Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Justyna74

Badanie HSG drożność jajowodów

Polecane posty

Psiszka tak mi przykro że sie nie udało, wierzyłąm że dziś beta będzie wysoka :(((( Tulę Cię mocno, teraz odpocznij i zbierz siły na drugie podejście 1 dziewczyny jakiś czas temu pisałyście o wypadających włosach, mi teraz zaczęły wychodzić garściami dosłownie, niedługo będe łysa :(((( od poczatku karmienia biorę witaminy ale jak widać nic to nie dało, znalazłyście jakiś sposób na te włosy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pełna, tez brałam witaminy i mnie to dopadło. po prostu wszystko wraca do normy więc i liczba włosów musi sie zgadzać sprzed ciąży :) co rozczesywanie włosów czy mycie to pełno ich było na umywalce a po nocy na poduszce... koszmar. no niestety trzeba to przeczekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2580
Czy ktoras z was dziewczyny zaszła moze w ciaze majac torbiel na jajniku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiapco1
Psioszka tak mi przykro, zbieraj sily na następne podejście. Przeciez musi się udać! Pełna jaki czas temu i mnie dopadlo wypadywanie wlosow, chyba nie ma na to rady w czasie karmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze i tak mam cienkie te włosy a tu jeszcze takie wypadanie :/ A my od jutra zaczynamy przechodzić z bebilon pepti na zwykły bebilon, tak jak kazała alergolog, jakoś mam złe przeczucia, boję się że to za szybko i znowu zacznie mieć problemy z brzuszkiem i kupką, a teraz już jest taki spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Psioszka przykro mi bardzo ;(( ale napewno i dla Was zaswieci sloneczko Kasia ja mialam torbiele na jajniku ale to pozostalosc po stymulacji w tym samym cyklu ktorym sie udalo. Torbiel utrzymala sie do 10 tc Pelna ja mialam wielki problem z wypadaniem wlosow ...cale szczescie jest juz o niebo lepiej. Mi wypadaly cale garscie, doslownie cale pasma, szczegolnie te na skroni. Uzywam szamponu radical i odzywke wax i juz mam ogromna ilosc malych odrostow. Ja natomiast jestem zalamana jedzeniem swojego dziecka. Dzis mija miesiac jak zaczal dostawac zupki i deserki. Ostatnio z kazdym dniem jest jeszcze gozej, juz zlosci sie na sam widok lyzeczki i kazdej proby dania mu czegos do buzi. A jak juz uda sie cos wsadzic do buzi to wpada w szal. Oczywiscie na widok naszego jedzenia sie trzesie i probuje zlapac ale...wystarczy wsadzic mu do buzi i zainteresowanie ustaje. Od niedzieli zrobilam mu przerwe ...ma samego cyca (on szczesliwy ja niekoniecznie bo je co godzine ) ... moze tym sposobem sie uda. To ostatni pomysl jaki przyszedl mi do glowy , innych pomyslow mi brak;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justa dzięki, kiedys też uzywalam radical, wróce do niego, kupie tez ta odzywke Kurcze nie wiem jak pomóc ci z tym jedzeniem...ciężka sprawa, a może postawic mu talerzyk i niech sam je, może palcami, chociaż papki to ciężko, ale może jak widzi że wy sami jecie to on też chce sam i jakbyście w trójkę jedli każdy ze swojego talerza to by zadziałało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2580
Rozumiem. Pytam bo ja juz raz miałam torbiele na jajnikach, zostaly usuniete ale mam teraz caly czas na jednym znowu, co prawda nie duza ale boje sie ze to jedna z przyczyn ze nie nie moge zajsc w ciaze . Trace juz nadzieje ze mi sie kiedys uda ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2580
Jutro hsg. Boje sie ale musze to jakos przejsc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia będzie dobrze, daj znac jaki wynik badania. Pełna a od kiedy masz malucha na bebilonie pepti? Justa oj nie wiem co ci doradzić, ewidentnie widać ze chce jeść i ze sama pierś muy nie starcza a inne jedzenie mu nie podchodzi. dziwne, dziwne... a może sam łyżeczką chce jeść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to juz tez przetestowane... juz nawet dawalam mu kawalek jablka w raczke ale wpycha cale od razu do buzi. Jedzenie z nami w tygodniu jest trudne, poniewaz maz i Kamil rano wybuwaja i zostajemy sami, ale jakby na to nie patrzec Bartewk ma krzeselko do karmienia wiec siedzi z nami przy stole. Jeszcze jutro "dieta" zobaczymy w czwartek jak bedzie Dziewczyny a jak Wasza rehabilitacja?? Jak efekty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My mamy 2 tyg. przerwy, bo najpierw babka musiała wziąć urlop a teraz było święto. no i niestety przyznam sie że przestałam z nią ćwiczyć :( Ostatnio jakaś rozkojarzona jestem na jej rehabilitacji i w domu nie umiem powtórzyć nic a stare ćwiczenia pozapominałam. W poniedziałek napewno będzie ryk znowu przy naciąganiu mięśnia szyi ale tego i tak nie potrafie zrobić sama. Co do efektów to widze różnice, przekręca sie ładnie na boki za zabawkami, gryzie duże paluchy u stóp, można juz nawet kilka razy wyciągnąć jej rączki do góry wyprostowane. Pytanie czy to efekt zajęć czy po prostu przyszedł czas że sama zaczęła to robić. W każdym razie póki co ani na raczkowanie ani na chodzenie sie nie zanosi, bo nic nie próbuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartuś to człowiek-zagadka :) nie mam pomysłu jak go przekonać. a radziłaś sie może pediatry?chociaż wątpie by coś doradziła. Spore zmartwienie ci zgotował, tym bardziej że wspominalaś że chyba szybciej wracasz do pracy. a bez normalnego menu będzie to niemożliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justa podczytuje taki blog o karmieniu piersią i tu tez jest o wprowadzaniu pokarmów stałych, poczytaj :) mały może jeszcze nie jest gotowy, ile on ma miesięcy? http://www.hafija.pl/2013/03/kiedy-rozszerzac-diete-dziecka-i-po.html Myszkam, Nataszka pije bebilon pepti jak skończyła 6-8 tygodni, zwykle pije ok 60ml , resztę z piersi, trochę mi się wydaje ze za szybko mamy zmienić to bebilon pepti, ale od jutra będe próbować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natala3
