Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Justyna74

Badanie HSG drożność jajowodów

Polecane posty

Myszka czas leci i nawet nie wiem kiedy i jak :) Dla lekarzy i pilegniarek jest to "mloda ciaza", a ja jestem w szoku i zarazem bardzo szczesliwa, ze juz polowa za nami :) Trzymajcie sie dziewczyny i nie poddawajcie! Ja caly czas trzymam kciuki i modle sie za Was :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynka-83
Hej dziewczynki :-) Słońce jak tam u Ciebie? Ja to mam ostatnio takeigo głoga że bym konia z kopytami zjadła. No i cycki mnie tak bolą że szok, od tego duphastonu cholernego. Dziś 21. d.c. i niby kolo poniedziałku moge testować ale się cudu nie spodziewam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No cześć Dziewczyny. U mnie dzisiaj 3 dc i jest ok. Sama jestem zdziwiona że ta miesiączka jakoś wcale sie nie różniła od innych. Myslałam że wiecie.. krwawienie będzie większe albo coś, ale nie wszystko w normie i własciwie ma sie ku końcowi. Czasami mi smutno, nawet bardzo ale.. trzeba żyć dalej i myśleć pozytywnie. Justynka a moze sie uda w tym cyklu. Trzymam mocno za to kciuki. Psioszka co u ciebie? @ sie rozkręciła czy już jesteś po?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie pisałam wcześniej, jak z tą moją @- gin kazał traktować to jak okres, więc niech będzie- ja wczoraj miałam 3 dc i jadę z CLO. Słońce- głowa do góry, pomyśl sobie ,że na majówkę powinny być płodne, więc jak miło będzie:)Trzymam za Ciebie ogromne kciukasy i resztę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynka-83
No to dziewczynki zapowiada wam się ciekawa majówka :-) Ja tak bym chciała mieć dla M. prezent na rocznicę ślubu ale wiem że nic z tego chociaż w głębi gdzieś tam mam nadzieję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia.pco.1
Hej dziewczyny dawno mnie nie było u Was. Pamiętacie, że miałam badania do zrobienia ok3dc a czy 5dc to jest około 3 ?:) jutro idę na wizytę do gin żeby sprawdził co z tym polipem jest czy go nie ma. Dam znać jaki wyrok otrzymam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynka-83
Asia będzie ok :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MyszkaM86
A ja właśnie odebrałam wynik prolaktyny 22,25 czyli mniej od ponad 5jedn. ale myslałam ze więcej spadnie. poza tym sprawdziłam progesteron, wynik 13,90 także wydaje mi sie że nic w tym cyklu nie będzie, bo ta cholerna prolaktyna przyhamowała progesteron:/ i właściwie na przestrzeni lat nic sie nie zmieniło, bo gdy badałam 2lata temu prgesteron to był w granicach 14jedn. tak jak i teraz. musiałabym sprawdzić za miesiąc najpierw prolaktyne i jak mi ładnie spadnie, np. poniżej 15 to wtedy sprawdze progesteron-czy to jest jakas różnica wtedy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MyszkaM86
dodam ze na wyniku w fazie lutealnej(w której teraz jestem) podano norme do 15,9 czyli jest ok. ale nie wiem co o tym sądzić. a od kilku godzin tak mnie kłuje prawy jajnik ze szok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszka niby tylko kilka jednostek, ale zawsze to spadek, a nie wzrost! Wiec gratuluje malego sukcesu :) Mi sie wydaje, ze progesteron masz dobry :) Ja badalam tylko raz i mialam wynik chyba ponizej 2, wiec to dopiero byla masakra! A z tym jajnikiem to dziwne... Jakby na owulacje? Albo na wiekszy sukces :P Wiesz, z ktorego jajnika mialas owu w tym cyklu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MyszkaM86
owulacje myśle że mialam najpóźniej 15-16dc bo wtedy jeszcze było to uczucie wilgotności, ale z którego jajnika to cieżko stwierdzić, bo z reguły pobolewaja mnie oba ale chyba ten prawy najbardziej. pamiętam ze na hsg i po nim tez bardziej czułam właśnie prawy jajnik, z kolei przy stymulowanych cyklach to lewy miewał większe pęcherzyki i było ich więcej. oczywiście ciesze sie ze choc troche spadła prolaktyna ale wydawało mi sie że powinien byc większy spadek biorąc pod uwage to ze caly czas pobolewa mnie głowa wieczorami gdy wezme bromka a to zawsze oznaczało spadek o te 8-10jedn. napisałam wyniki mojej gin, zobaczymy co ona na to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MyszkaM86
