Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Justyna74

Badanie HSG drożność jajowodów

Polecane posty

Gość żabka.aaa
Do Jana 30 dzięki za dobre słowa ,ale jak pisałam wyżej nie jest ciekawie. Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żabka.aaa
Do Jana 30 wyniki mojego męża też nie są zaciekawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jana30
Hej dziewczyny, jak tak czytam to forum to stwierdzam, że wszystkie jedziemy na tym samym wózku. Co się w sumie dziwić skoro wszystkie walczymy o to samo ;-). Hmm, tak naprawdę to nie jest mi do śmiechu, znowu mam doła i chwile "ryku". Znowu miesiączka, znowu nic z tego, mam już dość, poddaję się. Czy inseminacja pomoże? Z drugiej strony myślę jak można przy takim samopoczuciu i podejściu zajść w ciążę? Wpadamy chyba (no może nie wszystkie?) w błędne koło załamujemy się, nie wierzymy, boimy się, czy to już czy nie, i kolejna miesiączka przynosi załamanie. To chyba nie jest dobry stan psychiczny dla kobiety starającej się o dziecko. Ogarnia mnie beznadzieja, minął jak dla mnie to aż rok. :-( W sumie niby pół roku po HSG są szanse na zajście, u mnie minął dopiero trzeci cykl ale skoro nasienie nie jest najlepsze, to czy czekanie coś da? Iwona73sz, CLO to skrót od Clostilbegytu, leku (czy może składnika który jest między innymi w tym leku) na cykle bezowulacyjne itp. "Żabka.aaa" ja już chyba jestem po 6 cyklu z CLO, ale dwóch z CLO po HSG. Mam nadzieję, że u Ciebie to szybciej zadziała, chyba że to powód ze strony naszych mężów. Zastanawiam się nad tym ale bez żadnego obwiniania, czy zrzucania winy. Tylko się zastanawiam co jeszcze można zrobić? Pozdrawiam Was serdecznie, musimy się trzymać. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żabka.aaa
Do Jana 30. Ja również absolutnie nie obwiniam swojego męża że ma kiepskie nasienie,przecież u mnie nie jest lepiej w czasie pierwszej dawki Clo dopiero w trzecim dniu jak miałam Usg pojawiły się dość spore pęcherzyki(ponieważ na pierwszych dwóch nie było nic lekarz powiedział że,nie jest wesoło to uważaliśmy to za cud ale niestety nic z tego).Wiem że nasze podejście do DLA NAS WIELKIEJ SPRAWY JEST BARDZO WAżNE ,ale niestety podejrzewam że.tylko niewielu z nas udaje się podejść do Niej ze spokojem.Jestem osobom wierzącą więc modlimy się do DOBREGO BOGA O CóD (bo przeciesz jak się udaje jednej z nas można nazwać cudem).Dziękuję za kolejne dobre słowa.Chcę wam powiedzieć że,świadomość tego że,jesteśmy wszystkie razem przynosi WIELKą ULGE I NIE POZWALA TRACIć NADZIEI.POZDRAWIAM WAS WSZYSTKIE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podobno oficjalnie w miesiącu gdzie było hsg nie powinno się zachodzić w ciąże ponieważ może byc poronienie (kwestia działania rentgena itp) ale nieoficjalnie podobno zajście w ciąże może byc łatwiejsze bo jajowody sa rościągnięte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewka32
Witam wszystkie dziewczyny mam ten sam problem, jestem zapisana na badanie drożności jajowodów w Łodzi w klinice GAMETA i lekarz powiedział ze to nie jest bolesne i robi się to u nich w ciągu 45-60min bez znieczulenia! Czy któraś z Was też tam się leczy i miałam robione to badanie właśnie tam i czy znieczulenie jest konieczne przy tym zabiegu? Jestem cała w strachu! Pozdrawiam wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ku pokrzepieniu - ja mialam robione hsg w styczniu, a w lutym zaszlam w ciaze :) takze dziewczyny musicie wierzyc ze wszystko bedzie dobrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość caryca1
fajnie ze niektorym dziewczynom udaje sie po tym badaniu zajsc w ciaze. Tez na ten zabieg szlam z mysla ze wszystko bedzie ok i na pewno potem sie uda. A tu juz 3 cykle od HSG i nic. A dzisiaj znowu dostalam @ i to na dodatek w 17 dniu cyklu. Sama juz nie wem co jest grane Wiele z dziewczyn na tym forum jednak radzi wykonac laparoskopie. Nie wiem. Wybiore sie do mojego lekarza to podpytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żabka.aaa
