Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ga_ma

Cytaty z książek, piosenek, filmów...

Polecane posty

Gość freyah
"Im bardziej Cię nie mam, tym bardziej Cię pragnę..." [O. Tokarczuk "Gra na wielu bębenkach- Wieczór autorski"] "Wiesz jak wyglądają pomidory w tych ciemnościach?" [O. Tokarczuk "Gra na wielu bębenkach- Próba generalna"] **Książka "Gra na wielu bębenkach" O. Tokarczuk jest zbiorem opowiadań, temu też tak dziwnie tytułuję każdy cytat- jakby podwójnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Widzę że tu romantycznie
Ja pamietam prawie całą "S@motność w Sieci", ale pisanie z niej tutaj jest nieorginalne. Ja mam z serialu: "Prawda o prawdzie jest taka, że boli, więc kłamiemy..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość freyah
"Ja pamietam prawie całą "S@motność w Sieci", ale pisanie z niej tutaj jest nieorginalne." Dlaczego tak uważasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja-nie
"...Dlatego pytam co się stało Jesteś a jakby cię nie było I skąd przychodzi do mnie strach I lęk że coś się utraciło." Maanam~~Cafe Maur

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja-nie
"...Świat jest taki a nie inny i zapewne się nie zmieni ogłosili wczoraj słynni dwaj uczeni a w przypadku słynnych ludzi każda myśl jest całkiem dobra więc ci goście otrzymali zaraz Nobla..." Pod Budą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skafelek
aa Mi bardzo sie podobały fragmenty piosenke z filmu czasem słonce czasem deszcz mianowicie: "kolory naszych dusz zmieszały sie ze soba granice naszych ciał zupełnie zniknąly o ukochany fale twojej miłości niosa mnie w głąb morza a po chwili bezpiecznie układają się na brzegu" "Jak pragnienie oceanu, jak światło nocy tak zapłona ognie naszych serc" "Życie bez ciebie nic dla mnie nie znaczy co noc budze sie i licze gwiazdy dla Ciebie Moje serce krzyczy imie twoje" albo z bajeczek: Tarzan:" teraz pokaż co naprawde wiesz to Ty i światy dwa jestes tam gdzie serce twe.." Król lew"Miłośc rośnie w okól nas w cudowna jasna noc na reszcie świat zaczyna m zgodzie życ magiczna czując moc" Pocahontas:" To nie Tobie ptak sie zwierza w księzycowa noc lecz ludziom wszelkich ras i wszelkich wiar" Albo "Siła marzen polega na pragnieniu cudów, które sie zdarzają choć nie wiadomo czy na pewno" "Nie wiem co bardziej kocham Ciebie czy tesknote za Toba oczekiwanie jest nasza porą a najlepiej czekać na Ciebie"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja chce wiecej
macie te kilka dni jak mnie nie bedzie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ona.
"To złe wybory czynią nas mądrzejszymi" "Krzywdzę innych, nawet tych bliskich sercu. Czasami się siebie brzydzę, właśnie za to" "Po co marzyć, skoro boję się spełnienia tych marzeń?" "Nie chcemy się zbliżać, by nie mieć się od kogo później oddalać?" "Nic się nie dzieje przypadkiem, nawet samotność to tylko nasz wybór" "Dusza odbiera mi rozsądek." "Nie potrafię zajrzeć w głąb swojej duszy by odczytać z niej, kim dla mnie jesteś. Wiem tylko kim byłeś: ucieczką od rzeczywistości, malutką iskierką, która swoim ciepłym słowem rozgrzewała moje serduszko." "Sprawiłeś, że stałam się kimś wyjątkowym..." "Dlaczego jest tak, że zawsze tracimy to, co najcenniejsze?" "Wszystko oprócz oczu można przykryć maską, nie wiedziała o tym." "Naprawdę delikatny potrafi być tylko ten, dla którego życie nie było delikatne... Potrafiłbym dotknąć skrzydeł motyla tak, by nie