Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Miska

POSTINOR

Polecane posty

Gość Kamel
Ja mam problem z dziewczyna, mielismy wpadke i zopatrzylismy sie u ginekologa w ta tabletke. Tylko przepisal nam cos innego nie postinor tylko cos na E..? Bylo to ponad miesiac temu, a do tej pory nie dostala okresu, chyba trzeba isc do lekarza. Czy po miesiac od zaplodnienia lekarz juz stwierdzi na 100% czy jest w ciazy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość salmah
Kamel - miesiac od zaplodnienia nie tylko lekarz ale i kazdy test ciazowy wykryje ciaze. Proponuje zeby Twoja dziewczyna go zrobila dla swojego swietego spokoju. Przypomnijcie sobie co to za lek byl. Moze Escapelle? Tak czy owak jesli skorzystaliscie z porady ginekologa i szybko przyjela Twoja kobitka lek to nie macie powodow do obaw. Z lekami tego typu jest tak, ze bardzo rozregulowuja organizm i czasem miesiaczka przychodzi wczesniej, a czasem czeka sie na nia tygodniami. Trzymam kciuki za Was. Pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trudne pytanie
czy luteina moze wpłynąć na wynik testu ciążowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwaśna pomarańcza.....
Nie luteina nie może wpłynąć na wynik= testyu ciążowego..postinor też nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tinaaa
mam nadzieje ze jest tak jak mowisz. Cykle trwa umnie zazwyczaj 31 lub 32 dni. Niestety poszlam do pani ginekolog, ktora do momentu zapytania mnie o wiek byla dosć miła. Niestety jak sie dowiedziala,że mam 17 lat zaczela ze wogole to nie powinna mi tego wypisywac, co ja sobie mysle, juz wspolzyje, a tak wogole to mi moze to nie pomoc. wyszlam z tamtad w gorszym stanie niz weszłam. Mam nadzieje jednak ze bedzie ok. Bardzo dziekuje za odpowiedz.. eh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piszę specjalnie dla wszystkich zdołowanych dziewczyn, tych które oczekują na okres po postinorze i wątpiacych w jego skutecznosć. Zdecydowałam się na stosunek bez żadnych zabezpieczeń dzień przed owulacją. (w takiej sytuacji ciąża murowana) Zrobiłam to tylko dlatego,że pod ręką miałam postinor, który wzięłam zaraz po.Drugą tabletkę łyknęłam na starych zasadach po 8 godzinach. Trochę tylko zakręciło mi się w głowie.Poza tym żadnych skutków ubocznych, okres w normalnym terminie, trochę \"burzliwy\" ale krótki. Broń Boże żadnej z Was nie namawiam na takie kamikadze. Ale nie ma co owijać w bawełnę - liczy się czas! Nie czekajcie 72 h - może być już za późno. Salmah - bardzo Ci dziękuję za rady (pisałam wcześniej pod innym pseudo).Jesteś przysłowiową podporą dla potrzebujących wsparcia. Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alynkaaa
ja tylko chciałam napisac ze jak wziełam postinor to okres dostałam dokładnie po 100 dniach.wyobrazacie sobie ten stres? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamel
Tak to Escapelle. Mielismy podobna sytuacje 2 lata wczesniej, wtedy lekarz przepisal Postinor i 4 dni po zazyciu wystapily krwawienia. Tym razem nie miala krawien, nic nie bylo, zadnych objawow. Tabletke przyjela po 18-19h od stosunku. Mowilem jej o tescie, miala zrobic wczoraj. Wyniku nie znam, bo nie odbiera ode mnie telefonu... Moze dostala wreszcie okresu, lub wynik byl negatywny, a chce mnie dluzej pozostawic w niepewnosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siinda
Kamel - ja bralam a sama tabletke, teraz czekam na okres :( napisz jak bedziesz znal wynik testu - plisss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiula_em
