Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Miska

POSTINOR

Polecane posty

Gość mańka76
witam. mam pytanie odnośnie postinoru. czy jest sens przyjmowania go po 45 godz.po stosunku ,ile mniej więcej kosztuje,i czy da rade go dostać bez recepty? z góry dziękuję za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie ze jest sens skutecznosc i tak jesczcze jest ponad 80% ,zalezy od apteki czasami jak ladnie poprosisz to dadza ale jak jestes niepelnoletnia to watpie ale lepiej sprubowac pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basia9999
Shalmah czy teraz moge byc poskojniesza czy ten okres nic nie znaczyl i musze czekac na nastepny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kejtii
Do Salmah nr gg 8941062

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Salmah
Roman - tak, postinor moze przyspieszyc okres i jesli krwawienie sie pojawia 7 dni po wzieciu piguly i 6 dni przed planowana miesiaczka to jest to z pewnoscia okres. A co do drugiego pytania, to jesli pojawilo sie krwawienie to ciaza jest niemozliwa. Tak wiec uspokoj sie, bo wszystko jest w porzadku:) Basia - mozesz byc spokojna, jesli wystapilo krwawienie to znaczy, ze postinor zadziala i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tinaaa
Kochana jedz jutro, do byle jakiego lekarza, jak nie ginekolog to do zywklej przychodzni i poprostu POPROŚ.Napewno ty trafisz na zyczliwego lekarza,nie to co ja ;) zreszta jak jutro wezmiesz pigulke to jeszcze bedzie ona bardzo skuteczna, wiem że łatwo powiedziec "Spokojnie", bo sama tu od tygodnia tzrese sie ze strachu ;) ale nie ma innego wyjścia,jutro biegusiem do lekarza,albo w aptece jeszcze można wysępić;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tinaaa
w kalkulatorze obliczyło ze nie masz już dni płodnych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Salmah
Zadziala napewno. A wyrzutow sumienia nie musisz miec, przeciez to nie jest srodek poronny tylko zwykla antykoncepcja tyle, ze po.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Salmah
Spokojnie, ja wiem, ze to wszystko brzmi groznie, ale postinor naprawde dziala, a do tego wzielas go bardzo szybko. Komorka jajowa nie da sie zaplodnic tak szybko. To dlatego posti mozna przyjac do 72godz. To jest jedno malenkie jajeczko do ktorego wiedzie dluuuuga droga. Wez posti i uspokoj sie, bo naprawde Twoja sytuacja nie jest beznadziejna:) bywaly na forum gorsze przypadki i posti poradzil sobienawet w dniu owulacji - przyklad ja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirta 21
Dziewczyny mam chyba problem. Godzine temu kochałam sie ze swoim facetem i pękła nam gumka. Pech chcial że facet był juz po wytrysku a gumka pękła przy wyciąganiu. Po drugie mam 28 dniowe cykle i dzisiaj mam 14 dzien. Co mam robic? Piszcie diewczyny bo ja chyba umre ze strachu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Salmah
Biegnij do apteki albo do ginia i blagaj o recepte, bo jestes w polowie cyklu i pewnie masz owulacje. Wez postinor jak najszybciej bo ciaza murowana:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kicia12345
dziewczynki potrzebuje porady!! a wiec tak wzielam postinor 34 godz po stosunku i tak sie zastanawiam czy zawsze sie ma krwawienie po postinorze czy czekac tyklko na okres?? jak to jest z tymi okresami wywolanymi?? dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niechceciazy2
ja wczoraj wzięłam Escapelle, mam nadzieje, że zadziała co prawda do wytrysku nie doszło ale to są moje dni płodne, czy według was panikuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tinaa
ja sie ciesz ze miałam krwawienie ;) bo jak Salmahpowiedziała jesli jest krwawienie tonie ma ciązy uf. Jesli jestes po owulacji to jak dostaniesz krwawienia to raczej bedzie twoja miesiaczka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olkaaaaa
