Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ga_ma

Cytaty z książek, piosenek, filmów...

Polecane posty

Gość icyfruit
"Piękny? Nie wiem. Ma około 1.80 wzrostu, włosy mniej więcej takie krótkie jak ty i zielone oczy: po prostu cudowne. Ale... nie. Nie jest chyba piękny w obiegowym sensie tego słowa. Jednak na pewno jest mężczyzną z którym - jeśli go gdzieś zobaczysz - od razu chciałabyś spędzić resztę życia..." "spiac w płomeniu" - Jonathan Carroll

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość icyfruit
"Związki między ludźmi zaczynają się od nieśmiałego, lękliwego użycia wielkich słów, co do których mamy nadzieję, że już wkrótce będą pasować" Dziecko na niebie Jonathan Carroll ---------------------------------------------------------------------------------------- "Boje się, że pewnego dnia stracę to wszystko co nie dość kochałem. Pamiętaj i nie wahaj się kochać tego co kochać warto." Drewniane morze Jonathan Carroll --------------------------------------------------------------------------------------- "Chciałbym, żeby wszystko zatrzymało się właśnie teraz i juz nigdy, przenigdy się nie zmieniło. Tak jak zdjęcie, które nosi sie w portfelu." Kości księżyca W zimie, kiedy na dworze jest minus dziesięć stopni, wlewam do termosu gorącą zupę i idę na mecz piłkarski. Dwie godziny później nadal jest zimno jak diabli, ale gdy otwieram termos, w środku jst goraca zupa. Zgadza się? Potem, w środku lata, kiedy na dworze jest plus czterdzieści, wlewam do tego samego termosu zimną lemoniadę. Dwie godziny później, gdy umieram z gorąca, otwieram go i w środku nadal jest zimna lemoniada. Mam do was pytanie: Skąd termos wie? Dziecko na niebie Jonathan Carroll --------------------------------------------------------------------------------------- "W zimie, kiedy na dworze jest minus dziesięć stopni, wlewam do termosu gorącą zupę i idę na mecz piłkarski. Dwie godziny później nadal jest zimno jak diabli, ale gdy otwieram termos, w środku jst goraca zupa. Zgadza się? Potem, w środku lata, kiedy na dworze jest plus czterdzieści, wlewam do tego samego termosu zimną lemoniadę. Dwie godziny później, gdy umieram z gorąca, otwieram go i w środku nadal jest zimna lemoniada. Mam do was pytanie: Skąd termos wie?" ;-)) Dziecko na niebie Jonathan Carroll

