Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Aniah

BETA HCG - TEST PROSZĘ PORADDZCIE!!!!

Polecane posty

hej, mam nadzieję, ze mi ktoś pomoze. Zastanawiam się czy jestem w ciąży. 29 maja 2011 doszło do zapłodnienia, a potem to już praktycznie dzień w dzień, dodam, że 29 maj to pierwszy dzien po krwawieniu miesiaczkowym. Robiłam dwa testy ciążowe, jeden po kilku dniach od zapłodnienia i wyszedl negatywny (czego raczej sie spodziewalam bo to za szybko na test), a drugi po 8 dniach od zapłodnienia (wyszedł pozytywny). Zastanawiam się kiedy wybrac sie do lekarza, czy moze zrobic betahcg i gdzie?? za ile?? i kiedy??!!!. Co zrobic zeby byc pewnym ciazy?? pozdrawaiam :) :* pozdrawiam cieplutko przyszłe mamy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie znam się dobrze na tych cyklach itd.. :( A miesiączkę miałam od 23 do 28 maja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
według moich obliczeń to masz 21 dc dziś. Musisz mieć bardzo wcześnie owulację jeśli już test wyszedł pozytywny. Ale skoro tak, to idź w poniedziałek na betę. Jedyny pewny sposób na ten moment.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to beta juz cos wykaze?? czy jeszcze poczekac?? :) test wyszedł pozytywnie ale druga kreska taka bladziocha... sama nie wiem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli 23 maja miałaś początek okresu, to 23 maja jest pierwszym dniem cyklu. Nie wiem, jak Ci wyszło 15? Co do bety - test z moczu tez jest na stężenie beta HCG. jeśli test cos pokazał, to beta z krwi to potwierdzi, ale pokaże, ze test się mylił. Steżenie tego hormonu w krwi jest większe niż w moczu. Swoją drogą- strasznie szybko tem test zrobilas. I skad wiesz, że do zapłodnienia doszło w ten dzień akurat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miało być: albo pokaże. Blada kreska jest czasem mylna. U mnie akurat się potwierdziła. Ja pierwszy test zrobiłam w 25dc. Ale byłyy już przypadki, że blada kreska nie została potwierdzona przez badanie z krwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem który dzień bo to było planowane. :) czyli na betę juz czas?? czy za wczesnie?? bardzo jestem ciekawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ok, ale żeby mieć pewność, że wtedy doszło do zapłodnienia, to chyba musiałabyś miec pewność, że wtedy miałaś owulację. Ja bym zrobiła jutro z rana jeszcze jeden test. Jak wyjdą dwie kreski, to wtedy poszła na betę. Ogólnie to dość wcześnie zaczęłaś sprawdzać, czy jesteś w ciąży. Tak samo 7 dzień cyklu (29 maja) jest raczej mało prawdopodobnym dniem na owulacje, no chyba, ze masz mega krótkie cykle...Z betą zrób jak uważasz - możesz ją już spróbować zrobić, ale ja bym poczekała. Poza tym - od zapłodnienia mija kilka dni zanim jajo się zagnieździ - dopiero od tego czasu wydzielany jest hormon HCG w organizmie kobiety. Naprawdę szybko Ci ta druga kreska wyszła. Oczywiście, nie chodzi mi o to, żeby Cie zniechęcić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STARACZKI 1) agulek79............26.........11.11...........31...... .....śląskie 2) Mila1801 .......... 23........8.05...........26...........mazowieckie 3) paula_pn...........24........04.05...........26...........wi elkopolskie 4) mycha ...............4 ..........08.06.........25.........łódzkie CIĘŻARÓWECZKI Login.......tydzień ciąży.....termin porodu....płeć......województwo 1) agata@.............40 tc.........7.06.2011......?????......pomorskie 2)kreska100.......39tc.......14.06.2011....dziewczynka..m ałopolskie 3) Dzastina222..... 40tc...16.06.2011.....chłopiec..... dolnyśląsk 4) nika76......35tc....05.07.2011....chłopiec....