Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Justyna74

Badanie HSG drożność jajowodów

Polecane posty

Gość biedronka2323
Ja sobie kilka razy mierzylam cukier, bo moj ojciec ma cukrzyce i ma ten caly sprzet do pomiaru. Zawsze wychodzil mi dobry lub nieznacznie podwyzszony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedronka2323
Ja sobie kilka razy mierzylam cukier, bo moj ojciec ma cukrzyce i ma ten caly sprzet do pomiaru. Zawsze wychodzil mi dobry lub nieznacznie podwyzszony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedronka2323
U mnie beta kosztuje 18 zl, ale na wynik trzeba czekac 24 godziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w klubie słodkożerców i od dziś bromkożerców ;) przeraża mnie to trochę jak czytałam że większość dziewczyn źle się po nim czuje, narazie mam brać 1/4 tab potem 1/2 a potem 1 co 4 dni zwiększać dawkę żeby organizm się przyzwyczaił, oby tylko te męczarnie pomogły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MyszkaM86
yyonka może na ciebie bromek nie będzie akurat źle działał, ja zaczynałam od połówki, ty masz jeszcze mniejszą dawke więc będzie dobrze:) widzisz ja teraz od 11 dni biore norprolac, niby lepszy i bez skutków ubocznych a jednak pierwsze 2 dni bolała mnie po nim głowa i troche mdliło-a może to ja jestem jakaś felerna pod tym kątem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszka to jakies ceny z kosmosu macie :/ Moze lekarz rodzinny dalby Ci skierowanie? Ja bylam kiedys u rodzinnego i poprosilam o zwykla morfologie. Pytal sie, czy planuje ciaze i jak powiedzialam ze tak to dal mi skierowanie na cukier, morfologie i mocz. Teraz robilam badanie cukru i 4 albo 5 zl placilam. Czasem tez w aptece mozna za darmo zbadac :) Jak moja siostra byla w ciazy to tez tego nie akceptowalam. Tym bardziej, ze dowiedzialam sie w 11 tygodniu jak wyladowala w szpitalu. Do dzis mam zal do niej, ze mi nie powiedziala wczesniej... Wstyd mi jak sobie o tym przypomne-rzadko pytalam jak sie czuje itd. Dopiero pod koniec ciazy jakos mi to lzej przychodzilo. A jak sie maluch urodzil to juz w ogole oszalalam na jego punkcie :) Przebywanie z moim chrzesniakiem jakos mi pomagalo przetrwac porazki, chociaz po powrocie od niego czesto plakalam, ze nie moge zajsc w ciaze i miec swojego dziecka... Jak sie Twojej siostry dziecko urodzi, to przynajmniej sie wprawisz do swojego :) I sie "zapatrzysz" ;) Moze jeszcze zanim sie urodzi, juz bedziesz swoje pod serduszkiem nosic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam nadzieję że dobrze zniosę ten bromek. teraz walczę z przeziębieniem bo w rzymskim metrze nieziemskie przeciągi i mnie przewiało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia.pco.1
No to się napisałam i nic nie ma :( Więc w skrócie tym razem: byłam na badaniach antygen chlamydia, posiew ureoplasma i mycoplasma i przeciwciała przeciwoplemnikowe w śluzie szyjkowym zapłaciłam 175 zł! wyniki w piątek po 18, w piątek z rana idę również na progesteron. Yvonkaa ja również dostałam bromergon ale 1/2 tabletki i lekarz mówł żeby brać na noc bo wtedy się przesypia te niechciane objawy chociaż mnie i tak przez ok4 dni bolała głowa. Teraz mój organizm chyba się przyzwyczaił ponieważ już mnie nie boli. Bromek na mnie tak działa, że wogóle nie mogę pić alkoholu dosłownie po jednym kieliszku wina byłam pijana od tamtej pory nie tykam alkoholu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynka-83
Asia a te posiewy pobierali Ci w laboratorium?? I to trzeba robić w jakimś konkretnym dniu cyklu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia.pco.1