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OnA_144
"[ ...] Nie chce dzis o tym myslec , pomysle o tym jutro " " Przeminelo z wiatrem "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cardamine
ta noc - dla ciebie a w kosmatym rozkrojonym melonie nocy wnętrze słodkie i soczyste jeśli moje ciało nie zaświeci na próżno z gwiazd usypana droga wije się poprzez nieważne niebo i na próżno zgięty księżyc w głąb ziemi spogląda jeśli moje usta nie znaczą światło to z zamkniętymi oczyma przeżyjesz wszystkie dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Teraz jest pustka kurz na ustach mężczyzna o którym milczę.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość za lotka
'dzis powiedziales, ze nie kochasz mnie slowa nie swiadcza o milosci, a moze, kto wie 'nie kocham Cie', uslyszalam, wiesz, wierze Twoim slowom, a innym juz nie'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość serdunio88
Leszek Żukowski "Coma" CZASAMI WOLĘ BYĆ ZUPEŁNIE SAM NIEZDARNIE TAŃCZYĆ NA GRANICY ZŁA I NAWET STOCZYĆ SIĘ NA SAMO DNO CZASAMI WOLĘ TO NIŻ CZUŁOŚĆ WASZYCH OBCYCH RĄK POSIADAM WIARĘ W NIEMOŻLIWĄ MOC POTRAFIĘ JEŚLI CHCĘ ROZŚWIETLIĆ MROK MOGĘ PORUSZYĆ WAS NA KILKA CHWIL TYLKO ZROZUMCIE KIEDY ZECHCĘ ZNOWU Z SOBĄ BYĆ NA PEWNO CZUŁEŚ KIEDYŚ WIELKI STRACH ŻE OTO MIJA TWÓJ NAJLEPSZY CZAS BEZRADNOŚĆ ZNIOSŁA CIĘ NA DRUGI PLAN CZEKANIE SPRAWIA ŻE GORZKNIEJE CAŁA SŁODYCZ W NAS OGROMNY ZGRZYT ZNIECZULA NAS NA SZEPT TAK TRUDNO ZNALEŹĆ DROGĘ W CIEPŁY SEN SŁOWA ZLEWAJĄ SIĘ W FAŁSZYWY TON GDY NADWRAŻLIWOŚĆ JEST JAK BILET W JEDNĄ STRONĘ STĄD OKŁAMALI MNIE Z NADZIEJĄ ŻE UWIERZYŁEM I PRZESTANĘ CHCIEĆ MUSZĘ LECZYĆ SIĘ NA BÓL I STRACH GDZIE JEST CZŁOWIEK KTÓRY Z SIEBIE SAM POKAŻE MI JAK KTO POKAŻE MI JAK ? CZASAMI WOLĘ BYĆ ZUPEŁNIE SAM NIEZDARNIE TAŃCZYĆ NA GRANICY ZŁA I NAWET STOCZYĆ SIĘ NA SAMO DNO CZASAMI WOLĘ TO NIŻ CZUŁOŚĆ WASZYCH OBCYCH RĄK POSIADAM WIARĘ W NIEMOŻLIWĄ MOC POTRAFIĘ JEŚLI CHCĘ ROZŚWIETLIĆ MROK MOGĘ PORUSZYĆ WAS NA KILKA CHWIL TYLKO ZROZUMCIE KIEDY ZECHCĘ ZNOWU Z SOBĄ BYĆ ZNOWU Z SOBĄ BYĆ... NA PEWNO CZUŁEŚ KIEDYŚ WIELKI STRACH ŻE OTO MIJA TWÓJ NAJLEPSZY CZAS BEZRADNOŚĆ ZNIOSŁA CIĘ NA DRUGI PLAN CZEKANIE SPRAWIA ŻE GORZKNIEJE CAŁA SŁODYCZ W NAS OGROMNY ZGRZYT ZNIECZULA NAS NA SZEPT TAK TRUDNO ZNALEŹĆ DROGĘ W CIEPŁY SEN SŁOWA ZLEWAJĄ SIĘ W FAŁSZYWY TON GDY NADWRAŻLIWOŚĆ JEST JAK BILET W JEDNĄ STRONĘ STĄD NICZEGO NIE BĘDZIE ŻAL... OKŁAMALI MNIE Z NADZIEJĄ ŻE UWIERZYŁEM I PRZESTANĘ CHCIEĆ MUSZĘ LECZYĆ SIĘ NA BÓL I STRACH GDZIE JEST CZŁOWIEK KTÓRY... ...NICZEGO NIE BĘDZIE ŻAL swietna piosenka...polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość screaam
-kocham cisze. zupelna cisze. -dlaczego wiec krzyczysz? -aby was uciszyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MruMruAm
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jakby było kieszonkowcem, dziwką albo sprzedawcą losów na loterię, to jego najczęstsze wcielenie. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć" "Tego właśnie dnia pełnego mgły i mżawki Klara Barcelo skradła mi serce, zabrała oddech i sen" Cień wiatru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nauzyka21
,,Schlani oboje śpimy jak barany" F.Wilon ,,Wielki testament"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość illy
z piosenki kate nash, którą uwielbiam 'nicest thing' I wish I was your favourite girl, I wish you thought I was the reason you are in the world. I wish I was your favourite smile, I wish the way that I dressed was your favourite kind of style. I wish that without me your heart would break, I wish that without me you'd be spending the rest of your nights awake. I wish that without me you couldn't eat, I wish I was the last thing on your mind before you went to sleep. All i know is that you're the nicest thing I've ever seen..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
.....Ty masz to co ja chciabym mieć gdybym kilka lat mniej miał I tylko chcę Cię ostrzec: Nie wyważaj drzwi otwartych na oścież Ty masz taką mądrość głupią Niech której wszyscy od Ciebie się uczą I tylko chcę Ci powiedzieć Ten pociąg nie pojedzie jeśli Ty w nim nie będziesz ...... ------Kult - Lewe Lewe Loff ------

