Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Miska

POSTINOR

Polecane posty

Gość niczymgłupiszczeniak
Wiem lojeczko, później z ciekawości weszłam na stronę MZ, czy jest to zgodne z tym rozporządzeniem z 1996 roku... No i nie. Poza tym nawet jeśli taka była faktyczna treść rozporządzenia, to wiadomo, jakie były pigułki ponad 10 lat temu... Zresztą tak czy siak już od wczoraj jestem umówiona na wizytę, aby mi przepisano pigułeczki ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość holahola
hej . juz pewnie mecza was te posty , ale napraawde nie weim co mam myslec o tym co sie ze mna dzieje . widze ze tutaj wypowiadaja się ludzie doswiadczeni i rozumiejący mniej wiecej cos.... wiec pod wplywem alkoholu kochalismy sie z chlopakiem z prezerwatywą nie bylo wytrysku , tylko to ze bylismy troszkę odurzeni uzywkami daje nam wiele do myslenia. BYL TO 18 DZIEN CYKLU. Po okolo 58 godzinach wzielam postinor . Tydzien pozniej ( w dzien w ktorym powinna wystapic miesiaczka) dostalam krwawienia . Tteraz od stosunku minelo 19 dni , i mam zawroty glowy boli mnie kregoslup i brzuch.... zrobie jutro test . Czy myslicie ze mam duze powody do obaw ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość holahola
obaw- czyli myslenia ze jestem w ciązy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Salmah
Holoahola--> Nie martw sie, napewno Sloneczko nie jestes w ciazy. Ja mialam dokladnie tak samo. W chwili kiedy wzielam postinor czulam sie znosnie, natomiast wszystkie jego skutki uboczne czyli wzdcie, bole brzucha, mdlosci, zawroty glowy czylam dwa tygodnie pozniej i przeszly tak naprawde wtedy kiedy dostalam wymarzony okres. Naprawde nie masz sie czym przejmowac, wystapilo krwawienie postinorowe, wiec jest ok. Kolejny okres moze byc mocno opozniony, ale to normalne niestety. Zreszta jak poczytasz wypowiedzi dziewczyn, to sama zobaczysz. Postinor to swinstwo i robi masakre w naszym organizmie, ale skuteczne swinstwo:) To dlatego mozesz sie zle czuc i nie sa to objawy ciazy. Glowa do gory.Buziory!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość holahola
Salmah dziekuje , uspokoilam sie troszke!! buziaki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamka2704
Dziewczyny mam poważny problem. Mam 20 lat. Wczoraj stało się coś strasznego. Kochałam się z facetem i mieliśmy wpadkę.Po wytrysku pękła nam gumka i wszystko się we mnie wlało. Miałam 13 dzieńcyklu. Co prawda biorę tabletki ale boję się bo zaczęłam je brać w 5 dniu cyklu co automoatycznie powoduje ze mogą nie działać tak jak powinny. Co mam robić? Wziąć postinor? Dodam tyllko że nie mogę zajść w ciąże. Ten facet jest żonaty, ma dziecko w drodze, a ja go poprostu bardzo kocham...nie potępiajcie mnie. Pomóżcie.Proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niczymgłupiszczeniak
no ja nie wiem... jak bierzesz pigułki to chyba nie masz powodów do obaw... a długo je bierzesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamka2704
No własnie pierwszy miesiac i zaczełam od 5 dnia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja rada , weź jednego dnia z 2-3 piguły - to to samo co postinor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okamien
hej pisałam w innym temacie ale nikt mi nie chcial pomóc więc może tu ktoś mi podpowie: może mnie ktoś uspokoi albo zaniepokoi ? od 5 miesięcy obserwuję swoje cykle miałam po 28 dni ale ostatnio wydlużył mi się do 31 dni (bardzo możliwe, że ze stresu) według kalendarzyka, który bierze pod uwage długość najkrótszego i najdłuższego cyklu okres powinnam mieć za dwa dni a wczoraj kochałam się z chłopakiem, była prezerwatywa nie skończyliśmy we mnie (ale załóżmy że prezerwatywa mogła średnio zabezpieczyc) czy możliwe żeby mój organizm tak sie rozregulowal aby to były dni płodne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niczymgłupiszczeniak
nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mysle
że TAK, mało prawdopodobne, ale tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny,mam maly problem!Jesli ktos wie jak mi pomoc prosze o odpowiedz.8h po stosunku zazylam postinor-duo z ulotki wynika ze 2 tabletke powinnam polknac po 12h ale zazylam ja dopiero po18h,czy tabletki beda skutkowaly???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odp
