Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ga_ma

Cytaty z książek, piosenek, filmów...

Polecane posty

Gość marzgyo
nawet nie wiesz jak ten cytat pasuje do mojej obecnej sytuacji życiowej, muszę pomyśleć nad nim głębiej, może pomoże.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marzgyo
"Myślała zatem o nim, nie chcąc o nim myśleć im bardziej o nim myślała, tym większą czuła wściekłość, a im większą czuła wściekłość, tym bardziej o nim myślała doprowadzając się do takiego stanu, że nie mogła juz tego znieść zatraciła poczucie rozsądku" :-( to kolejny cytat z ksiażki " Miłość w czasach zarazy" G.G.Marquez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalbie
hmm, może daj jakiś pozytywny cytat ? Nie dołuj się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marzgyo
Aaaaa i jeszcze jeden cytacik z tej samej książki... "My mężczyźni, jesteśmy biednymi niewolnikami przesądów (...) Za to kiedy kobieta postanawia przespać sie z jakimś mężczyzną, nie ma takiego parkanu, którego by nie przeskoczyła, fortecy, której by nie zdobyła, ani jakiejkolwiek normy moralnej, której nie byłaby gotowa złamać: i nie ma takiego Boga, który by ją powstrzymał".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marzgyo
Klbie ja to jeden wielki dół.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalbie
Chyba nie zajrze do tej książki, autor najwyraźniej nie przepada za kobietami. A ty Marzgyo wyjrzyj ze swojego doła, bo może już świeci słońce. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marzgyo
Kalbie "Nie popędzaj czasu, poczejakmy co nam przyniesie" to z tej samej ksiażki... a dla mnie słońce kiedyś wyjdzie...kiedyś.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pilarrr
"Jedno rozcięcie trudniej znieść niż sto.."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zahir Estera
"Cierpimy bo czujemy ze dajemy wiecej niz otrzymujemy w zamian. Cierpimy bo nasza milosc jest niedoceniana. Cierpimy bo nie udaje nam sie narzucic sowich regul gry" "Kochac to utracic panowanie nad soba." "czasem nie warto sobie wszytiego wyjasniac..." "Dawac wiare snom, umiec walczyc o sowje pragnienia." "przygladam sie kobiecie ktora wowczas bylam. Byla slaba choc udawala silna, bala sie wszystiego ale uparcie przekonywala sama siebie ze to nie lek, lecz adrosc i rozsadek." "dojrzala kobiete ktora bez trudu potrafi zapanowac nad sercem malej dziewczynki, ktora wierzyla w przybycie ksiecia z bajki(...) ksiezniczki ktora bala sie kochac i przegrac." "jego oczy wdza za mna krok w krok" "(...)nawet gdy spotkala go w tluie i nie mogla sie do niego zblizyc" "Jedna polowa swiata rozglada sie za sowja druga polowa" [ P. Coelho "Nad rzeka Pedra usiadlam i plakalam" ] "Mijamy sie ale ne ominiemy" "Daj zasnac. I zbaw nas. Kazde osobno. Amen." "Sciagnales mnie z krawedzi samotnosci zatracajac zmysl rownowagi Budujesz wysoka wieze cierpliwosci niweczac kazda pustynie obojetnosci" "zycze Ci spokojnych snow i przebudzen...." [ nie wiem skad ] "Ja go sobie znalazlam, ja wciagnelam w moje zycie" "jestes jedynym mezczyzna ktory mnie dotyka w myslach" "Milosc przez internet nie jest prawdziwa...ale milosc to uczucie. Jest w nas a nie w sieci. Jest prawdziwa..." "Czy czekac to to samo co tesknic? na pewno nie. Przy czekaniu nie budze sie o 5 rano rezygnujac z najlepszych snow. Przy czekaniu mleko nie traci smaku...przy tesknocie tak..." "Nagle tak cicho zrobilo sie w moim zyciu bez Ciebie" "Uzylas 32 razy "dotykac" oraz 81 razy "pragne", ale tylko 8 razy "boje sie". Sprawdzilem to, uzywajac programu Word, wiec pomylka nie wchodzi w rachube. Policzylem wlasnie te slowa bo o nich mysle bowiem ostatnio najczesciej. Wyszlo mi ze ponad 10 razy bardziej pragniesz niz sie boisz. Chociaz to tlyko statystyka, poczulem sie uspokojony. Statystyka nie kamie, klamia jedynie statysci." "Chce tylko wiedziec do ktorego punktu wolno mi dojsc w moich nadziejach." "Dotkne Cie. Juz jutro. dotkne..." "gdy juz sie zobaczymy, nie pozwol mi sie zapomniec. przypominaj mi nieustannie, ze jestesmy tlkyo przyjaciolmi. Chyba ze i Ty sie zapomnisz. jesli tak to mi nie przypominaj. Takie zapomnienie moze zdarzyc sie nawet najwiekszym przyjaciolom." "Dziekuje Ci za wszystko. uwazaj na siebie"- jej ostatnie slowa. "Dlaczego wszysycy mnie zostawiaja? Dlaczego?! Znajdz mnie dzisiaj. Tak jak przed rokiem. prosze, znajdz mnie. uratuj!"- jego ostatnie slowa. [ s@motnosc w sieci ] "Nie mozesz przestac o tym myslec. to staje sie twoja obsesja, ogarnia caly twoj umysl, staje sie nieodlaczna czescia twojego zycia. To wlasnie Zahir. Moj Zahir ma imie..." [ P. Coelho "Zahir" ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczęście nie jest życiem bez bólu, licz raczej życiem, gdzie w bólu rodzi się coś wartościowego. Tego właśnie nauczyłeś mnie, Panie. Orson Scott Card \"Badacze czasu\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Dysk, jako że jest płaski, nie posiada prawdziwego horyzontu. Niektórzy żądni przygód żeglarze, którym od długiego wpatrywania się w jajka i pomarańcze przychodzą do głowy głupie pomysły, próbowali czasem dopłynąć na antypody. I szybko się przekonywali, dlaczego odległe statki wyglądają czasem tak, jakby ginęły za krawędzią świata. Dlatego mianowicie, że giną za krawędzią świata\" \"Blask fantastyczny\" \"To właśnie cali śmiertelnicy - mają tylko parę chwil na tym świecie, a poświęcają je na komplikowanie najprostszych spraw.