strącić z nich pyłku." "Nie potrafię nauczyć mojej duszy, by przestała Cię kochać. Mojego serca, by przestało dla Ciebie bić...Cokolwiek się wydarzy, ja już nigdy nie przestanę Cię kochać" "Te dwa słowa są silniejsze niż jakiekolwiek zaklęcie. Są potężniejsze niż wszystko inne na tej Ziemi, więc niech nikt ich nigdy nie wypowiada, jeśli wypowiada je kłamliwie." "Szanuj przyjaźń, bo o tę prawdziwą naprawdę trudno. Nie umiem opisać, co czuję do ludzi, póki... mi ich nie zabraknie." "Kruszę się, nadzieja opada jak jesienne liście. Podnieś mnie." "Nie wszystko przemija, bo coś zawsze pozostaje." "Wiem, że Cię kocham, ale to jest chora miłość. Wielka, ale chora." "Nie dawaj mi nadziei, skoro ma pozostać tylko nadzieją!" "Chcesz ujrzeć strach w oczach - spójrz w lustro. Ujrzysz przy okazji kogoś, kogo kocham." "Wiesz, jak trudno kochać komuś, czyja dusza już nie żyje." "Może wtedy, gdy odejdę, zrozumiesz, kim bytem, co naprawdę czułem. Często doceniamy to, co straciliśmy." "Niektóre prośby, tak jak marzenia, lepsze są niespełnione..." "Nie boli miłość, tylko jej brak." Wszystkie cytaty pochodzą z książki "SMS- słowa mają siłę". :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maintiendrai
"(...) a moj zwyciezca przytulil mnie mocno jakby mi zycie uratowal, i moglam slyszec bicie jego serca, bo akurat mam ucho na tej wysokosci. A przytulanie jest dla mnie wazniejsze niz wyznania milosne i akty strzeliste. Gdy zamknieta w ramionach ukochanego slucham jak pracuje ten jedyny w ludzkim ciele metafizyczny miesien, odpychajac czas w krew zamieniony, to jest tak, jakbym podsluchiwala maszynerie ciezko pracujacej wiecznosci, ponadludzkiej, choc przeciez zanuzonej w ludzkim ciele. Zamieram wowczas, kompletnie szczesliwa, dopuszczona do samego tabernakulum. I jestem dobra, jestem czysta harmonia. Moja dusza i cialo przeplywaja jedno w drugie na znak ,ze sa roznymi stanami w tej samej energi. Cud prawdziwy. Cud przytulenia. " "Albo noca gdy lezymy w zupelnej ciszy, spokojni juz, ale nasze oczy nie moga zgasnac nawet pod zamknietymi powiekami, bo widzialy cos, czego sie nie da porownac z niczym na ziemi. Pamietam takie chwile. Ale to sie trzeba bardzo mocno kochac , by dostac troche wiecznosci tym sposobem..." Oba cytaty pochodza z ksiazki Anny Janko "Dziewczyna z zapalkami" Goraco polecam !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maintiendrai
"Życie jak w motku szklanej waty - niby miękko, a każdy ruch boli. " "Jakże trzeba poganiać to życie, żeby łaskawie żyło! Zabieramy to życie na spacer, aby się przewietrzyło. Karmimy je, żeby nie osłabło. Kładziemy do łóżka, aby się wyspało, albo kochamy się z kochankiem, aby to życie dotknęło w sobie tego czegoś, owej tajemniczej energii, która je uskrzydli i rozpali ! Na chwilę. A na co dzień ciągniemy je za sobą, jakdziecko worek z kapciami ... " "Dziewczyna z zapalkami" Anna Janko "Jeśli każda sekunda naszego życia miałaby się powtarzać w nieskończoność, bylibyśmy przykuci do wieczności jak Chrystus do krzyża. Takie wyobrażenie jest straszne. W świecie wiecznego powrotu na każdym geście kładzie się ciężar nieznośnej odpowiedzialności . " "Nie ma żadnej możliwości, by sprawdzić która decyzja jest lepsza, bo nie istenieje możliwość porównania. Człwoiek przeżywa wszystko po raz pierwszy i bez przygotowania. To tak jakby aktor grał przedstawienie bez żadnej próby. Cóż może być warte życie, jeśli pierwsza próba już jest życiem ostatecznym ? Dlaczego życie zawsze przypomina szkic." "Coś, co stanie się raz, jak gdyby nie stało się nigdy. Jeśli człowiek ma prawo tylko do jednego życia, to jakby nie żył wogóle. " Milan Kundera - "Nieznośna lekkość bytu"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chomiczek15s
