Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Justyna74

Badanie HSG drożność jajowodów

Polecane posty

Kasia idź do swojego gina niech ci dokładnie wytłumaczy co i jak, albo każe zaczekać 2-3cykle albo od razu poda plan działania. Justa zdrówka dużo życze i by Bartusia nie dopadło to paskudztwo. Pociesze cie że niedawno koleżanka i jej maż też to przechodzili a ich 5,5 miesięczny synek nic nie złapał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiapco1
Justa podobno gdy my jestesmy chore to w mleku jest wiecej przeciwcial, moze Bartus nie bedzie chorowal. Oj z tym jedzeniem to agencik jest, juz niedlugo sie okaze jak moj bedzie jadl marchewke. Tak zgadza sie to mi udalo sie zajsc w ciaze na niedroznym jajowodzie. Tylko laparoskopia moze potwierdzic czy faktycznie masz noedrozny jajowod, bo byc moze mimo ze hsg wyszlo ze jest niedrozny on moze byc w jak najlepszym porzadku. Noe czekaj tych 2 cykli tylko maszeruj juz do lekarza. Nie trac czasu. Owulacje masz samoistne? Nie ootrzebujesz lekow do rosniecia pecherzykow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość77
Witam Was. Jestem już po HSG , no cóż mogę powiedzieć, nic nie czułam po głupim jaśku , nawet nie pamiętam momentu kiedy to wszystko się wydarzyło, położyłam się i wstałam i po strachu. Ból jak na miesiączkę czułam kilka godzin po zabiegu i małe plamienie jednodniowe. Tylko nie wiem jak interpretować wynik ,to, że kontrast przepłynął swobodnie przez jajowody oznacza że były drożne ? czy niedrożne ? Jak to z wynikami u Was ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu tzn ze masz 2 jajowody drozne.zycze sukcesu w takim razie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziś mieliśmy cięzką noc, pojawiły się bóle brzuszka i dziwne gazy, których nie było od czasów kolki, no i się zastanawiam czy to z powodu tej zmiany mleka? Na razie wprowadzam tylko 1/6 miarki nowego mleczka, zaobserwuje jeszcze co dziś w nocy będzie się działo i najwyżej wróce do pepti Justa a z tym karmieniem to probowaliście że karmi go emek? Bo może Ty małego kojarzysz się z cycem i dlatego nie chce jeść nic innego. Ja planuję już za tydzień wprowadzać stałe pokarmy, chyba że to mleko nam przeszkodzi :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokladnie mam malego agencika, ktorego nie mozna namowic do jedzenia, chociaz wczoraj dostal dupke chlepka i lomotal ja az sie uszy trzesly. Ale sie zbytnio tym nie pocieszam bo byl okres ze ziemniaczki tez ladnie jadl, no ale coz jakos to musimy przetrwac. A sposobu zeby ktos inny go karmil probowalismy , efekt taki sam. U mnie cale szczescie po grypie nie ma sladu i nie przyniosla kolejnych ofiar, Bartuś był wprawdzie wczoraj wyjątkowo marudny ale dzis juz jest ok Pelna trzymam kciuki abys miala lepszy model do jedzenia ;)) Jakie mleko dajecie swoim pociechom, bo ja coraz czesciej mysle aby i mojemu sprobowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justa ja dawałam jak miała miesiąc enfamil, ale jak miała kolki i wysypki, to przeszliśmy na bebilon pepti a teraz wprowadzamy zwykły bebilon. Bebilon to chyba jedno z lepszych mlek. Ja myślę że nie będe miała problemów z wprowadzaniem jedzenia, bo ona już od małego dostawała mleczko mm i nie było grymaszenia, połyka wszystko co jej dam, nawet to paskudne w smaku pepti, raz daję pierś , raz butlę i nie grymasi. Czytałam gdzieś nawet że jak dziecko z piersi przechodzi na posiłki stałe to problemy są częściej niz jak z mleka mm. zyczę powodzenia, mały na pewno niedługo "dorośnie" do pokarmów stałych, może on nie lubi papek, tylko całe pokarmy dlatego chlebek mu smakował :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiapco1