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość serdunio88
samej cicho szaro smutno bylam juz na dnie nie raz i nie dwa zawsze powstalam Czy ktos w koncu mnie zrozumie I uwolni z sidel samotnosci? Pustke tak ogromna jakby miala wypelnic mnie cala. Boli mnie serce. Nie dziwie mu sie. Kazdego dnia umiera z tesknoty... ... bo ja kazdego dnia umieram w ciszy Smutek na twarzy. Smutek w sercu. Samotnosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madlennn
'Zakochalem sie. ona wybrala innego. na wspolnej fotografii dorysowalem jej wąsy. Mineło'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ksiezycc
cos piekneg0- Beth Orton : Stars All Seem To Weep ' I think about you on a moonlit night And all the stars all seem to weep When there's so much love to lose There's never any time for sleep '

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olciaaaa
Nie tobie się pokłoniłem, pokłoniłem się całemu cierpieniu ludzkiemu. (...) aby kogoś poznać, należy badać go ostrożnie i delikatnie, żeby się pospiesznie nie uprzedzić do niego, bo to później bardzo trudno jest wykorzenić. Chcieli coś powiedzieć, lecz słowa więzły im w gardle. Łzy stanęły im w oczach. Obydwoje byli bladzi i wychudli, ale w ich chorych i bladych twarzach jaśniała już zorza nowej przyszłości, zmartwychwstania ku nowemu życiu. Wskrzesiła ich miłość, ich serca kryły niewyczerpane źródła życia dla nich obojga. Postanowili cierpliwie czekać. Mieli przed sobą jeszcze siedem lat niewysłowionej męki i bezgranicznego szczęścia! Ale on zmartwychwstał i wiedział o tym, czuł to całym swym odnowionym jestestwem, a ona – ona żyła przecież tylko jego życiem! powyższe cytaty z książki F.Dostojewskiego "Zbrodnia i kara" ................ „Posłuchaj. Gdyby mi się ziemia rozstąpiła pod nogami... rozumiesz?... Gdyby mi niebo miało zawalić się na łeb - nie cofnę się, rozumiesz?... Za takie szczęście oddam życie... Człowiek jest jak ćma: na oślep rwie się do ognia, choć go boli i choć się w nim spali. Robi to jednak dopóty (...)dopóki nie oprzytomnieje. I tym różni się od ćmy... odrzuciłem szczęście, które samo wpadło mi w ręce... Ale czy może być szczęściem to, czego nie pragniemy?.. Ale ja nie dbam o taki świat, który dwoje ludzi skazuje na tortury za to tylko, że się kochają. Nienawidzieć się wolno (...) kraść, zabijać... wszystko, wszystko wolno, tylko nie wolno kochać... (...) więc dlaczegóż Jezus Chrystus nie mówił ludziom: bądźcie rozsądni, tylko - kochajcie się? Bywają wielkie zbrodnie na świecie, ale chyba największą jest zabić miłość. ... a pozostałe cytaty są z "Lalki" B. Prusa ... te cytaty sa naprawde genialne;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RO ZZA
'TYLKO MNIE KOCHAJ'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lisia
Nie ma nic bardziej naturalnego niż miłość i seks, nie mo nic bardziej unikalnego niż Ty i on ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lisia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nauzyka21
przestałam na Ciebie czekać za szybą marzeń ... po tym gdy otworzyłam okno wydzierając serce z piersi... ... a Ty przechodząc obojętnie zdeptałeś je na sinoszarym chodniku nie obracając się za siebie zostawiając je hienom żalu i łez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hshshshshshhs
„człowiek jest odpowiedzialny nie tylko za uczucia, które żywi do innych, ale i za te, które w kimś budzi” Wyszyński

