Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość matylde

trzydziestokilkuletnie spodziewajace się dziecka

Polecane posty

Zenobio i wodny psikulcu jeszcze nic....:( W piatek zrobie nastepny test,ale słuchajcie,czy 9mm grubosc endometrium to wg was dobre warunki?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zenobia23
Pojęcia nie mam Petro, to już tylko do fachowca pytanie... Pamiętaj, im bardziej się myśli o zajściu w ciążę, tym trudniej to wykonać. Najlepiej dać sobie na luz, cieszyć się seksem i nie stresować się zanadto. Łatwo powiedzieć, ale naprawdę, to ponoć najlepszy sposób na dzidziusia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wodny psikulec
Hmm... Petro, zbyt specjalistyczne pytanie jak na moj rozumek. Co do rady Zenobii, wielokrotnie slyszalam, ze to najlepszy sposob wiec do dziela!!! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wodny psikulec
No, Petra, dawaj! Juz wystarczajaco podnioslas mi cisnienie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje Aniołki......no kurcze mam PRZECZUCIE,podparte racjonalnymi oznakami......jutro rano testuje,ale czuje na maxa,ze ok!! Jesli nie,to rano napisze:....\"znowu w zyciu mi nie wyszło...\";-) :D:D Bo tak: temperatura 37,5 constans,no i skoro był pecherzyk 11 sierpnia,a 16 juz po nim ciałko zółte,a w tym czasie \"teges\" było,no to jak,pytam,jak bym mogła nie załapac?;-) Prawda laseczki moje kochane? No zobaczymy jaka iosenke jutro rano zance:D Trzymajcie!!! Calusy i milego weekendu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wodny psikulec
Nie, Petro, bo bedziesz pierwsza. A to dlatego, ze: 1. Ja zaczynam za kilka miesiecy - a Ty chyba nie zamierzasz czekac tyle czasu. 2. Jezeli Twoj jutrzejszy test bedzie pozytywny to i tak nie zdaze. 3. Musze na biezaca kontrolowac przebieg Twojej ciazy (wirtualnie oczywiscie) zeby wiedziec co mnie czeka. I jutro rano po tescie prosze od razu poinformowac kolezanki! Trzymam kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Perełka35
witajcie! też jestem mamą trzydziestukilkuletnią, mam juz dwie córki odchowane w wieku 13 i 9 lat i teraz znów odmłodze sie.... ale mam też wielki problem, zrobiłam dzis test AFP i wg normy powinno byc do 10,0 a ja mam 28, 08 więc ryczałam jak bóbr..... przeszukałam gazety w poszukiwaniu gina co przyjmuje w sobote i zrobiłby usg dokładne , znalazłam i niby wszystko jest dobrze to znaczy głowa w normie, kręgosłup też, serce, dzidziuś prawidłowy ale mimo to nie daje mi spokoju ta podwyzszona norma....boję sie , ide do swojego ginekologa w poniedziałek i zobaczymy.... czy któraś z was tez miała tak że wynik wychodził inaczej a mimo to po szczegółowych badaniach okazało sie ze jest dobrze? niby jestem uspokojona ale i tak chciałabym już poniedziałek...zapłace kazde pieniądze aby nie żyć w niepewności...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Perelko ,a co to jest ten tes AFP?Ja robilam tesr Papa i wyszedl mi zle nistety i musialam robic badanie z wod plodowych.Ale wszystko jest w najleprzym pozadku.ty tez sie nie przejmuj,bo nie zawsze sie te wyniki zgadzaja.Porozmawiaj ze swoim lekarzem ,powinien ci wszystko dokladnie wyjasnic.Jesli masz jeszcze jakies pytania to czekam.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Perełka35