Do Ewkaa----> sądze ze małoprawdopodobne zeby poskutkowały. Niestety tego typu leki trzeba zażywać zgodnie z zaleceniami. 6 godzin to bardzo dużo. Uwazam że poskutkują w 20 % może nawet mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okamien
dwie sprzeczne informacje więc daje mi to trochę do myślenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niczymgłupiszczeniak
bez sensu, przecież dni przed okresem są niepłodnymi, a cykl "rozregulował" Ci się tylko o dwa dni. Kochałaś się z facetem trzy dni przed okresem, czyli ewidentnie w dzień uznany za niepłodny, poza tym kochałaś się z prezerwatywą i gościu w Tobie nie skończył... A prezerwatywa dlatego nie ma 100% skuteczności ( bo mówisz, aby założyć, że jest średnio skuteczna) ponieważ bywa, że pęka lub zsuwa się... Jak się z nią nic nie stanie, a mimo wszystko zajdzie się w ciażę, to dziecku można dać śmiało na imię McGyver...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Salmah
Zalamka--> Podzielam zdanie Lojki i mysle, ze jesli wezmiesz od razu 3 pigulki, to bedzie tak samo jakbys wziela postinor. Z reszta kiedys tlumaczyl mi to jeden lekarz, wiec jestem pewna na 100%. Wez szybko i nie martw sie, bedzie ok. Okamien-->Spokojnie, to napewno byly dni nieplodne, tym bardziej, ze cykl byl dlugi. Oczywiscie, ze zawsze istnieje male prawdopienstwo, jednak jesli obserwowalas swoj cykl, sluz i oceniasz, ze owulacja byla, to nie masz sie czym martwic.Glowa do gory! Ewkaa->Mysle, ze postinor zadzialal. Wprawdzie 6 godzin to bardzo duzo, ale pierwsza tabletke wzielas juz po 8 godzinach, wiec bedzie ok. Niektorzy lekarze wogole odradziliby Ci wziecie drugiej piguly, skoro nie minelo od wpadki 12godz. Poza tym druga tabletke wzielas 26godz. po stosunku czyli tez do tej 72godz. granicy daleko. Bedzie ok Kochana, nie martw sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majka2459
Do Ewa---> Salmah ma racje. Na 100 % zadziałał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość potrzebująca rady
mam pytanie, miałam wypadek z moim męzyczyzną, oszlo o wytrysku wewnatrz. ska mam wziąść postinor? bo jest na recepte a chyba mnie zaen lekarz tak nagle, bez rejestracji nie przyjmie?? czy jest jakies " specjalne traktownie" w tym przypaku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna21
Hej Dziewczyny.Mam problem,w dniu miesiączki dostałam bardzo skąpego krwawienia,myślałam,że to okres ale zaczynam w to wątpić.Boli mnie brzuch i czuję się podobnie jak przed miesiączką.Mineło 7 dni od wpadki,nie robiłam jeszcze testu bo mam nieregularne cykle.Kochane Pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytelniczka_forum
potrzebujaca rady ---> lec do apteki i blagaj,zeby Ci sprzedali postinor a recepte doniesiesz. Albo idz do prywatnego lekarza. Koszty beda wieksze, ale w tym przypadku nie licza sie pieniadze tylko czas !! czarna --> wedlug mnie to jest raczej krwawienie po przyjeciu postinoru. Miesiaczka, gdybys ja dostala, powinna wygladac jak zawsze, a sama piszesz, ze jest bardzo skapa. Skoro minelo 7 dni od wpadki, to poczekaj jeszcze ze 3 i jesli bardzo sie denerwujesz, to zrob test. Trzymajcie sie dziewuszki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość potrzebujaca rady
:) bardzo ziekuje Czytelniczko:) byla przed chwila u lekarza, wspanialy czlowiek, zziwił sie ze chce prywatnie, powiedzial ze zaraz bez problemu przyjmie mnie bez pieniazkow. :) i mam. i teraz tylko sie boje zeby zadziałało. ale nalezy mi sie nigdy wiecej nie dopuszcze do takiej sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarna 21- miałam tak samo , po 7 dniach plamienie, potem nawet krwawienie , potem znowu plamienie i jak juz myślałam ,że to koniec to chyba dostałam okres , ale i ten róznił sie od normalnych miesiączek bo był wybitnie czerwony i leciał tylko za dnia , w nocy spokój. Na chwilę obecną jestem po wszystkich badaniach ( łącznie z usg dopochwowym ) i nie jestem w ciąży , tak ,że spokojnie czekaj . Trzymam kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rany, mysl o ciazy bardzo mnie przesladuje!Boje sie!Ale teraz juz za pozno, co ma byc to bedzie:( Mam z chlopakiem nadzieje ze tabletki zadzialaly i ze wszystko skonczy sie ok!Tak dla pewnosci niedlugo zrobie sobie test a pozniej pojde do lekarza,bo teraz to i tak za wczesnie zeby mogl cokolwiek stwierdzic,prawda? 3mam kciuki za wszystkich ktorzy zyja w chwilowej niepewnosci!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna21
