Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość 44444444444444444444

grozi mi usunięcie macicy, czy ktoś przez to przechodził?

Polecane posty

Gość Debaja
danka 611-już się z tym pogodziłam, ale z początku to się popłakałam. Oby Twoje słowa się sprawdziły, co do pecha. Tak miało widocznie być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolcia47
Jestem nowa .2tygodnie temu miałam usunięcie macicy wraz z przydatkami.Przeżyłam. Dzisiaj byłam u swojego lekarz,zbadal mnie i był zdziwiony że tak wszystko ładnie się zagoiło oczywiście w 'środku'.Przepisał mi dopochwowe tabletki ponieważ mam plamienia i kazał raz w tygodniu używać żel Estreva.Czuje się dobrze ale psychika siada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anula38
czesc dziewczyny, mam pytanie do kobitek po, czy któras z was zazywala Estrofem mite, jestem prawie 2 miesiace po usunieciu macicy i przydatków , dopadla mnie zmiana nastrojów, uczucie goraca i lekarz zapisal mi hormony, jak sie po nich czujecie te co biorą ,dzieki za info ,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Glosduszy
Jolcia ... nie zalamuj sie. Przecierz to nie konciec swiata. Wiem ze niby macica nas czyni kobietami ale to wcale nie prawda. Przecierz macica nam nie mowi jak sie zaopiekowac soba, mezem. Co zrobic na obiad i jak sie zaopiekowac swoja rodzina, bliskimi. Mnie tez czeka taki sam zabieg jak i Ciebie. Psychicznie podchodze do tego dobrze. Wierze ze to dopomoze mi stac sie na nowo zdrowa osobka, pelna energi, bez prochow na bol i krwotokow, bolesnych wspolzyc. Co to za przyjemnosc jak boli. Moj maz mnie kocha, wspiera i wiem ze dla niego jestem kobieta z i bez macicy. Wiem ze to jest przykre ale lepsze to niz choroba, bol, cierpienie.Organizm nasz tez wysiada przez to. U mnie ostatnio to anemie podejrzewali przez te krwotoki ale dzieki Bogu jest ok. Dla mojego meza liczy sie to zebym byla zdrowa, niemoze patrzec jak cierpie.Takze Jolcia glowa do gory. Zazwyczaj to zakupy pomagaja poczuc sie lepiej,nowa fryzurka itd.Nie zapominaj ze dalej jestes kobieta, a my uwielbiamy dobrze wygladac i kase wydawac na ciuchy :o) Pozdrawiam i caluje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość menopauzka
Witajcie kochane! Anula38-ja brałam estrofem mite przez dwa lata i czułam się po tych tabletkach bardzo dobrze-żadnych oznak menopauzy,spanie jak niemowlak itp.Niestety zdecydowałam się przejsc na plastry bo mam kamienie w woreczku żółciowym,a przy plastrach drogi zółciowe nie są tak obciązone jak przy tabletkach.Moja pani ginekolog mi keedyś powiedziała ze tabletki sa najlepsze ponieważ działaja ogólnie ustrojowo więc docierają do każdej komórki.Pozatym estrofem mite to dawka 1 mg a więc prawdopodobnie dosc bezpieczna dla organizmu.Celem leczenia hormonalnego jest zniwelowanie przykrych objawow menopauzajnych ,przy zastosowaniujak najmniejszej skutecznej dawki hormonów.W moim przypadku estrofem mite sprawdzał się znakomicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oto co znalazłam na temat niedostatecznego nawilżenia Jak sobie poradzić z nadmierną suchością intymnych okolic? 1. Skąd to uczucie suchości? Za odpowiednie nawilżenie pochwy odpowiedzialne są wytwarzane przez jajniki estrogeny. Podczas podniecenia mózg otrzymuje sygnał o konieczności rozpoczęcia nawilżania. Zaburzenia takiego przekazu na skutek np. czynników psychicznych, emocjonalnych, zmian hormonalnych i innych, mogą skutkować niedostatecznym wytwarzaniem śluzu w pochwie. 2. Co może pogłębić to zaburzenie? Choćby stres czy nawet zwykłe przemęczenie mogą spowodować, że suchość pochwy stanie się bardziej odczuwalna. 3. Czy leki też mogą zakłócić prawidłowe nawilżanie? Tak. Są to m.in. niektóre środki antykoncepcyjne, antybiotyki, leki na chorobę wrzodową, nadciśnienie tętnicze, przeciwalergiczne czy przeciwdepresyjne. Także niektóre ginekologiczne zabiegi chirurgiczne (np. usunięcie macicy) mogą zaburzyć proces wytwarzania śluzu w pochwie. 4. Po czym poznać, że wystąpił ten problem? Typową dolegliwością jest ból w trakcie stosunku. Przypadłości tej często też towarzyszy skłonność do stanów zapalnych w okolicach intymnych. 