Kasia2580 trzymam kciuki za Twoje badanie, moje dopiero w piątek. Też się trochę boję szczególnie bólu. Ale dam radę, Ty też bo czego kobieta nie jest w stanie znieść dla tego małego cudu? Tak czytam wpisy dziewczyn o mleku, kupkach i wypadających włosach po ciąży i serce mi rośnie. Bo One też zaczynały tu pisać szykując się na HSG, laparoskopię lub inne mało przyjemne badania, a teraz mają swoje skarby i mamine problemy. My jesteśmy na początku drogi ale skończymy jak One i o to się modlę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natala masz rację prawie każda z nas tu zaczynała od HSG a większość jest juz mamami, niektóre będą niebawem :) To napawa optymizmem i pokazuje że każda z nas w końcu zostanie mamuską, nie ma innej opcji !!! Tylko czasami to taka długa droga, ale warto być cierpliwym :) Dziewczyny trzymam kciuki za HSG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witajcie Na wstępie powiem, że każda z nas przechodzi badanie HSG inaczej ale nie ma co się denerwować. Ja zgłosilam się do swojego rejonowego szpitala, zapisali mnie na odpowiedni dzień do 10 dnia cyklu. Jak przybyłam przeprowadzili krótki wywiad dali głupiego jasia zrobili badanie leżałam ze dwie 2h po o wypuścili do domu. Nie bolało coś tam sie czulo ale nie wiele. Zapewniam w moim przypadku poród bardziej bolał. Więc badajcie się i nie czekajcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myśle że nie powinnaś sie bać przechodzenia na zwykłe mleko. Ja musiałam być na diecie od 5tyg. a w 4 miesiącu zaczełam pomału próbowac jeśc nabiał i nie było żadnych negatywnych reakcji. Na początku kilka dni dodawaj po jednej miarce zwykłego bebilonu i stopniowo potem zwiększaj będzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2580
Jestem juz po hsg i powiem ze strach ma wielkie oczy. Bolało owszem ale to trwa kilka sekund, da sie wytrzymac ta chwile bolu. Ja niestety mam jeden jajowod drozny ,drugi nie:( I na usg wyszlo mi jeszcze ze w okolicy lewego jajnika mam przestrzen hypoechogenna( moze byc poszerzona banka jajowodu) Mial ktos tak moze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No widzisz Kasiu coś już wiadomo. Lekarz dokładniej ci mówił wynik badania czy masz iść na wizyte do swojego gin ze zdjęciem. Niestety nic nie wiem na temat tej przestrzeni hypoechogennej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2580
Mam isc na wizyte do swojego lekarz. Boje sie ze ta przestrzen to moze byc wodniak.Trace juz nadzieje na zajscie w ciaze:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poczekaj do wizyty u swojego lekarza. Każda z nas tutaj jest w jakimś sensie ciężkim przypadkiem, jedne przez to że mają pco, inne z jednym niedrożnym jajowodem, z kiepskimi parametrami nasienia partnerów albo tak jak ja z wszystkimi wynikami dobrymi. Część z nas w ciągu ostatniego roku urodziła swoje maluchy, inne noszą je pod sercem ale niektóre dalej czekają i walczą o swój mały cud. Nie załamuj sie, nadzieja umiera ostatnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2580
Dzieki myszka za slowa pocieszenia. Mam jeszcze takie pytanie : czy mozliwe jest zeby podczas hsg jajowod sie udroznil mimo tego ze na wyniku mam napisane ze jest niedrozny? Bo jesli tak to moze by sie udalo , bo prawy jajnik mam prawidlowy z dwoma pecherzykami, tylko wlasnie prawy jajowod mam napisane ze jest niedrozny. Jak ktos cos wie to prosze podzielcie sie informacjami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli na wyniku napisali że jest niedrożny to tak jest, bo oni opisują zdjęcie już po skończonym badaniu a nie w jego trakcie. Z jednym drożnym jajowodem tez można zajść w ciąże, zdaje sie że tutaj Asia jest tego przykładem, zaszła w ciąże pomimo że owulacje miała po niedrożnej stronie :) Kuzynka męża wogóle ma tylko jeden jajnik i jajowód a ma teraz dwójke dzieci i to poczętych naturalnie :) Głowa do góry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2580
Rozumiem. Tylko z kolei tak , lewy jajowod mam drozny, lewy jajnik prawidlowy ale w jego okolicy mam ta przestrzen hypoechogenna 27x19mm. Podejrzewam ze w takiej sytuacji to sie nie uda ale sprobojemy z dwa cykle a pozniej pojde do lekarza i poprosze o dalsza diagnostyke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i mnie dopadla grupa zolądkowa... trzymajcie kciuki za Bartusia aby jego to minelo .... no i dzisiaj od nowa ruszylismy z jedzonkiem... efekt taki ze dal sobie zalozyc sliniak, bez zadnych zlosci, siedzial tez grzecznie ale buzi nie chcial za zadne skarby otworzyc ;((a jedzonko bylo pyszne bo zaczelismy od deserku aby go bardziej zachecic do jedzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×