Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Miska

POSTINOR

Polecane posty

Gość junia92
ile plemniki moga przezyc w buzi ? w ślinie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malazu
czy po wzięciu pigułki "po" musi wystąpić krwawienie czy nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elka289
8 tygodni po dniu wpadki byłam u lekarza na usg dopochwowym i ciąze wykluczyła czy juz moge byc spokojna czy po tym czasie ciąza byłaby juz widoczna czy moge narescie juz spac spokojnie opis z usg brzmiał tak: trzon macicy w przodozgięciu o prawidłowej wielkosci i echostrukturze jajniki obustronnie o prwidłowej wielkosci i echogenicznosci bo jak tu poczytam to juz sama nie wiem co mam myslec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kakakakakaka
no raczej mozesz byc spokojna! chyba lekarz by nie zatail przed toba ciazy????????????????zreszta macica by byla powiekszona i inenn takie pierdoly, to juz by byl 2 miesiac:/ wiec chyba nie skryl sie nigdzie ten dzieciaczek;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny tak sie cieszylam na moj upragniony okres a trwal 2dni tzn teraz jest juz bardzo skapy jakby go nie bylo:( mial ktos taka sytuacje ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elka 289
ja tak miałam peerwsza miesiaczke bardzo skąpa i krótka nastepna troche wieksza i teraz trzecia tez tak samonie są takie jak przed braniem tabletki lekarz twierdzi ze ten lek tak działa ze albo staja sie skape i krótkie albo naodwrót wiec sie nie martw u mnie teraz usg po 8 tagodniach tak jak pisałam wyzej nie wykazało ciązy wiec wychodzi na to ze to normalny objaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wielkie dzieki elka;)hmm dzis wtorek i tak jak by to byl ostatni dzien mojego"okresu" a robilam wczesniej 2 testy 1po2tyg od niezabezpieczonego stosunku,a drugi10dni po juz zabezpieczonym-ale okres sie spoznial wiec moj facet stwierdzil ze jeszcze jeden niezaszkodzi...raczej byly wierygodne wiec mam nadzieje ze tez bedzie dobrze jak u ciebie:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weronika 300
dziewczyny od ostatniej miesiaczki mineło juz 10 tygodni wiec w jakim wieku powinna byc ciąza jak do zblizenia doszło w dni płodne 8 tygodniowa czy 10 tygodniowa bo nic nie kumam z tych obliczen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anita63
czesc, ja jestem bardzo przerazona, w poniedzialek 11 sierpnia powinnam dostac okres, ale go niestety nie dostalam (uprzedzam, ze nie mialam kontaktu seksualnego wczesniej) natomiast kochalam sie w sobote 16 sierpnia, czyli juz wtedy spoznial mi sie okres, a to byl moj pierwszy raz. byla prezerwatywa, ale ja bylam tak spanikowana, ze postanowilam wziasc postinor, wzielam go dopiero po 63 h pierwsza tabletke a druga po 15 h ale to juz i tak bylo wtedy po 78 h. i ciagle nie mam okresu, nie mam tez zadnych krawawien po tej tabletce i zadnych skutkow ubocznych, tzn teraz tylko jak siedze to cos czuje brzuch taki nadety. a na instrukcji postinoru bylo, ze mozna go wziasc pod warunkiem, ze okres sie nie spoznia, ja go wzielam mimo to, bo sie bardzo balam. i teraz czekam na okres jak na zbawienie. przewaznie mialam regularne cykle ok 25-27dni a teraz juz jest 33 dzien i nic:(( czy jest mozliwe, zebym byla w ciazy? przeciez juz jak sie kochalismy to spoznial mi sie okres

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plepleple
o jaa dziewczyno! to trzeba najpierw bylo isc do lekarza jak ci sie spoznial:d dowalilas sobie mega dawke hormonow to mozesz poczekac jeszcze dluzej na okres:d zrob test:D bedziesz wiedziala:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anita63
bylam u lekarza i powiedzialam, ze mi sie spoznia i, ze nie wiem czemu, i ze stosunek byl juz w czasie spozniania i powiedzial, zebym w razie pewnosci wziela postinor. tylko martwie sie tym, ze on moze nie pomoc, bo wzielam go juz jak mi sie spoznial przeciez. a test czytalam, ze dopiero po tygodniu mozna zrobic, czyli musze czekac z tym do niedzieli:/ a do tego czasu to ja wychodze z siebie,tak sie boje:((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga 344
anita uspokuj sie wszystko bedzie dobrze nie miałas powodu do brania tabletek ale teraz jak wziełas czekaj cierpliwie na okres ale musisz pamietac ze ta dawka hormonów sporo moze namieszac w organizmie wiec niewiadomo kiedy dostaniesz okres test wykonaj ale nie wczesniej niz 14 dni po stosunku i zobaczysz ze bedzie ujemny pozdrawiam trzymaj sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OBOLAŁA