5. Czy kłopotom można zaradzić samemu? Gdy dolegliwości są przejściowe, można sięgnąć po żele nawilżające (tzw. lubrykanty), które są dostępne w aptekach bez recepty - np. Femi-gel, Feminon, Intimel. Dyskomfort podczas zbliżeń łagodzą też prezerwatywy ze środkiem nawilżającym. 6. Jak się stosuje lubrykanty? Można ich używać zawsze, kiedy odczuwamy dyskomfort związany z nadmierną suchością. Są całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Niewielką ilość żelu nakładamy po prostu na narządy płciowe. 7. Kiedy wybrać się do lekarza? Gdy dolegliwości utrzymują się ponad miesiąc, są dokuczliwe. Ginekolog zaleci wtedy odpowiednią terapię, która może być różna w zależności od wieku kobiety. U pań w okresie menopauzy najczęściej stosuje się leczenie za pomocą hormonalnej terapii zastępczej (HTZ) lub preparatami miejscowymi w postaci globulek dopochwowych z estrogenem. POMOCNA DIETA Dla wyrównania deficytu estrogenów warto sięgnąć po tzw. fitoestrogeny – czyli substancje roślinne imitujące kobiece hormony. - Najwięcej fitoestrogenów zawierają produkty sojowe. Jedz też dużo kiełków fasoli, zielony groszek, seler, nasiona słonecznika, a także orzechy, jabłka i czereśnie. - Fitoestrogeny występują też w niektórych ziołach, np. w pluskwicy groniastej, koprze włoskim, lukrecji, zielu przywrotnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabo51
Zastanawiacie się kobietki, czy lepiej wyciąć wszystko, czy może coś zostawić. Na ogół to lekarz decyduje co nam wytnie. Jeśli jednak mamy prawo wyboru to uważam, że natura wyposażyła nas w to, co jest nam potrzebne i bez powodu nie należy usuwać zdrowych części ciała. Jeśli macica jest chora u młodej dziewczyny należy o nią walczyć, ale u kobiet które nie chcą mieć więcej dzieci - macica jest organem którego można się bez żalu pozbyć. Co innego jajniki i przydatki - bez nich skazane jesteśmy na branie sztucznych hormonów, na złe samopoczucie z powodu źle dobranych lub przedawkowanych hormonów. Brak macicy nie ma najmniejszego wpływu na to czy jesteśmy jeszcze kobietami czy już nie. Tego nie widać. O tym wiemy tylko my, nasz lekarz ginekolog i osoby które o tym fakcie zostały przez nas poinformowane. W łóżku z mężem jest nawet lepiej, bo nie grozi ciąża, a kochać można się o wiele częściej, bo nie ma przerwy na miesiączkę. Czy ktokolwiek zatanawiał się, że jakaś osoba po wycięciu woreczka żółciowego jest mniej lub bardziej "człowiekiem" - a przecież jest on badziej potrzebny dla organizmu (i to przez całe życie), niż macica u kobiety w okresie menopauzy. Pozdrawiam i życzę podejmowania tylko dobrych i przemyślanych decyzji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć kobitki wpadłam na chwile w tzw miedzypakowaniu. Moja gin powiedziała, ze moge jechac nawet do Egiptu zreszta .... u nas pogoda w tej chili jak tam ;) takze nic to pewnie nie zmieni. dostałam ta czastkowa miesiaczke wiec jajniki podjeły normalnie prace i wszystko tam sie dobrze ułozyło. Pyatłyscie jakiego mydła stosowac na rane ja miałam zwykłe szare mydło i blizna w tej chwili to kreska jak nitka :) Debaja przykro mi ze znowu sie odwlekło ale ..... pamietaj nic nie dzieje sie bez przyczyny :) Zajrze jak wróce pozdrawiam Was bardzo serdecznie i uszy do góry !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolcia47
Cześć .To znowu ja.To co przeczytałam trochę podniosło mnie na duchu.Jednak boję się co będzie dalej czy będę musiała brać chormony cały czas?,czy przytyję?czy będę miała objawy menopauzy?na razie czuje się dobrze.ten hormon mam brać tylko raz w tygodniu,czy to nie za mało?proszę napiszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jolcia47 -na razie bierz hormony tak jak ci zapisał ginekolog ,jak nie masz objawow menopauzy to dawka jest odpowiednia,powinno się zrobić poziom hormonów żeby określić dokładną dawkę ale ze względów finansowych lekarze tego nie robią,ja też oczywiście mam dawkę na ,,chybił -trafił\" ale jest ok. Mała jak tam twoje wyniki (pytanie retoryczne bo wiem ,że są dobre!!) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...... ____ ......{......} ......{____} ......|......| ......|......| ......|......