Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Miska

POSTINOR

Polecane posty

czarna 21- zrób sobie test ciążowy , poproś o najbardziej czuły , ja wybrałam ten co maleńka- pre test. w ulotce jest tam napisane:\" Pre test umozliwia okreslenie obecności hCG, wytwarzanego przez komórki trofoblastyczne rozwijajacego się łozyska. Test najlepiej wykonać począwszy od pierwszego dnia, w którym nie wystapiła spodziewana miesiączka. jednakże wysoka czułość testu 25mlU/ml umozliwia jego wykonanie już 6 dni od zapłodnienia. Uwaga ; wczesna ciąza może ulec naturalnemu poronieniu przed dniem miesiączki. Zdarza sie to w ok. 50 % przypadków wszystkich poczęć.\" To był cytat kochanie z ulotki. pozdrawiam i trzymam kciuki❤️❤️❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kakusiak
Dzisiaj rano robilam test. Wynik negatywny:) Z tego co czytalam z ulotki to wynik negatywny nie oznacza juz ostatecznie brak ciazy ze trzeba go pozniej powtorzyc, ale ja jakos jestem juz spokojniejsza:) Dzieki dziewczyny i pozdrawiam!:* ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maleńka - według mnie , _nie masz powodów do obaw_- zwłaszcza ,że test był negatywny. Mi lekarz powiedział ,że te misiączki teraz moga byc dziwaczne. Postinor działa podobnie jak tabletki anty( moge coś powiedzieć na ten temat , bo brałam je 3 lata) i po nim jak i po pigułkach krwawienie sie zmienia , staje sie mniej obfite , wrecz skąpe. ja pamietam ,że wtedy też miałam inne miesiaczki. Mniej bolesne , skape i w nocy wogóle nie leciało. Nie martw sie malenka , wszystko powoli dojdzie do normy . Miała byś problem teraz , jakbyś chciała być w ciąży , ale na to jeszcze masz czas . całuski kochana ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gratulacje kakusiaczku, trzymajmy teraz kciuki za inne dziewczynki. Do tych co im sie nie udało , bardzo wam współczuje , ale uwierzcie mi ,że to nie jest takie straszne. W tej chwili mam 33 lata i 11 letnią córkę . Wtedy tez wydawało mi sie ,że swiat mi się wali , ale bardzo szybko zmieniłam zdanie. fajnie miec córkę , która wygląda prawie jak moja kumpela , razem łazimy kupować ciuchgy , kosmetyki , razem jeździmy na rowerze i łyzworolkach . kochane , czuje się młoda .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kakusiak
Dziekuje Lojka;) Oczywiscie 3mamy kciuki za pozostale - za te ktore czekaja w niepewnosci i za te ktorym wynik wyszedl pozytywny! Jak to moj Chlopak powtarzal: Cokolwiek by nie bylo - bedzie dobrze!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kakusiak
A tak zapytam z ciekawosci Ciebie Lojka: Mowisz ze teraz jestes zadowolona - fajnie jest byc mloda mama i miec corke;) A jak z mezem? Jak wplynela na Was ta cala sytuacja z ciaza a teraz z wychowaniem córy? Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niedoświadczona 15
Kochane mam pytanie jaksię liczy dni płodne i niepłodne,bo zażyłam postinor i nie wiem jakie miałam dni,POMOCY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kakusiaczku , nie będę ci pisała ,że małżeństwo to bajka , bo tak nie jest . Córka w naszym życiu to jest to , co czasami decydowało o tym ,że jeszcze jesteśmy razem . Kochamy ją oboje . Mąż mój to jest facet , który był i jest dobrym materiałem na męża, ale po 12 latach małżeństwa nie zawsze z takim entuzjazmem patrzę na sprawy małżeństwa. Kochamy sie , nadajemy na wspólnych falach , ale czasami mam dość życia żony , płynie jeszcze we mnie gorąca krew i gdzieś by się zaszalało . Córka w nasze życie wprowadziła poczucie