Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Justyna74

Badanie HSG drożność jajowodów

Polecane posty

Gość dzasta 27
hej dziewczynki dawno tu nie byłam na tym forum ale rok temu tez pisalam i tez miaam mic robione badanie droznosci jajowodow. Zrobilam je w Lublini ei wyszlo wszystko oki. pojezdzilismy z męzem troche do lekarza ale nam niepomogł wtedy i przestalismy jezdzic wogole. Lecz znow mamy zamiar od poczatku bo jak nie było ciąz to tak dalej nie ma niestety :((((( napiszcie proszę czy któras z Was leczy się moze w Lublinie ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki żegnam się z Wami na tydzień, jutro już wyjeżdżamy, a z rana jeszcze wpadnę do szpitala zobaczyć moje pęcherzyki, a potem relaks,relaks,relaks:) Pewnie będę mieć sporo do czytania po powrocie, ale to akurat miła lektura:) Ściskam za wszystkie kciukasy- owocnej majówki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Psioszka przywiez "pamiatke" z tego wyjazdu! Wszystkim Wam zycze owocnej majowki i udanego wypoczynku :) Ja siedze w domu. Boje sie troche kontroli z ZUSu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MyszkaM86
Psioszka Tobie również owocnego weekendu życze:) i Wam wszystkim Kobietki:) ładujecie akumulatory, pogoda będzie sprzyjać relaksowi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedronka2323
Hej :) jestem po hsg... Nie porownalabym tego do bolu menstruacyjnego, chyba ze ja mam takie slabe bole przed @ :P. Caly zabieg trwal ok 10 minu. Znieczulenia nie mialam, dostalam tylko jakis zastrzyk w tylek ((do tej pory boli ::( ). Jajowody drozne, tak jak sie spodziewalam, ale jak mi gin wlewala kontrast to bolalo okropnie, szczesie ze to trwalo moze z 10 sekund ::) no i potem przez jakies 3 godziny dosyc obficie krwawilam. Teraz juz jest czysto. Narazie 2 miesiace mamy probowac bez niczego, bo podobno hsg moze pobudzic jajniki do pracy, a jak sie nie uda to na stymulacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MyszkaM86
być może były na jajowodach jakieś niewielkie zrosty i stąd mocniejszy ból oraz krwawienie po badaniu. to fajnie, że wszystko jest u Ciebie ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedronka2323
Myszka mozliwe ze cos bylo, teraz juz sie nie dowiemy :) teraz mozna dzialac dalej, bo przez to ze nin mialam tego hsg, gin nie chciala nic robic, bo po co sie produkowac jak by z tego i tak nic nie bylo, bo jajowody mogly byc niedrozne. Oczywiscie jednej z pielegniarek nie podobalo, ze taka mloda (24 lata) a juz chce dzieci, to jej powiedzialam ze tak naprawde nie wiem ile mi jeszcze przyjdzie czekac, moge zajsc przed 30 albo w ogole a poza tym to moja macica i ja bede o niej decydowac a nie jakas zupelnie obca osoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedronka ciesze sie, ze jajowody drozne :) Teraz juz tylko z gorki :) A ta pielegniarka chyba jakas niepowazna :/ Ja mialam hsg w wieku 22 lat i nikt mi nie powiedzial, ze jestem za mloda... Nie jej sprawa w jakim wieku sie starasz. Przyszlabys w wieku 35 lat to by Ci powiedziala, ze czamu tak pozno :/ DObrze jej przygadalas :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny. Jestem lekko poddenerwowana , ponieważ tak jakby plamienie sie zmniejszało. 26 i 27 było a dzisiaj jakas kropeczka , a do tego kuje mnie po prawej stronie. Zwariowac mozna . BIEDRONKA2323 miałaś robione tez bez kulociągu? Bo mnie tez to czeka nie długo i tez bez znieczulenia. Ale nie wiedziałam ze mozna po tym krwawic. Dobrze ze chociaz krótkie jest to badanie. W którym dc po @ byłaś na tym badaniu. Nie wiem czy ja dobrze zrozumiałam ze to robi sie przed owulacja? czy nie koniecznie. DZASTA27 ja zaczełam leczenie w lublinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania zastanawia mnie, co to jest ten kulociag? Mozesz cos napisac na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MyszkaM86