"Jestem z tobą Rockland w moich snach idziesz płacząc, mokry od morskiej podróży po autostradzie Ameryki, Do drzwi mej chaty w zachodnią noc. " A my chodzimy tu i tam, i jeszcze tam, i nie ma wiele chat z otwartymi drzwiami. Można pukać, ale nie wierząc już w nic. A.G

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chomiczek15s
Prawdziwy święty śmiech w tej rzece! Widzieli to wszystko! Dzikie oczy! Święte zycia! Żegnali! Skakali z dachu! W samotność! Powiewając! Niosąc kwiaty! Do rzeki! Na ulicę! A.G Widziałem najlepsze umysły mego pokolenia zniszczone szaleństwem, głodne, histeryczne, nagie A.G

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chomiczek15s
...Którzy trzęśli się w bieliźnie w nieopalonych pokojach, paląc w koszach na śmieci swe pieniądze i nasłuchując terroru za ścianą. A.G Ufam, że zezwolisz zerwać z włosów kwiat niebański i podarować go Naiwnym. Idę ulicą- puste miejsca Płaczę- puste słowa Wierzę- puste myśli I na cmentarzu- puste groby Może, gdy drgnie ta wielka siła, co nie we mnie już, lecz ponad waszą niemożliwość- wtedy odejdę na zawsze. Po co żyjesz na tym świecie, jeżeli nic ci z tego świata nie smakuje? Na szczyt, na granicę, gdzie kończy się człowiek, a zaczyna podziw, pokora i abdoracja Tajemnicy życia, śmierci, upadku i miłości... cytaty z książki " Pamiętnik Narkomanki" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maintiendrai
"Czy wiesz jaka jest cena wolnosci ? Bywa najsmutniejsza. Nie kochasz, nie cierpisz, nie jestes kochany, nikt nie cierpi z twojego powodu. To podstawy pewnej wolnosci. Zludnej. Miec i miec, posiadac. Gromadzenie rzeczy i tragedia ich utraty. " "Przeszlosc i przyszlosc lacza tylko im znane glosy. Czas obecny istnieje lub zanika bez wzgledu na nieustajacy rytm zegarow. Odslania tajemnice lub wiaze losy ludzi, ktorzy nigdy nie powinni sie spotkac. " "Jezeli Bog istnieje w swiadomosci ludzi , to gdzie uda sie po ich zagladzie ? " "Polityka jest najbardziej smierdzacym gownem" "Jestem tym, kim (czym) jestem. Jezeli nie potrafisz mnie zaakceptowac - odejdz. Oboje bedziemy szczesliwi. " "Czasie ulecz mnie, daj mi nowy czas, daj mi wiare, wiara jest jedyna." "Powiedzialam komus o kilka slow za duzo, zbyt wiele za mocnych slow, mnogosc slow. Slowa - rany. Nie gojace sie. Kiedy nadchodzi rozpacz, niepojeta i wszechogarniajaca, zycie staje sie bezuzyteczna rzecza, pozbawiona istotnego sensu panujacego nad caloscia. " Barbara Rosiek - "Pamietnik narkomanki" *** "Potem trzeba skonczyc z gra, stluc lustro i przekroczyc granice, za ktora absurd przezwycieza siebie" Albert Camus - "Czlowiek zbuntowany" *** "Lepiej jest wdepnac w czyjes gowno niz w czyjes przesrane zycie" Maciej Szymanowicz *** "Cisza to najpotezniejszy krzyk" Zycie jest piekne *** "Pamietaj mnie, bo nie bedzie nas drugi raz." Varius Manx *** "Obsesja smierci jest lek przed nia. To wielkie pragnienie zycia." pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chomiczek15s
