Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ga_ma

Cytaty z książek, piosenek, filmów...

Polecane posty

Gość Ona.
"Dziś jestem przekonana, że nikt nikogo nie traci, bo nikt nikogo nie może mieć na własność. I to jest prawdziwe przesłanie wolności: mieć najważniejszą rzecz na świecie, ale jej nie posiadać." "Dotarła do granic swych możliwości, poza nimi znalazła pustkę." "Tak czy inaczej plotki nikogo jeszcze nie zabiły - to tylko cena, jaką płaci się za sukces." "Kiedy nie miałam już nic do stracenia, dostałam wszystko. Kiedy o sobie zapomniałam, odnalazłam samą siebie." " -Są we mnie trzy osoby, w zależności od tego, kto do mnie przychodzi. Jest mała Niewinna Dziewczynka, która patrzy na mężczyznę z podziwem i udaje zachwyconą jego opowieściami o władzy, sławie i bogactwie. Jest Femme Fatale, która z miejsca atakuje nieśmiałych, niepewnych, przejmuje kontrolę nad sytuacją, dzięki czemu w jej towarzystwie znajdują relaks i nie muszą się już niczym niepokoić. Jest wreszcie Wyrozumiała Matka. Ona dopieszcza mężczyzn potrzebujących rad. Cierpliwie wysłuchuje ich zwierzeń, chociaż wpadają jej jednym uchem, a wypadają drugim. Którą z nich chcesz poznać? -Ciebie." "Jedenaście minut" P. Coelho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość youstyna
Robaal! Ja wiem skąd jest ten cytat "Nie spać, zwiedzać"!!! To z naszego obozu w Beskidzie Żywieckim!!! W stodole...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość youstyna
Ludzie są po to, aby żyć i tańczyć. Ludzie są po to, aby ciągle walczyć. Ludzie są...i nie będą nigdy lepsi. /fragm. piosenki/ -Zrobię dla Ciebie wszystko... -Nie trzeba wszystko... -Tylko co? -Tylko mnie kochaj. /Tylko mnie kochaj/ Wiesz prosiaczku..miłość jest wtedy, kiedy kogoś lubimy...za bardzo. /Kubuś Puchatek/ Bo wypadek to dziwna rzecz...nigdy go nie ma dopóki się nie zdarzy. /Kłapouchy/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ona.
Widzę, że temat upada... A szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość freyah
Spoko, dajcie mi doczytać te książki których mi się nazbierało[m.in. najnowsza J.L. Wiśniewskiego "Los powtórzony ;) ] to będą nowe cytaty ;) Pozdrawiam, freyah.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość efik-17
"Ludzie są jak wiatr. Jedni lekko przelecą przez życie i nic po sobie nie zostawią, drudzy dmą jak wichry, więc zostają po nich serca złamane, jak jakieś drzewa po huraganie. A inni wieją jak trzeba. Tyle, żeby wszystko na czas mogło kwitnąć i owocować. I po tych zostaje piękno naszego świata" "Nadzieja jest jak cukier w herbacie - nawet jeśli jej niewiele, osładza ona wszystko" "Drzewa odbijają się w płynącej wodzie. Twarz odbija się w lustrze. Życie odbija się w baśniach. Ale odbicie jest zawsze odwrócone, dlatego baśnie kończą się na opak, szczęśliwie. Nie tak, jak w życiu. W baśni po smutku przychodzi radość, w życiu nie zawsze." "Żyje się tylko teraz, a to teraz towarzyszy nam nieodłącznie przez całe życie, odmieniając się z każdą minutą. Zawsze liczy się tylko teraz" "Kiedy jakieś drzwi do szczęścia się zamykają, otwierają się inne. Ale my zostajemy przed zamkniętymi i wpatrujemy się w nie tak długo i mocno, że nie zauważamy otwartego obok okna." "Wszyscy, którzy są szczęśliwi, nie zawsze muszą mieć wszystko co najlepsze; ale próbują ze wszystkiego, co spotkają, zrobić najlepsze"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Nie ma nic bardziej bolesnego, niż śmierć ludzi, których kochasz i na których polegasz.\" \'Zycie jest jak wasy. Może być piękne albo okropne, ale zawsze łaskocze.