Kulociąg to coś jakby szczypce które sie stosuje żeby uwidocznić szyjke macicy. Aniu hsg robi sie przed owulacją, gdyby było później to kontrast albo przepchałby zarodek gdzieś dalej albo zaszkodziłoby mu promieniowanie przy robieniu zdjęcia rtg. Dzwine sa te twoje plamienia a nie możesz jakiegoś lekarza sie podpytac? a może jeszcze luteina ci wywoła okres

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amefa nie wiem co to jest ten kulociag poniewaz nie miałam z tym stycznosci , lekarz mi tak powiedział ze bez kulociagu bede miała wiec sie nie dopytywałam. Gdyby powiedzial ze z kulociagiem to bym chciała wiedziec co to jest. MYSZKAM86 wyjasnila co to jest. Biore luteine od 26 moze wkoncu przyjdzie normylny okres .Ale zanim ja zaczełam brac to juz bolał mnie brzuch jak na @ dostałam plamienia 26 a na wizycie byłam 25 i od wizyty do pierwszego plamienia wziełam 3 tabletki wiec nie mozliwe to jest ze po luteinie. Nie dzwonie jeszcze do szpitala umowic sie na HSG poniewaz nie wiem kiedy okresu dostene i ile bedzie trwał. Jak wczoraj pisałam mam strasznie rozlazły ten @. Zaczyna mi sie pare dni i tak samo sie konczy. Słuchajcie a cos by sie działo np jak by pokazał sie okres dzisiaj a bym wzieła jeszcze luteine pod jezyk ( wiem ze trzeba odstawic) a gdybym nie odstawiła to jakis krwotok mógłby byc? MyszkaM86 niestety nie mam tel do lekarza poniewaz nie chciał mi dac. Dalaczego? nie wiem. Aha i jeszcze jedno jak sie umawia na to badanie to oni wyliczaja dni przed owulacja czy inaczej to działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MyszkaM86
a do swojego poprzedniego ginekologa nie masz tel? poczekaj jeszcze pare dni może okres przyjdzie. ja np. jak mam wizyte u gin krótko przed @ to zawsze przyjdzie przed czasem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzasta 27
hej dziewczynki :) Ania 84 dzieki ,że mi odpisalas a mozesz mi powiedziec gdzie się leczysz w jakiej placówc i u jakiego lekarza ???? ile kosztuje wizyta u niego i czy jakiś w porzadku jest on ???? jestem ciekawa bardzo gdyż ja tez w Lublinie ponownie będę sie leczyła w "AB-OVO" także jezeli tam mi nie pomogą to chciałabym miec jeszcze na innych lekarzy namiary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzasta 27
Ania 84 co do droznosci jajowodów to co ja mogę Ci powiedziec jak było w moim przypadku. Miałam to robione w szpitalu na Staszica tu na Racławickich w Lublinie. badanie miałam zaraz po okresie 1 dzien a jak sie zapisywalam na nie to mialam skierowanie od lekarza u ktorego sie leczyłam i pierw zadzwoniłam do szpitala i powiedzialam ze na tego i tego dnia chcę sie zapisac na droznosc jajowodow jak zaczął mi sie okres to policzylam ok 9 dni zeby się skonczył i n a10 dnia się umowilam. Kazali mi przyjechac 9 dnia mojego okresu do szpitala zostalam na noc tam nastepnego porobili mi badania ekg, przeswiellenie płuc krew mocz itp i miałam ten zabieg