test AFT to padanie krwi , podobne do tego co robiłas _a_g_n_e_s i też ma na celu określenie wad genetycznych, a mam pytanie na badanie wód płodowych ile sie czeka?bo podobno 6 tyg , to i tak byłoby za późno na cokolwiek bo u mnie byłby to 23 tydz, a _a_g_n_e_s dużą różnice miałas w tym badaniu? bo u mnie norma była 10 a ja mam 28,08 wiec prawie trzy razy....jak ja przeżyje czas do wizyty???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Test PAPA mialam na ustalenie prawdopodobienstwa chorob genetytcznych.Wynik wyszedl 1:122,a powinien byc 1:450.lekarka zalecila mi kolejne badania dla upewnienia,ze wszystko jest ok.Teraz wiem ze niektore badania nie sa wiarygodne i moga na robic wiecej szkody niz pozytku-tyle nerw mnie to kosztowalo. Jesli mialbym kiedykolwiek komus doradzac to dziewczyny ´_jak chcecie robic badania prenatalne to tylko te ktore daja 100% pewnosci_ Na wyniki czekalam rowno 3 tygodnie. Nie martw sie Perelko ,twoj dzidzius napewno jest zdrowy.Poczytaj sobie. http://www.badaniaprenatalne.pl/ Wyczytalam ze : Niestety jednak jego czułość(badania AFT) jest o wiele mniejsza niż testu PAPP-A i wynosi 60 % (oznacza to, że wykrywa 6 na 10 płodów chorych). Ważną jednak cechą tego badania jest fakt że można go wykonać miedzy 14 a 20 tyg. ciąży. Dlatego też test potrójny jest zalecany tym Paniom, które nie zdążyły wykonać testu PAPP-A między 10 a 14 tyg. ciąży. Jest to najmniej czuly test ze wszystkich nieinwazyjnych.-Ja robilam najczulysz i nie sprawdzil sie.Ty tez nie masz powodu do niepokoju.Mysl o dzidzi pozytywnie ,napewno jest zdrowa. Ide do lozka-moze wreszcie uda mi sie zasnac. Milej nicki. Petro czekamy na wiesci od ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eeeehhhhhhhhh............troche załamka,bo jeszcze albo nic nie widac,albo nie ma co w ogóle byc widac.....Przeciez juz mineło 5 dni gdy prof. potwierdził,ze pecherzyk pekł,....Wiem,wiem......we wtorek spróbuje znow.A swoją drogą wczoraj przeczytałam cos pieknego: Z ciaza jest tak jak z woda ktora gotujesz, jak stoisz i bardzo chcesz zeby sie szybko zagotowala to trwa to wiecznosc a jak idziesz cos tam robisz innego to raz dwa trzy sie zagotuje..Ładne prawda? Za bardzo wpatruję się chyba w tą wodę........Miłej niedzielki słoneczka wy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wodny psikulec
Petro, a kiedy przypada termin twojego okresu? Moze jest zbyt wczesnie na test? Nie ma co sie zalamywac! Powtorz test za kilka dni. Mam nadzieje, ze spelni sie Twoje marzenie. Caluje mocno,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Termin przypada za tydzien we wtorek,ale ja sugeruje sie terminem owulacji.....11 sierpnia rósł pecherzyk ,rósł sobie,a 16 sierpnia juz go nie było,czyli pękł miedzy 11 a 16 sierpnia.....a dzisiaj jest 21 sierpnia...myslałąm ze juz bedzie wiadomo,a tak co? Oj nie chce mi ta woda zawrzeć psikulcu..............:( Całusy!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Petro to za wczesnie na test.Powinnas ztrobic najwczesniej w dniu spodziewanej miesiaczki.Nie nakrecaj sie niepotrzebnie. Pozdrawiam i milej nocki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam z wieczorka!!! U mnie macierzyństwo kwitnie - moja maleńka ma już 1 miesiąc i 1 dzień. Czekam, choć to jeszcze trochę czasu upłynie, na jej pierwszy świadomy usmiech. A tak poza tym, to każdy dzień podobny do poprzedniego. Teraz \"mój świat\" się kręci wokół dziecka i nie zawsze starcza mi sił na inne rzeczy. Jeszcze jest ciepło, wiec każdą chwilę spędzamy na powietrzu. Całe szczęście, że mam za domem ogród, bo nogi schodziłabym chyba do kolan. Przez ciążę straciłam całą i tak już nadwątloną kondycję. Petra życzę powodzenia w staraniach. Nie myśl o tym \"obsesyjnie\" ;), a napewno się uda. Jescze raz wróce do tematu