Do Ewka32 ja miałam robione to badanie ale nie tam gdzie Ty się zapisałaś tylko w Bydgoszczy.Mnie dali znieczulenie w Formie "Głupiego Jasia",gdy zaczął działać zabrali mnie na rendgena i się zaczęło samo badanie do przyjemnych nie należy (najgorzej jest jak założą całe rusztowanie i lekarz zaczyna podawać kontrast to faktycznie boli bo on musi przepłynąć do jamy brzusznej)podczas podawania kontrastu robione są zdjęcia ja miałam 3-rry. W sumie nie jest to przyjemne ale to badanie to podstawa żeby zacząć dalsze leczenie więc życzę Ci powodzenia głowa doi góry trzymam za Ciebie w kciuki i gorąco pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szery78
Ja jestem po badaniu, które odbyło się wczoraj w Klinice Damiana w Warszawie. Odbywa się w pełnym znieczuleniu, czyli śpisz. Obudziłam się już na sali i przeszłam przez to bez żadnych trudności. Za to wynik jest dla mnie okrutny. Jeden jajnik niedrożny, drugi drożny w minimalnym stopniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trzymam kciuki aby jednak sie udało - ja też boje sie wyników badania :( a ja to wyglądało - polozylaś się, dostalaś zastrzyk jako znieczulenie i zasnęłaś i obudzila się już \"po\"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika2520
czesc dziewczyny, mam pytanie- w kwietniu mialam robione badanie hsg, po 2 mc zaszlam w ciaze, w lipcu mialam zabieg(ciaza obumarla), wiem ze to badanie mi pomoglo, stad moje pytanie; czy musi byc jakis dluzszy odstep czasu pomiedzy pierwszym badaniem hsg? serdeczne dzieki za odpowiedz;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szery78
Tak, dokładnie położyłam się, założyli mi wenflon, rurki do nosa z tlenem i obudziłam się po wszystkim na sali. Jeśli boicie się tego badania, to w Damianie po uśpieniu robią to bez naszej świadomości i bez dodatkowego stresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ana15
cześć Wszystkim,jestem tu pierwszy raz staram sie o dzidziusia od paru lat i rok temu miałam ciąże pozamaciczna w wyniku tego nie mam prawego jajowodu mam skierowanie na badanie hsg ale opóżnia mi sie to wszystko juz 3 miesiac i mam doła najpierw musiałam zrobić cytologi na którą czekałam 3 tygodnie pózniej cykl przyspieszył mi się przez bromergon i musze czekac na nastepny bo jak poszłam zmienic date do szpitala to okazało sie że nie ma już miejs a jak znowy mi sie zmieni cykl to znowu ie bedzie miejsc okropne a badania boje sie okropmnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej jestem tu pierwszy raz. Przywiodła mnie tu ta sama sytuacja co was. Ja już przeszłam badani hsg w czwartek nie było przyjemne ale da się przeżyćprzecież to wszytko dla tej małej iskierki co nie. Mam pytanie czy jest taka możliwość że przed badaniem mogłam zajść w ciąże? badanie miałam 15 dnia cylku (ostatni raz współżyłam11 dnia cyklu)dziś się czuje nieco osłabiona bolą mnie łokcie i wogóle całe ręce może to grypa ale nigdy nie miewałam takich dolegliwości . Czy ktoś może wie cosik na ten temat Pozdrawima wszystkich cieplutko i życze powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć!Mam mieć robione badanie hsg i bardzo się tego boję! Różne są opinie na ten temat,podobno jest to bardzo bolesne ...? Już staramy się o dziecko trzy długie lata i przyznaje się że już jestem zrezygnowana,mam już trzeciego lekarza i obawiam się że nic z tego nie będzie!!! Proszę pomóżcie!!! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Manka my z mężem zaczeliśmy dopiero długą drogę starania się o bobaska. Na pierwszej wizycie lakarz dał nam skierowania na badania dla męża badanie nasienia a mi badanie śluzu i hsg Badanie w moim przypadku było trochę bolesne ale do wytrzymania do wczoraj plamiłam dzis już wszystko oki. Nie masz co sie bać ja dostałam znieczulenie miejscowe i dożylne. Badanie wyszło chyba dobrze tak powiedział lekarz ale ide na wizyte dopiero 18 pażdziernka to się dowiem dokładnie. miałam robione w szpitalu na kase chorych-było dobrze pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój mąż miał już robione badanie i ma dobre wyniki! to we mnie tkwi problem.Miałam robione hormony,jak jeden wyjdzie dobrze to drugi zlę.Znowu za jakiś czas robię to ten co wyszedł wcześniej dobrze to tera źle i tak w kółko......!Dosłownie idzie się załamać.Staram się nie myśleć o tym wszystkim ale czasem to nie wychodzi.Czytałam trochę w necie o GAMECIE w łodzi ale nie wiem,może któraś z Was była tam... i mogła by mi coś na ten temat powiedzieć?Pomóżcie bo nie wiem co mam robić....!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewka32