| ...../.........i .../............i ../...............i /...................i |....................| |..__________..| |.|................|.I |.szampan.......| |.|..DLA............| |.|_wszystkich.....I |.....................| |.....................| |.....................| |_____________| Moj wynik jest taki LINIA CIECIA JEST CZYSCIUTKA koniec nowotworu , jestem zdrowa tak powiedzial mi lekarz ,kontrola cytologiczna co po roku i tyle ......... poryczalam sie w gabinecie , nerwy mi poscily .........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mała gratuluję ,cieszę się razem z tobą!!( a nie mówiłam!!!!!!!!!!!!!!!!) Pozdrawiam i piję szampana!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Debaja
Kochana tak sie cieszę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruda miśka
Świetna wiadomość Mała,cieszę się razem z Tobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabo51
Mała - przyjmij moje gratulacje. To świetna wiadomość!! Świetny prezent dostałaś od życia :) 🌼 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość B A S K A
gratulacje !!!! o o o o ******************************** \ o o / \ o o o / \ o o o / \ o o o / ------------------------- * * * --------- to kieliszek tylko mi cienko wyszedl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość B A S K A
wcale nie wyszedł ale nic i tak ciesze sie bardzo z twoich wyników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Debaja
Witam ! Dziewczyny mam problem , przez to ukąszenie, przez które nie ide dzisiaj na stół, wylądowałam wczoraj na pogotowiu,a dzisiaj jest jeszcze gorzej. Stopa jak baniak, z rany coś wycieka-koszmar.Jak nie urok to..... Dostałam silny antybiotyk, ale przyjmował mnie chirurg to mam wątpliwości, bo może powinnam mieć zapisane leki antyhistaminowe ? Cholera mnie bierze , nerwy siadają.Idę zrobić sobie kawę, o lasce kuśtykajac ;-( !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kristel.47
Cześć dziewczyny tak niedawno jeszcze na łamach tego forum wymądrzałam się jak to się dobrze czuję a tu proszę po miesiącu stosowania hormonów moje samopoczucie odmieniło się diametralnie.Początkowo było coraz lepiej i minął miesiąc a ja mam zawroty głowy i straszne duszności to już trwa tydzień jestem załamana.Mój gin jest na urlopie będzie po 15 sierpnia a to już mój 3 lek i dalej do d.....jestem 3 miesiące po operacji usunięcia macicy i przydatków. Już tak się cieszyłam że wracam do życia.Zazdroszczę Wam że czujecie się tak dobrze.Ja nie żyję ja wegetuję........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruda miśka
Debaja-moją przyjaciółkę Ankę ugryzło coś dwa tygodnie temu.Ręka spuchła jak bańka i bardzo ją bolało.Była na pogotowiu,a następnego dnia u lekarza.Dostała antybiotyk i maść.Poprawa nastąpiła dopiero po tygodniu.Krystal głowa do góry.Będzie dobrze.Wiem to głupio brzmi,ale doceń moje dobre chęci-chcę Cię pocieszyć.Ja idę dziś do pracy,wypełnić wniosek do PZU.Zadzwonili,że należą mi się jakieś pieniądze za pobyt w szpitalu.Nie wiecie,o co chodzi?Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina39
Debaja, jako wieloletni alergik mogę Ci powiedzieć, że mozesz bez problemu brać wapno (najlepiej takie z muszelek, do kupienia w aptece) i pić herbatkę z pokrzywy (ma dużo histaminy). Nie zaszkodzi a pomóc może :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Debaja
Już jest troszeczkę lepiej, to znaczy, ze antybiotyk działa. Mogę już chodzić, a to sukces, bo jeszcze w nocy mąż mi musiał pomagać w dojściu do kibelka :-).Zaraz polecę do apteki po wapno(pokrzywe mam) i po zamówione majtki jednorazowe/z siateczki po operacji :-(. Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolcia47
Danka611 dzięki za słowa otuchy, ale czytam dalej i znowu załamanie .Nawet po trzech miesiącach może nastąpić pogorszenie ,przecież to jest horror.Tłumacze sobie że jednak to jest lepsze niż chodzenie z podpaską przez cały czas.Mąż już nie może ze mną wytrzymać ciągle jestem w złym nastroju(sama bym ze sobą nie wytrzymała)Ale jutro wyjeżdżam na działkę i mam nadzieję,że zmana klimatu wpłynie na mnie zbawiennie.Pozdrawiam Was serdecznie i cieszę się ,żę Mała ma dobre wyniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolcia47
