcieli zrobic normalnego pogrzebu. Przeciez 8 miesiac to już wysoko. bardzo długo nie mogła się pogodzic z tym ze stracila dziecko a do tego nie mogla go godnie pozegnac. Kosciół o płodzie który ma 1 miesiac mówi dziecko i zaciekle go broni a 8 miesięcznego nie chce pochowac jak człowieka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ona_23 - uważam że takie sytuacje w ogóle nie powinny mieć miejsca i zgadzam się z tym, że kościół katolicki w Polsce nie ejst taki jaki być powinien. Czasami wydaje mi się, że rozumowanie kościoła w pewnych kwestiachzatrzymało się 200 lat temu. To co niektórzy księża mówią i robią jest poprostu karygodne. Troche z innej beczki ale mi się skojarzyło: ksiądz w parafii mojej babci nie chciał wyprawić mszy gdy moja babcia umarła. powiedział, że nie zrobi tego ponieważ babcia nie rpzyjęła kolędyw jednym roku ( była wtedy sparaliżowana i mieszkała z nami). Moja mama prosiła go, płakała, a on był nieugiętuy i mszy nie odprawił. ; /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas ksiadz standardowo patrzy w koperte podczas kolendy! U sasiadow mial pretensje ze tak malo!!!! Wierze gleboko w Boga ale nie w kosciol i nie w ksiazy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kikker! piątk! :D najbardziej rozwalała mnie zawsze religia w skzole gdy ksiądz mówił o seksie rpzedmałżeńskim. Nie wolno, oczywiście to grzech. Pytanie dlaczego? a więc dlatego, ze cudzołoży się względem swojego przyszłego kochanka. Kolejne pytanie: a jeśli sypia się całe życie z jedną osobą? Odp księdza: To rpzed ślubem cudzołoży się z nią przeciwko niej... :| Mnie to rozwala. Nie jestem zwolenniczką seksu z każdą pierwsza lepszą osobą, chociaż jak ktoś chce to jego sprawa. Ale co do cholery złego w seksie z osobą którą się kocha? Ksiądz mi powie ze nie wiem cyz kocham partnera i czy to ten jedyny. Lecz jak biorę ślub to też nie mam pewności, skąd niby te wszystkie rozwody? Lepiej chyba kochac się bez małżeństwa z ukochanym / ukochaną niż z mężem lub żoną do której sie nie czuje nic szczegolnego :| paranoja z tym kościołem czasem ach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość loveletter
iczka pigułki antykoncepcyjne WSTRZYMUJA OWULACJĘ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale nie wszystkie ;/ chyba ze wycofali te ktore nie strzymują to zwracam honor, ale nic o tym nie slyszalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×