Justynka musisz dowiedzieć się gdzie u ciebie wykonują przeciwplemnikowe bo u mnie na kilka labor. tylko jedno tym się zajmuje. Materiał do badań pobiera ginekolog więc musiałam się u nich umówić do gin. aby pobrał wymazy. Badania powinny być wykonane ok. połowy cyklu aby był śluz, ja poszłam 18dc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynka-83
Aha bo widzisz na stronie tego laboratorium co ja robię wyniki jest właśnie że oni wykonują wymazy. Może podpytam lekarza bo będę u niego w piątek. Dzięki :-) Widzę że ten nowy lekarz wziął Cię w obroty z tymi badaniami, ale to dobrze, mam wrażenie że mój nie bardzo się wczuwa.W sumie mówił że bez sensu teraz robić bo w klinice niepłodności na pewno mi zlecą badania więc po co robić dwa razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia.pco.1
Dokładnie wziął mnie w obroty :) i mam nadzieję, że będą one owocne. Cieszę się, że do niego trafiłam bo do kliniki to mimo wszystko 200km, a do niego 20 :) no i jakby co to przeprowadza inseminacje. Widzę już efkt stymulacji femarą tzn. miałam śluz, a przy CLO dosłownie sucho nawet jak brałam wiesiołek. A tutaj dosłownie płynęłam. Do tego dostałam estrofem na wzrost endometrium bo wg niego w 11dc 5mm to zdecydowanie za mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia.pco.1
Wiesz co moja poprzednia lekarka też nie widziała sensu robienia mi więcej badań, zleciła tylko HSG bo twierdziła, że w klinice i tak będą chcieli to badanie. Justynka może w Waszym wypadku klinika będzie dobrym rozwiązaniem. Nie myśl negatywnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynka-83
Fajnie że trafiłaś na takiego lekarza:-) Mój niestety nie przeprowadza inseminacji więc bez kliniki się nie obejdzie. Ale tak myślę że teraz odpuszcę te wsyztskie wymazy itp. Już czekam an wyjazd do siostry a po powrocie zaczniemy z kliniką i tyle. W piątek idę tylko sprawdzić co z moimi torbielami i tyle. Zaczęłam tylko pić siemię lniane bo ten wiesiłek coś na mnie nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia.pco.1
Popieram :) odpocznijcie, na chwile choć przestańcie o tym myśleć, korzystaj z wyjazdu. Powiem Ci, że podczas week majowego prawie wogóle nie myślałam bo miałam czym innym zajętą głowę. To naprawdę dobrze robi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynka-83
Tylko nie wiem czy dam radę u siostry wyluzować bo ona w ciąży :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia.pco.1
A może fluidy ciążowe wpłyną na Ciebie? :) A w którym tygodniu jest siostra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynka-83
Nawet nie wiem który to tydzień ale ma termin na 22 wrzesnia więć już połówka:-) Koleżankę w pracy też mam w 21 tyg i jakoś fluidy na mnie nie wpłynęły:-( I jeszcze poczułam taka zazdrość jak usłyszałam że będzie dziewczynka :-( Sama jestm zła na siebie za tą zazdrość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej,dziewczyny chciałam Wam się pochwalić,że przed samym hsg udało się zajść w ciąże i jestem początek 5tygodnia,te dziewczyny które biorą pregnyl i clo niech próbują w tym samym dniu co wzieły pregnyl a nie 48h jak lekarz każe,pierwszy raz spróbowaliśmy od razu po pregnylu i się udało:) Amefa MAM PYTANIE: A jak Ty się czujesz? który tydzień? Ja się martwie teraz,bo wczoraj byłam u ginekologa i mi robił usg dopochowowe co podobno jest za wcześnie,byłam u siebie w miejscowości,ale jestem zapisana na czwartek u tego co się leczyłam i nie wiem co robić? bo ta moja to powiedziala tylko,ze jest pęcherzyk i to początek,nawet nic więcej,sama sobie musiałam obliczyc który tydzien itd. a moze iść do tego mojego i zrobi mi usg brzucha?czy to za wcześnie??? pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia.pco.1