Danka611 dzięki za słowa otuchy, ale czytam dalej i znowu załamanie .Nawet po trzech miesiącach może nastąpić pogorszenie ,przecież to jest horror.Tłumacze sobie że jednak to jest lepsze niż chodzenie z podpaską przez cały czas.Mąż już nie może ze mną wytrzymać ciągle jestem w złym nastroju(sama bym ze sobą nie wytrzymała)Ale jutro wyjeżdżam na działkę i mam nadzieję,że zmana klimatu wpłynie na mnie zbawiennie.Pozdrawiam Was serdecznie i cieszę się ,żę Mała ma dobre wyniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Debaja
Jeśli chodzi o moją psychikę to myślałam, że trzymam ją na wodzy i kontroluję . Mąż jednak wczoraj stwierdził,że on to jest nerwus, ale ja to przechodzę samą siebie i chyba przyznaję mu rację. Oprócz mojej choroby mam jeszcze inne problemy,zresztą . jak każdy.Moje kłopoty nazywam "moim krzyżem", a taki krzyż ma każdy tylko jeden trochę mniejszy, a drugi trochę większy.Prędzej czy później spada nam na plecy i trzeba go dźwignąć. W momentach załamania myślę sobie o moim koledze z ogólniaka, który kilka miesięcy temu pochował 10-letniego syna, albo o innym u którego około 20-ki ( a teraz ma 40), rozpoznano SM(stwardnienie rozsiane). Wtedy sobie myślę, że moje problemy są takie malutkie. Pozdrawiam wszystkie po, przed i w trakcie, bardzo ciepło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Glosduszy
Witam ... Ja na rany to uzywam masci itchiolowej, jest bardzo dobra, sciaga goraczke,rope itd. Jolcia mi takie same pytania chodza po glowie co Tobie, ale znam na nie odpowiedzi. Wiem ze bede tam miala jakies objawy menopauzy, ze bedzie mi cieplo i goraco. Zmiany nastrohu ... jak tam mysalam o tych wszystkich objawach to doszlam do wniosku ze juz to przecierz mam z moimi zaburzeniami hormonalnymi. Wiec nic nowego mnie nie czeka. Na nerwy to najlepsza jest herbatka ziolowa bio-active good-night. niby na noc ale ja w dzien pije, uspokaja, odpreza. Polecam, bardzo dobra w smaku. Sa tez rozne ziolowe leki wspomagajace menopauza i jej objawy. Mam zamiar je brac. Zielona i czerwona herbata jest dobrym zrodlem energi, wspomaga tez uklad trawienny. Ja zazywam w zelkach herbate zielona, nie sadze zebym byla w stanie wypic 4 filizanki dziennie. Witaminy tez sa specjalne dla kobiet co przechodza menopauze. Takze Jolcia ... nie zalamuj sie tylko bierz sie garsc, nie daj sie. Pozytywne myslenie i smiech to najlepsze lekarstwo. Zobaczysz od razu sie poczujesz. Kup sobie nawet ksiazke z kawalami, a napewno sie lepiej poczujesz. Czy te szare mydlo zmywalas z rany czy je pozostawialas? Mala gratulacje super wynikow. Wiem ze Ci kamien z serca zszedl. Pozdrawiam serdecznie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystal47, wykonaj koniecznie badanie hormonow i wtedy bedzie wiadomo, przepisza ci odpowiednia dawke, ja osobiscie czuje sie ok , choc zauwazylam , ze mam zmiane nastroju i moge ryczec na zawolanie bez powodu, lub przy drobnym konflikcie ktory kiedys byl zerem,badnie hormonow wykazalo ze jestem w calkowiyej menopauzie i hormony stanowczo niskie, badnie krwi na hormony mam powtorzyc za miesiac , jesli nadal beda niskie beda musieli zwiekszyc dawke ( nie bardzo tego chce).pytalam o plastry, odpowiedzial ze lepsze sa doustne szczegolnie pierwsze lata po usunieciu macicy z jajnikami. Do 15 sierpnia jeszcze zwytrzymasz i pogadaj z ginekolog o badniu krwi na hormony , ponoc to bardzo wazne dobrac odpowiednie dla swojego organizmu. Moja znajoma po usunieciu macicy brala tabletki na depresje z innych powodow i nie odczula menopauzy w ogole.( szczesciara) zycze powodzenia :-) bo sama tez jestem w podobnej sytuacji , wiec doskonale cie rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolcia47
Dziewczyny jak dobrze że tu jesteście.Wystarczy tu wejść i już się lepiej czujesz.Ja mam dzisiaj kiepski nastrój,nawet zapomniałam,że mamy 20rocznicę ślubu.Przypomnieli mi o tym moi rodzice składając życzenia.Męża nie ma jest w pracy myślę że zrobię mu niespodziankę i zrobię kolację przy świecach.(chyba będę mogła napić się łyka szampana).Odpowiedzcie idę do kuchni.Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×