\" \"Mort\" \"Książki zaginają czasoprzestrzeń. Powodem, dla którego właściciele wspomnianych już ciasnych antykwariatów zawsze sprawiają wrażenie ludzi trochę nie z tego świata, jest to, że wielu z nich rzeczywiście stamtąd pochodzi. Zabłąkali się do nas, skręcając nie w tę stronę we własnym antykwariacie w świecie, gdzie na nogach przez cały czas wypada nosić bambosze, a sklep otwierać tylko wtedy, kiedy ma się ochotę. W L-przestrzeń każdy zanurza się na własne ryzyko.\" \"Straż! Straż!\" \"Całe życie jest jak oglądanie migawki, pomyślał. Tylko zawsze wygląda tak, jakby człowiek przyszedł o dziesięć minut spóźniony i nikt nie chce mu opowiedzieć o co chodzi, więc musi się sam wszystkiego domyślać. I nigdy, ale to nigdy nie zdarza się okazja, żeby zostać na drugi pokaz.\" \"Ruchome obrazki\" z mojego ulubionego T. Pratchett\'a :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
– Nie polecę na tym, mam lęk gruntu! – Chciałeś powiedzieć - lęk wysokości, poza tym nie bądź głuptasem! – Wiem co chciałem powiedzieć, to grunt zabija! – Chciałem powiedzieć (...) że na tym świecie jest chyba coś, dla czego warto żyć. Śmierć zastanowił się przez chwilę. KOTY, stwierdził w końcu. KOTY SĄ MIŁE. Gdyby porażka nie znała kary, sukces nie byłby nagrodą. – Szybko! Musisz pójść ze mną - rzuciła. - Grozi ci wielkie niebezpieczeństwo! – Dlaczego? – Bo cię zabiję, jeśli nie pójdziesz. \"Czarodzicielstwo\" :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pilarrrr
"Szczęście to piórko na dłoni co zjawia się, gdy samo chce i gdy się za nim nie goni" "bądź szczęśliwy, bo tylko taki człowiek może dać szczęście innym" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lisia
he mam tu taki wierszol, ale kurde wcale nie jest jakis super...po prostu moze byc i mam go miedzy wierszami na kompie wiec skoro je sortuje pomyslałam ze go tu umieszczę : -Gdybym mógł to przeżyć jeszcze raz, od nowa Nie mogłam zostać, to zbyt szybko przyszło -Nie powiedziała ani słowa Tak mało było czasu do namysłu -Miała rację, ale tak się nie odchodzi Nie mogłam, nie mogłam inaczej -Widać nigdy mnie naprawdę nie kochała Nic nie zrobił, żebym mogła wybaczyć -Gdzie jesteś? Gdzie jesteś? -Czy spotkam cię kiedyś? Czy droga ma przetnie się z twoją? -Idziemy ku sobie Idziemy od siebie -Tęsknoty się dwoją i troją -Gdzie jesteś? Gdzie jesteś? -Daleko odeszłaś Daleko odszedłeś ode mnie -Idziemy ku sobie Idziemy od siebie -Nie wiemy, czy nie nadaremnie -Powinienem pobiec za nią w dół po schodach Dlaczego nie zostałam mimo wszystko -Jak mogła odejść tak bez słowa Tak mało było czasu do namysłu -Przecież wie, że jest jedyną, którą kocham Czy mogłam, czy mogłam inaczej -Gdyby można zacząć jeszcze raz, od nowa Gdyby można było wszystko wytłumaczyć "Gdzie jesteś" Jonasz Kofta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lisia
nio ale mam coś naprawde fajnego...bardzo mi się on podoba: "Jestem zmęczony Czuję, usycha we mnie wiara Instynkt ludzkości nieomylny Tyle słów niepotrzebnych naraz Złości i trwogi zgiełk bezsilny Chcę uciec, wiem to brzmi naiwnie Chcę uciec choćby na pustynię - Jesteś zmęczony? Tak To minie (…)" [Jonasz Kofta]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lisia
żebym się tu nie rozpisała ... "Kiedy serce śpi, daj odpocząć mu Przecież czeka je nowy ból Na czas jakiś wejdź w codzienności tło Mniejsze dobro w niej, mniejsze zło Pośród zwykłych spraw niech mijają dni A ty żyj! Kiedy serce śpi, daj odpocząć mu By nabrało sił, przecież czeka je nowy ból Kiedy serce śpi, jak zmęczony ptak Nie budź nigdy go, sił mu brak Jest zmęczone twych uczuć zmienną grą Niechaj sobie śpi, a ty z nim Pośród sennej mgły niech mijają dni Serce śpi Żeby wzlecieć znów, żeby znów się wzbić Musi nabrać sił, nim nadejdzie to, co ma być Kiedy serce śpi, daj odpocząć mu Przecież czeka je nowy ból Kiedy zbudzi się, wtedy da ci znak Zatrzepoce jak w sidłach ptak Jeszcze wyrwie się, jeszcze jeden raz Frunie w blask Kiedy serce śpi, miłość zbudzi je Znów tęsknota, lęk, gorycz, radość , wejdzie w nie Kiedy serce śpi, daj odpocząć mu Przecież czeka je nowy ból Na czas jakiś wejdź w codzienności tło Mniejsze dobro w niej, mniejsze zło Pośród zwykłych spraw niech mijają dni A ty żyj! Kiedy serce śpi, daj odpocząć mu Przecież czeka je nowy ból " !! Ah jaki cudny...;p znow Jonasz Kofta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik0005
"Koniec miłości nie daje o sobie zapomnieć. Nawiedza snami, nawiedza ciszą. Nawiedzani przez upiory, stajemy się jak one. Życie odpływa. Słabnie tętno. Nic się nie rusza. Niektórzy to aprobują i twierdzą, że to leczy. To wcale nie leczy. Martwe ciało nie czuje bólu." Jeanette Winterson "Wolność na jedną noc"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem z czego to jest, ale uwielbiam to zdanie: \"Czasami śmierć nie jest wybawieniem, a jedynym możliwym wyborem, jakiego można dokonać\" - Niby smutne, ale mimo to daje nadzieję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zagryzka
"An odd moment in the night- three o'clock is too early, or too late to do anything. Except walk, and peer into dark alleys." Z powieści: "Nausea" Jean Paul Sartre, 1938