Dziewczyny, ja tez brałam postinor tylko raz w życiu. i też dokłądnie w epicentrum. skuteczoność jego jest napewno wysoka. ale czasami nie do końca. jestem w czwartym miesiącu ciąży. BARDZO szczęśliwa, z ukochanym mężczyzną. na szczęście tabletka nic nie uszkodziła mojemu dzidziusiowi. Pozdrawiam, i nie martwcie sie tak!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamel
Ok napisze, ale nie wczesniej niz w poniedzialek. Wreszcie odebrala telefon. Testu nie zrobila, bo nie che sie dowiedziec przed egzaminami :( Zalamka, placze mi do telefonu, ze to wszstko moja wina. Przeciez nie moglem przewidziec pekniecia prezerwatywy. Jakie moga byc objawy ciazy po 30 dniach od zaplodnienia? Z tego co wiem, to ,,tylko" zle sie czuje, ale to moze byc spowodowane duzym stresem. Moze byc tak ze po miesiacu bedac w ciazy, nie ma zadnych jej objawow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tinaa
Salmah po twoim komenatrzu uspokoilam sie na pare dni,ale ,że jestem panikara to zaczełam na temat tych dni płodnych i niepłodnych czytać w necie. niby bylam odrazu pookresie, mam 32-31 dniowe cykle ale jak sie naczytalam jak to ludzie powpadali pod czas miesiaczki to mało nie zemdlałam. przez te pare dni dosłownie odechciało mi się zyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M A R T Y N A
Salmah słuchaj mam pytanie pamiętasz dostałam te dwie miesiączki czekam na tą trzecią. Śledzę te forum na bieżąco i czytałam wiele przypadków gdzie krwawienie miesiączkowe nie musi koniecznie oznaczać koniec stresów. Można być a nawet o tym nie wiedzieć. Strasznie panikuję bo zostałam sama < Chłopak wraca za dwa tygodnie> i już różne rzeczy mi po głowie chodzą :(:( Zaraz sobie wmówię że jestem w ciąży!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka! ja tez mam poblem mam 18 lat ( ok ale to nie wazne ...) ech... a wiec z soboety na nadziele współzyłam z chłoakiem ...z braku jakich kolwiek srodków antykoncepcyjnych zastowaliśmy po raz pierwszy stosunek przerywany.Krzysiek mówił ze jest pewny na 10000% ze zdzrzył wyjsc ze mnie( na ok 10 sek przed koncem jego of urz;];].. ale tez mniejsza z tym :P).. znaczy ja to niby widziałam ale gdzies wczesniej słyszałam ze ok 20 % męzczyzn podczas stosunku wydziela jakiś płyn , nie pamietam nazwy.Z natury jestem panikara ale taeraz miałam powód wiec zadzwoniłam do znakjomego lekarza i przepisał mi tablteki ( postimor duo) zazyłam pierwsza mniejwiecej 9h po stosunku a druga po 12 . Na wielu forum naczytałam sie ze powinno wystapic obfite krwawienie zaraz po zazyciu, ze wszytkie dziewczyny zle so czuły , ze bolał je brzuch i wogóle> U mnie nic sie takiego nie zadziało NIC! a jest dzis juz wtorek ...znaczy miałam malitkie krwawienie ale to takie mini mini... prawie zadne ;( i ja juz sama nie wiem... to znaczy ze bede mama i jak czuje sie zdrowa jak kon to zostane mama??? he??? ;( za błedy przepraszam ale jestem zmeczona juz... i rece mi sie trzesa z nerwów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Darsen
Ale mialas jednak krwawienie, czyli jakies skutki tej pigulki byly. Zreszta ona i tak jest w 80-90% (nie pamitam dokladnie) skuteczna, czyli zajsc i tak mozna. Krzysiek cie oszukal, wyjscie przed ejakulacja nic nie da. Wiekszosc mezczyzn wydziela ten plyn, nie jest to 20%. Predziej 20% go nieprodukuje, a nawet mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Już nie CZEKAM