"Im bardziej pęd ku życiu zostaje zablokowany, tym silniejszy jest pęd ku zniszczeniu..." Fromm Kto lepi dziecku śmierć z szarego chleba, który twardnieje albo zostawia ją w ustach, jak ziarnko po pięknym jabłku....? Morderców poznać nietrudno, lecz to: śmierć, całą śmierć, jeszcze przez życiem tak łagodnie nieść w sobie i bez gniewu- to niewyrażalne... Rilke Pomóż sobie, bo tylko jedynie wtedy pomożesz sobie w tym sensie, że będziesz w stanie nie potrzebować pomocy, tylko jedynie wtedy będziesz zarazem w stanie móc pomóc innym ludziom. Bądź w swoim świecie, bo żaden inny dla ciebie nie istnieje, bądź naprawdę sobą, nie uciekaj od siebie, nie oszukuj się, nie udawaj przed sobą i przed innymi, że jesteś kimś innym niż ten, którym jesteś. Bądź sobą, bo tylko tak możesz siebie poznać... Stachura Trzeba umieścić się na zewnątrz siebie, na granicy łez i w orbicie głodowych klęsk, jeżeli oczekujemy jakieś rzeczy niezwykłej, dokonującej się tylko w nas.... Rene Char " życie jest największą wartością człowieka..." "Decyzja oswojenia niesie w sobie ryzyko łez..." Mały Książe "Wszystko jest cierpieniem, a przyczyną cierpienia jest niewiedza..." Budda ... Więc kimże w końcu jesteś? - Jam częścią tej siły , która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro Goethe, Faust "Jeżeli chcesz narysować ptaka, musisz stać się ptakiem" Hokusai Wszystkie cytaty z książki: " Pamiętnik Narkomanki" ;) ;) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość manilla
KAREN BLIXEN "Pożegnanie z Afryką" -Pewna stara pani opowiadala na jakimś przyjęciu o swoim życiu. Oswiadczyła, ze chciałaby przeżyc je jeszcze raz, co miało w jej przekonaniu stanowić dowód, że żyła rozsądnie. Pomyślalam wtedy: "Tak, jej życie musiało należeć do takich, które trzeba dwa razy przeżyć, aby móc powiedzieć, że sie żyło". JOSTEIN GAARDER "Maja" - ksiażka naszpikowana madrosciami, dlatego zacytuje tylko kilka -Pojęcie "prawa naturalne" ma już historię liczącą ponad dwa tysiące lat, a ja chciałem tylko zapytać: kiedy wreszcie dojrzejemy do pojecia "naturalnych obowiązków"? -Wśród naszego rodzaju utrzymuje sie zdumiewający pociąg do tego, co "ostatnie" i "utracone". Wartość przeżycia czegoś z czego również przyszłe pokolenia będą czerpać radość, nie może sie w żaden sposób mierzyć z wartością zobaczenia tego, co później popadnie w ruinę. Ten widzi, kto widzi ostatni. -Nie bardzo wiedziałem, czy jestem w stanie rozróżnić znaczenia pojęć "wszystko" i "nic". Czy nie są to niemalże synonimy? -Stworzenie swiata to oczywiscie czyn zasługujący na wielkie uznanie. Chociaż jeszcze większy szacunek powinien się należeć swiatu, gdyby okazalo się, że świat był w stanie sam się stworzyć. I vice versa: samo doswiadczenie bycia stworzonym to nic w porównaniu z przytłaczającym wrażeniem, jakie musi towarzyszyć swiadomości, ze stworzyło się samego siebie zupełnie z niczego i że, co za tym idzie, stoi sie całkowicie na wlasnych nogach. -Istnieje swiat. Pod względem prawdopodobieństwa zahacza to o granicę niemożliwości. Byłoby dalece bardziej wiarygodne, gdyby przypadkiem nie istnialo nic. Wówczas to w żadnych okolicznościach nikt nie trudziłby się szukaniem odpowiedzi na pytanie, dlaczego nic nie istnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evie3
"You are in my blood like holy wine You taste so bitter and so sweet " - Joni Mitchell "A Case of you"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evie3
"You are in my blood like holy wine You taste so bitter and so sweet Oh I could drink a case of you" - Joni Mitchell " A Case of you"-(tekst piosenki) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maintiendrai
