Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Miska

POSTINOR

Polecane posty

Gość 83elle
Witam wszystkie zdesperowane! Ja 2 i pół tyg temu też miałam przykrą przygodę. Hiszpańska gorąca noc, seks na plaży...nie mieliśmy zabezpieczenia ale obiecał, że będzie ostrożny. Oczywiście nie był! Spanikowałam. Kolega zabrał mnie do przychodni, gdzie pani ginekolog przepisała mi Norvelo, to ponoć to samo co Postinor. Tabletkę wzięłam po ok 12h. To był 8 dzień cyklu. W prawdzie cykle mam niezbyt regularne ale średnio trwają 30-32 dni, wiec to raczej był dzień niepłodny. Po tygodniu pojawiło się ok 3 dniowe krwawienie i ból podbrzusza. Mysłałam, że to okres i ze mam już spokój ale od kilku ni mam ból jajników i podbrzusza tak jak przed okresem. Koleżanki mnie straszą, że tak miały w pierwszych tygodniach ciąży. Proszę o szczerą opinię jakie jest prawdopodobieństwo, że tabletka mogła nie zadziałać :/ wolałabym nie pokutować całego życia z powodu wakacyjnej przygody :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarnuss
Hej dziewczyny:)) ja tez mam problem z tym postinorem... wzielam go ponad miesiac temu... tydzien pozniej po wzieciu postinoru dostalam okres... mialam go tydzien i byl bardzo obfity...wzielam postinor po jakichs 14 h od wspolzycia, bylo bez zabezpieczenia ale zdazyl wyciagnac w odpowiednim momencie... teraz w niedziele powinnam dostac okres...i jeszcze nie mam niepokoje sie troche...bo poltora miesiaca bralam tabletki antykoncepcyjne...w maju przestalam brac...poza tym kilka godzin po wzieciu postinoru pilam alkohol mam nadzieje ze alkohol nie wplywa na dzialanie tego leku...bylabym bardzo wdzieczna gdyby ktoras z was mi pomogla:) bo bardzo bardzo sie boje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Liiiiiii
83elle Ja miałam tak samo jak Ty. Też po norlevo po tygodniu wystąpiło krwawienie i plamienie trwające 3 dni oraz ból podbrzusza tak jak podczas miesiączki. W dniu planowej miałam tak samo i trwało to ponad tydzień, myślałam że z dnia na dzień dostanę okres. Nie dostałam. Mija już dwa tyg. od momentu kiedy powinnam dostać i dopiero dzisiaj zauważyłam plamienie. Nie stresuj się jak widzisz u mnie było podobnie. Zrób sobie test dla pewności. Trzymam kciuki :-) będzie dobrze;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 83elle
W sobote zrobilam test. Wynik negatywny :) od razu przeszly mi wszystkie objawy "ciazy" :) mam nadzieje, ze tez niedlugo dostane okres. Pozdrawiam i dziekuje z wsparcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarnuss
Liiii wczoraj robilam sobie test wyszedl negatywny...niby teraz pobolewaja mi piersi ale okresu jeszcze nie mam... mam nadzieje ze wszytsko bedzie dobrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Liiiiiii
Mnie tez pobolewały piersi około tygodnia przed miesiączką a kilka dni przed miałam okropne bóle w podbrzuszu. Nie stresujcie się tylko bo stres opóźnia okres. Wiem, że to łatwo powiedzieć ale wiem sama po sobie. :-) trzymam kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 83elle
W sobote dostałam okres :)) nadzwyczaj regularnie, biorąc pod uwagę, iż mój cykl raczej nie był nigdy regularny. W przyszłym tygodniu jeszcze idę do gin ale wiem już na 100%, że to nie ciąża!!! Trzymam kciuki za oczekujące!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sander_
Ja wzięłam postinor jakiś miesiąc temu powinnam jakoś teraz dostać okres a ciągle mi się spóźnia, oczywiście żyje teraz w ciągłym stresie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 83elle
Ja też byłam w strasznym stresie, bliska obłędu. Im bardziej się człowiek martwi, tym więcej objawów ciążowych dostrzega. Będzie dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sander_
!! Właśnie dostałam okres! Jejku ciesze się niesamowicie! juz byłam bliska obłędu! Dziewczyny po postinorze moge od razu brac normalnie tabletki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eloisejuhu
hej dziewczyny, krótko opisze sytuacje pękla mi gumka podczas stosunku, niestety pełna nie mam regularnego cyklu, ale ostatnimi czasy wahal sie w okolicach 34-35 dni prezerwatywa pękła dnia 35 brać postinor? niby nic nie powinno sie stac, ale martwie sie, na dodatek okresu nie ma co utrdnai mi podjecie decyzji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie bierz, to stuprocentowy dzien nieplodny... przez nerwy okres moze CI sie opoznic, wiec spodziewaj sie go za 3-4dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eloisejuhu
niby tak. ale strasznie sie stresuje. nie chce sobie zrujnowac zycia, matura w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorka28
Witam! Mój problem dotyczy tabletki norlevo 1,5 mg. Zażyłam ją w połowie cyklu (dokładnie 14 dzień) nie później niż 14 godzin po "feralnym stosunku" Dziś mija 9 dzień od zażycia norlevo a ja nie dostałam żadnego krwawienia, czy to normalne? Bardzo proszę o odpowiedź, Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Liiiiiii
dorka 28 Poczytaj sobie co ja napisałam o Norlevo :) Pozdrawiam i sorki że tak późno odpisuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roksi2511