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"There was random feel to the dark, the quirkiness of chance played out in the blue neon night. So many ways to live. And to die. You could be riding in the back of a studio’s black limo, or just as easily the back of the coroner’s blue van. The sound of applause was the same as the buzz of a bullet spinning past your ear in the dark. That randomness. That was L. A.\" Michael Connelly, \"The Black Ice\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pilarrrr
"Kocham Cię, bo uczyniłaś więcej niż jakakolwiek religia, abym stał się lepszym człowiekiem, więcej niż jakakolwiek wygrana abym mógł być szczęśliwy" "Jestem jak ktoś, kto wyruszył na poszukiwanie przyjaźni, a odkrył wspaniałe królestwo miłości" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pilarrrr
To, że los zetknął nas razem, nie znaczy jeszcze, że miał rację. Prawda to piękno, jednakże piękno wcale nie musi być prawdą... "Piramidy" Terry Pratchett

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość robaal
a ja mam takie pytanie: czy ktoś może wie skąd jest cytat: "nie spać, zwiedzać"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pilarrrr
szukałam skąd ten cytat i jakos sie nie doszukałam :> intrygujace:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lisia
"...mam to czego chciałem, a teraz cieszmy się czasem , który nam pozostał"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lisia
" Co to jest wierność? Poczucie, że posiadam na zawsze czyjeś ciało i duszę ? " - Zahir

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juchu
"Kiedy nie miałam już nic do stracenia, dostałam wszystko"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lisia
więcej niz pięknym się zdaje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×