"Nie wezme narkotyku, chociaz czuje w sobie narastanie tego pragnienia, jak za pozywieniem lub powietrzem. Nie, nie wiem tego. Nikt tego nie wie do konca. Ale dowiem sie przed smiercia i wtedy powiem Ci Basiu, historie pewnej narkomanki ktora zwyciezyla. " "Czasie, ulecz mnie, daj mi nowy czas, daj mi wiare, wiara jest jedyna." "Samotne umieranie jest lepsze niz samotne przezywanie. " "Chcialabym jedynie nazwac to co bezimienne." "Smierc jest kolejnym koniem ktorego dosiadamy." "Glaszczac mnie mozna mnie zranic." "Ktos sie o mnie boi, ze pewnego dnia wybiore smierc i nikt mnie nie powstrzyma." "Zbyt dlugo na Ciebie czekalam. Moje marzenia spelniaja sie z kosmicnym opoznieniem, poniewaz nie wierze, ze nie istnieje wieksza predkosc od predkosci swiatla. Dobrze jest myslec,ze TAM wzrastamy do minus nieskonczonosci." "Podnies sie jeszcze raz. To takie proste odejsc, na to zawsze bedzie czas. Przekonaj sama siebie, maly psychologu, daj sobie jeszcze jedna szanse. To idiotyczne tak poprostu teraz zgladzic sie i nic wiecej." "Za bardzo chce wiedziec kim jestem, a na swiecie sa istoty tak nieznane,ze czlowiek drzy z przerazenia przed ich poznaniem." "Nosze w kieszeni smierc, pieszcze ja miedzy palcami, wygladzam czule punkty." "Kiedy mnie dotykasz, wydaje mi sie,ze topnieje. Odkrywam sie, ba rodze, ale to jeszcze nie moj czas, ani nie Twoj, ani tego dziecka ktoremu kazesz przyjsc na ten okrotny swiat." "Moje zycie - jedno wielkie niedokonczone samobojstwo. Pisanie jest szalenstwem,ale nie jest obrona przed bledem. Najtrudniejsze slowo - przepraszam. Nie wszystko jest poezja, umieranie nia nie jest." "Daj mi chociaz kawalek dloni, jezeli mi calej nie mozesz dac. Sprobuj, moze Ci sie uda. Nie uciekaj. Daj mi cien szansy. Poswiate cienia. Poswiate Ciebie. Kawalek siebie." "Bol istnienia jest nie do wytrzymania. Nie do wytrzymania jest bol istnienia." "Uczynilam to by nie uczynic tamtego. Wiecej grzechow nie pamietam." B.Rosiek "Pamietnik narkomanki"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maintiendrai
"Deszcz. Zbiorowe samobojstwo tysiaca kropel skaczacych na ziemie z wysokosci nieba." "lek przed smiercia jest nedznym dowodem naszej niewiedzy." "Smierc jest nagroda zycia." "Zawsze mozna byc wyzej powieszonym." "W ciszy sie rodzisz i w ciszy umierasz." "Nie jest wina slonca,ze nietoperz slepnie z rana." "Niezaleznie od czasu pamietaj,ze wiecznosc tez przemija." "Ze swiata kazdy ma tyle ile sam sobie wezmie." "Czlowiek nie jest doskonaly i ... doskonale sobie z tym radzi" :) "Sympatia jest czesto wzajemna, antypatia zawsze." "Pewnego przyjaciela poznasz w niepewnej sytuacji." "Kobieta jest naslabsza gdy kocha a najsilniejsza gdy jest kochana." "Milosc kaze wierzyc w to w co powinno sie watpic." "Uwazaj aby twoj jezyk nie obcial ci glowy." "Prawdziwa milosc jest wtedy, kiedy kobieta ma 60 lat a Ty nadal mowisz do niej kochanie." "Sila kobiety sa slabostki mezczyzn." "Badz przekonany, ze jezeli mowisz o kims zle to zawsze Ci uwierza." "Tylko ten kto kocha widzi co jest prawdziwe w czlowieku." "Kochac i byc kochanym to jakby z obu stron grzalo nas slonce." "Najbardziej chwalimy sie tym czego mamy najmniej." "Zyj chwila, bo to ona sprawia,ze sie usmiechamy." "Tylko dzieci kocha sie za to ,ze sa. Doroslych kocha sie za to jacy sa." "Paradoksalnie konflikt pokolen manifestuje sie w pelnej zgodzie : Dzieci nie chca mowic, rodzice sluchac." "Podstawowa wada ojcow jest to,ze chca aby ich dzieci przyniosly im chlube." "Tylko dzieci wiedza czego szukaja." "Rodzice zawsze wymagaja od dzieci mowienia prawdy ... bez wzajemnosci." "Dzieci nie sa glupsze od doroslych, tylko maja troszke mniej doswiadczenia."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lill