badań nieinwazyjnych czyli testów, rzeczywiście robią one zamieszanie i napędzają stracha , bo często wyniki są z błędem. Dziewczyny jak tam urlopy? Pogoda wymarzona. Ucałowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Droga Matylde! Ciesze sie ze coreczka wspaniale Ci sie chowa.Pogoda rzeczywisvcie wymarzona na urlopy,ale jak sie komus zachciało robic wesele szerokim gestem,to musie siedziec na tyłku w domu:D:D:D Serio,tylko corka sobie poużywała,my moze jesienią gdzies wyskoczymy.A co u was pozostałe trzydziestki?? Pozdrawiam soczyscie!! Pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie laseczki:) Ja na chwilke tak goscinnie.......Dlugo mnie nie bylo,bo jak wiecie nie mam neta ,a w nowym domku podlacze dopiero po koniec wrzesnia. Matylde......tylko pozazdroscic,Twoja Ksiezniczka ma juz miesiac.....ja tez marze o tym aby moj swiat sie krecil wokol dzidziusia. Ja znowy musze czekac na cykl wrzesniowy :( eh.....w tym nic nie wyszlo bo tempka spadla i lada dzien przybedzie ta wstretna @. Petra.....trzymam za Ciebie mocno ciukasy:)wierze ze Ci sie uda. Pozdrawiam goraco 👄 kochanie trzydziechy 🌼 ps.jak tylko dorwie gdzies nieta to natychmias sie odedzwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renia65
witaj Wodny Psikulcu i pozostałe dojrzałe Mamy.bytłam z mężem kilka godzim w Mszanie Dolnej I Niedźwiedziu.Posiedziałam trochę nad wodą, posłuchałam szumu drzew i od razu lepiej! Na wypady z dziećmi nie polecam Mszany - jest zbyt ruchliwa- wielkie skrzyżowanie, 4 ulice, hałas jak w Krakowie na Alejach. Ale Niedźwiedź - 5 km dalej w kier Koninek, spokój, cisza, woda, las, pensjonaty, zaplecze handlowo - zdrowotne - umawiamy się za rok z maluszkami?! Jestem cała szczęśliwa - po badaniech okazało się że powinnam ciurkiem chodzić w ciąży- jestem okazem zdrowia - i dr J zgodził się zaryzykować poród na Ujastek!! Mam jeszcze 37 dni do terminu, a brzuch mi już opadł przawie na kolana, więć profilaktycznie wczoraj odprałam i odprasowałam maluszka, poukładałam ubranka i pieluchy w kosteczkę i niech sobie leżą. Myślę,że maluch tylko się odwrócił, bo mam wrażenie, że teraz jest mu wygodniej - rozrabia jak zając w kapuście. Psikulcu - przykro mi,że zaglądam tak rzadko- jak tylko dopadnę komputer Anulki - może jako krakowianki wymienimy się tel? Słowo na temat badań prenatalnych -nieinwazyjnych - w tej chwili uznane za najdokładniejsze jest badanie przezierności fałdu karkowego - jest to bardzo dokładne badanie USG - czy szerokość kanału kręgowego na wysokości karku dziecka jest prawidłowa i przejrzysta.Robią to wyspecjalizowane gabinety -w Krakowie Klinika (150 zł)i prywatne gabinety, m.in na Kościuszki u prof. Basty(70 zł). Ale test podwójny i potrójny -Prisca i Pappa wyłapują nieprawidłowości i też są ok, i ewentualnie można się w przypadku wątpliwości starać o bad płynu owodniowego - Kraków już to robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc Dziewczyny. :) Baaaardzo długo mnie nie było , ale trochę spraw mi się napiętrzylo , trochę pokomplikowało i nawet nie miałam chęci pisać. ;) Ja trafiłam już do poradni lecenia niepłodności , mam za sobą pierwszy test PCT i nie wygląda rózowo - 0 ruchomych plemniczków. To rokuje wrogosć śluzu i być moze jedyną drogą zajścia w ciąże bedzie inseminacja. Ale też się okazało , że mam bakterie, wiec moze jak już bede miała wyniki posiewu i leczenie ich za sobą , to będzie lepiej.Wszystko się okaże w połowie września. Ale już się pogodziłam i jak trzeba bedzie to podejde do inseminacji i już. :) Petra - trzymam za Ciebie kciuki. RG36- nie martw się , ponoć są 2 \'wysypy\" ciąż - 1 na wiosnę , a 2 na jesień- która własnie nadchodzi i być może wrzesień będzie już Twój. Na pocieszenie , na topicu, na którym się zadomowilam na dobre , też był długo przestój ale już pierwsza radosna wieść o 2 kreseczkach wczoraj padła. Tak więc się zaczyna. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam serdecznie !:) mam 36 lat , trójke dzieci w wieku 13lat, 10 lat i 10 miesiecy.... jestem szczesliwą mamusią , odmłodzoną ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EDIT31
WITAM SERDECZNIE WSZYSTKIE PIEKNE I MLODE MAMY!! jakos nie trafilam do was wczesniej ale lepiej pozno niz wcale...:-) ja mam juz duuza coreczke 9 lat i wpadke;-)) 33 tydz..(termin na 16.10) calkiem inaczej przezywam ta ciaze,ale super,nawet lepiej niz mialam 22 latka przy pierwszej.. jestem super szczesliwa i nie moge sie doczekac mojego bobaska wszystkich pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Perełka35
witam! wróciłam własnie od ginekologa, którego dzis zmieniłam!!! teraz w koncu wiem co to badanie, mam pomierzone porządnie dziecko, słyszałam serduszko, mam komplet badań do zrobienia, a poprzedni...strach mówić , każde badanie robiłam sama i mu podtykałam pod nos, nie ważył, nie badał ciśnienia a na 5 wizyt mam jEDEN wpis w karte ciąży!!! szok....na dodatek po zrobionym teście AFP-też sama z ciekawości zrobiłam, poprzedni zaraz mnie na amniopunkcje wysłal, a ten, jak zobaczył wynik wyśmiał bo sa rózne kryteria zależy od labolatorium, on osobiscie nie widzi nic ale jesli chciałabym uspokoić sie moge zrobić test potrójny, ale i tak bede miała robione za 2 tyg usg genetyczne wiec jak co to i tak wyjdzie, a test jaki sama zrobiłam jest lekko podwyższony co moze wskazywac na ryzyko wad otwartych jak np.rozszczep kręgosłupa a moj maluszek ma kręgosłup jak struna wiec sie zastanawiam, bo test potrójny jest tylko w 65% wiarygodny a usg genetyczne daje obraz wszystkich narządów m.in. ukł.krwionośny, wydalniczy, kostny, itd itp, więc co ma być to bedzie i chyba dość mam wrażen, to moja trzecia ciąża , mam dwie zdrowe córki wiec osobiście nie czuje aby było coś nie tak tym bardziej ze wymiary dzieciątka są wręcz idealne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciesze sie bardzo Perelko ,ze juz masz normalnego lekarza i ,ze uspokoil cie.Wiem co to znaczy otrzymac badania ze zlym wynikiem,tez to przechodzilam.Mam pytanie-to usg genetyczne to w ktorym tygodniu sie robi i na czym ono polega? Ja robilam amnipunkcje i jest wszystko ok,ale slyszalam cos o usg majacym na celu zbadanie serduszka i innych narzadow,np nerk.Wiesz cos moze o tym wiecej? Mam badania dopiero 2.09,ale nie ma mojej lekarki bo zostala do klinki przeniesiona i zostal mi przydzielony jakis inny i nawet nie wiem jaki.Jestem wsciekla,bo moja lekarka byla naprawde swietna.Mowila mi o tym badaniu,ale nie dopytalam sie dokladnie i nie wiem czy ten drugi lekarz tez mi to zrobi i musze sie dokladnie dowiedziec przed wizyta. Witam nowe dziewczyny-szczesliwe mamy,i przyszle. Petro co u ciebie?trzymam kciuki za twoje 2 kreski na tescie. Aska mam nadzieje ,ze lekarze szybko wam pomoga i niedlugo bedziemy cieszyc sie razem. Renia jestes nastepna do rozsypki w tym gronie-niedlugo ujzysz swoje malenstwo. Matylde i Zenobio co u was? Piszcie wiecej o swoich coreczkach. Jak z karmieniem u ciebie Zenobio? R-36 fajnie ze wpadlas na chwilke ,za ciebie tez trzymam kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×