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość veritas 666
"Zawsze sobie coś wynajdziemy żeby stworzyć sobie wrażenie istnienia\" \"Nie mam już chęci oddychać\" \"Powietrze pełne jest naszych krzyków, ale przyzwyczajenie wspaniale je tłumi\" \"Na mnie też patrzy ktoś mówiąc sobie: śpi, nic nie wie, niech dalej śpi. Nie mogę już!\" wszystko z \"Czekając na Godota\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karinika
Ale kiedy sam zaczniesz opowiadać, zrozumiesz- i w tym cały sekret- że niektóre historie są niedokończone, jakby zostały przerwane w połowie. A wtedy tkwią tym mocniej w nas, bo kiedy nie zamkniemy jakiegoś etapu, nie możemy przejść do następnego. Mój dzień był dobry, może nadejść noc. Lepiej zjeść połowę kanapki na spółkę z kimś niż cała w samotności. Dlatego że kiedy jesteś sam- nie mówię tu o samotności z wyboru, lecz o takiej, którą musimy znosić- to tak jakbyś był wykluczony z ludzkiej społeczności. Zahir- Coelho !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
- Zostawiłam otwarte okno. - Kochanie, jest tyle otwartych okien i tak mało czasu... /Cytaty z filmu Casanova/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znam cie
'znam CIE- widzialam jak kochales sie, ze mna w moim snie'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kassska
”We need a witness to our lives. There's a billion people on the planet, what does any one life really mean? But in a marriage, you're promising to care about everything. The good things, the bad things, the terrible things, the mundane things, all of it, all of the time, every day. You're saying 'Your life will not go unnoticed because I will notice it. Your life will not go unwitnessed because I will be your witness'." z filmu "Shall we dance" A wiec to juz trzy lata odkad Cie nie ma. Ja wciaz zyje- tak jak prosiles. Kazdego ranka polykam garsc tabletek przeciwdepresyjnych, zgodnie z zaleceniem doktora. Zima- karmie sikorki. Latem-ogladam zachód slonca. Z okna mego pokoju. Wychodze z domu dwa razy w tygodniu. Raz na cmentarz i raz do kosciola. Do kosciola. By wykrzyczec Bogu, ze w niego juz nie wierze. Wiesz? Nawet sie usmiecham. Trzy razy dziennie-tak jak prosiles. I juz nie placze. A ludzie mówia, ze nie mam serca. I nawet nie wiedza, ze maja racje. Nie mam serca. Umarlo razem z Toba. a ten cytat znalazlam po prostu na jakiejs stronie ale mnie poruszyl bardzo i postanowilam ze go tu dodam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marli
"tragedia i miłość, cierpienie i radość to cztery rogi życia.." *** "- Czy myślisz, że kiedykolwiek zobaczę któreś ze znanych Ci miejsc? - zapytałam. - Owszem - potwierdziła. - Zobaczysz. Wiem to, bo jesteś taka jak ja. Ludzie zadowoleni ze swojego życia często na zawsze pozostają w jednym miejscu. - Błysnęła w mroku białkami oczu. - Niezadowoleni natomiast pzrenoszą się w inne miejsca, szukając zadowolenia, które im umyka. - Spojrzała w niebo. - Twoja siła nie pozwoli Ci znaleźć zadowolenia zbyt łatwo." [Linda Holeman "Księżycowa klatka"]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×