DO LOJKA DZIEKI kochana powiedz mi kiedy zrobiłaś test,po ilu dniach mam zrobić test? Boje sie,jestem załamana.Wczoraj plamienie miałam skąpe,w nocy też a teraz jak chodze plamie wiecej,nie wiem co o tym myśleć.Co mam robić w tej sytuacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maleńka 21
Witam kochane dawno mnie tu nie było ale nie bardzo miałam dostęp do kompa bo była awaria :) Słowa kieruje do wszystkich : Kochane za bardzo panikujecie choć ja tak samo nadal się boje jednak kochane wpadke miałamw srodku cyklu jak gumka pękła i postinor wzielam dopiero po 43 godinach a nastepna po 12 pozniej zamaist okresu wystapilo plamienie brunatne jakies 3 dni przed okresem ktory powinnam dostac ,w dniu oczekiwanej miesiaczki dostalam 2 dniowy okres ktory nie bardzo przypominal okres, pozniej czyli mój terazniejszy okres 2 po postinorze dostałam 11 maja dzien przed terminem na poczatku nie przypominal okresu bo troszke za jasna krew jednak 2 nastepne dni lało sie troszke ze mnie i już 5 dzień , :( nigdy tak nie miałam długo nie wiem co jest grane czego tak długo mam ten okres i czy t w ogole jest okres, test najlepiej zrobic 2 tygodnie od wpadki tak mi mówił lekarz a najlepiej w terminie miesiaczki nie przejmujcie sie zmianami kazdy organizm jest inny a postinor róznie dziala jesli sie boicie zrobcie kochane test i po wszystkim tak jak nasza kochana LOJKA :) napisala ,ze była u lekarza i powiedzial jej ze kolor okresu pierwszego czy drugiego po postinorze wcale nie musi byc taki jak zawsze ...pozdrawiam za jakies 3 dni robie kochane test choc tamte wyszly negatywnie ale wole sie upewnić :( lojka - kochana co robić :( ?? leje sie ze mnie kochana na poczatku była jasna krew później do tej pory taka bordowa jak normalna krew , nie wiem co jest grane :( przez ostatnie 3 dni mialam tampony to nie bardzo kontrolowalam ile tej krwi choc lało sie dośc obficie , wczoraj troszke mniej a dzis z rana wcale , teraz patrze a tu mnostwo krwi :( nie mam pojecia co sie dzieje okres mam 5 dni a zawsze mialam jakos po 4 a 5 juz taki sluz brunatny ale jednak cos inaczej jest nie wiem :( całuski kochana , poza tym ten stosunek bez zabezp. i dlatego robie test za jakies 3 dni :( ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maleńka 21
czarna21 - kochana nie przejmuj sie też miałam bardzo skąpe plamienie w dodatku było ono raczej brunatne niż krwiste jak podcas okresu , tak też wygladal moj pierwszy po postinorze dwudniowy okres :( głowa o góry ❤️ a test najlepiej 2 tyg od wpadki mi tak lekarz powiedział

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata666
a co jesli tydzien po zazyciu postinoru mialam dostac miesiączke i wystapilo dlugie krwawienie ( nie wiem czy to byl okres czy krwawienie popostinorowe) i jesli od tego wlasnie krwawienia mienlo juz 13 dni i czuje sieokropnie , boli mnie brzuch i kreci mi sie w glowie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytelniczka_forum
malenka --> Piszesz nie panikuj, a ja dobrze pamietam, jak Ty panikowalas :) Trzymam kciuki za NEGATYWNY wynik Twojego testu za 3 dni. Ja czekam na drugi okres po wzieciu postinoru, ale jak narazie to bardziej mnie bola jajniki i niestety nie czuje tego pobolewania jak przed zblizajacym sie okresem. Pociesze Was, ze wydawalo mi sie,ze gdy mialam wpadke to myslalam, ze nic gorszego niz ciaza nie moze mi sie przytrafic.I modlilam sie,zeby zadzialal postinor i zeby to wszystko dobrze sie skonczylo. Miejmy nadzieje, ze to skonczylo sie w moim przypadku pomyslnie, ale zycie mi pokazalo,ze sa gorsze dramaty. agata ---> na Twoim miejscu zrobilabym test. Wynik negatywny i sie uspokoisz i bedziesz czekala na nastepna miesiaczke. A czuc sie mozesz zle, bo to olbrzymia dawka hormonow. Trzymaj sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niczymgłupiszczeniak
Dziewczynki, powiedzcie mi proszę, jeśli wiecie, kiedy lekarz ginekolog przy badaniu może wykryć ciażę...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×