Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość 44444444444444444444

grozi mi usunięcie macicy, czy ktoś przez to przechodził?

Polecane posty

Hej Siedze na walizkach ale jeszcze do was zajrzałam :) Szare mydło, którego uzywałam oczywiscie zmywałam, raz wykapałam sie w soli do kapieli i to nie było dobry pomysł takze odradzam :) Mala gratulacje !!!!!! ciesze sie razem z Toba :D To ja na tyle dzis lece do za tydzien >

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Glosduszy
Gratulacje 20 rocznicy slubu, ja mialam niedawno 2 rocznice i mam nadzieje ze dojade do 20. Hmm szampana lyk nie sadze zeby zaszkodzil, chociaz szampan jest musujacy wiec uwazaj przy prochach. Ci dobrego ugotujesz mezowi? Milej zabawy Kasiek .... oj sama bym chciala sie gdzies wybrac na wakacje po operacji, super masz meza. Pozdrowienka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolcia47
Piersi się już rozmrażają będą szaszłyki zkurczaka z ziemniaczkami z patelni (ja gotowane).do tego sałatka z pomidorów i ogórków a na deser galaretka z owocami .No to lecę gotować bo mąż wraca ok.20.30.Jutro jeszcz tu zajrze to powiem czy mi się udała nispodzianka.Pozdrowienia.Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Glosduszy
Mniam mniam mniam ..... Napewno sie uda, maz sie napewno ucieszy ze pomimo Twojego samopoczucia zrobilas kolacyjka sama i do tego romantycznie, przy swiecach :o) Milej zabawy ... Pozdrowienka ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elżbieta47/48
Witam wszystkie dziewczyny! Nie było mnie jakiś czas, ale moi panowie zrobili mi niespodziankę na 48 urodziny i byliśmy na wspaniałej wycieczce! Dziś mija 5 tygodni od operacji.Też polecam No-Scar- jest świetny! Blizna jest małą kreseczką, ból nie dokucza.....a lekarz dalej mi władował kolejne 30 dni zwolnienia. Zwariuję jak tak dalej pójdzie. Po kolejnej kontroli- wszystko jest ok. Ja współżycie podjęłam wcześniej, bo lekarz po badaniu wyraził zgodę. NAPRAWDĘ nie odczuwam żadnej różnicy/partner mówi, że zrobiłam się "pazerna na ...hmmmm"./ Kasiek70- cieszę się, że po badaniu kontrolnym jest wszystko w porządku. Debaja- Twój limit pecha...został już zupełnie wyczerpany! Teraz już tylko będzie lepiej! Całusy dla wszystkich przed i po!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Glosduszy
Witam ..... Fajnie ze wszystko wporzadku u Ciebie ... oby tak dalej. Ja mam nadzieje wrocic do pracy po 5-6 tyg maximum. Nie lubie w domu siedziec, jeszcze do lozka przykuta. Za tydzien ide do lekarza, wtedy tez okaze sie kiedy bede miala operacje. Po jakim czasie zaczelas nakladac masc na rane? Mam pytanie. Czy po operacji mozna chodzic po schodach, oczywiscie kilku, na male spacerki. Po jakim czasie ewentualnie moge to robic? Uwielbiam gotowac wiec ... czy po operacji bede mogla to dalej robic czy na kilka tyg przerwe sobie zrobic.... Pozdrawiam ......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mala - gratuluję dobrych wyników. Debaja - o rany, ale narobiło się z tym ukąszeniem. oby opuchlizna szybko zeszła. Masz rację, każdy dzwiga swój krzyż. Dla każdego jest on ciężki, niezależnie jakie są kłopoty. Mimo wszystko trzeba szukać słonca!!! Chociażby promyka, który rozjaśni świat. kristel.47 - nie można się załamywać. Do 15 sierpnia już blisko, może tym razem gin trafi z odpowiednim lekiem. Może popros go o badanie hormonów, by nie dopasowywać leku na chybił trafił. znając wyniki, będzie mógł przepisać odpowiednnią dawkę. ruda miska - pieniadze za pobyt w szpialu należą się z tytułu ubezpieczenia grupowego. najczęściej są należne za pobyt dłuższy niż 4 dni. są różne stawki, zależne od ubezpieczyciela oraz stawki ubezpieczennia. ja mam 75 zł za 1 ddzień. Dodatkowo (oczywiscie jesli mialas taką opcję w ubezpieczeniu) należne są pieniądze za operację. jolcia - gratulacje z okazji 20 rocznicy!! Pewnie milutko spędziliście wieczór. :) u mnie niedługo 10 rocznica. :) elżbieta - jesteś kolejną osobą, która daje mi trochę