Witam Wszystkich! Mam nadzieję, że wasze doświadczenie pomoże mi trochę uspokoić nerwy. W 11 dniu cyklu z partnerem zaliczyliśmy wpadkę. Pękła prezerwatywa, partner to wyczuł i zakończyliśmy stosunkiem przerywanym. Jestem pewna, że wytrysk nastąpił już poza moim ciałem a przez kilka lat wcześniej stosowaliśmy tylko stosunek przerywany, który nie zaskutkował ciążą. Wiem, że to żadna metoda ale mój prtner jako, że ma już na karku parę dziesiątek i nie jest nastolatkiem był siebie pewien. Pomimo tej pewności oraz tego, że w obecnej chwili ze względów zdrowotnych niewskazana jest ciąża w 9 h po stosunku zażyłam Postinor-duo. Drugą tabletkę zażyłam zgodnie z instrukcją po 12 godzinach czyli całość przyjęłam w ciągu 21 godzin. Dodam, że już raz w życiu łykałam Postinor i wtedy nie miałam żadnych skutków ubocznych czyli ani plamień ani nic mnie nie bolało a miesiączka wystąpiła o czasie. Teraz jednak jest inaczej. Po wzięciu pierwszej tabletki rozbolało mnie podbrzusze. Jest to taki dziwny ból, czasami boli całe, czasami kują jajniki a czasami niby nie boli a czuję, że mam macicę. Taki stan utrzymuje się juz siódmy dzień. Nie plamiłam chociaż wiele kobiet z tego co czystam plami. Proszę poradźcie mi czy to normalne? Czy to skutek działania leku czy objaw ciąży? Boję się, że to drugie i że Postinor nie zadziałał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska25
dziewczyny czy test wykonany 40 dni po wpadce jest juz wiarygodny i czy badanie usg dopochwowe po 7 tygodniach od wpadki moze niewykryc ciązy dodam ze ja nie jstem szczupła tylko grubsza i naczytałam sie w necie ze ciezko jest wykryc ciąze u grubszych kobiet miałam dwie miesiaczki ale skape i krótkie pomózcie bo dostaje obłędu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OBOLAŁA
hej! czy ktos miał takie objawy po postinorze jak ja? badzo się martwię, że to ciąża z drugiej strony to czy po 9 godzinach o stosunku mogą już by objawy ciąży?Dajcie znac co o tym myślicie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczka211
no własnie kiedy mozna wykonac usg zeby była widoczna ciąża moze ktoś mi pomoc bo okres spóznia mi sie prawie miesiąc test wyszedł negatywnie ale nie wiem kiedy mam isc na usg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OBOLAŁA
aneczka211 niestety nie wiem kiedy należy zrobic usg ale jesli nie jesteś pewna czy to ciążą to zrób test beta hcg z krwi, po takim okresie o jakim piszesz bedzie on wiarygodny i będziesz już wiedziała na czym stoisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OBOLAŁA
czy ktoś miał takie objawy po postinorze jak ja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola*25
do OBOLAŁA: wzielas Postinor bardzo szybko wiec moim zdaniem nie masz powodu do zmartwień. bralam Postinor raz. ja mialam wszyskie skutki uboczne opisane w ulotce. Bolało mnie wszystko: podbrzysze, piersi, krzyż, jajniki... dodam, że ja postinor wzielam po ok 40 h i wszystko skonczylo sie pomyslnie:) Nie zamartwiaj sie bo na bank wszystko bedzie okej! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczka211
dziewczyny po ilu tygodniach od wpadki mozna wykonac usg aby było prawdziwe i wykazało ciąze prosze napiszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OBOLAŁA
Do ola25 Dziękuję, za odpowiedź. Trochę się uspokoiłam bo już zaczęłam popadać w lekką panikę zwłaszcza po przeczytaniu różnych wypowiedzi na temat skuteczności tego leku. Cieszę się, że tobie się udało. Mam nadzieję, że i mi się poszczęści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OBOLAŁA
Do Ola25 Zapomniałam zapytać jak długo utrzymywały się u Ciebie te objawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paugol
Witam! Mam, myślę że podobny problem... Otórz, zabezpieczenie zawiodło :( Był to moj 7 dzien cyklu przy czym cykle mam bardzo nie regularne i bardzo krotkie bo trwaja 20-23 dni a czasmi 25 :/ Postinor wziełam po upływie 15 godzin a kolejna tabletke po 12. Po tym okropnie zle sie czulam, mialam czeste zawroty glowy, bole podbrzusza, mdlosci co z czasem ustapilo... Po 6 kolejnych dniach wystapilo umnie krawienie ktore trwalo 3 dni. A do tego po wzięciu Postinoru, kolejny raz zawiodlo zabezpieczenie- myslalam ze juz mnie szlag trafi, PECH i to WIELKI!!! Dzis mija 19 dzien mojego cyklu a ja strasznie sie boje i panikuje jak nigdy dotad. Doszlo do tego ze wyszukuje u siebie nawet drobnych objawow ktore mogly by swiadczyc o ciazy :( Zastanawiam się kiedy moge zrobić test z moczu aby był on wiarygodny???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga344
