Skocz do zawarto艣ci
Szukaj w
  • Wi臋cej opcji...
Znajd藕 wyniki, kt贸re zawieraj膮...
Szukaj wynik贸w w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie mo偶na dodawa膰 nowych odpowiedzi.

Go艣膰 Miska

POSTINOR

Polecane posty

Go艣膰 male艅ka 21
majka2569 -dziekuje za wsparcie, ca艂uski - kochana jestes 馃尲

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 przestraszona
Dziewczyny,czytam Wasze wypowiedzi,ale nie moge znalezc sytuacji podobnej do mojej. Opisze ja i prosze o jakies porady i opinie. Dokladnie 04.04 pekla nam gumka. Gdzies kolo godz. 13:40. A tego dnia bolal mnie brzuch jakbym miala dostac okres, ktory powinnam wlasnie dostac na dniach (miedzy 04.04 a 06.04)- chociaz to nie jest regula, bo moje miesiaczki byly nieregularne, z tym ze do pewnego momentu nie mialam powodow,zeby sie tym przejmowac. Wiec pojechalam do ginekolog, ktora po badaniu powiedziala, ze mam powiekszona macice. Mowi ze to moze byc z trzech przyczyn: - albo dlatego,ze jestem tuz przed okresem, - albo dlatego, ze to jest wczesna ciaza, - albo dlatego,ze taka mam tylko ona mnie wczesniej nie badala. Powiedziala,zebym kupila test ciazowy,zrobila rano (mocz po nocce).jesli wyjdzie,ze nie jestem w ciazy to moge wziac te tabletki, ale ona raczej uwazala, ze niemozliwe jest zebym zaszla w ciaze jesli jestem tuz przed okresem (ale z drugiej strony moglo byc jeszcze z 5 dni do okresu). Wiec kupilam PRE-TEST - wyszedl rano negatywny i o 6 rano lyknelam pierwsza tabletka a przed 18 druga. Bola mnie troche jajniki, bardziej prawy - i to wyczytalam,ze sie zdarza. Nurtuja mnie jednak pewne pytania (bo czasami az wariuje): - gdzies wyczytalam, ze jesli ma sie bakterie w moczu to wynik testu moze byc nieprawidlowy, - no i KIEDY powinnam sie spodziewac pierwszej miesiaczki?? Czy teraz bo POWINNAM dostac, czy moze dlatego ze wzielam postinor to juz mi sie rozregulowalo?? Moj chlopak powiedzial, ze te wlasnie 3/4 tygodnie wczesniej prezerwatywa byla dziwnie mokra,ale nie zauwazyl zadnego pekniecia. teraz juz nie wiem, wzielam te tabletki bo bylam przekonana,ze w ciazy nie jestem A teraz juz sama nie wiem co myslec. Prosze powiedzcie cos!!