Witam Ja do Gemety w Łodzi jadę w środę na badanie kontroli drożności jajowodów i jak „przeżyje” to napisze jak było! Ale wiem, że strasznie się boję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ana15
boje sie bardzo badania a dowiedziałam sie ze badanie jest bez znieczulenia tak mi powiedziała lekarka która zapisywała mnie na termin czy to prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ana nie bój się nie jest żle ja miałam znieczulenie miescowe i ogólne mimo to i tak troche jeszcze bolało ale jest do przeżycia. DASZ RADE!!! Czytałam na forum ze niektóre dziewczyny miałay robione badanie 3 lub 4 dnia po miesiączce ja miała 15 dnia cyklu czy to jest jakaś istotna różnica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewka32
Do ana15 gdzie zapisałaś się na to badanie? Ja też mam bez znieczulenia i jestem zapisana na środę to jest 10dzień cyklu podobno to jest ostatni dzień, kiedy się robi takie badanie! Ale zobaczymy jak będzie pocieszam się jedynie faktem, że nie jestem pierwsza a ni ostatnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość caryca1
do ewka32: badanie HSG wykonuje sie do 12 dc, wiec jelsi bedziesz miala wykonywane 10dc to jest to ok Trzymam kciuki by wyszlo wszystko ok Co do bolu to jest to sprawa indywidualna. Do przezycia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia 1979
do ana15: ja miałam badanie robione bez znieczulenia, nie było wcale źle, trochę bolało zakładanie całego sprzętu, ale naprawdę nie można tutaj mówić o jakimś wielkim bólu, to trwa kilka sekund. Trzymam kciuki! Nie będzie źle, głowa do góry. Powodzenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj miałam robione hsg i jestem pozytywnie rozczarowana , bo naczytałam się w necie o tym badaniu i byłam przerażona, ale nie jest tak źle!!! Dostałam jasia i znieczulenie do szyjki i tylko trochę czułam jak podawali kontrast.A jak skończyli badanie ja byłam w szoku, że to juz koniec!!! Nie nastawiajcie się na ból przy badaniu!!! Tylko później bolała mnie głowa ale to chyba z emocji, a dzisiaj trochę krwawię ale lekarz powiedział ,że to norma . Tylko nie wiem jednego : czy to badanie w jakiś sposób pomaga zajść w ciążę??? Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ana15
hej, ja jestem zapisana w Gdańsku do wojewódzkiego szpitala i własnie tam powiedzieli mi ze to jest bez znieczulenia ,ja miałam zmoieniony termin dlatego ze to miał byc 17sty dzień cyklu a tego badanie nie mozna robić po 12stym dniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miałam robione badanie w 10 dc tak ,że chyba co szpital to obyczaj i warto zapytać sie o znieczulenie bo na pewno się należy. Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewka32
Jestem już po badaniu i nie było źle! Badanie miałam robione bez znieczulenia trwało ok.5min zakładanie zwiernika mnie osobiście wcale nie bolało przypominało badanie cytologiczne. Wszczykiwanie płynu zaczęło boleć w chwili, gdy płyn doszedł do końca (wyniki wyszły super wszystko drożne),ale ból przypominał ból miesiączkowy tak jak co miesiąc więc spoko! Lekarz był super rozładował całą sytuację. Polecam tą klinikę GEMETA w Łodzi! Koszty były nie ukryje to jest klinika prywatna badanie kosztuje 300zł. ale wiem ze, jeśli bym miała iść na to badanie jeszcze raz to bym poszła na pewno tam! A teraz zobaczymy, co będzie dalej! Pozdrawia głowy do góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Czy ktoś miał wykonywane to badanie u doktora Wojciechowskiego we Wrocławiu? Umówiłam się z doktorem na następny tydzień, doktor nie był miły przez telefon, z tego wszystkiego nie podałam nazwiska. Nie wiem czy dzwonić jeszcze raz i mówić ze nie podałam nazwiska :) Jak przebiega to badanie u doktora, strasznie się go boję. Z mężem już tyle staramy się o dzidziusia :( Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ana15
co innego w szpitalu a co innego w prywatnie kazdy sie domysla jaka jest róznica dlatego mam obawy bo w szpitalu juz powiedzieli mi ze to jest bez znieczulenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×