Salmh--->jak własciwie działają te tabsy Escapelle? Bo nic o nich nie wiem a chciałabym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjj567
piatek - 2x w nocy, wpadka sobota - 22ga, wpadka niedziela - 18ta, zazylam 1 tabletke postinoru dodam, ze to byly kolejno 9 i 10dzien cyklu. myslicie, ze zadziala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tinaaa
ja też wziełam 12 godzin po ;) i tez był wemnie a miałam krwawienie, ty masz dni bezwzglednienieplodne a ja mialam wzglednie nieplodne bo dzien po skonczeniu sie miesiaczki ;) wiec bedzie dobrze, zrobim test dla pewnosci;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Salmah
Escapelle - Jest to jedyny zarejestrowany w Polsce preparat w postaci jednej tabletki zawierającej substancję czynną – 1500 mikrogramów lewonorgestrelu, hormonu z grupy progestagenów. Skuteczność Escapelle oblicza się na ponad 99% po zażyciu w pierwszej dobie po niezabezpieczonym stosunku. Escapelle jest preparatem stosowanym w antykoncepcji w nagłych przypadkach, która może być stosowana sporadycznie po niezabezpieczonym stosunku płciowym lub w przypadku niepowodzenia zastosowanego zabezpieczenia. Tę formę antykoncepcji często nazywa się „antykoncepcją po stosunku”, „antykoncepcją doraźną” lub „antykoncepcją awaryjną”. Metoda ta nie może zastępować innych, regularnych sposobów zapobiegania ciąży. Escapelle to nowość na rynku; w przeciwieństwie do dotychczasowego preparatu z zakresu antykoncepcji doraźnej Postinoru – Duo nowy produkt zawiera pojedynczą tabletkę, co jest znacznym ułatwieniem w stosowaniu leku. Tabletkę należy przyjąć jak najszybciej, najlepiej w ciągu 12 godzin i nie później niż do 72 godzin po stosunku płciowym bez zastosowania skutecznego zabezpieczenia. Jeżeli w ciągu 3 godzin od połknięcia tabletki wystąpią wymioty, należy natychmiast przyjąć jeszcze jedną tabletkę. Uważa się, że lewonorgestrel stosowany zgodnie z zaleceniami zapobiega owulacji (jajeczkowaniu) i zapłodnieniu, o ile stosunek płciowy miał miejsce przed owulacją, gdy prawdopodobieństwo zapłodnienia jest największe. Escapelle może również powodować zmiany w błonie śluzowej macicy, które zmniejszają możliwość implantacji (zagnieżdżenia zapłodnionej komórki jajowej w macicy). Lek nie jest skuteczny, jeśli proces implantacji (zagnieżdżania) już się rozpoczął – Escapelle nie powoduje przerwania istniejącej ciąży. Lewonorgestrel (progestagen), gdy zostanie przyjęty zbyt późno, podtrzyma ciążę i stanie się jej sprzymierzeńcem. To podstawowy dowód na to, że antykoncepcja postkoitalna nie niszczy płodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Salmah
Nie martw sie tym, to nie jest zaden wyznacznik. Przy wczesnej ciazy tez potrafia bolec tak jak na okres i czesto dziewczyny sie tym sugeruje. Bywa roznie. Nie martw sie tym wogole. Jak widzialas po moim wypowiedziach, ja zawsze pisze to co mysle i jestm szczera. A w Twoim przypadku naprawde nie ma powodu do obaw. Ja na Twoim miejscu wogole nie bralabym posti, bo uwazam, ze nie ma szansy na ciaze. Spij spokojnie i czekaj na okres:) pewnie pojawi sie przed czasem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Salmah
oj bidulko to rzeczywiscie masz niefajnie:/ trzymam za CIebie kciuki... a jak bedziesz chciala jutro po poludniu pogadac to jestem na gg, na forum znajdziesz moj numer... poki co spadam spac, bo jutro mam rezonas i strasznie sie boje, bo mam klaustrofobie:) musze sie przygotowac psychicznie i wypoczac:) spokojnej nocy dobranic:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolajna jola
jest tu kto??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kicia12345