odpowiedzialności i dążenie do wspólnego celu ,żeby ją jak najlepiej wychować.Jest fajną przemądrzałą \"gówniarą\", ale taka właśnie miała być. Byc mamą jest fajnie , zwłaszcza jak juz się wyjdzie z pieluch , zawsze w domu mam kogoś kto stoi po mojej stronie , bo z córcią trzymam sztamę. A mąż ,jak mąż- są chwile , że dała bym się za niego pociąć , ale są tez takie ,że spakowałabym walizki i uciekła . Małżeństwo to wielka sztuka kompromisów i to mnie najgorzej wkurza , bo zawsze lubie mieć rację. Ale dziewczynki ,jak wpadniecie z nieodpowiednim facetem , to lepiej samemu wychowywac , bo nawet ci którzy wydaja sie odpowiedni , czasmi zawodzą. Mój też miał parę wpadek , nie zawsze idealnie sprawdzał sie w rolki taty i męża, no , ale pewnie mi by on to samo zarzucił. Teraz po tej wpadce , po , której musiałam łykać postinor , mamy napięty okres , nie wiem czemu , ale jestem wściekła, że to ja musiałam sie truc , a on sobie tylko poużywał i przestraszył sie dopiero jak dostałam krwotoku. Pamiętajcie ,że mężczyźni psychicznie dojrzewają dopiero po 30 i nie ma co od nich wiele wymagac , bo oni nie maja uczuć macierzyńskich . Po porodzie my kobietki odstawiamy ich na bok jak niepotrzebny mebel , bo jesteśmy całkowicie pochłąniete dzieckiem i tu zaczynają sie pierwsze problemiki . Moja rada , pozwolić mężowi ,żeby naprawde poczuł sie tatą - niech kąpie , przewija i chodzi na spacery , trzeba rozbudzić w nim ta miłość , bo matka kocha dziecko za to ,że wogóle jest , a tatuś za to jakie jest. Ja tego nie zrobiłam , bo uważałam ,że sama zrobię wszystko najlepiej i niedługo musiałam czekać na efekty. Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do niedośwadczonej - jajeczkowanie zawsze wystepuje 14 dni przed pierwszym dniem nastepnej miesiączki , ze względu na żywotnośc plemniczków najlepiej nie współżyc minimum 3 dni przed jajeczkowaniem i 3 dni po . ten okres jest najbardziej płodny w każdym cyklu . Zdarzją się przypadki ,że pod wpływem zaburzeń hormonalnych nie dochodzi do jajeczkowania wogóle , albo występuje 2 razy w miesiącu. Dni płodne może obliczyc tylko kobiteta regularnie misiączkująca. Wystarczy od daty planowanej nastepnej miesiączki odjąć 14 dni i już masz jajeczkowanie , należy tylko pamiętac o żywotności plemników i jaja. Warto tez poobserwować śluż , w dni płodne jest go dużo , jest przezroczysty i rozciągliwy jak gluty. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niczymgłupiszczeniak
Zgadzam się z lojką, poza tym, jeśli masz 15 lat ( jak w Twoim loginie ) to nie widzę sensu dopatrywać się czegokolwiek w cyklu miesiączkowym, bo w tym wieku jeszcze ma się w organizmie burzę hormonalną... a teraz po zażyciu Postinoru to już w ogóle szkoda słów. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAKUSIACZKU- twój facet jak ma tak zdrowe podejście do ciąży to jest uważam idealnym facetem na tatę , juz w tej chwili czuje się odpowiedzialny , tak ,że nawet jakby coś to napewno będziesz szczęśliwa . Mi ciąża była potrzebna do tego ,żeby w końcu podjąc decyzje o wspólnym zyciu . I tak mielismy się zamiar pobrac , no może nie tak szybko , ale już 3 lata chodziliśmy. Ciąż to tylko była kropka nad i.Ale Ty sie tak nie ciesz , bo w ciąży nie jesteś:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maleńka 21
lojka - kochana jesteś istny Anioł cieszę się ,że jesteś kochana ❤️ Kakusiak - cieszę się ,że test wyszedł z wynikiem negatywnym :) kochana już możesz być spokojna :) jesli go zrobilas poprawnie i po dluzszym czasie od wpadki to wszystko ok :) całsuki , będzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kakusiak