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Beatka21
do Przestraszonej: Wiem co czujesz bo te偶 by艂am w podobnej sytuacji- ja wzi臋艂am postinor 1,5 roku temu i wszystko si臋 dobrze sko艅czy艂o:)Od tamtego czasu na szcz臋艣cie nie mia艂am wi臋cej takiego stresu jak wtedy i jestem wci膮偶 z tym samym ch艂opakiem, kt贸ry udzieli mi wtedy du偶ego wsparcia. Jak by艂am u ginekologa to pow., 偶e nie zna jeszcze przypadku, w kt贸rym po za偶yciu postinoru dosz艂o do ci膮偶y. Wed艂ug mnie nie masz powodu do obaw, cho艣 wiem, 偶e jeste艣 w takim stanie,偶e tylko wyst膮pienie okresu Ci臋 uspokoi.Ale ka偶da z nas ma inny organizm i na okres musisz cierpliwie poczeka膰 i przede wszystkim nie stresowa膰 si臋 bo mi ginekolog m贸wi艂, 偶e stres te偶 op贸znia okres.Poza tym robi艂a艣 test- i dobrze bo mi lekarz pow. ze jesli jest sie w ciazy to test to na pewno wykaze. U Ciebie byl negatywny, wzielas tabletke wiec uszy do g贸ry, bo wszystko bedzie ok!!!!!!!!!!!Wierze w to, bo pare moich kloezanek tez mialo taka sytuacje i...wciaz jestesmy bez dzieci. Zazwyczaj to same siebie tak nakrecmy.pzmietaj ze zajsc w ciaze to tez nie tak latwo.Pozdrawiam,trzymaj sie:)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 majka2569
Do Przestrasznonej---->ja wog贸le Cie podziwiam tak szczerze m贸wi膮c. Bo maj膮c nieregularne miesi膮czki nie jecha艂abym tylko na gumkach. Bo nigdy nie wiesz kiedy wypadn膮 Ci dni p艂odne, nigdy. Zdecyduj si臋 na tabletki, b臋dziesz miala spokojne nerwy. Ale og贸lnie o tej sytuacji uwa偶am 偶e nie ma powod贸w do obaw i偶e b臋dzie dobrze.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Przestraszona
----> Beatka21 - dzieki za wsparcie, ciagle jednak zastanawiam sie czy ten wynik testu jest prawidlowy - wiem znajduje sobie wszystkie mozliwe NEGATYWNE rzeczy. Staram sie o tym nie myslec, no ALE czasami sie nie da ----> majka2569 - wiesz, ja dosyc niedawno mialam swoj pierwszy raz (chociaz najmlodsza nie jestem) i po prostu ja nigdy nie bralam pod uwage mysli, ze prezerwatywa peka. Slyszalam o takich przypadkach, no ale dlaczego by to mialo spotkac wlasnie mnie, gdy ilosc stosunkow mozesz policzyc na palcach dwoch rak. No to wiesz, jeszcze nie myslalam o tabletkach, tylko wydawalo mi sie, ze prezerwatywa jest dobra metoda antykoncepcji. DO CZASU! Gdy wszystko sie wyjasni pozytywnie to ide do ginekolog po tabletki.Wierze, ze bedzie dobrze ale czasami mam tez czarne mysli.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 majka2569
Do przestraszona----> pewnie 偶e b臋dzie dobrze. Jak b臋diesz kupowa艂a gumki to kupuj raczej te lepszych firm. Nie m贸wie ze najdrozdze durexy ale np Pepino albo unimile.I jak z gumka to raczej seks musi byc delikatny. Bo jesli cos mocniejszego jest togumki niestety pekaja nie zawsze ale czesto. Ale pamietaj bedzie dobrze i nie mysl o tym.Jestem z Toba:)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Przestraszona
majka - to byly DUREXY!!! przynajmniej do tej pory byly. A co bylo teraz to sie nawet chlopaka nie pytalam A jeszcze jedno pytanko. Bo robilam PRE-TEST. No i nakropilam 5 kropelek (jak w instrukcji) i wskaznik byl caly czas bialy - a dzien wczesniej wieczorem robilam tez taki test i tez wyszedl bialy - wiec niewazny. Wiec po nocy kiedy po wkropieniu 5 nic nie wyszlo to po 3 minutach dokropilam troszke i dopiero wtedy ten wskaznik zaczal zmieniac kolorek i pojawila sie jedna kreska. Czy taki test uznajemy za wazny????

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Witam was kochane i prosze o pomoc. Czytam te wasze wszystkie komentarze, a mimo to wciaz sie stresuje. Wzielam postinor w 50 h od naszej wpadki (ktora byla w moim 12 dniu cyklu- chociaz tak nie do konca, bo zdarza mi sie miec okres nawet co 2 m-ce, przedostatni mialam 19 stycznia, a ostatni 17 marca). Nie mialam zadnego krwawienia, a dzis mija 7 dzien od wziecia postinoru. Nie stresowalabym sie tak bardzo gdyby nie to, ze caly dzien mam zawroty glowy i mdlosci, a od 2 dni bola mnie piersi. Wsumie to nie wiem co mam myslec...Czy alkohol moze obnizyc jej skutecznosc? Strasznie sie stresuje. Poradzcie mi cos, prosze...