test wynonaj nie wczesniej niz 14 dni po wpadce wczesniej nie ma sensu bo jest zawczesnie a najbardziej wiarygodny wynik testu jest po 21 dniach od wpadki wiem to od lekarza wiec zycze powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jowita 555
mam ogromna prosbe do was dziewczyny chodzi o moja koleżanke przedstawie teraz jej problem otóz zaliczyła wpadke w dni płodne zazyła tabletki i dosta ła miesiaczke w terminie potem nastepna i 3 tez dstała o czasie zrobiła chyba z 10 tesrów ciazowych ostatni bodajze 40 dni po wpadce dodam ze wszystkie negatywne 7 tygodni po wpadce zrobiła usg normalnie przez brzuch a w 8 tygodni po wpadce usg dopochwowo i ciązy nie wykryto a ona dalej twierdzi ze moze byc w ciązy bo warzy troche wiecej niz powinna i twierdzi ze lekarz na usg nie dostrzegł ciązy siedzi tylko i płacze poradzcie co ja mam zrobic jak jej to wybic z tej głowy jest mi jej strasznie szkoda prosze napiszcie co o tym myslicie moze jak przeczyta jeszcze opinnie kilku osób to sie wreszcie uspokii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OBOLAŁA
do Jowita: Sorry ale aż się chce przyłożyć tej Twojej koleżance, ja osobiście byłabym szczęśliwa i na 1000% pewna, że nie ma żadnej ciąży no ale ona przecież miała w szkole (miała?) biologię i wie lepiej od lekarza! Proponuję zamiast z następną wizytą u ginekologa (w sumie po co skoro on się na niczym nie zna?) iść do psychiatry. Wybacz ale nie rozumiem dziewczyny, rozumieme jej strach bo sama się boję ale nie jestem w takiej komfortowej jak ona sytuacji że ma czarno na białym bo gdybym była to byłabym najszczęśliwszą kobietą na tym świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przygnębiona
Popieram wypowiedz OBOLAŁEJ co do koleżanki JOWITY! Ona popadła w jakąś paranoje... Przeciez to jest oczywiste, ze nie jest w ciązy.No chyba, że urojonej;| Dziewczyny mam problem i mam nadzieje, ze ktoras z was mi pomoze :( Po zazyciu PD (dokładnie dzien po mialam plamienie i nawet jednodniowe krwawienie)po 6 dniach dostalam okres tak mysle, ze to był on (trafil sie w terminie spodziewanej miesiaczki, trwał tyle samo i rowniez tak samo przebiegal). Nie robiłam po tym testu bo uznalam, ze juz po wszystkim... A dzisiaj mija 28 dzień cyklu a drugiej miesiaczki nadal nie ma :(( zaczynam sie martwic bo zazwyczaj mialam krotsze cykle tj. jakies 23-26 dni. Masakra nie wiem co mam myslec;(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OBOLAŁA
Do przygnębionej: Moim zdaniem powinnaś zrobić sobie test po to, żeby sie uspokoić. Jeśli w kolejnym cyklu nie miałaś sytuacji, która mogłaby spowodować twoje obawy to myślę, że nie masz się czym martwić. Postinor jakby nie było to potrójna dawka hormonów w stosunku do tabletki antykoncepcyjnej więc jest możliwość a raczej pewność, że wpływa na cykl kobiety. Zwłaszcza, że do tej pory miałaś krótkie cykle. U mnie było zupełnie odwrotnie. Kiedy brałam pierwszy raz postinor to przed miałam cykle 27 dniowe bez żadnych odchyleń, pierwsza miesiączka po zażyciu wystąpiła też 27 dnia ale następne były już zdecydowanie krótsze od 22 do 25 dni z wcześniejszymi plamieniami od 21 dnia. I tak przez trzy lata. No a jak pół roku temu wszystko się unormowało to musiałam znowu zażyć Postinor i teraz czekam w wielkim strachu co będzie. Prawdę mówiąc odchodzę od zmysłów. Mija ósmy dzień od wpadki a u mnie żadnego plamienia, tylko bóle podbrzusza i jajników. Rozpoczęły się one w dniu wzięcia Postinoru ale wcale nie przechodzą. Obawiam się, że nie skończy się to dla mnie dobrze. Czy to możliwe, żebym była w ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jowita555
dzieki dziewczyny pokazłam jej to co napisaliscie i wreszcie od jakiegos czsu zobaczyłam usmiech na jej twarzy bo ona twierdziła ze ja jako przyjaciółka tylko ja pocieszam i sama stwierdziła ze wpadła w jakis dół bo wiecie sama juz wychowuje jedno dziecko a teraz znów facet ja zostawił wiec wiecie co by było jakby jestescie kochane zyczymy wam obie powodzenia bedzie dobrze napewno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×