niech mi ktos pomoze i powie czy jedna tabletka norlevo 1,5 mg zadziala bo tu czytam na forum i pisza o 2 tabletkach a jestem juz w 6 dniu po tym zdarzeniu. prosze o pomoc!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ho ho ho
jeśli chodzi o tabletki po, które działają do 5 dni po stosunku, to one są już w Polsce. Nazywają się Ellaone i są dostępne w aptekach internetowych np. w doz.pl są oczywiście na receptę kosztują 110 złotych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nataszkaaaaa
Hej dziewczyny , wziełam escapelle , po wpadce w przedostatni dzień płodny, w 32 h po stosunku , cykle mam rożne ale okres wypadał na wczoraj albo dzis a tu nic ;( nie miałam krwawienia, kiedyś po postionorze miałam krwawienie z 2 lata temu ale po tym leku niczego takiego nie było.. Widze ,ze wielu z was się udało .. :D ja jestem trochę podłamana,, będę sie odzywać jak u mnie to sie skończyło ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nataszkaaaaa
no i mi nie pomogło..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olalu
Mam ślicznego synka po Postinorze. Pękła gumka. Tabletkę wziełam po 9 godzinach, drugą po natepnych 12. Cieszę się, ze nie zadzialal bo bym sie nie zdecydowala na drugie dziecko świadomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, mam pytanie, czy któraś z was stosowała kilka razy Postinor, a później po jakimś czasie starała się o dziecko, zaszła normalnie w ciążę i wszystko było w porządku? Jestem przejęta, bo nie wiem w jaki sposób Postinor tak naprawdę działa i dlaczego został wycofany. W pewnym okresie swojego życia, kompletnie nie mając instynktów macierzyńskich, za nic w świecie nie chciałam zajść w ciążę i gdy pękała gumka czy coś w tym stylu wzięłam w ciągu dwóch lat z trzy razy Postinor Duo, do tego moja głupota zaszła tak daleko, że jeden Postinor przywieziony przez moją koleżankę był z Tajlandi, gdyż tam jest bez recepty. Pytałam o to ginekolog, ale powiedziała, że ludzie gorsze rzeczy robią, ćpają itd. a dzieci mają. No tak, ale w narkotykach nie ma zabójczych hormonów. Teraz gdy dorosłam i mam wspaniałego męża który marzy o dzieciach, nie mogę zajść w ciążę. Tylko raz się udało, rok temu, ale poroniłam... Zauważam ostatnio u siebie 45 dniowe cykle, wszystko jest nie tak. Rozmyślam co może mieć wpływ, robiłam wiele badań, wszystko normalnie i zdrowo. Jedyne co mi zaprząta myśli to ten pieprzony Postinor. Nie mogę sobie wybaczyć jak można być tak nieodpowiedzialnym i krótko myślącym. Wiec jakby któraś z Was uspokoiła mnie, że ten Postinor nie jest taki inwazyjny i można mieć zdrowe dzieci, to kamień spadłby mi z serca. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anullllllla
hejka dziewczyny:ja mialam tak.... uprawialismy petting,ja mialam dni plodne,wystraszylam sie i pobieglam po levonelle...okropnie sie po nim czulam:senna,zmeczona,po jakims tyg.bole nerek,ciagle oddawanie moczu i bol macicy...juz sie zaczelam schizowac strasznie,bo okres spoznil sie jakies 2 dni...dzis dostalam okres dzwonilam do gina i mowi,ze to powinien byc normalny okres,a objawy wyzej napisane sa normalne,dla pewnosci zrobilam test i wyszedl nega....tylko beta hcg brakuje,ale juz powinnam sobie dac spokoj i uwierzyc ze to juz za mna....bo ani czas na dziecko,a facet to pomylka niestety pozdrawiam i zycze cierpliwosci,bo ta jest na wage zlota w takich sytuacjach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anullllllla
a levonelle to odpowiednik postinoru:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anullllaaaaaaaaaaaa
tylko znowu jakies dziwne objawy wrocily:podwyzszona temperatura,sennosc,bole jajnikow... zaczynam sie znowu stresowac:( czy ktos moze wie czy to moga byc skutki uboczne leku? prosze o odpwoedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olalalla
kappaga ja tez dostalam okres o czasie,ale nadal zle sie czuje,jakbym byla w ciazy:( nie wiem czy to w koncu mieisczka byla,czy tylko krwawienie po leku... jutro zrobie test z moczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krwawienie to skutek uboczny tabletek i raczej nie umrzesz od tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skutki uboczne leku to krwawienie, bole piersi, sutkow, mdlosci, nudnosci, zle samopoczucie oglne, bol glowy etc. czyli bardzo podbne jak ciazowe i te przed okresem, wiec jak widzicie generalnie ciezko je sklasyfikowac, ale postinor czy escapelle szybko wziete powinny zadzialac bez zarzutow... poza tym pamietajcie o tym, ze wiele kobiet stara sie o dziecko latami robiac to w szczyt owulacji!!!!!!!!!!!! wbrew pozorom w ciaze nie jest tak latwo zajsc jak myslicie, krwawienie to skutek uboczny a po takim leku miesiaczka moze sie opoznic wiec bez paniki, na pewno nie jestescie w ciazy!!!!!!!!!!!!!!!!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rany dziewczyny- nie wiem czy nie zaszlam dzisiaj w nocy wciążę!!!! Mam już dwójkę dzieci ( wymarzonych i bardzo planowanych) a wczorajszy sex to po prosu tragedia!!! Nie mam siły na trzecie, a tabletkę dostanę dopiero po 17.... Z drugiej strony boję się strasznie że jeżeli zaszłam w ciążę- to że zabiję swoje dziecko!!!!!!! Mam straszny dylemat moralny, bo jak później żyć z świadomością że zabilam własne dziecko!!!!!!!!:( Blagam o jakąś poradę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×