Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ga_ma

Cytaty z książek, piosenek, filmów...

Polecane posty

Gość dalmacja
Ten cytat lubię: "Życie jest krótkie ale szerokie" Rebecca Wells "Boskie sekrety siostrzanego stowarzyszenia Ya-YA" Czyż nie daje nam rozlicznych wyborów? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dalmacja
Pamięci mojego niedawno zmarłego Taty, który odszedł zbyt nagle. "W końcu jak długo żyje człowiek? Żyje tysiąc lat czy tylko rok? Na jak długo umiera człowiek? Co to znaczy na zawsze?" Pablo Neruda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *aniksa*
"Wiesz, gdy jest bardzo smutno, to kocha się zachody słońca..." Antoine de Saint Exupéry » Mały Książę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rubasznaaa
Albert wychodzimy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lisia
Nie widziałam cię już od miesiąca. I nic. Jestem może bledsza, trochę śpiąca, trochę bardziej milcząca, lecz widać można żyć bez powietrza! Z poezji ludowej Kurdów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lisia
Kochamy nie z powodu zalet i nienawidzimy nie z powodu wad. Ot po prostu, instynktownie - tak jak psy nie znoszą kotów bez żadnego powodu. Alfred Aleksander Konar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lisia
eh nikt nic nie pisze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfASGsd
dalej:) bo mi sie podoba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja ona
"trzeba wiedziec kiedy ze sceny zejsc niepokonanym"...Perfect

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cokolwiek pomiędzy ludźmi kończy się, Znaczy nigdy się nie zaczęło.... Gdyby prawdziwie się zaczęło, nie skończyłoby się.... Skończyło się, bo się nie zaczęło... Cokolwiek prawdziwie się zaczyna... NIGDY SIĘ NIE KOńCZY... Grammatik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Przeznaczenie walczy o przywrócenie kształtu, jaki miało posiadać\" \"Stamtąd wszystko wygląda jeszcze gorzej niż stąd, nie uważasz? On zna nasze możliwości, ale wciąż musi patrzeć, jak nam ni nie wychodzi, jak się nawzajem krzywdzimy, musi patrzeć na nienawiść i kłamstwa, zazdrość, chciwość i nieskończoną pożądliwość. My widzimy tylko to, co robią ludzie wokół nas, ale On widzi wszystko. Z tronu, na którym siedzi, roztacza się o wiele smutniejszy widok niż stąd, z ziemi\" \"Wśród wielu rozsądnych ludzi zawsze znajdzie się ktoś, kto z zapałem skorzysta z nadanego nam przez Boga prawa do głupoty \"Poczuj, jak to działa, cała zupełność wszystkiego\" -----DEAN KOONTZ------ Boże, daj mi pogodę ducha, abym godził się z tym, czego zmienić nie mogę, odwagę, abym zmieniał to, co zmienić mogę, i mądrość, abym potrafił odróżnić jedno od drugiego - Kocham cię, Elizo. Eliza zastanowiła się przez chwilę. - Nie - powiedziała w końcu - nie podoba mi się. - Dlaczego ? - To tak, jakbyś przystawił mi pistolet do skroni. To tylko sposób na zmuszenie kogoś do wypowiedzenia czegoś, czego prawdopodobnie nie myśli. Cóż innego mogę odpowiedzieć ja czy ktokolwiek inny jak tylko, że \"Ja też cię kocham\" ? ---------Kurt Vonnegut----------