\" \"Łatwo jest być kochanym. Trudniej jest kochac.\" \"Dorastajac tracimy talent do kochania bez zastrzeżeń.\" \"Serce czy rozum - czego powinna słuchac? Rozum podpowiadał, że powinna dać sobie spokój z tą miłością. On jej nie kocha. Owszem, pragnie jej, może potrzebuje, moze mu na niej zależy. Łagodne, blade uczucia w porównaniu z miłoscią. Rozum przypominał też, że między nimi jest zbyt wiele podstwowych różnic, zeby stworzyć jakikolwiek głębszy zwiazek.\" \"Płonął do niej, rozgrzany do białości, czuł pragnienie, które tylko ona mogła zaspokoić...\" \"Sen to sekwencja doznań, obrazów lub myśli przechodzących przez umysł śpiącej osoby. To nie jest prawda.\" \"Przyjaciele zawsze będą przyjaciómi, nieważne jak daleko będą od siebie.\" Wszystkie cytaty pochodzą z ksiazki Nory Roberts: \"Dziś i na zawsze\" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *mala*
„ W tej chwili jest 6, 470, 818, 671 ludzi na świecie. Niektórzy z nich uciekają przestraszeni. Niektórzy wracają do domu. Niektórzy mówią kłamstwa, aby przetrwać dzień. Inni po prostu spoglądają prawdzie w twarz. Niektórzy są złymi ludźmi, w walce z dobrem, niektórzy dobrzy walczą ze złem. SZEŚĆ MILIARDÓW ludzi na świecie. SZEŚĆ MILIARDÓW dusz. A czasami wszystkim, czego pragniesz... Jest JEDNA ” Uwielbiam ten cytat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dopóki człowiek potrafi się śmiać sam do siebie, dopóty jest z nim wszystko w porządku. KSiesicka - Ludzie jak wiatr;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość youstyna
"Stań się słońcem, a wszyscy Cię zobaczą." "Ci ludzie nawet kochają tak, jakby nienawidzili" /Fiodor Dostojewski "Zbrodnia i kara"/ "Jeśli wzgardzimy miłością, jaka jest nam dana, jeśli nie chcemy dać miłości, obawiając się cierpienia straty, nasze życie będzie puste, a strata jeszcze większa." /Tracy Hickman "Smoki zimowej nocy"/ "Taki już mamy zwyczaj, że w chwilach wzruszenia uciekamy się do błahych słów i mniej mówimy, niż czujemy. Boimy się powiedzieć za dużo. Dlatego brak nam właściwych słów, gdy nie wypada żartować. /J. R. R. Tolkien "Władca Pierścieni- Powrót Króla"/ "W nienawiści bijemy, aż przeciwnik przestanie oddychać. W miłości ciosom nie ma końca." /z filmu "Ptaki ciernistych krzewów"/ "Chodzimy po gruzach. Przemoc, korupcja, zawiłości prawa... Czy jesteśmy jeszcze cywilizowani? Nie jestem pewna, czy to można nazwać cywilizacją. /Nancy Taylor Rosenberg "Sędzia w matni"/ "Ludzie zamykają się przed innymi ludźmi. Jakby nie rozumieli, że bez tych innych nie da się żyć po ludzku. Drugi człowiek jest nam potrzebny właśnie dlatego, że jest inny. Im bardziej inny, tym bardziej ciekawy. A tymczasem ta inność właśnie najbardziej dziś ludzi odpycha i straszy." /Małgorzata Musierowicz "Nutria i Nerwus"/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Czujemy ból, gdy słabość opuszcza ciało.\" \"Ludzie mogą się ulokowac w jakiejs części Twojego ciała. Może w ten sposob probują się zbliżyć, kiedy nie radzą sobie ze zbliżeniem w prawdziwym świecie. A może próbują cię otruć. Nie wiem tylko czy czekaja na zaproszenie, czy pojawiaja się bez uprzedzenia, jak intruzi.\" \"Idealne ciało? Nic takiego nie istnieje. Ideał nie daje radości. Radość przynosi dażenie do ideału. Jeśli jestes idealna, jestes martwa.\" \"Nasze ciało to nasza ojczyzna. Jedyne miasto, jedyna wioska, Jedyne, co kiedykolwiek poznamy.\" \"Moze bycie doskonałym nie polega na pozbyciu się czegoś. Moze doskonałość ma coś wspólnego z życiem w rozgardiaszu, z wadami.\" Cytaty i fragemnty pogodzą z książki: \"Dobre Ciało\" Eva Ensler.