optymizmu w sprawach seksu PO operacji. :) głosduszy - może razem będziemy przechodzić trudy powrotu do zdrowia po operacji. ja mam wstępnie ustalony termin operacji na koniec września-początek października. powrót do normalnego życia po operacji - wskazany jak najszybciej, oczywiście ostrożnie i delikatnie. ruch jest bardzo zalecany, dzięki niemu nie tworzą sie zrosty w miejscach nacięcia. Jestem po dwóch operacjach brzusznych i ani razu nie mówiono mi o przeciwwskazaniach do chodzenia po schodach. Jedyne przeciwwskazanie to dzwiganie!! tego nie wolno robić!! I na koniec pochwalę się, od dwóch dni nie krwawię. :) moja @ skonczyła się po 26 dniach!! zaczynam oddychać pełną piersią. tylko jest strach kiedy znów zacznę krwawić. oby dopiero za dwadzieścia-kilka dni. życzę miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kristel.47
Cześć dziewczyny dzięki za slowa otuchy wczoraj czulam się trochę lepiej więc może dotrwam do 15.Będę prosić mojego gina żeby mi zrobił badanie na hormony.Na razie daje leki na hybił trafił a ja mam tego po prostu dość.Zobaczymy po 15 .Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agawa66
Witam wszystkie Panie! Właśnie minęło cztery miesiące od daty kiedy usunięto mi macicę ( jajniki pozostawiono) po 1.5 miesiąca wróciłam do pracy i do normalnego życia ale z obowiązkami domowymi w ograniczonym zakresie.Czuję się doskonale, szwy nie ciągną, nic nie boli.Bałam się strasznie przed....ale wiem że było warto, nic nie straciłam - wiele zyskałam( nawet kilka kilogramów). Najbardziej martwi mnie balansująca waga, mam nadzieję, że to przejściowe - czy któraś z Was odpowie mi coś na ten temat - pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruda miśka
Peppetti bardzo Ci dziękuję za wyjaśnienia jest dokładnie tak jak napisałaś.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Debaja
Witam Was serdecznie! Dzięki za słowa otuchy, jeszcze 40 dni i....Termin taki późny bo mój lekarz na urlop 30-dniowy od jutra się wybiera. Moja noga dalej spuchnieta, ale antybiotyk robi swoje i jest o wiele lepiej, bo mogę chodzić. Krwawienie lekarz "utrzymuje na wodzy" zalecając 2x dziennie hormony(cilest)+cyklanamina .W miarę więc jakoś funkcjonuję, ale chyba jest mnie też trochę więcej i ta twarz taka jakaś podpuchnięta:-(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Debaja - a ja właśnie zaczęłam mieć problemy z krwawieniem po cilest-cie. Wczesniej miałam bardzo obfite, ale trwały do 8-10 dni, teraz miałam pierwszy cykl z cilestem.. no i @ trwała cały cykl. Wczoraj zaczęłam drugi listek i jestem w niesamowitym strachu, że znów się zacznie. :( Co do tego, że jest Cię trochę więcej.. u mnie odwrotnie - jest mnie trochę mniej. Mimo ostrzeżen lekarza endokrynologa, że po operacji tarczycy mogę prztytyć, to ja przez ostatni miesiąc schudłam 4 kg. I nie wiem czy się cieszyć czy płakać. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Debaja
Ja cilest biorę non stop bez zadnych przerw już 4-ty listek, ponieważ krwawię non stop. Był moment, ze brałam 3 dziennie( po krwotoku), póżniej 2 a potem jedną/podtrzymująco, niestety silne krwawienie powróciło więc lekarz znowu zwiększył dawkę 2x dziennie i tak kazał do dnia przyjścia do szpitala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Debaja
Jakby mnie ubyło to impreze bym chyba zrobiła :-) ! A teraz na poprawienie humorku oko robię i do Sopotu na ciuchy( a mają i takie dla ciut większych ;-)) lecę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruda miśka
Ale Ci dobrze Debaja,też bym skoczyła na jakieś fajne ciuchy,nic tak nie poprawia humoru.Ale dziś nie mogę,jadę z mamą do fryzjera,a dla nas to cała wyprawa.Mam nadzieję,że mama sobie poradzi i nie wydarzy się nic niespodziewanego.Już pisałam o tym,że po operacji schudłam i to o cały rozmiar,jednak nic nie robiłam,żeby tak się stało,więc myślę,że to wpływ stresu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Debaja