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość michaska89
Zatęsknić za niemożliwym jest możliwe. Zatęsknić za niemożliwym znaczy odkryć w sobie brak; znaczy poczuć w sobie brak i chodzić z tym brakiem jak z wielką dziurą w piersiach na przestrzał, na wylot, do której wpada i z której wypada jakiś niewiadomego pochodzenia wiatr, gwiżdżąc po drodze taka jakąś melodię, że - o rzewności nad rzewnościami - oczy zachodzą mgłą od wypatrywania źródła tej melodii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość michaska89
Maria Pawlikowska-Jasnorzewska POCAŁUNKI Wciąż rozmyślasz. Uparcie i skrycie, Patrzysz w okno i smutek masz w oku... Przecież mnie kochasz nad życie? Sam mi mówiłeś przeszłego roku... Nie widziałam cię już od miesiąca I nic. Jestem może bledsza, Trochę śpiąca, trochę bardziej milcząca, Lecz widać można żyć bez powietrza! Gdy się miało szczęście, które się nie trafia: Czyjeś ciało i ziemię całą - A zostanie tylko, tylko fotografia, To - to jest bardzo mało... Powiedziałeś mi: Kiedy do mnie piszesz, Nie wystukuj wszystkiego na maszynie, Dopisz jedną linię własną ręką, Kilka słów, doprawdy nic wielkiego - Tak tak tak tak tak tak tak tak tak tak tak... Wciąż się śmiejesz, lecz coś tkwi poza tym, Patrzysz w niebo, na rzeźby obłoków... Przecież ja jestem i niebem, i światem? Sam mi mówiłeś przeszłego roku... Nie widziałam cię już od miesiąca. I nic. Jestem może bledsza, Trochę śpiąca, trochę bardziej milcząca, Lecz widać można żyć bez powietrza.. piekny wiersz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jero
Idź dokąd poszli tamci do ciemnego kresu po złote runo nicości twoją ostatnią nagrodę idź wyprostowany wśród tych co na kolanach wśród odwróconych plecami i obalonych w proch ocalałeś nie po to aby żyć masz mało czasu trzeba dać świadectwo bądź odważny gdy rozum zawodzi bądź odważny w ostatecznym rachunku jedynie to się liczy a Gniew twój bezsilny niech będzie jak morze ilekroć usłyszysz głos poniżonych i bitych niech nie opuszcza ciebie twoja siostra Pogarda dla szpiclów katów tchórzy - oni wygrają pójdą na twój pogrzeb i z ulgą rzucą grudę a kornik napisze twój uładzony życiorys i nie przebaczaj zaiste nie w twojej mocy przebaczać w imieniu tych których zdradzono o świcie strzeż się jednak dumy niepotrzebnej oglądaj w lustrze swą błazeńską twarz powtarzaj: zostałem powołany - czyż nie było lepszych strzeż się oschłości serca kochaj źródło zaranne ptaka o nieznanym imieniu dąb zimowy światło na murze splendor nieba one nie potrzebują twego ciepłego oddechu są po to aby mówić: nikt cię nie pocieszy czuwaj - kiedy światło na górach daje znak - wstań i idź dopóki krew obraca w piersi twoją ciemną gwiazdę powtarzaj stare zaklęcia ludzkości bajki i legendy bo tak zdobędziesz dobro którego nie zdobędziesz powtarzaj wielkie słowa powtarzaj je z uporem jak ci co szli przez pustynię i ginęli w piasku a nagrodzą cię za to tym co mają pod ręką chłostą śmiechu zabójstwem na śmietniku idź bo tylko tak będziesz przyjęty do grona zimnych czaszek do grona twoich przodków: Gilgamesza Hektora Rolanda obrońców królestwa bez kresu i miasta popiołów Bądź wierny Idź Przesłanie Pana Cogito Zbigniew Herbert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ishea
w tych pieknych okolicznościach przyrody... niepowtarzalnej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lisia
Dida 1921 fajnie uchwycony text :) bardzo mi sie podoba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lsia mnie tez się podoba:):):) Nie biegnij za szybko przez życie, ponieważ najlepsze rzeczy zdarzają się nam, wtedy gdy najmniej się ich spodziewamy......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra4
"nic tak uczuć nie rozpala, jako kiedy się serce od serca oddala. czas jest to wiatr, on tylko małą świecę zdmuchnie, wielki pożar od wiatru tym mocniej wybuchnie. i moje serce zdolne mocniej kochac z dala." Adam Mickiewicz "Pan Tadeusz"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość królowaśnieżku