śląskie 5) Magda 130405......34tc..30.07.2011....chłopiec.......śląskie 6)Kladia.........25tc...17.09.2011.....dziewczynka...po dkarpackie 7)olcik777............13tc........11.12.2011........?.... ...małopolskie 8) truskaweczka83.. 13tc......7.12.2011...?????.......wielkopolskie 9) Gosiaczek 126.....10tc.....04.01.2012.....?.......mazowieckie ROZPAKOWANE: 1) nikawax.....18.07.2010....syn.....Kajetan ...1700-45cm nikawax......18.07.2010...córka.....Ewa......1860-46cm 2)idi1313.....07.10.2010...córcia Lenka...3100-51cm.. 3) tolanka ....25.10.2010.....syn....Szymon....3700 - 59cm 4) ewa0505...14.12.2010...syn...Wojtuś...3900-58c 5) gosiaczek90...08.02.2011...córka...Aleksandra...4250-57cm 6) madzia27100 ...30.03.2011..córka.. Nikola......3000-53cm 7)Groszek1976....1.04.2011....synek.. Franio....3820-56cm 8) Kituś....16.05.2011...... synek....Karol....3500-54 cm aktualizuje tabelke... niestety i w tym miesiącu nic z tego :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dusia, dziś masz faktycznie 21dc, liczy się to od pierwszego dnia okresu. Jeśli nawet miałabyś cykle po 25 dni, co też się zdaża to myślę żebyś się jeszcze wstrzymała z betą. Bo jest to pobieranie krwi czyli zawsze jakiś stres i ból, przynajmniej w moim przypadku i też pieniążki które trzeba zapłacic, ok.28-40 zł, zależy od miasta. Ja myślę żebyś poczekała do pierwszego dnia spodziewanej miesiączki i z porannego moczu zrobiła test, jeśli wyjdzie pozytywny to wtedy betę, ale myślę że to będzie tylko formalnośc bo wtedy będziesz już raczej pewna ciąży. Wiem że łatwo jest mówic, a to czekanie to koszmar bo chciałoby się już wiedziec ale może watro poczekac, zostało Ci już kilka dni tylko. Trzymam kciuki żeby Ci się udało i żebyś miała upragnioną fasolkę. Pozdrawiam Cię i daj znac jak coś będziesz wiedziec :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mycha, przykro mi :-( Ale to dopiero 4 cykl starań. U mnie w 5 cyklu się udało. Trzymam kciuki żeby u Ciebie też tak było!!! Trzymaj się jakoś kochana, wiem że to niestety przykre, ale nowy cylk = nowe szanse na fasolkę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda 130405 dzięki Ci za informację, jestem trochę zagubiona w tym wszystkim ponieważ nigdy o tym nie myślałam, ale razem z narzeczonym zdecydowaliśmy się na maleństwo. :) skoro uważasz, że lepiej jest poczekac to tak też zrobię. :) tylko martwi mnie jedno.. 1 lipca wyjeżdżam na całe wakacje do Danii (uczę się, więc mam wakacje :) ), czy to moze byc dla mnie i dla ewentualnej dzidzi jakis problem?? chodzi mi o wizyty u lekarza, baania itd..?? i czy do wyjazdu będę mogła w jakiś sposób dowiedziec sie czy na 100% mam fasolkę w brzuszku?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dusia, do 1 lipca na pewno się dowiesz, czy jesteś w ciąży. Ale do lekarza idź najpóźniej jak to będzie możliwe. Ciążę liczy się od daty ostatniej miesiączki, czyli jeśli jesteś w ciąży to zacznie się u Ciebie jutro 4 tydzień. W 5 tygodniu lekarz może zobaczyć pęcherzyk ciążowy, ale dopiero ok. 7 tygodnia będzie mógł stwierdzić akcję serca. Zazwyczaj lekarze dopiero po stwierdzeniu akcji serca zakłada kartę ciąży. Potem w 12/13 tygodniu obowiązkowe USG, kolejne ok. 20 tyg. No i kwestia lotu .Lecisz samolotem?- pierwsze tygodnie są decydujące. Niektórzy odradzają loty w pierwszych tygodniach, choć lekarze mają na ten temat różne zdania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To, że najpóźniej, czyli tak pod koniec czerwca, zeby na pewno było coś widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość truskaweczka83