Justynka wyluzuj :) Po co ten wyjazd jak masz się tam denerwować. I myślę, że nie masz co zazdrościć siostrze o to że jest w ciąży tylko modlić się o to aby dzidzia była zdrowa i poród przebiegał bez komplikacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia.pco.1
Lin_ka gratulacje ! A może zrób betę co dwa dni i będziesz widziała po wyniku który to tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia robiłam bete raz w 29d.c. i mam 103,weszłam na kalkulator w googlach i mi wyliczył 5tydzień,od pierwszego dnia ostatniej miesiączki,wczoraj się dowiedzialam od lekarza,ze początek ciąży i tyle,porażka nie które te lekarze,a poszłam do niej szybko bo przed hsg robilam wymaz z kanału szyjki i mi wyszedł stan grzybiczny i się wystraszyłam a ona mi przypisała od razu globułki co podobno nie można ingerowac na początku i zdecydowałam,ze nic nie biorę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Linka - to super! Odnośnie usg- to przez brzuch robi się usg już w dużej ciąży. Z początku przez pochwę. Ok 6 tygodnia dopiero widać na usg bijące serduszko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia.pco.1
Lin_ka umawiaj się do swojego lekarza i tyle. Napewno inaczej Cię potraktuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Linka przede wszystkim ogromne gratulacje! Az sie oderwalam od sniadania jak przeczytalam Twoj post! :) USG dopochwowe mialam robione do 12 tygodnia, a potem dopiero przez brzuszek :) I w 5tc tez bylo widac pecherzyk tylko, a kilka dni pozniej juz byl wiekszy i bylo widac takiego malutkiego robaczka-zarodek :) Ile dni po owu mialas robione to usg? Idz do swojego lekarza przede wszystkim. Bete powinnas powtorzyc po dwoch dniach, zeby wiedziec czy prawidlowo przyrasta. Powinna byc mniej wiecej dwa razy tyle co na poprzednim badaniu. I jesli wyszedl Ci stan grzybiczy i rzeczywiscie masz jakas infekcje, to powinnas to wyleczyc bo infekcje pochwy moga byc grozne. Oczywiscie sie nie stresuj tym wszystkim, tylko sie ciesz :) I zapisz sie jak najszybciej do swojego lekarza, do ktorego masz zaufanie :) A poza tym do odpoczywaj i dbaj o siebie. Ja juz mam 24tc i wszystko u mnie dobrze :) Za tydzien mamy juz usg polowkowe :) No i powoli zbieram wyprawke...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynka-83
Linka gratulacje i trzymamy kciuki żeby wszytsko było ok :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynka-83
Linka napisz jak długo próbowaliście, miałaś stymulację? I jakie były wyniki twojego M.? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny:) Marla miałam takie objawy,ze już w majówkę bolało mnie pod brzuchem i inaczej niż na miesiączkę,ale mówie zrobię 3maja test w naszą rocznicę czwartą:) i zrobiłam 2 testy i pokazały się 2kreski tylko druga była słabiutka:) Amefa chciałabym być już w tym tygodniu co Ty!:) początki są takie nie pewne,różnie bywa Boje się iść w czwartek,tak szybko,bo pewnie będzie chciał mi zrobić usg dopochwowe, a wczoraj się naczytałam,że można naruszyć coś i poronić,bo najwcześniej 7,8tydzień usgi i też noc miałam nie przespaną,mąż tak się zdenerwował na mnie,że jak się dowiedziałam od piątku to panikuje,a wcześniej mi nic nie było:) . u tej co wczoraj byłam kazała mi brać luteinę 3razy dziennie no i zaczęłam brać,a ty brałaś? bolało Cie pod brzuchem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×