Dzieki wielkie Dziewczyny!Jestescie kochane :* Dzieki Lojka za szczera odpowiedz - dobrze wiedziec jak jest naprawde:) Ja mam nadzieje ze uda mi sie nie odsuwac na bok Partnera i wdrazyc Go od samego poczatku do pomocy:) Bo bardzo lubie kiedy widze ze On czuje sie potrzebny:) Choc pewnie nie raz beda potyczki - tak jak Ty Lojka - lubie zawsze miec racje;) A przynajmniej nie lubie jak nie jest po mojej mysli ;) Ach te kompromisy ;) Zycze powodzenia w zyciu i duzo duzo sily :) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kakusiak
Acha - test zrobilam po 5 dniach od stosunku; wg ulotki mialam siusiac na tescik przez 5sek - ale z tych nerwow to nawet nie wiem ile mi to zajelo ;) (nie wpsominajac juz ze przez godzine probowalam sie w ogole wysiusiac - nerwy mi zablokowaly;) ) Potem nastawilam sobie minutnik i odczekalam rowniutkie 5min zgodnie z instrukcja:) No i ujrzalam nie tyle co rozowa a lekko fiolkowa jedna kreseczke przy 'C' :) Ulga :) Choc tak po cichu mowiac dzis na zakupach wpatrywalam sie w kazde dzieciatko w wozeczku z malym ukluciem w serduszku ;) Ale chyba takmialo byc:) Wszystko bedzie w swoim czasie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiwi2
Dostałam ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiwi2 - z tego co pamietam , to nie jest u Ciebie powód do radości, wiec nie gratuluję . Może tak miało być , może to jeszcze nie czas. Lepiej sobie w pełni swiadomie zaplanowac niz póxniej żałować. Życzę powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malenka - bardzo sie cisze ,że mogę Ciebie teraz ja Ciebie pocieszyc , to za to wszystko co dla mnie zrobiłaś. Dziekuję za wiarę we mnie i za bezgraniczne wsparcie ,żeby nie Ty to by, oszalała, szkoda tylko ,że siebie nie umiesz tak doskonale pocieszyć . Trzymaj się cieplutko , jest i bedzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kakusiaczku , jestem pewna ,że bedziesz wspaniałą zona i matką, z takim podejściem do partnera daleko zajdziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość echh ...
cześć dziwuszki...juz prawie sobie odpuscilam wszelkie obawy..pewna że nie jestem w ciąży...bo okres przyszedł kiedy trzeba...a tu czytam posty że komus tez przyszedł i ...wygladał zupelnie jak u mnie...czyli wlasciwie brązowe...bardzo skape plamienie-zrobił test i się okazalo że w ciąży....hmmm jak tylko mi sie skończy to cos co niezbyt przypomina okres-zaraz robie test ciażowy....a juz bylam taka spokojna...:(......musze poczekac kilka dni jeszcze....trzymajcie się dziewczyny.....cholerka i znowu się zaczęlam bać......:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojejkujejkujej
czesc dziewczyny mam problem. 25 kwietnia zazylam postinor po okolo 58 godz po stosunku. tydzien pozniej 2 maja - cyzli w ten dzien w ktorym powinnam dostac miesiaczke wystapilo krwawienie bylam pewna ze to okres , a teraz zaczynam w to watpic. trwal 6-7 dni mniej wiecej jak zawsze. po ponad 2 tygodniach od stosunku zaczal bolec mnie brzuch , tzn podbrzusze i mam dzwine wypieki na twarzy. czy to moze ozanczac ze ejstem w ciazy ?? czy jesli postinor nie zadziala to i tak wystepuje krwawienie po postinorowe ? prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niczymgłupiszczeniak