pod narkozą trwał ok 30min ze wszystkim z podaniem narkozy włacznie z wybudzeniem się nic mnie nie bolało ani przed ani po zabiegu tylko ok 3 dni krwawilam lekko ale ponoc tak ma byc bo sie oczyszcza macicia po tym badaniu. u mnie badanie wykazało oki wszystko. Dodam ,ze wtedy razem zemną miały tez robione to badanie innych 5 dziewczyn tak samo jak i ja, bałam sie strasznie tez az sie telepałam ale nie było czego bo to naprawde nic a nic nie bolało gdyż spalam :). jezeli masz jakies pytania to chętnie Ci na nie odpowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myszkam86 tez tak pomyslałam zeby poczekac jeszcze przez weekend jak nic sie nie zmieni to zadzwonie do tego prof co wczesniej chodziłam nie moge złego słowa na niego powiedziec. Dalej mam plamienie i jest takie ciemno brązowe brzuch mnie boli lekko jak na okres, moze wkoncu sie rozkreci. Patrzyłam w moim kalendarzyku z ubiegłego roku to nawet 5 dni przed @ miałam plamienie potem @ a nastepnie znowu 3 dni plamienia. Poczekam nie bede panikowała narazie. dzasta 27 nie ma za co :) chodze do prof Putowskiego, wizyta kosztuje 130zł, w AB-OVO, byłam raz jak narazie i jestem zadowolona wszystko dokładnie wytłumaczy , miły , z poczuciem humoru, ALE... nie chciał dac mi nr tel. Ja bede miała robione w Wojskowym Szpitalu Klinicznym na Alejach Racławickich bez znieczulenia ,dostała skierowanie od tego prof. Dzięki dzasta27 za info bardzo duzo mi pomogłas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzasta 27
Ania 84 ja tez chodze do niego tego samego P. putowskiego i bylam ju zduzo ,duzo razy u niego i to on mi wlasnie robi to droznosc jajowodów. Takze widzisz jaki ten swiat jest mały w tamtym roku do niego z męzem jezdzilismy ale niestety nie pomogł i przestalismy jezdzic ale teraz znow zaczynamy do niego dalej oczywiscie. Ja mam jego nr tel dałam i go Pani co w rejestracji siedzi i nawet dzwonilam do niego tydzien temu kiedy mam się stawic na wizyte po ponad pół roku przerwy. Mi na wizytach mało tlumaczył mialam duzo pyan moze datego niechcial na wszystkie odpowiadac. A skąd wiesz ze bdziesz miec bez znieczulenia to droznosc robioną ja tez miałam w Wojskowym szpitalu pomylilo mi się na Raclaickich wlasnie gdzie ty masz miec wlasnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedronka2323
Ania84 chyba mialam kulociag, bo na zdjeciach widac. Troche boli to zakladnie, ale naprawde tylko troszke, bardziej to takie nieprzyjemne jest, bo ten sprzet jest metalowy. Ja mialam robione w 7 dc, 2 dni po miesiaczce jak juz bylo czysto. Wiekszosc dziewczyn pisze, ze badanie robi sie do 10 dc przed owulacja, zeby wykluczyc ewentualna ciaze. Nie martw sie nie bedzie zle, ja sie bardziej stresowalam niz to warte no i jeszcze ta stuknieta pielegniarka mnie wkurzyla i nie moglam sie rozluznic. Mam nadzieje ze trafisz na lepszy personel :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prof tłumaczył mi ze jest lepiej bez znieczulenia. przy znieczuleniu trzeba wczesniej przyjechac robia szereg badan itd. szukaja anestezjologa. Powiedział ze jak bym sie uparła to by zrobil ze znieczuleniem, ale nie widzi takiej potrzeby w moim przypadku poniewaz duzo miałam dobrych wyników ktore wziełam ze soba zeby pokazac i tez wykluczył kulociąg. biedronka2323 zebys wiedziała ze jak personel w miare miły to połowa sukcesu i mniej stresu. Ja naleze do osób strasznie stresujacych