"Był mężem doskonałym: nigdy nie podniósł niczego z podłogi, nie gasił światła, nie zamykał drzwi. Kiedy spostrzegał w ciemnościach poranka brak guzika przy garderobie, słyszała, jak mówił: "człowiek powinien mieć dwie żony, jedną do miłości, a drugą do przyszywania guzików." "Żyli w dwóch odmiennych światach, ale podczas gdy on chwytał się rozpaczliwie wszystkich możliwych sposobów, aby zmniejszyć dzielący ich dystans, ona nie zrobiła niczego, co nie prowadziłoby w kierunku wprost przeciwnym. Upłynęło wiele czasu, zanim odważył się pomyśleć, iż owa obojętność nie była niczym innym jak pancerzem przed strachem." |Miłość w czasach zarazy, G. G. Marquez| "Tak to już jest, że kobiety złoszczą się, denerwują lub są rozczarowane mężczyznami z tego czy innego powodu. To nieuchronne. Im bardziej cię przedtem kochały, tym większy zawód sprawiasz im na końcu. Dajesz za mało albo za dużo. Zły kolor, zły czas, zły gest. Powiedz komplement, a zbędą cię wzruszeniem ramion lub zimną uwagą typu: „Spostrzegawczy jesteś" \J.Carroll, ale nie pamiętam z której książki..\ „Robiłem to, żeby zachować twarz, w razie gdyby ktoś mnie przyłapał na tym, że noszę dzikie jabłka w ustach. Mając gumową piłeczkę w dłoni, mógłbym wyprzeć się dzikich jabłek w ustach. Gdyby ktoś mnie spytał, dlaczego trzymam dzikie jabłka w ustach, mogłem po prostu otworzyć dłoń i pokazać, że trzymam gumową piłeczkę, a nie dzikie jabłka, i nie w ustach, tylko w dłoni. Pomysł był dobry, ale nie wiedziałem, czy ludzie coś z tego rozumieją, bo niełatwo jest coś wytłumaczyć, kiedy się mówi z dzikimi jabłkami w ustach” \Paragraf 22, J. Heller\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lill
If I could tear you from the ceilling, and freeze us both in time and find a brand new way of seeing you're eyes forever glued to mine. Don`t go and leave me And please don`t drive me blind ** I can't sleep without your breathing And I can't breathe each time you're leaving And I'll pray you won't stay away And you come back to me some day |Placebo| Silent night, moonlit night Nothing's changed, nothing is right I should be stronger than weeping [płakać, łkać] alone You should be weaker than sending me home I can't stop you fighting to sleep Sleep in heavenly peace |Damien Rice| (...)Łykam plankton obietnic Tragicznie miękka Ciało gnę z rozkoszy niemal drętwe Stoję w bolesnym szpagacie Pomiędzy "zostaję" A zuchwałym raczej - "nigdy więcej" (..)|Nosowska|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sebastien tellier
Oh nothing’s gonna change my love for you I wanna spend my life with you So we make love on the grass under the moon No one can tell, damned if I do Forever journeys on golden avenues I drift in your eyes since I love you I got that beat in my veins for only rule Love is to share, mine is for you s.t. "la ritournelle"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ***A***
" Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się jak długo trwają zmiany w twoim życiu? Jaka część czasu jest wystarczająca, żeby twoje życie uległo zmianie? Czy są to 3 lata spędzone w liceum? Czy jest to jeden rok lub 8 tygodnie spędzonych na rockowej trasie? Czy twoje życie może zmienić sie w miesiąc, tydzien, pojedyńczy dzień? Żyjemy w ciągłym pośpiechu... żeby dorosnąć, żeby chodzić do różnych miejsc żeby iśc do przodu. Ale kiedy jesteś młody... Jedna godzina... Może zmienić wszystko... " ("OTH") Strasznie mi się ten cytat zawsze podobał:D Mam nadzieje, że podzielicie moje zdanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nic nie ma nowego
:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lill
Kiedy ktoś Cię opuści, poza tym, że tęsknisz, poza tym, że rozpada się cały ten mały świat, który razem stworzyliście, i że wszystko co widzisz, albo robisz, przypomina Ci o tej osobie, najgorsza jest myśl, że była to próba jakości i że teraz wszystkie części z których się składasz, noszą stempel ODRZUT, przystawiony przez kogoś, kogo kochasz. |Helen Fielding| Wszelkie przywiązanie jest koniec końców źródłem bólu. Szczęśliwi, po tysiąckroć szczęśliwi, którzy obywają się bez niego. Samotny nie opłakuje nikogo, nikt też nie płacze nad nim. Niech ten, kto nie chce cierpieć, kto czuje trwogę przed zgryzotą, uwalnia się od ludzi. |Emil Cioran| Aby znowu nie obrazić Susła, Alicja zapytała bardzo ostrożnie: - A jak długo rysowały one ten syrop w studni? - Sama odpowiedziałaś sobie przecież na to pytanie - rzekł Kapelusznik. - Od stu dni - rzecz jasna. - Nie musiało im tam być przyjemnie - zauważyła Alicja. - Głupiaś - rzekł nagle Suseł, spoglądając z pogardą na Alicję. - Było im wprost s ł o d k o. |Alicja w Krainie Czarów| "Gdyż nie ma ucieczki przed gębą, jak tylko w inną gębę, a przed człowiekiem schronić się można jedynie w objęcia innego człowieka" /"Ferdydurke" - W. Gombrowicz/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamienne tablice ....\"nawet z psem tak nie wolno\".... :) piękna książka!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość illogical
to może ja cos dorzucę... :) "Nie ma takich sytuacji, w których by jeszcze miłość nie miała czegoś do powiedzenia." Kardynał Stefan Wyszyński Bardzo chcę być do kogoś podobna. Bo bardzo boję się być jedyna w swoim rodzaju. Kasia Nosowska Opcja: zaprzyjaźnij się z samym sobą jest idealna, a właściwie jedyna, żeby nie czuć się megasamotnym w życiu. Kasia Nosowska it would be inexcusably selfish to be lonely alone byłoby nieobliczalnym egoizmem byc samotnym samotnie... Łukasz bakuła Przychodzę do Ciebie w kroplach deszczu a Ty otwierasz parasol Przychodzę do Ciebie w powiewie wiatru a Ty zamykasz okno Przychodzę do Ciebie w blasku słońca a Ty zakładasz ciemne okulary Przychodzę do Ciebie... a Ty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rozalka02
ja właśnie skonczyłam czytać "Cukiereczki" Mian Mian i też sobie kilka fajnych cytatów wynotowałam: "Życie jest serią początków, nie łańcuchem zakończeń - dlatego jest takie piękne." "Czasem naprawdę mnie przerażasz - powiedział. Jak mam się kochać z kimś kogo, się boję? Sypiamy razem w jednym łóżku , i czasem patrzę na ciebie, kiedy śpisz i nachodzi mnie uczucie, ze wcale cię nie znam. Czułaś kiedyś coś takiego? Może ty sama też nic o sobie nie wiesz." "mam wrażliwa naturę, lecz brak mi mądrości. Mam buntowniczy charakter, lecz nie potrafię nieustępliwie trwać przy swoim. Myślę, że w tym tkwi mój problem. Obserwuję siebie ciałem, myślę skórą, wierzę w bezwzględność doznań zmysłowych".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tutaj znalazłem ładne cytaty
www.rewolucja24.com/cytaty.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×