to jeszcze zależy kiedy miałas badany, do owulacji sa wyniki właśnie takie niskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszka ja mialam badany chyba jakos po 30 dc, bo nie mialam wtedy okresu i lekarz chcial sprawdzic i dostane sama z siebie, czy trzeba wywolac. Troche inna sytuacja ;) Mnie bolal jajnik, z ktorego mialam owulacje przez pierwsze tygodnie ciazy. To dosc czesty objaw ;) Przepraszam, jesli robiee Ci niepotrzebna nadzieje, ale tak bardzo bym chciala, zeby CI sie udalo :) Mam nadzieje, ze nie bedziesz mi miala tego za zle ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MyszkaM86
Oczywiście, ze nie będę miała Ci za złe jesli twoje przypuszczenia sie nie sprawdzą. Ja sie nie nakręcam, co ma byc to będzie. nawet zastanawiałam sie czy nie zużyć resztki duphastonu jaki mi został po stymulacjach, ale potem stwierdziłam ze jeśli coś tyam kiełkuje i będzie miało rosnąć dalej to poradzi sobie i bez wspomagaczy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalka 84**
Witam Drogie Panie; Ja również miałam przeprowadzone HSG, w tym samym cyklu monitoring jajeczkowania i próby zajscia.. gdyż lekarz powiedział, że w tym cyklu w ktorym było badanie są najwieksze szanse na zajscie.. Teraz własnie mi się okres kończy. I będę próbowała od nowa, wkurza mnie juz to "staranie" aż się odechciewa.. Próbujemy od 2 lat..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalka 84**
Nie wiem co jest z tym naszym pokoleniem... może to przez tą antykoncepcję w młodych latach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz wszedzie jest chemia gdzie sie nie spojrzy, co zje czy wypije...stres tez dziala na niekorzysc... niestety nieplodnosc uwazana jest jako choroba cywilizacji... strach pomyslec co bedzie za pare lat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalka 84**
A Ty od jak dawna się starasz? Miałaś może robioną inseminację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prawie dwa lata.. ostatnio mialam laparoskopie, inseminacji nie mialam... jeszcze...;) narazie nei chce o tym myslec ale nie mowie tez nie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalka 84**
a możesz mi wytłumaczyc w jakim celu robi się tą laparoskopię? jeśli na hsg wyszło że jajowody są drozne, jajeczkuje regularnie, hormony w normie... i po jakim czasie od hsg miałaś ją wykonaną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynka-83
Natala laparoskopie mają dziewczyny które mają niedrożne jajowowdy. Mi na HSG wyszło że oba drożne a też nic nie wychodzi :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia.pco.1
A mi lekarz powiedział, że nawet jesli na HSG wyjdą, że niedrożne lub jeden nie drożny to wcale tak nie musi być i w trakcie laparo okazuje się np że są drożne. Tłumaczył to, że w trakcie podawania kontrastu może powstać skurcz, który uniemożliwia przedostanie się kontrastu. Byłam na badaniach wynik po południu, a o 21 wizyta u gin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynka-83
Asia mąż Ci pozwala o tej porze chodzić do gina?? :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wcale nie jest tak ze laparo sie robi tylko jak sa niedrozne jajowody... u mnie na HSG kontrast przelecial bez zadnego problemu a jednak po 3 mcach dostalam skierowanie na laparo (ktore zrobilam pol roku pozniej niz HSG) Laparo robi sie w celu zdiagnozowania przyczyn poprzez wpwowadzenie do brzucha malej kamerki i obejrzenie co sie dzieje w srodku i ewentualne wykonywanie różnorodnych zabiegów ginekologicznych, takich jak wyłuszczenie torbieli jajników czy mięśniaków macicy, jak również diagnostykę i leczenie zabiegowe niepłodności oraz endometriozy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heh to jest normalna pora-- ja chodze bardzo podobnie;) zawsze umawiam sie na koniec godzin przyjmowania bo zawsze ma duze opoznienia ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynka-83
W mojej małej mieścienie gin. przyjmuje do godz. 18 :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zanim się wyprowadziłam z rodzinnego miasta to chodziłam do gina np na godz. 23:30:) ,bo taki miał poślizg i tyle pacjentek:) Na szczęście teraz są to normalne pory, ale też jestem w dużym mieście i tych możliwości jest więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynka-83
No to nieźle :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia.pco.1
Ale ja nie powiedziałam, że laparo jest wskazana tylko w momencie kiedy hsg wykaże niedrożne jajowody. Ogólnie pisałam :) Justynka mąż jedzie tym razem ze mną. I to śmieszne bo u mnie w dużym mieście ten lekarz nie przyjmuje ale w oddalonym o 20km miasteczku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×