Piotr miał cię za swą dziką żądzę, Jan za to, że jest piękny ciałem, Alojzy miał cię za pieniądze, A ja -zawsze cię za k...ę miałem. Julian Tuwim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anilewe
"Ktoś wołał coś, Niczego nikt, Na tej plus minus Atlantydzie" G.Turnau "Atlantyda"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lisia
cociaż pogodziłam się z tym, że mnie odtrącił, to jednak moje serce nadal się buntuje, szukając wyjscia...zaspokajając tęsknotę-wypatrywałam go w każdym autobusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lisia
czasem tkwię w myslach coraz mniej intensywnych, coraz mniej konkretnych i ...budzę się z myślami zupełnie odbiegającymi od poczatkowych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lisia
nikogo nie mozna winic ani wysmiewac za to ze sie zakochał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lisia
Stephen King *naszym najwiekszym wrogiem jest miłosć...Miłosc jest jak morderca. Wcale nie jest slepa. To kanibal o wyjątkowym ostrym wzroku. Przypomina wiecznie głodnego owada. - A co jada ? * Przyjaźń...pożera przyjaźń !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kitio
Lisia z jakiej ksiazki Kinga jest ten cytat????? bede wdzieczny za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedy was nie ma to jakby nagle Zabrakło w moim życiu muzyki Kiedy Was nie ma to czas mnie straszy Że przeminę, że będę chwilą Kiedy was nie ma to jakby niebo Miało się rozstać na zawsze ze słońcem Kiedy Was nie ma dosyć mam wszystkiego I pragnę stąd na zawsze odejść Moi przyjaciele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arto
Niebezpiecznie jest wierzyć, że coś trwa wiecznie........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pilarrrrr
cytat z "Historii Miłosci" "..jakaś czastka ciebie czuła, że coś pcha Cię do mnie, a inna się opierała. Chciałeś odjechac na rowerze, kopnąć kamień, uciec od komplikacji. W tym samym oddechu czują siłe mężczyźni i litość nad samym sobą - mały i bezbronny. Jakaś cząstka Ciebie myslała ' prosze nie patrz tak na mnie. Jeśli tego nie zrobisz, będę się jeszcze mógł odwrocic" a inna cząska Ciebie myslala ' spojrz na mnie'.. " "Miłość jest jak narkotyk. Na początku odczuwasz euforię, poddajesz się całkowicie nowemu uczuciu. A następnego dnia chcesz więcej. I choć jeszcze nie wpadłeś w nałóg, to jednak poczułeś już jej smak i wierzysz, że będziesz mógł nad nią panować. Myślisz o ukochanej osobie przez dwie minuty, a zapominasz o niej na trzy godziny. Ale z wolna przyzwyczajasz się do niej i stajesz się całkowicie zależny. Wtedy myślisz o niej przez trzy godziny, a zapominasz na dwie minuty. Gdy nie ma jej w pobliżu - czujesz to samo co narkomani, kiedy nie mogą zdobyć narkotyku. Oni kradną i poniżają się, by za wszelką cenę dostać to, czego tak bardzo im brak. A ty jesteś gotów na wszystko, by zdobyć miłość" Drugi cytat z " Na brzegu rzeki Piedry usiadłam i płakałam..." P. Coelho :) obie książki są super :) Polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marzgyo
"Nauczył ją, że to, co się robi w łóżku, nigdy nie jest niemoralne, jeśli przyczynia się do utrwalenia miłości". "... przekonał ją, iż każdy przychodzi na świat z przypisaną sobie ilością rżnięć i jeśli ich nie wykorzysta, wszystko jedno z jakich przyczyn, z własnej lub cudzej winy, dobrowolnie czy pod przymusem, traci je na zawsze." Obydwa cytaty pochodza z książki "Miłość w czasach zarazy" Gabriel Garcia Marquez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalbie
"Jesteś niebem obserwującym chmury. A wydarzenia, ludzie, sytuacje, to obłoki, które po nim przepływają. Tylko przepływają. Dlatego nie próbuj ich zatrzymać, bo na pewno odpłyną wcześniej, czy później. Gdy przytrafia Ci się coś pięknego albo bolesnego, powinnaś(-ieneś) zrobić krok, odstąpić od siebie i popatrzeć z dystansu. Ludzie, których kochasz, to właśnie takie chmury. Są na Twoim niebie dłużej lub krócej, ale nigdy na zawsze" cytat pochodzi z książki "PRZEBUDZENIE", ten fragment zawarła Anna Onichimowska w "Ludzie jak obłoki" Polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×