sie jak gdzies ide pierwszy raz to wyobrazam sobie nie wiadomo co. A niestety nie potrafie nad tym zapanowac jak jeszcze ktos dodatkowo stresuje to juz wogule. dzasta 27 a w tym Wojskowym Szpitalu jaki jest personel, ogolnie nie moge nic ciekawego na temat tego szpitala znalesc. Wczesniej czesto przebywałam na Jaczewskiego a tu pierwszy raz bede. Dobrą ma opinie ten szpital a prof jaki jest moze ty wiecej mi powiesz cos na jego temat jak leczyłas sie u niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzasta 27
Ania 84. W szpitalu są przemiłe pielęgniarki naprawde pogadac się dało z nimi i uprzejme a na sali operacyjnej tej co mi robili droznosc to z Profesorem było ok jeszcze 3 osoby 2 bardzo przemile mode dziewczyny i jeden chłopak asystenci czy niwiem kto ale bardzo fajni i zyczliwi jak się bałam to pocieszali tuz przed takze bylo naprawde oki tylko ja mialam na sen i tylko tak bym poszła jak bym miała isc poraz kolejny. A profesor - na 1 -rwszej wizycie odrazu dał mi skierowanie na to badanie droznosci po nim na 2 wizycie odrazu przepisał mi zastrzyki menopur są b drogie ok 300zł za 2 sztuki zaplacilam ,z tego co slyszalam kazdej dziewczynie je przepisywał. na 3 wizycie byl monitoring. 4 rta wizyta to samo i mowil kiedy trzeba sie starac -1 miesiac nie pomogło, 2 miesiąc nie bylo juz tych drogich zastrzykow tylko jakies tansze leki typu luteina i duphaston i tak samo monitoring ze 2 razy lecz i wtedy nie pomoglo i jeszcze ze 2 miesiace bylo podobnie wiecej nie pojechaam bo zwątpiłam, a i miedzy czasie mąz robil badanie nasienia i brał leki bo miał za duzo leukocydów. Profesora zawsze pytałma o mnustwo rzeczy ale nie zawsze mi odpowiadał na nie, nie zawsze wiedzialam co z czym i po co no ale widac tak musi byc. W piątek za tydzien jadę na wizyte ponownie mam nadzieje ,że teraz nam pomoze wkoncu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o matko 300zł a od czego są te zastrzyki, kazdej dziewczynie przepisywał ale po HSG ten zastrzyk ma jakis zwiazek z tym badaniem czy chodzi o cos innego. Nie wiem jak bedzie w moim przypadku , ale jak byłam na wizycie prof powiedział mi tak ze ten cykl bedzie zmarnowany (chodzi o działanie...) badania na hormony i HSG ale w nastepnym cyklu mamy działac ale nic nie wspomniał o zastrzykach. Moze dowiem sie jak pojde na wizyte. No nic nie chce sie na przód przejmowac , bede sie martwic potem ale mam cicha nadzieje ze nie. Dzieki dzasta27 za info. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzasta 27
Ania 84 nic się nie martw te zastrzyki są na wzrost pęcherzyków takze ja mialam 2 sztuki i zaplacilam cos 280zł ale w kazdej aptce jest ich inna cena takze mozliwe ze jezeli tez bedziesz miala je przepisane to kupisz taniej ok 100zł za sztuke w lublinie , ja kupowalam w innym miescie i dlatego moze bylo drozej. A czy kazdej przypisuje po hsg - to powiem tylko tyle, ze poznalam taka dziewczynę w szpitalu razem mialysmy robione to hsg i potem razem tez na wizytach sie spotykałysmy i ona miala te same leki przepisywane co i ja - tylko ze ona juz jest mamusią a ja niestety nie. Chociaz te leki działaly na mnie bo po tych zastrzykach miałam piękne pęcherzyki ale w ciaze jakos nie udalo mi sie zajsc mimo tego. Także sama zobaczysz jak pojdziesz na wizyte następną moze Tobie Profesor cos innego przepisze ?? A robilas badanie FSH ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzasta 27