wierz mi Kochanie, każda z nas chciała by to wiedzieć na 100%... Wypowiadały siętu dziewczyny, które miały kilka "miesiączek" mimo ciąży, więc najwidoczniej nie ma na to reguły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niczymgłupiszczeniaczku - nie czytaj tych pierdoł zamieszczonych przez katolickie stowarzyszenia księdza Rydzyka, nie zauważyłam tam ,żadnego podpisu lekarza. Moja mama , jak juz pisałam nie zazywała piguł i zmarła młodo , bo w wieku 45 lat na raka piersi. tak jak bysmy sie rozejrzały to wszystko jest rakotwórcze , a głównie to czym oddychamy.Antykoncepcja głównie szkodzi na układ krążenia. ja sama brałm 3 lata pigułki i juz w tej chwili moge podważyć jedna z tez , że niby antykoncepcja nie reguluje cyklu . Odkąd odstawiłam pigułki mam przez kupę lat regularnie jak w zegarku. przez to ,że odstawiłam pojawiły sie u mnie problemy z piersiami , po drugie nie są to środki wczesnoporonne- ja biorę teraz pierwszy listek , byłam na usg ginekologicznym i lekarz powiedział ,że nie było jajeczkowania , więc co tu mówić o poronieniu.Wiecie doskonale ,że nie zawsze na ten temat wypowiadaja się osoby kompetentne. Stres jest tez bardzo rakotwórczy , więc dlaczego wszystkie tak sie denerwujemy z powodu ciąży??? Z mojej rodziny i z najblizszego otoczenia zmarło już kilkanaście osób na raka , tylko 1 brała pigułki. Po za tym , na temat nowoczesnych piguł wypowiedzą sie lekarze dopiero za kilka lat , bo my jesteśmy króliczlkami. Kolejna sprawa, hormoniki przyjmuje codziennie każda z nas : w mięsku , jajku , kiełbasce . Przeciez ten zwierzyniec jest naładowany hormonami. Najlepiej teraz zwalić winę na pigułki , rozpiepszają mnie takie artykuły. Ciekawe dlaczego mężczyźni umieraja na raka, pewnie dlatego ,że bzykaja kobitki , które biorą tabletki.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze jedno , ciekawe czemu w tym błyskotliwym artykule nie jest zaznaczony na czerwono tlenek siarki, albo azbest , co w zasadzioe nas otacza na codzień? Wejdźcie na stronę główna tego artykułu, w prawym górnym rogu mamy hasełko \" z nauki kościoła\"- to chyba wyjaśnia wszystko moje panie.Księża jak by troszke stosowali antykoncepcji , to nie było by tylu dzieci bez tatusiów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do ojejku.....- to są moim zdaniem skutki nadwyżki progestenu w organiźmie. Mnie też pobolewa czasami jeszcze brzuch , miewam również wypieki . Nigdy nie słyszałm ,żeby były to objawy ciąży.Ja juz jestem pewna na 100% , bo jestem po usg dopochwowym i miomo tych objawów , nie jestem w ciąży . jak sie denerwujesz , zrób test. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojejkujejkujej
dzieki , jutro ide po test , zobaczymy jak to bedzie. ale moim zdaniem jesli nawet to krwawienie niee bylo miesiączką to postinor musial zadzialac i to bylo krwawienie spowodowane poronieniem ? czy sie myle ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochana , postinor nie jest lekiem wczesnoporonnym , a krwawienie miałaś z powodu nagłego wzrostu progesterolu w organiźmie. Nawet jak spóxnbia sie miesiączka i jestes pewna ,że nie ma ciązy , to lekarz tez przepisze ci porogesterol w tabletach lub zastrzykach . postoron to w pewnym sensie lek na wywołanie miesiączki. te Panie , które nawet zaszły w ciąże po postinorze , tez krwawiły, stąd stres u wszystkich ytrzymuje sie do wykonania testu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sorki za błędy , to z pośpiechu i ze zdenerwowania tym chorym artykułem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agniesia0000000
hej dizewczyny !! wiecie ile kosztuje ten test dopochwowy i na cyzm polega?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×