Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Justyna74

Badanie HSG drożność jajowodów

Polecane posty

Gość justynka-83
Słońce ja przed okresem 3 -4 dni też mam wysyp pryszczy i wiem po tym że dostanę @. Ale teraz mnie tak wywaliło nie wiem czemu, może zjadłam truskawki i dostałam jakiejś alergii :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeszcze odnośnie "wypryszczania". Wiecie jakie ja miałam potworne problemy ze skórą. Coś okropnego. Zaczęło się jakies 3 lata temu i im bardziej sie nasilało moje pco tym było gorzej. Byłam załamana. Chodziłam do dermatologa ale ten rozkładał ręce i mówił że to przez zaburzenia hormonalne i najlepszym rozwiązaniem by były tabletki anty żeby sie to wyciszyło ale ja chciałam mieć dziecko. Nic nie pomagało, ile kasy poszło na kosmetyczke i nic. A od czasu jak miałam zrobioną kauteryzacje jak ręką odjął. Zero wyprysków. Jeszcze sobie kupiłam brevoxyl i wogóle jest ok. Siostry były w szoku jak mnie zobaczyły po 4 miesiącach. Zobaczcie jaki wpływ hormony mają na cały nasz organizm. Teraz pojedynczo wyskoczy mi jakiś przed @. Kauteryzacja "uspokoiła" jajniki i zaczęły normalnie pracować. Oby się ten efekt utrzymał jak najdłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynka-83
Kurczę ale jak ja nie mam pco to nikt mi nie zrobi kauteryzacji, lekarz nawet o tym nie wpsomniał. Pamiętam jak byłam kiedyś u innego to mówił że widzi jakieś pęcherzyki na jajnikach. Ale tearz do mojego chodze już prawie rok i nic nie wspomniał o tym. Nie wiem, może go zapytam :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia.pco.1
Justynka ale Ty chyba nie masz problemów z owulacją? Chyba, że coś przeoczyłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi tez wywalilo opryszczkę ktorej nie mialam wielki, ale to tez poczatek cyklu ale moze dobra wiadomosc na zas ;))u mnie tez czas po lapero leci a afektow brak - pocieszam sie chociaz tym ze dopiero mialam jeden normalny cykl no i pecherzyk pekl wiec ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynka-83
Asia miałam owulację ale po stymulacji CLO. Teraz zobaczymy co się dzieje bez stymulacji .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amefa, ale teraz powiałaś optymizmem, ja mam dziś 22dc i wypryski na dekolcie i twarzy, a tak jak mówiłam, nigdy ich nie miałam. Ale to fakt dziewczyny,że szukamy objawów- wczoraj wieczorem mówię do M,że mnie coś muli, a on już brzuszek masuje, to może to Ci przyniosę , tamto:) uskrzydlony, bo może to już, hehe oczywiście przejadłam się na pewno, no ale- miło popatrzeć jak Twój facet lata wokół Ciebie ,bo może to już....:) A co do imion to już pisałam Anastazja i Leon, my zawsze mówiliśmy ,że pierwsza dziewczynka i nawet jak łykałam kiedyś anty to nazywaliśmy tą tabletkę imieniem- np wzięłaś już Nastkę?:) A teraz im dłużej walczymy to chciałabym chłopca, zresztą M chyba też. Ale tak jak asia mówi, nie ważne co, ważne by było i zdrowe przede wszystkim:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia.pco.1
A ile razy miałąś monitorowany cykl zanim zostałaś stymulowana? Bo ja 2razy. Bardzo chciałąbym zmienić pracę bo w tej już nie wytrzymuję. Od wczoraj rozsyłam CV. Może macie w tym temacie jakieś możliwości ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia.pco.1
a ja jutro na progesteron obym o tym nie zapomniała w drodze do pracy :) Psioszka właśnie mi uświadomiłaś że mam 21dc w sumie to już bliżej niż dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynka-83
Wisz co miałam monitorowany raz i wtedy pęcherzy urósł do 17 mm i nie pękł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia nawet mi nie mów o pracy...Ja nie pracowałam 2 lata, później rok,ale okazało się,że jestem w ciąży i zrezygnowałam,bo praca w takich warunkach zakaźnych mogłabyć niebezpieczna.Nie udało się. Od września szukam pracy, po studiach,z kursami i nic. Z drugiej str lekarz ciągle nam powtarza, że nie mogę łapać 2 srok za ogon i albo się skupiam na zajściu i leczeniu albo na pracy. ale ilekroć się to nie udaje, to coraz więcej CV wysyłam. I pewnie znając moje szczęście to zajdę i znajdę pracę i znowu będzie klops:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olcia24
Hej laseczki dlugo sie nie odzywalam u mnie bez wiekszych zmian ciazy brak i czekam bo dzis powinna przyjsc @.A od @ stymulujemy cykl na insyminacje niestety spodziewany termin 24 maj zobaczymy co z tego wyjdzie jestem pelna nadzieji.Chce zaczac brac luteine i do was pytanie od kiedy do kiedy nalezy ja brac pozdrawiam cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia.pco.1