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Powściągliwość i skromność - oto moje hasła dnia. Od dzis rozpoczynam nowe życie, proste i uporzadkowane. Bo, jakby się nad tym zastanowić, to każdego dnia, niepotrzebnie wydaje się ogromne sumy i stad własnie biorą się długi. Nie jest to zreszta wyłacznie moja wina, to wpływa zachodniego, konsumpcyjnego stylu życia, któremu trudno się oprzec.\" Cytat z ksiażki: \"Swiat marzeń zakupocholiczki\" Sophie Kinsella.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Czy drugi raz - nadzieja, tęsknota, meski głos wypowiadający moje imie - mógł być tak słodki i przejmujący jak pierwszy? Kiedy człowiek jest młodszy, wszystko ma o tyle większe znaczenie. Musi kochać, albo umrze.\" \"W krajobrazie są przesunięcia, których nie widac, uskoki i zapadliny, rzeczy, które moga zmienic otoczenie w tak subtelny sposob, ze czlowiek nie dostrzega ich, dopoki nie potknie się o nie i nie przekona, że nie znacznie stracił równowage.\" Cytaty po chodzą z: \" Wyznania Supermamy\" Melanie Lynne Hauser.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Były znaki, sygnały, cóż z tego, ze nieczytelne.\" \"Słowa tańczace na wietrze... Pustka zaokienna...\" Cytaty pochodzą z: \"Wirtualne zauroczenie\" Manuela Kalicka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Idac prosto przed siebie, nie mozna dojść za daleko.\" \"Wiesz... Gdy jest się bardzo smutnym, lubi sie zachody słońca...\" \"Ktoś kocha różę, której jedyny okaz znajduje się na jednej z milionów gwiazd...\" \"Kraj łez jest taki tajemniczy!\" \"Trzeba od każdego wymagać tego, co on może wykonać.\" \"Małe, lśniące przedmioty, które zsyłają leniuchom marzenia.\" \"(...) czy gwiazdy świeca po to, żeby każdy mógł pewnego dnia znaleść swoją (...)\" \"Ale jeśli mnie oswoisz, bedziemy potrzebni jeden drugiemu.\" \"Ale jesli mnie oswoisz, moje życie nabierze blasku.\" \"Mowa jest źródłem nieporozumień.\" \"Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.\" \"Na zawsze ponosisz odpowiedzialnosć za to, co oswoiłes.\" \"Gwiazdy są piękne, ze względu na różę, której nie widać...\" \"Nic nie widać. Nie nie słychać. A jednak coś promieniuje w ciszy.\" \"Ale oczy są ślepe. Trzeba szukać sercem.\" \"Człowiek naraza się na łzy, gdy raz pozwoli się oswoić.\" \"...i lubię nocą słuchać gwiazd. To tak, jakby pięćset milionów dzwoneczków...\" Cytaty z ksiazki: \"Mały Ksiaze\" Antoine de Saint - Exupery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Jej radość podszyta była strachem...\" \"Słowa nie mogą wyrazić pustki.\" \"Nie wolno niczego co ważne, odkładac na później.\" \"Bywają takie dni i noce, które zmieniaja wszystko. Bywaja takie rozmowy, własne lub zaslyszane, które saw stanie wywrócic do góry nogami cały nasz swiat. Nie możemy ich przewidzieć. Nie możemy sie na nie przygotować. Czyhają na nas gdzieś, zapisane w łańcuchy pozornych przypadków, nieuchronne jak swit po ciemności.\" Cytaty z ksiażki: \"Hera, moja miłosć.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość serce oceanu
"Opowiedziała mu historię młodej dziewczyny, która mieszkała niegdyś w domku na zaczarowanym wzgórzu. Matka zmarła przy jej urodzeniu. Dziewczynka gdy podrosła, opiekowała się ojcem, dbała o domek i o kwiaty wokół niego. Pod zielonym stokiem wzgórza wznosił się piękny zaczarowany pałac, w którym mieszkał książę Carrick. On sam również był piękny, z falistą grzywą kruczoczarnych włosów i płomiennymi błekitnymi oczami. I tak się złożyło, że te oczy spoczęły na pannie Gwen, a ona spojrzała na niego. I zakochali się w sobie bez