Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Aero

Zapalenie przydatkow a ciaza?

Polecane posty

Gość Aero

Kilka lat temu mialam zapalenie przydatkow. Od 7 miesiecy probuje zajsc w ciaze i chociaz uzywam testow owulacyjnych jak na razie nic. Zastanawiam sie czy jedno z drugim moze miec cos wspolnego. Czytalam kiedys w jakiejs ksiazce medycznej ze powiklaniem zapalenia przydatkow moze byc nieplodnosc. Czy ktoras z was byla w takiej samej sytuacji i zaszla w ciaze? A moze powinnam isc do lekarza? Ale 7 miesiecy to moze jeszcze za krotko? Moze powinnam poczekac dluzej? Prosze o rady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Witaj Aero
Leczyłam przydatki przez połtora roku...A w ciaze zaszłam po ROKU staran,tez juz myslałam,ze nic z tego nie bedzie,a efekt jest taki,ze jestem w 7 msc:-DTak wiec uszy do gory!!!Jesli martwisz sie,ze to powikłania po przydatkach,to idz to lekarza,niech zrobi Ci usg-bedzie widac,czy nie porobiły sie zrosty na jajnikach.Tez martwiłam sie,ze moge miec zrosty,ale lekarz powiedział,ze wcale nie robia sie tak czesto jak wszedzie strasza... Trzymam za Ciebie kciuki-powodzenia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aero
Dzieki. Ja mialam robione usg po wyleczeniu zapalenia przydatkow i nie mialam zrostow na jajnikach. Boje sie tylko o jajowody bo tego nie widac na usg. Ale dzieki za pocieszenie. Podnioslas mnie na duchu. Bede jeszcze porobowac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Witaj Aero
Aby do skutku!!! Powodzenia raz jeszcze:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AERO Ja z kolei mam całkiem inne informacje, mnie leden lekarz, ponoć fachura nie z tej ziemi, specjalista w dziedzinie niepołodności powiedział że po zapaleniu przydatków zrosty się robią bardzo często, w 95% przypadków, i wcale nie ma znaczenia czy wyleczyłaś je szybko czy tez nie. bardzo mnie to zmartwiło i zamierzam szybko udac się na laparoskopię żeby zobaczyć co tam się stało i ewentualnie zaradzić. Oczywiście są wyjątki, i na pewno nie wszystkie zapalenia kończą się zrostami. Ale trzeba mieć tego świadomość. ja brałam distreptazę 3x dziennie aby im zapobiec, ale nie wiem... Powiedz mi tylko czy twoje zapalenie objawiło się silnym skurczowym promieniujacym bólem jakby z tyłu za macicą??? Parcie na pęcherz, kłucia jakby kolka tak promieniujące że nie wiadomo co boli??? i straszny ból przy badaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aero
Ja mialam bole jajnikow, najpierw lewej stony a potem drugiej. I bol przy badaniu a poza tym na samym poczatku wysoka goraczke. Nie pamietam juz nazwy lekow i czopkow ktore bralam ale mialam tez jakies oklady z czegos goracego robione w przychodni. Nie pamietam juz nazwy tego - to bylo kilka lat temu. Mialam tez robione usg ktore na poczatku pokazalo powiekszone jajniki a na koncu ze wszystko jest w porzadku. Tak ze sama nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witaj Aero
to cos ciepłego z czego miałas robione okłady to plastry borowinowe.Tez to robiłam,tyle ze sama w domu.Ponoc nawet rozpuszczaja zrosty:-)A z zachodzeniem w ciaze to naprawde nie jest tak hop-siup;-),o niepłodnosci mozna zaczac myslec dopiero po roku bezowocnych staran!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aero
Ja czytalam kiedys w ksiazce medycznej mojej mamy (ona jest pielegniarka) ze zrosty to jest mozliwe powiklanie po przewleklym zapaleniu jajnikow. Wiec mam nadzieje ze jednak bedzie ok. I napewno bede probwala dalej. Mam jeszcze jedno pytanie. Ja teraz mieszkam w Anglii i musialabym ewentualnie isc do lekarza tutaj ( mam jednak nadzieje ze do tego nie dojdzie). Jak jest po angielsku zapalenie przydatkow? Nie znam tego slowa. Musialabym tlumaczyc okrezna droga. Moze ktos wie? Ale poczekam jeszcze kilka miesiecy i mam nadzieje ze jednak samo sie uda. Dzieki witaj aero!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja
tez po zapaleniu przydatków nie mogłam zajsć w ciaże przez pól roku staralismy się potem szybko je wyleczyłam i jestem szczęśliwą mamą po zapaleniu przeważnie robia się zrosty ja je miałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do a ja
najpierw zaszłas w ciaze,a potem wyleczyłas przydatki??? Bez sensu:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla mamusia
ja miałam zapalenie przydatków bardzo silne - leżałam w szpitalu i bylam szpikowana mnostwem lekow. Gdy zaczelismy starac sie odziecko okazalo sie, ze po pierwszej probie jestem w ciazy. teraz mam w sobie 7,5 cm maleństwo. Nie zawsze zapalenie przydatków wplywa na problemy z poczeciem malenstwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milimili
ja mam zapalenie przydatkow od 2 lat i zaden lekazr nie moze mnie wyleczyc a bylo juz ich sporo,wieczne torbiele i leki,obiecanki ze beda mniekroic i narazie sie im nie udalo.co do zajscia w ciaze to jestem pewna ze niemoge gdyz mam zrosty i wiem to sama,bo zaden lekarz jakos nie chce podjac sie laparoskopii a ja od 2 lat proboje zajsc w ciaze i nic...:(moze macie namiary na dobrego lekazra w wawce ktory moze sie powanie tym zajac ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×