Masz mieć inseminację i luteinę chcesz brać na własną rękę? Lepiej porozmawiaj z lekarzem od kiedy powinnaś zacząć brać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A robiłaś test? Jeżeli wyjdzie negatywny to z reguły na wywołanie okresu bierze się 2 razy dziennie po 1 tabletcie przez 5 dni. W ciagu tygodnia do dwóch powinna przyjść @. Jeżeli nie przyjdzie to już musisz porozmawiac z lekarzem. Ja zazwyczaj dostaje po dwóch dniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedronka my się staraliśmy tak dokładnie to od września,ale ogólnie to od ślubu 4lata tylko wtedy kiedy mieliśmy ochotę i się nie zabezpieczaliśmy,a z clo miałam 3cykle. Dziewczyny moja beta 916,więc rośnie Amefa pierwsze usg i drugie mialaś moze robione brzucha czy dopochwowe? Bo ja jednak musze iść dzisiaj do lekarza mojego,bo idzie na urlop od następnego tygodnia, aż na 3tyg. więc za długo będę czekać. ale dzisiaj od razu mu chce powiedzieć,że nie chce dopochwowego\,bo miałam 3dni temu i nie chce aby coś naruszył i znowu będę się stresować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Psioszka ile Wy się staracie? trzeba wierzyć,my w tym miesiącu na luzie i szczerze to już naprawdę byłam pewna,ze będę miala hsg a tu się trafiło,aby tak tylko całą ciąże utrzymać,bo też nie jest łatwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Linka jak na moje oko to super beta Ci urosła :) Ja dzisiaj mam 14 dzień ale owu to się spodziewam w przyszłym tygodniu, ostatnio miałam tak koło 20 dnia. No i w ogóle to jakoś tak mam dobre przeczucie:), jakby mnie jednak przeczucie zawiodło to za 3 tygodnie odbieram cytologie i jak będzie oki to się zapisuję na hsg, nareszcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia.pco.1
Lin_ka piękna beta, wg mnie ładnie przyrosła ale zazdroszczę :) no i wszystkiego najlepszego oby wszystko ładnie się ułożyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Asia Yvonka a Ty też bierzesz CLO? i masz monitorowane dni owulacyjne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Linka gratuluje przyrostu bety, oby tak dalej:) Co do naszego starania, to przez rok nie zabezpieczaliśmy się i nic, więc poszłam do gina i stwierdził pco i zaczeliśmy całe leczeni, a leczenie trwa już 10mc(w tym już poronienie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedronka2323
Linka to teraz pozostaje zyczyc Ci, aby ciaza zdrowo sie rozwijala :) kurcze dziewczyny ja mam taka cichutka nadzieje, ze sie udalo. Moze dlatego, ze pierwszy raz od dawna tak wyraznie czulam owulacje.., ale bedzie rozczarowanie jak sie nie uda :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynka-83
A ja wam dziewczynki zazdroszczę że tylko kilka dni wam zostało do testowania. U mnie 20 dni czyli cała wieczność. A na dodatek teraz cykl bez stymulacji więc nie robię sobie kompletnie żadnych nadziei.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedronka2323
Justynka mi zostalo az/tylko 7 dni do testowania, ale jak sie na cos czeka to czas sie wlecze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Linka, tak jak Ci pisalam wczesniej do 12 tygodnia mialam usg dopochwowe robione 4 razy. W 12 tc mialam genetyczne i bylo robione troche przez pochwe i troche przez brzuch, bo Jas nie chcial sie ulozyc odpowiednio. Nastepne badania juz przez brzuch mi robil. Jesli jest dobrym lekarze, to nic Ci nie naruszy. Przeciez wszyscy lekarze robia takie usg. Nie slyszalam o przypadku, zeby komus to zaszkodzilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynka-83
Linka przecież tan aparat do usg wkłada się do pochwy a zarodek masz w macicy więc jak może cokolwiek naruszyć :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Linka clo brałam jakieś 3 lata temu i niby owu była, tylko że jak czytam wasze wpisy to najpierw miałyście monitoring bez stymulacji a potem clo a ja od razu miałam clo. Z moich obserwacji cyklu (temp, śluz) wynika że mam owu bo i śluz się zmienia i temp skacze, u mnie nie stwierdzono pco a przy najmniej nic lekarz o tym nie wspominał. od lutego chodzę do nowej gin i ta kazała mi zbadać PRL i PROG i wyszło że mam za wysoką prolaktyne i za niski progesteron więc dostałam bromka i luteine (wczoraj na noc 3 raz brałam bromka), potwierdziło się też to co mi powiedział kolega-instruktor NPR, że mam niewydolnosc ciałka żółtego bo za krótka faza lutealna, wyczytał to z moich wykresów obserwacji temperatury. W poniedziałek jak byłam w 11 dniu cyklu na badaniu to jeszcze żadem pęcherzyk nie rósł, ale jak pisałam owu ostatnio miałam ok 20 dnia więc dopiero zaczyna coś rosnąć. na razie przepisała mi leki na 3 miesiące, jak będzie dobra cyto (ostatnio miałm stan zapalny) to idę na hsg w czerwcu. no i zobaczymy co da leczenie bromkiem iluteina. mam taką cichą nadzieję że tak jak Ty nie zdążę zrobić hsg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lin_kaaa
Amefa moja kolezanka do 10tc miala tylko usg brzucha bo lekarz powiefzial ze mozna cos naruszyc.dlatego jak tez widac to wole bo dopochwowe mnie bolalo. Ywonka ale po clo sam pekal pecherzyl czy bralas pregnyl? pewnie pierw musisz wyregulowac hormony bo one sa wazne i bedzie w porzadku. ok xaraz wchodze do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Linka, pęcherzyki same pękały. Ale jestem zmulona po tym bromku, szumi mi w głowie i spać mi się chce. Kurcze mam nadzieję że się organizm przyzwyczai. dzisiaj jeszcze biorę 1/4 tab a jutro już 1/2 ciekawe jak się będę czuła....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MyszkaM86
Dziewczyny co do pryszczy to ja zawsze dostawałam z 2-3dni przed @ ale przeważnie takie małe na nosie, od jakiegoś czasu jakby mniej tego było za to teraz 11dc powychodziły mi jakies paskudy na brodzie;/ Wy sie odszukujecie objawów a ja ewentualne które odbiegaja od normy zawsze neguje żeby rozczarowania nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×