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Prawdziwa odpowied藕
Chcecie wiedzie膰 naprawd臋 jak dzia艂a Postinor?? Jestem farmaceutk膮. Wiem jak dzia艂aja firmy (sama w niej pracowa艂am). Wiem 偶e ginom poleca si臋 "nie m贸wi膰 wszystkiego pacjentkom, 偶eby zwi臋kszy膰 sprzeda偶 preparatu. Dziewczyny, nie dawajcie si臋 nabija膰 w balona. Na tym forum te偶 siedz膮 przedstawiciele handlowi 偶eby os艂abi膰 wasze w膮tpliwo艣ci dotycz膮ce Postinoru. To g... wyka艅cza wasze dzieci, ale r贸wnie偶 was. Pomy艣lcie o tym ... http://www.wandea.org.pl/aborcja/postinor.htm

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 niczymg艂upiszczeniak
hej, przeczytalam troch臋 post贸w, troch臋 ostatnich, troch臋 tych z samego pocz膮tku... Musz臋 Wam powiedzie膰, 偶e prze偶y艂am po prostu koszmar, w dw贸ch przychodniach by艂am i dopiero w drugiej dowiedzia艂am si臋, 偶e jest protest lekarzy... Posz艂am do szpitala, dy偶urna pani subiektywna c**a doktor ginekolog odm贸wi艂a mi wypisania postinoru, bo to sprzeczne z jej antyaborcyjnymi pogl膮dami... POtem droga do szpitala drugiego, gdzie sie okaza艂o, 偶e nie ma ginekologii, do kolejnego szpitala, gdzie lekarz ordynator nastepny palant po wys艂uchaniu mojej przygody powiedzia艂, 偶e bardzo mi wsp贸艂czuje, ale on jest na urlopie i nie wypisze mi recepty... No to poczekali艣my na lekarza, kt贸ry w艂a艣nie mia艂 dy偶ur i on w koncu wypisa艂 recept臋... i to jeszcze za 50 z艂. Najlepiej pasuj膮 tutaj s艂owa W.Churchilla: "Narzekacie na drog膮 s艂u偶b臋 zdrowia, b臋dziecie p艂aka膰, gdy b臋dzie ona darmowa" Po prostu never again, jak tylko zacznie si臋 nowy tydzie艅 roboczy, id臋 do ginekologa po recept臋 na pigu艂ki. W trakcie 'wpadki' nie dosz艂o do wytrysku; zsun臋艂a si臋prezerwatywa, a ja jestem w 13. dniu cyklu Za偶y艂am tabletk臋 pierwsz膮 w ok. 7. godzinie po, lekarz mnie zapewni艂, 偶e daje to 100% skuteczno艣ci, i do tego przeczyta艂am te Wasze posty, wiec jestem w miar臋 spokojna... Nie czyta艂am wszystkich post贸w, czy odezwa艂a si臋 jaka艣 kobieta, kt贸ra mimo za偶ycia Postinoru zasz艂a w ci膮偶臋?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
popieram, naprawde dziewczyny jezeli nie musicie nie bierzcie !!!!!!!!! np: niczymglupiszczeniaczku.. nie doszlo do wytrysku!! sama o tym piszesz... prawdopodobienstwo ze zajdziesz w ciaze bylo znikome.. i prawdopodobnie zerowe.. po co sobie dawkowac konska dawke hormonow!! ja wzielam postinor w swoim zyciu 2 razy i teraz doskonale wiem ze to byla jedna z najwiekszych glupot mojego zycia... do dzisiaj nie moge wyregulowac cyklu.. zdaza sie ze wogole nie przychodzi.. mam caly czas wrazenie ze cos w moim organizmie jest nie tak.. po wzieciu postinoru czulam sie swietnie, dopiero teraz wychodzi szydlo z worka. ostatnio rozmawialam z bardzo madra pani profesor ginekolog, ktora powiedziala mi ze skutki postinoru nie sa za bardzo znane, poniewaz to nasze pokolenie jest krolikami doswiadczalnymi z tym lekiem, jezeli ktos ma slaby organizm to taka dawka hormonow moze spowodowac trwala bezplodnosc.. czy warto ryzykowac?? czasami trzeba sie zastanowic czy warto tak spiernicz sobie organizm i mozliwe ze rowiniez naszemu przyszlemu dziecku.. ( bo jak mowilam nikt jeszcze nie udowodnil ze nie ma to w plywu na nasze dzieci... bo na nas napewno )