Witam dziewczynki:) W szczególności witam nowe zafasalkowane koleżanki jeszcze raz gratuluję i również zapraszam do tabelki im nas więcej tym przyjemniej.:) Dzastinka kochana we wtorek masz kciukasy załatwione:) Kreska tobie również powodzonka życzę dajcie kobietki znać jak będziecie już w domku z dzidziolkami co i jak:):) Ale macie fajnie ach a ja do grudnia więc jeszcze kupa czasu. Dusia betka musi wykazać ciąże jeśli test rzeczywiście wyszedł pozytywny. Olcik ma rację do lekarza jak najpóźniej się da tzn dopiero koło 7-8 tygodnia od ostatniej @ Laseczki mam pytanko ja mam nadal upławy takie niby białe niby śmietankowego koloru trudno określić, nic mnie nie boli nie piecze myślicie że to normalne że nadal mam upławy w 14 tc??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mycha głowa d góry i do boj w następnym cykl :) dzastina powodzenia i już zaciskam kciuki,ja następna w kolejce :) truskaweczka biały śluz jest jak najbardziej w porządku mam go do tej pory :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olcik777 do Danii jade samochodem. Skoro wyjade 1 lipca to znaczy, ze do lekarza bede musiala isc za granica?? oczywiscie jesli jestem w vciąży. czy za granica mozna isc normalnie do lekarza?? czy jest potrzebna tzw "zielona karta"?? cos słyszalam na ten temat ale nie wiem o co tu chodzi.. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie no, najpierw idż do lekarza w Polsce przed samym wyjazdem. A co do leczenia za granicą - nie mam pojęcia. Raczej chyba będzie ciężko z bezpłatnymi wizytami. Nie wiem jak to jest. w każdym bądź razie - byłoby dobrze, gdybyś miała tutaj lekarza od początku, który będzie znal cały przebieg ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olcik777 z tego co poczytałam na forum duńskim to ciążę prowadzi lekarz rodznny. A na wizytę u prywatnego ginekologa lekarz rodzinny musi wypisac skierowanie o co trudno go wyprosic. Więc dwie wizyty muszę planowac na pewno podczas pobytu za granica. Oczywiscie ze odwiedze lekarza tez przed wyjazdem. :) dziękuję za przydatne informacje. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak to jest z becikowym?? czy wizyta za granica tez sie liczy?? bo trzeba miec zaswiadczenie od gin ze raz w miesiacu bylo sie u lekarza prawda??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Musiałabyś o tym poczytać. Jakos tak było, ze chyba dziewczyny rodzące w tym roku są zwolnione z jakichs tam przepisów, ale z tego co wiem, to trzeb miec udokumentowaną regularną opiekę lekarska najpóźniej od 10 tygodnia. Poza tym - na pierwszej wizycie w Polsce lekarz na pewno ci wszystko wytłumaczy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmienili przepisy w sprawie becikowego trzeba mieć zaświadczenie lekarskie o odbyciu 3 wizyt po jednej na każdy trymestr ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nika76 to super! :) dzieki dziewczyny za inf. :) jak bede juz pewna to sie podziele nowina :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzastina, ja już od 5.00 nie śpię. Bardzo wcześnie ostatnio wstaje. Ty pewnie też masz stresa? Jeśli jeszcze nie urodziłaś to pewnie już się szykujesz, bo to miało byc dziś! Trzymam kciuki żeby szybciutko ta cesarka zleciała i żebyś miała już spokój. A za 5 dni czekamy na Ciebie :-) Daj znac, wielkie buziaki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kreska, a ciekawa jestem jak tam u Ciebie akcja poród, bo Ty masz na dziś planowo, ale czy wytrzymałaś do dziś czy już się coś przypadkiem wcześniej nie zaczęło? Też daj znac, my tu trzymamy za Was kochane kciuki!!!!!! Będzie dobrze!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×