No "podkupiłam" sobie brązowe lniane spodnie, trochę :-( przyćmiły(tylko ciut) fakt , że już bym była dobę po operacji:-(:-( :-(. A nóżka mniej boli, ale wygląda obrzydliwie, popękane naczynka, opuchlizna, a na środku duży bąbel z sączącym się płynem, stąd też i zakup spodni, bo nie ma co pokazywać, a u nas w kurorcie upał ! Teraz biorę psa /jamniczkę szorstkowłosą /-też jakby jej przybyło ;-) i idziemy na długi/odchudzający spacer :-)! Miłego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jj36
Kobiety dawno się nie odzywałam ale cały czas czytam o Waszych przeżyciach moja operacja usunięcia mięśniaków już za trzy tygodnie ale czuję się dość dobrze, jak czytam o tych Waszych krwawieniach to ja też miałam taki ostry jeden miesiąc tydzień krwawienie tydzień spokoju, ale jak się wyjaśniło że to mięśniaki to lekarz przepisał mi opakowanie tabletek Prevera które biorę od 15 dnia cyklu przez 10 dni i ani razu od dwóch miesięcy nie miałam nie planowanego krwawienia, dodam że mam silną anemię i gdybym miała takie jak wcześniej krwawienia to odpływałabym całkiem.Myślę więc że nie ma co narażać się na takie osłabienie organizmu.Pozdrowienia dla wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elżbieta47/48
Cześć dziewczyny. Debaja- spokojnie, już naprawdę musi być tylko lepiej. Ja od czasu czerniaka powtarzam sobie, że wszystko to mi było pisane i.....już! Zwalczyłam Go to i z resztą można wygrać/ nawet z "pechem"/. Głosduszy- maść zaczęłam używać jak tylko odpadły/hihihi niektórym pomogłam/ ostatnie strupki z rany. Maść jest dość droga, ale ja ją też wykorzystuję na rozstępy...są pozytywne efekty. Peppetti- mam już swoje ....lata, ale tak naprawdę nie zamierzałam spraw seksu "zawiesić na kołku". Miałam tremę jak dawno temu przed pierwszym razem! Oboje rozmawialiśmy na ten temat i daję słowo honoru- nie odczuwa się zmiany. Na początku zachowywaliśmy się bardzo delikatnie. Nie wiedzieliśmy czego się możemy spodziewać. Przygotowałam żel, ale tak naprawdę to nie był potrzebny. Peppetti- moja połóweczka pisze prawdę i głowa do góry.Trzymamy razem kciuki! Jurek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elżbieta47/48
Przepraszam, ale jak widzicie mam "kibica" w postaci męża! Głosduszy- po operacji chodziłam po schodkach, bo ...jestem palaczką i musiałam na papieroska wychodzić do szpitalnego ogródka. Co do chodzenia po schodach to nie słyszałam o zakazie. Wiadomo, że nie będziesz uprawiać biegów po schodach, ale normalnym spokojnym krokiem to nie zaszkodzi. Co do gotowania, to uwielbiam gotować. Jak sama sobie przywiozłam syna z lotniska/ w 6 dniu po operacji/ to nie mogłam darować zrobienia gołąbków! Nie dźwigam ciężarów ale w kuchni szaleję! Nie jadam potraw ciężkostrawnych, bo nie chcę jeszcze ryzykować. Ja przed operacją zapytałam lekarza - po ilu godzinach będę mogła wyjść! Dobrze, że znamy się już od lat, bo chyba kazałby mnie zamknąć w domu wariatów. Do pracy już po 3 tygodniach chciałam wrócić, ale nie mogę odmówić przyjęcia zwolnienia- bo wpisze mi to w kartotekę! Głowa do góry!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabo51
Ostatnio pojawił sie na naszym forum temat wagi ciała. Z okazji operacji ubyło mnie 5 kg - z czego 3 kg czekając 16 dni na operację i 2 kg po wycięciu mięśniaka wielkości dużego grejfruta. Nie chcę ponownie przytyć - dlatego dziennie po porannej toalecie wchodzę na wagę. Jeśli przybyło mnie 20-30 dag - w ciągu dnia zmniejszam ilość potraw zjadanych w trakcie obiadu. Na kolację jem skromie: 1 kromka z szynką, pomidorem, ogórkiem kiszonym lub serem oraz owoce. Jeśli rano stwierdziłam, że jest mnie więcej, na kolację jem 1-2 plasteki szynki + owoce bez chleba. Lubię słodycze, dlatego czasami zjadam 2-3 czekoladki Michaszków, ale wtedy na kolację już tylko owoce. Na ogół 20 dag Michaszków wystarcza mi na ok. 2 tygodnie. Ważne jest regularne wypróżnianie się, dobra jest Activia. Teraz jest sezon na śliwki - też są bardzo korzystne na te sprawy. W zasadzie nie stosuję żadnej cudownej diety odchudzającej, jem wszystko oprócz tłustego mięsa i wędlin. Na telewizor patrzę ok. 40 min w ciągu dnia, jestem osobą pracującą zawodowo, mam męża, dzieci, psa, ogródek, matkę w wieku 80 lat. Niestety dziennie dużo siedzę przy kompie od godz. 23 - 0.30 Czy któraś z Was ma lepszy sposób ? :) bo to co opisałam jest dobre na utrzymanie wagi na stałym poziomie, ale nie nadaje się żeby schudnąć :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Glosduszy