pamięci- istota zaczarowana i śmiertelna- w nocy, kiedy wszyscy spali, zabierał ją w podróż na swoim wielkim, skrzydlatym rumaku. Nigdy nie rozmawiali o swojej miłości, ponieważ byli zbyt dumni, by wypowiedzieć te słowa. Pewnej nocy, kiedy Carrick pomagał jej zsiąść z konia, dojrzał ich ojciec Gwen. Bojąc się o przyszłość swej córki, przyrzekł jej rękę innemu i rozkazał, by go niezwłocznie poślubiła.Carrick wzniósł się na swoim rumaku do słońca i zebrał do srebrnej torby jego rozpalone promieniie. A gdy Gwen wyszła z domku na ich ostatnie spotkanie przed ślubem, otworzył torbę i rozrzucił u jej stóp diamenty, klejnoty słońca. Powiedział, żeby je wzięła. Obiecał jej nieśmiertelność, życie w bogactwie i chwale. Ale nawet nie wspomniał słowem o miłości. Więc mu odmówiła i odwóciła się od niego. A diamenty, które leżaly na trawie, zamieniły się w kwiaty. Jeszcze dwukrotnie do niej powracał. Kiedy nosiła w łonie swoje pierwsze dziecko, wysypał ze srebrnej torby perły, łzy księżyca, które dla niej zebrał. Powiedział, że są wyrazem jego tęsknoty za nią. Ale tęsknota to nie miłość, a ona ślubowała wierność innemu. Kiedy się odwróciał perły zamieniły się w kwiaty. Upłynęło wiele, wiele lat. W tym czasie Gwen wychowała swoje dzieci, pielęgnowała męża podczas choroby i pochowała go jako stara juz kobieta. W tym samym czasie Carrick dumał i smucił się w zaczarowanym pałacu. W końcu po raz ostatni przemierzył na swoim rumaku niebo. Zanurzył się w morzu, by z jego czeluści wyrwać prezent dla niej. I rozsypał u jej stóp lśniące szafiry, które iskrzyły się w trawie. Dowód trwałości uczuć do niej. A gdy w końcu wyznał jej miłość, mogła tylko ronić gorzkie łzy, ponieważ jej życie dobiegło końca. Powiedziała mu, że jest już za pożno, że nigdy nie pragnęła bogactw ani wspaniałych obietnic i tylko marzyła, żeby ją kochał, kochał na tyle mocno, żeby bez strachu mogła wejść do jego świata. A kiedy się odwróiła by po raz ostatni odejść od niego, kiedy z szafirów zakwitły w trawie kwiaty, poczuł się tak zraniony i urażony, iż rzucił na nią zaklęcie. Odtąd nie zazna bez niego spokoju, nie zobaczą się też już więcej, dopóki jacyś zakochani nie spotkają się trzykrotnie i nie zaakceptują siebie, kładąc na szali swoje dusze, przedkładając miłość nad wszysto inne. Ooo trochę to długie, ale musiałam to napisać. Zaraz jak to wczoraj przeczytałam uznałam, że muszę się tym podzielić gdyż bardzo mnie to wzruszyło. Mam nadzieje, że wam tez sie podoba a moje pisanie nie było na marne ;P Ten urywek jest z książki Nory Roberts - Serce oceanu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, faktycznie piekny fragment... Warto bylo go tu zamiescic... Nora Roberts pisze cudne ksiazki :) Wyzej sama zapisałam kilka fragmentow... Pozdrawiam 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cyyytryna
"Jest jakas magiczna slodycz w spojrzeniu kobiety wolnej jak motyl" "Co jest w zyciu najwazniejsze - pelen brzuszek i dlugi sen" - kubus puchatek:D "Dlatego tak wazne jest,aby pozwolic pewnym rzeczom odejsc.Uwolnic sie od nich. Odciac. Zamknac cykl. Nie z powodu dumy,slabosci czy z pychy,ale po prostu dlatego, ze na cos juz nie ma miejsc w twoim zyciu.Zamknij drzwi, zmien plyte, posprzataj dom, strzepnij kurz. Przestan byc tym kim byles,badz tym kim jestes." Coelho "zahir" "kobiety nie sa szafkami z IKEI,ktore da sie zmontowac wg instrukcji" Wiśniewski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Sądze, ze modele są raczej nudnymi przystojniakami, a w dodatku strasznie próżnymi. Wiem, ze on jest starszy, dojrzalszy i tak dalej, ale daj spokój, naprawde chcesz faceta, który uważniej niz ty liczy kalorie?