Mi lekarz mowil zebym jeszcze sprobowala z bebiko gdyz te mleka w skladzie niewiele sie roznia, a moze mu podejdzie. No i niestety trzeba czasu zeby dziecko sie przyzwyczailo. Od 5 m-ca wprowadzam marchewke czyli za 2 tygodnie i uuz sie boje, a z drugiej strony ciesze. Maly powoli mi siada wiec biore go dostolu i daje do zabawy miseczke :). Czas kupic krzeselko do karmienia. Jestesmy po 3 szczepieniu, teraz w styczniu ostatnia dawka na wzw b.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia super pomysł z tą zabawą miseczką, widzę że przygotowujesz już Olka na "ten" moment :D A Olek to już sam siada z pozycji leżącej czy Ty go sadzasz? A ja za szybko pochwaliłam Nataszkę :/ dziś robi mi hece i nie chce pić z piersi, krzyczy i nie moge jej w ogóle przystawić, więc żeby nie stracić mleka siedze i ściągam :/ Wiadomo że nie ściągnę tyle ile ona by wypiła sama no i mało tego jest :( Mam nadzieję że to tylko jednorazowy wybryk albo nie ma humoru po nieprzespanej nocce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki:-) Jestem przerażona jak czytam o waszych przebojach z mlekiem, stałym pokarmem itp :-D U nas ok, 16 tydzień, maluch nie współpracuje i nie ujawnia płci. Ja jestem dziś pierwszy dzień w pracy i już jak wstawałam to żałowałam swojej decyzji:-) Zobaczymy ile wytrzymam. Co do cc do mój dr mówi że już sam sposób zapłodnienia jest u mnie wskazaniem do cięcia. Przy sn jest ryzyko powikłań a musimy zrobić wszytsko co się da żeby ewentualnie myśleć o kolejnym dziecku. Także oswajam się powoli, chociaż wiem że to jesczze duuuuż o czasu zostało. Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justynka super że u Ciebie wszystko :) Cieszę się bardzo, odważna jestes z tym powrotem do pracy, chociaż z jednej strony dobrze - będzie Ci łatwiej wrócic po macierzyńskim, będziesz miała krótszą przerwę :) chyba lepiej byc od razu nastawionym na cc niż potem zaskoczonym, bo to zawsze stres że cos nie idzie tak jak powinno Trzymaj się i odzywaj się częściej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justa ciesze się, że już lepiej sie czujesz :) Emilka jest od początku na Bebilonie, zasmakowało jej wię nie próbowaliśmy innego. Pełna możliwe że Mała tak zareagowała na mleko ale nie możesz sie po 2 dniach zrażać, bo inaczej nigdy sie nie przyzwyczai. Kolki mogą sie też pojawić przy wprowadzaniu stałych pokarmów. Co do awersji na pierś, kiedyś też Emilka to przechodziła, chyba nawet 2-3razy, trwało to niestety ok. 2-3dni i też musiałam co któryś raz ściągać mleko bo piersi robiły sie jak z kamienia ale nie zauważyłam by ilość pokarmu sie zmniejszyła.1 1 Justynka widze że dzidzia jest tajemnicza i nie chce sie ujawnić rodzicom :) ciesze się że rozwija sie prawidłowo :) Mojej Małej sama marchewka nie podchodzi, zresztą od razu dostawała ją w formie zupki z ziemniakiem. Asia my dopiero będziemy kupować krzesełko, dotąd wcina na leżaku tylko nieco podniesionym do siadu-plecki sie tak nie męczyły a i mniej jedzenia lądowało poza buzią :) 1 Elka a co tam u Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pełna niestety tak, czasem nawet do 6 miesiąca sie utrzymują :/ zależy od wrażliwości brzuszka. Moja córcia miała prawie do 4 miesiaca a potem jak ręką odjął :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justyna super ze wszsytko jest ok...ale ten czas leci niedawno podchodzilas do zabiegu a tu juz