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 niczymg艂upiszczeniak
by膰 mo偶e... Ale ba艂am si臋 strasznie, to nie jest jeszcze moment na dziecko, a ryzyko by艂o naprawd臋 spore, przecie偶 jest jeszcze ta wydzielina przedwytryskowa, kt贸ra zawiera plemniki... Mam nadziej臋, 偶e ze mn膮 i moimi (chcianymi!) dzie膰mi b臋dzie wszystko w porz膮dku. Postinor jest ju偶 d艂ugo na rynku, jak na razie nikt sie nie wypowiada艂 ( z tego, co mi wiadomo) 偶e jest to jako艣 nadwyraz szkodliwe... Mo偶e Tw贸j "po艂amany" cykl nie jest win膮 Postinoru?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Zdradzona...
Szuka艂am szuka艂am i tari艂am na.... http://www.life.net.pl/?a=articles&id=30 dlaczego na tym forum nikt mi tego wcze艣niej nie powiedzia艂?? Moja ginka nie pisn臋艂a s艂owem o tym 偶e to 艣rodek wczesnoporonny.... 艢wietnie si臋 teraz czuj臋.... pi臋kne wypowiedzi z waszej strony, szkoda 偶e tak p贸xno mnie o艣wieci艂o... my艣la艂am 偶e jak sprzedaj膮 to w aptece to to "nie zabija". 呕e to s膮 tabletki -PO. Nie ma takich tabletek, czuj臋 si臋 zraniona i rozdarta, 偶e w艂a艣nie wyrkwawiam swojego synka... http://www.life.net.pl/?a=articles&id=30

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 sfdkrnjg

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 olcia2187
Powiedzcie mi czy czy dzie艅 7 cyklu(trawaj膮cego 28 dni) to dzie艅 p艂odny???????????B艂agam o odpowied藕 bo jestem zdesperowana!!!

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 niczymg艂upiszczeniak
p艂odny mo偶e nie, ale wystepuje ju偶 jakie艣 ryzyko w贸wczas.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
do zdradzonej: chyba jednak nie przeczytalas dokladnie tego forum, byla juz tu mowa tyle razy ze to dzieciobojstwo, aborcja itd... dlatego tez te pigulki sa na recepte i jest wielu lekarzy co nie chca go przepisywac, bo jest to niezgodne z ich przekonaniami religijnymi... w twoim przypadku to juz sie stalo i wcale nie zabilas nikogo i nigdy wiecej tak nie mow... nie byls przeciez w 100% pewna czy do zaplodnienia wogole doszlo... poczytaj na temat jak postinor wogole dziala i co powoduje w twoim organizmie, jezeli chodzi czy postinor jest wczesnoporonnym lekiem to z tego co sie orientuje to nie ma go na liscie tego typu pigulek... ale czesciowo mozna by bylo sie z tym zgodzic bo wywoluje krwawienie popostinorowe, ktorego wystepowanie zalezy w ktorym dniu cyklu sie lyknelo pigulki...

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
nimglupiszczeniaczku... niestety na 90% jest to wina postinoru... masz racje co do wydzieliny przedwytryskowej... przynajmniej teraz wiesz ze do ciazy na 99% nie dojdzie... ja wzielam raz po tym jak pekla nam gumka i dlatego zdecydowalam sie na ten krok, przynajmniej jest komfort psychiczny... patrzac na to z drugiej strony to lepiej wziasc niz pozniej miec nechciane dziecko, bo to jest dopiero tragedia... pozdrawiam wszystkie dziewczyny trzymajcie sie cieplo...

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 niczymg艂upiszczeniak
Fantastycznie, 偶e jest ten temat... Boj臋 si臋 troch臋, ale mam jednak nadziej臋, 偶e wszystko sko艅czy si臋 dobrze...