\" \"Modele są jak czekoladowe jajka Cadbury: na zewnątrz palce lizać, ale w środku breja.\" \"To zabawne, jak jedna mała skaza potrafi sprawić, że ktoś jest jeszcze bardziej atrakcyjny.\" \"Nie można uprawiać działalności charytatywnej, jeśli w grę wchodzi własne serce.\" \"Byłam bardziej zainteresowana troszczeniem sie o swoje na wpół złamane serce i załowałam, ze nie byłam na tyle silna, by je kontrolować i nie musieć teraz cierpiec. No, w koncu to tylko mały mięsień - dlaczego tak bardzo boli?\" \"Przytulenie potrafi być bardzo skutecznym balsamem emocjonalnym.\" Cytaty z książki: \"Slodko - Gorzka szestastka\" Carrie Karasyor i Jill Kargman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Każdą miłość, zdaje mi się, nawet tę najbardziej prawdziwą, tak można zmarnować, że śladu po niej nie zostanie. A taką słabiutką, co ledwie koło serca ćwierka, tak niektórzy potrafią wyhodować, że staje się trwała i całe życie ludzkie wytrzymuje. K.Siesicka - Ludzie jak wiatr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Piekar1989
"Życie jest jak pudełeczko czekoladek. Nigdy nie wiesz co Ci sie trafi." ("Forrest Gump")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość youstyna
-Na kaca najlepsza jest praca-mruknął Adam. -Czytałam, że seks. -Służę uprzejmie. -Nie żartuj! Aż mnie przeszedł dreszcz. Alkoholicy na pewno się nie rozmnażają, jestem przekonana. Jest taki sposób stuprocentowy (...) żebyś poznał kobietę uczciwą, dobrą, mądrą, dowcipną i tak dalej. Najpierw sam się musisz taki stać, bo dobro przyciąga dobro. Jedyne czego zazdroszczę mężczyznom, to- wbrew temu co głosił Freud- nie penisa, ale zdolności do zasypiania wszędzie, w każdych warunkach i na czas dowolny. Dotyczy to wszystkich znanych mi mężczyzn. Na siedząco, na stojąco, w łóżku, przed telewizorem, w czasie seksu. No, może przesadziłam. Są u nas i dobre drogi! Podejrzewam. Domyślam się. Mam nadzieję. Na pewno. Na przykład kawałek autostrady między Krakowem i Katowicami. Owszem, nie długi, ale ładny. Owszem, nie tani, ale bez przesady. Warto dać dwadzieścia złotych, żeby przejechać w spokoju sześćdziesiąt kilometrów. Strach pomyśleć, co by było, gdyby wszystkie drogi u nas były w tak dobrym stanie! Trzysta kilometrów- i stówa za samo to, że jedziesz! Całe szczęście, że kraj niewielki. Przecież fajni faceci nie chodzą luzem po ulicy. Na zapas nie warto się martwić, na zapas warto się cieszyć. Zawsze mamy do wyboru dwie rzeczy- lęk albo miłość. W każdym momencie swojego życia: kupując ziemniaki i traktując tak czy inaczej dziecko, narzeczonego, męża, siostry, sąsiadki- wybieramy między miłością a lękiem. Jeżeli startujemy z pozycji miłości, mamy szansę wyjść z tego obronną ręką, natomiast jeśli podchodzimy do życia z lękiem- wtedy jesteśmy straceni. Wszystkie cytaty pochodzą z książki Katarzyny Grocholi "A nie mówiłam!" Później dopiszę jeszcze inne, bo jest ich trochę:) Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koś...
"Mam tak wiele, a uczucie do Ciebie pochłania wszystko. Mam tak wiele, a bez Ciebie wszystko staje sie niczym..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
. A to jest tak, że jak się człowiek odgradza od innych - to tak, jakby zniknął. A im więcej ze siebie rozda - tym bardziej żyje. Musierowicz M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aluśka__
Niebo spada nam na głowę nie po to by się nami zabawić, lecz by nas podziwiać kiedy się podnosimy /Na dobre i na złe/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×