prawie 1/3 ciazy . Czytaj czytaj i sie ucz..nasze forum to skarbnica sprawdzonej wiedzy ;)) niestety wcale to nie prawda ze kolki ustaja wraz z 3 miesiacem... moja kolezanka ma juz prawie polroczne dziecko i ciagle ma kolki, na ktore nic nie dziala... U mnie Bartek do tej pory jadl w lezaczku a od wczoraj je w krzeselku. Jak bedziecie kupowac to zwrotcie uwage aby bylo siedzenie rozkladane to bardziej przydatne przy tych mniejszych dzieciach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki perwnie ja za pare msc bede sie Was podpytywala odnosnie wprowadzania jedzenia.myszkam milo ze pytasz u mnie powolutku 35 tydzien we wtorek mam wizyte zobaczymy co z moja skracajaca szyjka a tak poza tym to ciagle mierzenie cukrow:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justa to fakt, skrabnica wiedzy sie tutaj zrobiła od zachodzenia w ciąże, przez jej przebieg a na opiece nad maluchem kończąc. Poważnie sie czasem zastanawiam czy sobie nie porobic notatek na późniejsze czasy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak narazie to Ty tu masz najstarsza panice i Ty najpierw odkrywasz co i jak ;)) wprawdzie przy drugim dziecku sie duzo rzeczy zapomina ale po cos jestesmy ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale zawsze jest kilka możliwości radzenia sobie z kłopotami, jak nie poskutkują moje metody to można wypróbować Wasze :) co położna czy pediatra to też inaczej radzi. Można by spisać forumowy poradnik obsługi dziecka hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiapco1
Justa szybko zwalczylas chorobe i tak trzymaj. Mozesz kupic w rossmanie saszetki z mm bebilon , zycze ci zebys nie miala takiego problemu z wprowadzaniem mm. A krzeselko chce kupic takie, ktorego siedzisko montuje siepozniej do zwyklego krzesla i nawet kilkulatek moze w nim siedziec. Znajomi maja i ich 4 latka siedzi na odpowiedniej wysokosci stolu. Pelna mały sam nie siada :) chociaż na lezaczku to on już tylko siedzi a nie lezy. Pytalam lekarza o to jego siadanie czy juz może , to mi powiedzial , że jak dziecko samo siada to widocznie ma na tyle mocny kręgosłup i nie ma co zabraniac. Ale nie sadzac i nie podpierac poduszkami. Sam musi to zrobic. Justynka ale czas pedzi juz 16 tc! A na L4 najwyzej pojdziesz jak nie będziesz miała sił na wstawanie. Jestem ciekawa jakie komplikacje miał na myśli lekarz jesli chodzi porod sn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natala3
Witam też już jestem po HSG u mnie to wyglądało w ten sposób, że byłam ponad dobę w szpitalu i miałam dwie lewatywy by jelita były puste i dobową głodówkę. Rano USG ok, czopek rozkurczowy, wenflon, środek przeciwbólowy podawany tuż przed badaniem i głupi jasiek na rozluźnienie. Bólu nie pamiętam coś tam czułam ale lekarz był delikatny. Potem spałam, lekki obiad trochę mnie mdliło ale nie wymiotowałam. Chyba tylko ten głód mi najbardziej dokuczył. Najważniejsze, że jajowody są drożne, nie mam też torbieli ani nic innego. Mam znowu sporo nadziei, że się uda. Dajemy sobie cztery cykle,a jak się nie uda to dalsze poszukiwania przyczyn. Pozdrawiam i zachęcam wszystkie dziewczyny, które się starają o dziecko do tego badania nie ma się co bać bo trwa chwilę, a może wiele wyjaśnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2580
Ja tez juz po HSG i potwierdzam to co napisala Natala ze warto sie poddac temu badaniu , bo wiele moze wyjasnic. Nie ma co sie bac bolu bo nawet jak boli to tylko chwile. Natala zycze owocnych staran , ja mam bardziej skomplikowana sytacje i czeka mnie jeszcze pewnie dluga droga. Pozdrawiam serdecznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natala3