Justa 27a niewiem czy to to samo - te zastrzyki nazywają się Menopur, inieznam się wiec nic nie moge wiecej powiedziec.Wypowiadam sie tylko o tym czego jestem pewna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MyszkaM86
justa Clo i menopur działaja podobnie tylko mają chyba inną dawke leku na pobudzenie pęcherzyków do wzrostu i ich lepszą jakość. Ja miałam jakiś lek co sama sobie zastrzyki w brzuch robiłam i był jeszcze droższy niż menopur, bo kosztowąły prawie 600zł (musiałam robić zastrzyki przez tydzień-a i tak wyszło w miare tanio bo dawka nie była zbyt wysoka).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZASTA 27 bede robiła hormony w tym cyklu. Moze jutro , dzisiaj @ sie rozkrecił wiec jutro bedzie 2dc albo 2-go w srode to bedzie 4 dc pojde na FSH, LH, PRL,anty TPO, anty TG. Nie martw sie uda nam sie trzeba byc dobrej mysli. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze te ceny lekow sa zabojcze!! jeszcze ni bylo by az tak strasznie zal jakby byla pewnosc ze sie uda...a co maja powiedziec ludzie co chca miec dzieci a niekoniecznie stac ich na wizyty prywatne a co mowiac o lekach ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justa27a zgodze sie z Toba, ale... Ja powiem Ci ze kiedys chodziłam do lekarza na ubezpieczenie, po slubie zaszłam w ciaze ok 7 tyg poroniłam, nastepnie na kolejnej wizycie jak poszłam juz po poronieniu z wynikiem, który miał wyjasnic to poronienie lekarz nie chciał mi powiedziec co tam było napisane (po łacinie to było) DLACZEGO nie chciał? do dzisiaj nie wiem. Zadnych badan mi nie zlecił , kompletna olewka. A co wazne ten lekarz wtedy miał dobra opinie a nawet bardzo dobra, teraz nie wiem bo juz dobrych pare lat nie byłam i nie bede u niego. Nie miałam wyjscia mosiałam pojsc prywatnie. Na poczatku placiłam za wizyty 160, potem 170 a teraz 180 co rok wiecej. Ale co mam zrobic chcemy miec dziecko a nie ma innego wyjscia. Nie załuje tych pieniedzy poniewaz miałam zrobione wszystkie wyniki i wiem dlaczego poroniłam. Tak ze u mnie tez sie nie przelewa zreszta mamy takie czasy ze wszystko jest drogie. Nikt nie miał nigdy pewnosci ze napewno sie uda ale jest zawsze ta nadzieja, która nas trzyma. Moze sie myle ale mam wrazenie ze wyłazi czarnobyl. Ja tez nie moge sie pogodzic z tym co sie dzieje ale nic nie poradze, niestety :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzasta 27
Własnie dziewczynki i ze mną tak było rok temu jezdzilismy zmęzem ok od kwietnia do sierpnia poki była kasa do Profesorka a potem się skonczyła i lipaaa nie było za co juz jezdzic i przestalismy :(( j anie pracuje bo nie mogę nic znalesc jestem po studiach dziennych z dwoma tytułami i niestety nigdzie mnie nie chcą bo się nie ma takich znajomosci porzadnych niestety. Mąz tyko pracuje ale i mamy kredyt na dom ponad 1200zł na miesiąc wiec sami widzicie a gdzi eopłaty jeszcze dochodza i zycie wiec jest cięzko bardzo ale co mamy zrobic prubowalismy sami ale nic nie wychodzi z tego tylko siąsc i płakac. W tamtym roku to juz straciam nadzieję i ta kasa jeszcze się skonczyła i za co było się leczyc ????? no ale trzeb ateraz dalej prubowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynka-83
A ja dziś zrobiłam test, jedna kreska. Nie będzie prezentu na rocznicę ślubu :-( Już mi się odechciało, odpuszczam chyba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×