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 male艅ka 21
kochane wczoraj mialam cos dziwnego , nie licz膮c wydzieliny kt贸ra od 10 dnia po zayzciu postinoryu wystapila i jest bardzo brunatna ciemny braz , czasem krew ale to tylko kropelki sie zdarzaja , a wczoraj w poludnie normalna krew sie pojawila z takimi skrzepami dziwnymi jak nigdy przypominalo to takie zlozone struktury jak w tych zdjeciach aborcji ,maly organizm w dodatku brzuch mnie bola艂 troche :( i dzis znow mam brunatn膮 wydzieline ale brzuch nie boli :( okres powinien byc dopiero 13 :( boje sie bardzo :( co jest grane ?? :( postinor nie pomog艂 czy co ?? :( ODPISZCIE BO ODCHODZE OD ZMYS艁脫W :(

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 majka2569
Male艅ska---------> ci臋偶ko radzi膰. Id藕 do lekarza na konsultacj臋 jak najpr臋dzej. Dowiesz si臋 co i jak. Zrobi Ci usg i b臋dzie dobrze.Pozdrawiam.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 male艅ka 21
kochana pojde w przyszlym tyg jesli nie bedzie okresu i zrobie test :( ale powiedz b膮d藕 powiedzcie , mog臋 by膰 w ci膮偶y ?? jak my艣lisz??

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Przestraszona
Dzisiaj rano zrobilam dwa rozne testy ciazowe. Bo tak jak pisalam wczesniej nie bylam pewna czy przeprowadzilam wczesniejszy prawidlowo. Tym razem wszystko poszlo okej, no i wyszly dwa wyniki NEGATYWNE. Czyli w tej ciazy od 3 tygodni nie jestem!! Teraz czekam na dalsze wydarzenia w zwiazku z postinorem. Dzisiaj mnie brzuch boli jak przed okresem,a moze nawet troszke bardziej. Moze to zbliza sie okres a moze krwawienie postinorowe. Byle tylko wszystko sie jak NAJSZYBCIEJ wyjasnilo. ZObaczymy co to bedzie, ale jestem dobrej mysli! Trzymajcie za mnie kciuki!

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 niczymg艂upiszczeniak
Male艅ka, nie zapominaj, 偶e Postinor zrobi艂 Ci og贸ln膮 degradacj臋 w gospodarce hormonalnej Twojego organizmu, zaczekaj do tego prawdziwego okresu, jak nie przyjdzie 2 tygodnie po planowanym termnie, to zr贸b wtedy test. Albo najlepiej id藕 do lekarza i powiedz mu o swoich obawach. Male艅ka, g艂owa do g贸ry, wszystko b臋dzie w porz膮dku!

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 niczymg艂upiszczeniak
i w ci膮偶y ma艂o prawdopodobne, 偶eby艣 by艂a...

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 male艅ka 21
niczymg艂upiszczeniak ==> dziekuje za cenne rady poczekam do spodziewanego okresu :(

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 majka2569
Do Male艅ka----> zagdadzam sie z moja poprzedniczk膮. Nie s膮dze aby艣 by艂a w ci膮偶y-ma艂oprawdopodobne. Rozhu艣ta艂a Ci si臋 gosp hormonalna i tyle. Id藕 do lekarza powiedz o obawach o problemie i on Ci doradzi co i jak a napewno Ci臋 uspokoi. Trzymam kciuki i informuj co tam u Ciebie.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 male艅ka 21
majka2569 ==> kochana dziekuje za wskaz贸wki 鉂わ笍 i ,偶e moge na Was liczyc...

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 niczymg艂upiszczeniak
Mi臋dzy innymi po to tu jeste艣my, aby si臋 wzajemnie wspiera膰. Trzymam za Was wszystkie kciuki. Po艂膮czy艂 nas Postinor - 艣mieszne i zarazem tragiczne.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
do niczymglupiszczeniak a co moglabys mi poradzic, moja wypowiedz jest na tej stronie wyzej...bylabym Ci barzo wdzieczna... dalej bola mnie piersi, troche brzuch i powaznie sie zastanawiam nad zrobieniem testu...czekam na odpowiedz i pozdrawiam wszystkie zmartwione :*

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

×