jak to za szybko??? to kiedy jest dobry czas na test?? ja mialam wpadke w sobote w nocy a w pn wzielam postinor??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdziwiona wypowiedziami
Drogie dziewczyny. Bardzo jestem zdziwiona waszymi wypowiedziami i przede wszystkim waszym strachem. Posłuchajcie. Ja niestety jestem uczulona na lateks...nie ale nie do tego stopnia by nie używać gumek. Lekarz zezwolił ale nie mogę zbyt długo mieć z nią kontaktu. W związku z czym nie mogę się kochać z moim facetem cały czas w gumce. Tabsów też nie mogę brać ze względu na skaczące ciśnienie.W związku z czym plastry też odpadają. Smutne ale prawdziwe. Postanowilismy zrobić z moiim facetem coś takiego. Zawsze zaczynamy się kochać bez gumki(dodam że mam nieregularne cykle 28-36dni i nie potrafie nigdy ocenić czy mam dni płodne czy nie--->chyba ze po śluzie aleto bywa złudne). No i tak kochamy sie bez gumki jakiś czas, i dopiero na końcówke stosunku wkłada gumke żeby sie nie spuścić we mnie.Stosujemy taką technikę od półtorej roku i nie zaszłam w ciąże. Na tej podstawie uważam że zeby zajść w ciąże trzeba naprawde uchwycić moment inajbardziej płodny i nasienia musi być dużo. Oczywiście zdarzają sie przypadki że w taki sposób kobieta zachodzi zachodzi w ciaże ale dla mnie to są przypadki książkowe. Dlatego nie panikujcie dziewczyny. I jesli mialyście dni niepłodne a kochalyscie sie z facetem bez gumki i nie było wytrysku do srodka nie bierzcie tego swinstwa. Nie zebym była jakąs przeciwniczka postinoru czy coc ale naprawde nie warto sie w niektórych przypadkcah truć. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kicia12345
zdziwiona wypowiedziami ----> ja tez ogolnie nie jestem za tym zeby lykac ten postinor ale mialam sytuacje pod bramkowa dni podne i pekla gumka wiec wszytsko wylalo sie do mnie!! a w dodatku nawet nie iwem czy to ten kawaler na cale zycie bo go znam krociutko!! milego seksiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaaaaaaa
bralam postinor ponad miesiec temu niebylo zadnych objawow nic:(:(czulam sie swietnie czekalam na okres dostalam tylko jeden dzien pozniej niz mialam miec i byl dosc bolesny i obfity jedyne co mnie zmartwilo to to ze byl jeden dzien krotszy 4 zamiast 5 dni i niby wszystko ok:(tylko ze jutro mam dostac okres a przed chwila zauwazylam taka przezroczysta wydzieline z brodawki kilka kropel i juz sie boje ze moze niezadzialaa i jestem w ciazy o rany chyba zwariuje:(blagam o odpowiedz czy ktoras z was tak miala i co to moze znaczyc prose bo jestem bliska obledu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niechceciazy2
dodam że Escapelle ma tylko 1 tabletke i kosztuje 75 zł Czekam na okres, niech on już przyjdzie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaaaaaaa
acha zapomnialam wtedy wziasc pigulki i dlatego bralam postinor ja tu wczesniej pisalam tylko niepamiwtam mojego pseldo z kafe o matko chyba zaczynam szalec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do aaaaaaaa- ten bezbarwny płyn to efekt szaleństwa hormonów jakie zafundowałaś sobie biorąc posti.To się często zdarza więc nie panikuj wszystko jest ok!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M A R T Y N A
Salmah słuchaj mam pytanie pamiętasz dostałam te dwie miesiączki czekam na tą trzecią. Śledzę te forum na bieżąco i czytałam wiele przypadków gdzie krwawienie miesiączkowe nie musi koniecznie oznaczać koniec stresów. Można być a nawet o tym nie wiedzieć. nie mam żadnych wczesnych objawów ciąży a okres licząc od krwawienia po postinorze przyszedł idealnie po 28 dniach...... dalej się boję jak myślicie mam czego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M A R T Y N A
JA słyszałam chyba tylko o jdnym takim przypadku.... a dziewczyn z tzw wpadką jest tu więcej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×