Wróciłam z gór... Okres dostałam.... Test negativ.... Szansa na świadome macierzyństwo trwa! :) Pozdrawiam Was dziewczyny Trzymajcie się cieplutko 👋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja czekam
:( nadal czekam :( pisalam wczesniej z Toba ja musze jeszcze poczekac do niedzieli - umieram ze strachu, juz nie moge...:( ciesze sie, ze u Ciebie w porzadku, mam nadzieje ze u mnie tez bedzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć wszystkim ;) dziewczyny , po pierwsze każda z was może zareagować na te tabletki inaczej , nie sugerujcie sie tak w 100% tym co piszą inne osoby i nie stresujcie się bez powodu.. nie chce aby moja wypowiedz zabrzmiała zarozumiale. Ja brałam takie tabletki 2 razy i reakcja mojego organizmu była w obu przypatkach inna. Po pierwszym zażyciu takiej tabletki dostałam po 2 dniach bardzo silne krwawienie które trawało 5 dni to było 3 lata temu, teraz 24-tego stycznia brałam escapelle i krwawienie nie wystapiło u mnie do dziś a dokładnie z obliczeniami jest to 36 dzień cyklu a powinnam dostać miesiaczke do 31-go dnia ;) BRAK MIESIĄCZKI NIE MUSI OZNACZAĆ CIĄŻY !! byłam dzisiaj u lekarza miałam robione usg i w ciazy nie jestem , teraz biore leki na wywołanie miesiaczki a dokładnie luteinę. postinor jak escapella naprawdę bardzo dobrze zapobiegaja ciązy ale mogą rozregulować cykl , co może obiawiać sie zablokowaniem krwawienia , lub nad miernym krwawieniem ( krwotokami ) , jedne z was będą sie czuły dobrze inne źle to całkiem normalne;) moja rada jeżeli nie wystąpi krwawienie do 31 dnia cyklu zgłoście się do ginekologa zróbcie sobie usc lub test ciażowy a do czasu gdy nie minie 31 cylku to bez paniki , bo tylko sie nerwowo wykończycie a przypuszczam że większośc waszych dolegliwości zwiazanych jest właśnie ze stresem a nie samymi skutkami ubocznymi tych tabletek. W najgorszym przypadku są jeszcze tabletki wczesno poronne ( u nas nie legalne) ale napewno zajdziecie lekarzy kórzy wam je przepisza, ale z doswiadczenia swojego i innych kolezanek wiem że jak zastosowałyście się do zalecenień co do postinoru lub innych tabletech tego rodzaju nie bedzie konieczności brania czegos innego... pozdrawiam ;) p.s z góry sorrki za błedy ( dysortografia się kałania) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aszka33
Cze, Mam taki problem od wczoraj i glowie sie tym caly dzien dzisaj. Mam od 3 dni znowu dni plodne i spalam wczoraj z moim chlopakiem. uzywamy prezerwatywy i ouwazami ale jakos wczoraj los chcial ze mojemu chlopakowi po stosunku jak juz bylo po przy wyciagnaiu prezerwaty wyszedl mu tylko sam szlonek bez gumki i pozostal w syjce macicy i musial go placem wyciagac. Mowil ze nic sie nie przekrecilo ani nic z ta prezerwytywa i jak mi pokazwyal to plemniki byly w prezerwatywie, ale moglo cos sie stac jak wyciagnal swojego czlonka i dotnal moja pochwe resztkami plenikow ktore pozostaly na jego czlonku ?? Czytalam o tych tabletkach Postinor ale nie jestem pewna czy to brac bo ma skutki ubowce troche i mam do was pytanie czy sie umnie cos moglo stac czy nie :-( Prosze mam nadzieje ze ktos mi pomoze i odpowie. Dziekuje wam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Darsen
Ciekawe bo ja o tym nie czytalem, tylko widzialem wypowiedz lekarza w tv, ktory twierdzil ze jednak wiekszosc produkuje. Zreszta ja za taka loterie dziekuje, nie bede stosowal stosunku przerywanego i sie zastanawial czy sa plemniki czy ich nie ma, juz wole isc zagrac w lotto ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Darsen