Kasia2580 nie załamuj się skoro jeden jest drożny to już dobrze. Może lekarz zleci Ci wykonanie laparoskopii żeby usunąć to coś co wykryło USG i udrożnić drugi jajowód. To Twoja decyzja ale ja bym się poddała laparoskopii gdyby były wskazania. Zapomniałam zapytać lekarzy czy endometriozę można wykryć przy USG może któraś z Was wie coś na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2580
Przy usg z tego co mi wiadomo to lekarze wykrywaja tak zwane torbiele endometrialne, przynajmniej u mnie tak bylo . Poddalam sie operacji usuniecia tych torbieli. Lekarz po operacji troche mnie nastraszyl , bo powiedzial ze na 100 % mam edometrioze, ale po odebraniu histopatologi okazalo sie ze byly to torbiele krwotoczne i zadnej edometriozy nie mam. To tak z mojego przypadku. A co do laparaskopi Natala to jesli bedzie taka potrzeba to napewno sie poddam , nie bede sie nawet zastanawiac. A wiesz moze czy jak mam niedrozny prawy jajowod, to czy mam duze szanse ze go udroznia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nina319
Kasia8025 laparoskopia dobrze radzi sobie z niedrożnością jajowodów mi lekarz mówił, że w większości przypadków tą metodą udaje się udrożnić, można też stymulować owulację po stronie zdrowego jajowodu co zwiększa szanse na poczęcie. Głowa do góry już coś wiesz więc trzeba dalej działać i się starać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2580
Tylko tam gdzie mam drozny jajowod czyli lewy to w okolicy lewego jajnika mam jakas przestrzen hypoechogenna. Wogole nie wiem co to jest, wiem tylko ze tez jest przeszkoda do zajscia w ciaze. Ale bede walczyc dalej .Nadzieja umiera ostatnia. Zyje nadzieja ze da sie udroznic ten prawy jajowod

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laparoskopia jest skuteczniejsza w kwestii udrazniania jajowodów,bo kontrast mozna podać pod większym ciśnieniem gdyż zabieg jest pod narkozą, ale nigdy nie ma 100% pewności żę sie uda. Nie wiem czy usg pozwala wykryć endometrioze, ale jest takie badanie-histeroskopia i ono polega na tym że kamerke wprowadzają do macicy i sprawdzają czy nie ma właśnie żadnych zmian endometriozy, torbieli itp. Jeśli jest połączone to badanie z laparoskopią to usuwają od razu napotkane zmiany a przynajmniej pobierają wycinek do badań żeby zobaczyć co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natala3
Kasai2580 przepraszam za błąd w poprzednim wpisie przekręciłam Twoje psełdo z Kasia2580 na Kasia8025. Musisz faktycznie wyjaśnić tą sprawę z tą przestrzenią bo brzmi jakoś niezrozumiale. Może to jakiś torbiel, który da się pokonać lekami. Nie wolno się poddawać ważne, że jesteś płodna, masz owulacje i drożny jajowód. Wiele kobiet z jednym jajowodem rodzi dzieci. MyszkaM86 szukałam Twojego pierwszego wpisu i znalazłam na odległej stronie. Jesteś Dobrym Duchem tego forum i dzięki Ci za to. Napisz proszę jak długo po HSG zaszłaś w ciążę? I czy robiłaś jeszcze jakieś dodatkowe badania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem przykladem ze tylko z 1 jajowodem mozna zajsc w ciaze bo 2 nie posiadam w ogole.i zaszlam w 1 cyklu po laparoskopii:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2580
Tak troche poczytalam i ta przestrzen to moze byc powiekszony jajowod, boje sie zeby to tylko nie byl wodniak. W opisie lekarz dodal ze moze byc powiekszona banka jajowodu, ale co to dokladnie znaczy to nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×