Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Buszko

Nadżerka a zajście w ciążę

Polecane posty

Gość Buszko

Niedawno mialam usuwaną nadżerkę (wypalanka). Ciekawa jestem jak długo trzeba czekać żeby bez żadnego ryzyka dla płodu zajść w ciążę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justar
Klaryska jesteś pewna? Z tego co wiem wypalanka nie przekresla macierzynstwa, moze jedynie powodować trudności z zajsciem lub kłopoty przy porodzie z powodu nie rozwierania sie szyjki macicy. A co w przypadku wypalanki po 1 porodzie, jesli chce sie mieć 2 dzieko? Wiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justar
Klaryska fajnie że odpowiedziałas. własnie jestem w takiej sytuacji, urodziłam, mam nadzerke, lekaz zaleca wypalanke, ja zastanawiam sie czy laser lub wymrazanie nie byłoby lepszym pomysłem. lekarz mówi, ze przy małych nadzerkach lepsze jest wypalanie, jeszcze nie konsultowałam sie z innym. to o czym piszesz wiesz z autopsji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justar
dzieki Klaryska, tez myslałam, żeby raczej wymrażać. długo trwa taki zabieg? teraz musze wyjsc, wpadne tu potem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justar
Klaryska a wiesz moze jak to jest z porosem po wymrazaniu? I ile kosztuje taki zabieg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justar
porodem oczywiscie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justar
a może jest tu jakas pani, która miała usuwana nadżerke a potem urodziła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ona 23
Pewien ginekolog powiedzial mi, ze dopiero po roku po wypalaniu nadzerki mozna zajsc w ciaze. To samo tyczy sie zamrazania. I dokladnie tak bylo w moim przypadku, ze dopiero jakis czas po uplywie roku udalo mi sie zajsc w ciaze. I nie straszcie tu bezplodnoscia!!! Wypalanka to nic przyjemnego - sama po niej pierwszy raz w zyciu zemdlalam, ale coz... lepsze to niz rak..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justar
Ona Czyli miałaś wypalanke ale potem urodziłas naturalnie, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ona 23
TAK wypalalam, a rodzic bede w pazdzierniku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justar
Ona opiekunka mojej córeczki po wypalance zaszła w ciaże po pół roku, urodziła bez komplikacji, a potem urodziła jeszcze jedno dziecko, wiec nic nie jest regułą, lekarz mi mówił, że po wypalance nie powinno byc problemów z kolejna ciążą, wiec na pewno u Was też bedzie dobrze. Wiesz ja teraz szukam jak najwiecej informacji, ale wcale nie uważam, żeby CC było najlepszym wyjsciem. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justar
własnie kolezanka w pracy mi powiedziała (ma 3 fajne córki) że miała wypalankę i po dwóch miesięcach zaszła w pierwszą ciążę, urodziła bez komplikacji. wiec nie demonizujmy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ona 23
ale faktem jest, ze zajscie w ciaze po wypalance dla nierodki, czyli kobiety, ktora jeszcze nie rodzila jest trudniejsze niz dla tej, ktora miala dzieci... Tak stwierdzil nawet moj znajomy poloznik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Buszko
Ja miałam usuwaną nadżerkę 3 m-ce temu. Jeśli chodzi o zabieg to trwał max 10 minut. Jeśli chodzi o ból to tylko czułam lekkie szczypanie. Nie ma co się bać bo szujka macicy jest nieunerwiona więc prawie nie boli. Więcej stresu przysparza przygotowanie wszystkiego do zabiegu przez lekarza. Ja miałam wypalankę. Nie wiem czy to lepsze czy też laser? Planuję ciążę może mi się uda. Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania 30
ja w ubiegłym roku w sierpniu,miałam zabieg wypalania nadżerki potem bardzo bolał mnie brzuch w tej chwili jestem prawie w 6 m-cu ciąży,więc proszę nie straszcie mnie komplikacjami przy porodzie choć muszę przyznać że całe okolice intymne mam jakieś bolesne nie wiem czy to ma coś wspólnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewaJa
ja urodziłam tydzień temu i czeka mnie leczenie nadżerki czy ktoś wie po jakim czasie najlepiej to zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość unika1234
a czy któraś z Was wie czy lepiej jest usunąć nadżerkę przed zajściem w ciążę czy po porodzie.(Bardzo bym chciała mieć dziecko ,ale nie bardzo mam czas iść do lekarza bo wyjechałam za granicę do roboty żeby zarobić trochę na 'przyszłość').Wiem ,że zdania na temat ,są podzielone,ale jeśli trzeba usunąć nadżerkę przed to przynajmniej będę uważała by nie było wpadki.dziękuję za wszelkie info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .........
tzn będę ostrożniejsza bo wiadomo wpadka to wpadka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×