Odp. - Aszka33 Po 1 to plemnikow nie widac golym okiem( sa zbyt male), widzalas sperme w ktorej sa plemniki. Po 2 nikt Ci nie odpowie czy twoj chlopak dotknal cie przy wychodzeniu i czy zostawil swoje nasienie. Sama musisz zdecydowac czy warto ryzykowac i nie brac tabletki, czy zwiekszyc swoja pewnosc i sie w nia zaopatrzyc. Tylko szybko sie decyduj, czym wczesniej wezmiesz tym lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemka milem z dziewczyna wpadke w 14 dniu pekla prezerwatywa ale bylem w niej z 30s i nie bylo wytrysku .Prezerwatywa pekla z boku i chyba jak by bylo kropelkowanie to i tak nic chyba by nie wylecialo .Odrazu po tym umyla sie tam goroaca woda. Wziela escapelle po 17h i 6 dni przed spodziewana miesiaczka dostala okres(chyba okres bo normalnie bolaly ja piersi i brzuch jak przed okresem tyle ze mówi ze w krwi byly takie ciemne grudki) I teraz mam pytanie czy to dobrze ze zaczela brac juz tab.anty bo ten chyba okres trwal 6 dni a teraz jest juz tydzien od tego okresu i ona cigle troche krwawi(to chyba skutek uboczny od tabletek anty) czy dobrze zrobila czy tamto 6 dni przed terminem to byl okres i czy juz moge przestac sie martwic ze jest w ciazy prosze o odpoawiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miśka boje sie
Powiedzcie mi dziewczyny jak działa luteina? Mam nieregularne miesiaczki. Lekarz kazał mi ja brac 3 razy na dzien przez 7 dni. Po odstawieniu miala sie pojawic miesiaczka. Niestety wczoraj odstawil;am a okresu jak nie było tak nie ma. Mam brac dalej?? Salmah---->udzielasz sie tu porad ź mi co mam robic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olusiaaaaa
do romannnn nie boj sie napewno wszystko bedzie ok. Nie sadze zeby cokolwiek moglo sie tam dostac. a poza tym nie bylo wytrysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc23
mam taki problem.. mojej dziewczynie spoznia sie okres.. w sumie nie doszlo miedzy nami do stosunku.. ale ze tak to ujme robilismy sobie dobrze za pomoca rak.. czy jest taka mozliwosc zeby w ten sposob zajsc w ciaze ? od czego moze sie jej spozniac okres ? Boje sie troche ona tez.. niech mi ktos pomoze.. dziekuje z gory:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luteina to Progesteron . odczekaj 4 dni i jeżeli nie wystapi miesiączka , zgłoś się do swojego lekarza , napewno przepisze ci cos innego . Progesteron (luteina) jest jednym z 3 hormonów które reguluja cykl miesiączkowy. cały ckyl mozna podzielic na 3 fazy , w pierwszej fazie cyklu wzrasta poziom estrogenów jest to faza wzrastania pęcherzyka graffa w kórym jest komórka jajowa , druga faza cyklu(owulacyjna) : pod wpływem nagłego wzrostu hormonu lutropiny (LH) dochodzi do tzw.jajeczkowania , trzecia faza ( Faza ciałka żółtego) zaczyna być produkowany właśnie PROGESTERON Pod jego wpływem śluzówka macicy rozrasta się, przygotowując się w ten sposób na przyjęcie dziecka. Progesteron powoduje także zmianę wyglądu śluzu szyjkowego na biały i gęsty oraz podwyższenie podstawowej temperatury ciała ,Po owulacji komórka jajowa przemieszcza się wewnątrz jajowodu w kierunku macicy i jest w tym czasie gotowa do zapłodnienia. Żyje ona najwyżej 12 godzin i obumiera, jeśli nie doszło do zapłodnienia. W tym przypadku po kilkunastu dniach poziom hormonów spada i zaczyna się miesiączka, a więc nowy cykl. czyli progesteron wystęuje w ostatniej fazie cylku miesiaczkowego jak jego poziom spadnie powinnaś dostać miesiaczkę. Fizjologia cyklu miesiaczkowego na tej stronie :http://embrion.pl/npr/fizjol.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×