Peppetti ...Ja to mam nadzieje ze operacje bede miala do 2 tyg. Dzisiaj znowu bol mnie zwalil z nog, ale nie potrafie lezec. Maz mnie pociesza ze to juz blizej niz dalej. O dzwiganiu to wiadomo nawet nie mysle, chodzic to uwielbiam szczegolnie ze swoim bokserkiem na spacerki. Wiadomo po operacji bede musiala uwazac i ostroznie. Mialam juz 2 laparoskopie, wiem jak to troche jest, ale sadze ze ta operacje bedzie sie roznila od nich. Ja przestala krwawic tydz temu po 4 tyg. Ulga jak cholera :o) ale bol pozostal :o( pocieszam sie ze zaniedlugo operacja i wierze w to ze bol z nia odejdzie. Kristel, ja mialam robione specjalistyczne badania na hormony, pokazalo ze wszystko jest w normie a dalej mam problemy z nimi. Odczuwam je kazdego dnia, takze mam nadzieje ze u Ciebie beda w stanie z nimi cos zrobic. Agawa ja to mam nadzieje ze schudne po operacji, ostatnio przytylam i ciezko mi je stracic, wiadomo malo ruchu, a jesc trzeba. debaja moze masz nadmiar wody w organizmie. hormony sa do tego zdolne. czerwona herbata jest swietna na pozbycie sie zbednej wody w organizmie i super wplywa na przemiane materi, Elzbieta ... oj ja to jestem szpecem w sciaganiu strupkow, mam nadzieje ze uda mi sie ja znalesc tutaj. mozesz mi jeszcze raz napisac dokladnie jak ona sie nazywa.dzieki Super ze bede mogla gotowac. Dieta to slyszalam juz wlasnie ze po operacji trzeba dac na luz z ciezkostrawnych potraw, mam nadzieje ze ubyje mi kilka zbednych kg po niej. Czyli zero smazonych,makaronow i slodyczy? pozdrawiam i caluje ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buziaczki dziewczynki , jakos nie mogę przestac do Was zaglądac !!!! Bardzo mi pomogłyscie w najtrudniejszych chwilach mojego zycia ! I za to czynię wielki Ukłon w WAszą stronę 🌼 Miłego dnia zyczę wszystkim !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina39
Jestem po kolejnej kontroli (9 tygodni po operacji). Jest dobrze :) Trochę tylko dokucza mi pęcherz. Widziałam na usg moje cięcie od środka - jest cienką białą kreseczką :))) Nie chciałabym zapeszyć (tfu, tfu), ale wszystkim kobietkom życzę takiego powrotu do zdrowia jak to przebiega u mnie - na prawdę myślałam, że będzie gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elżbieta47/48
Witam! Głosduszy- maść nazywa się No-Scar/ jest nazywana perłą Inków/. Jest to maść na blizny, rozstępy itp. Wstukaj sobie nazwę w wyszukiwarkę i otrzymasz krótki opis i wykaz aptek w Twoim mieście,które ją sprzedają. Muszę powiedzieć, że ja przed operacją nie zdążyłam schudnąć/ bo to były 2 tygodnie/, ale teraz po 5 tygodniach od operacji ubyło mi 4,5kg. Po wyjściu ze szpitala nie odczuwałam głodu, więc piłam tylko wodę/ niestety gazowaną, bo innej nie znoszę/.Jadam dużo owoców, piję jogurty,ryby, ryż,sałatki warzywne, mięso chude, trochę jadam słodkich ciasteczek/ale bez masy/. Wymyślam nowe przepisy, żeby nie zwariować. Przy tym mąż też korzysta, bo sam troszkę stracił na wadze. Nie odczuwam już głodu. Dziś zrobiłam małe odstępstwo od tej reguły, bo zjedliśmy troszkę szparagi. Pozdrawiam wszystkie Panie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Debaja
Witam ! Dzięki za podpowiedź z herbatą, słyszałam , że jeszcze z pokrzywy jest dobra. To odchudzanie to dobra rzecz żeby mieć myśli zajęte czymś innym. Wiecie , najbardziej schudłam jak rzucałam palenie, żeby nie myśleć o fajeczkach to głowę zajęłam sobie odchudzaniem.I udało się, i jedno i drugie. Nie palę już ponad 5 lat, mąż wziął ze mnie przykład i już nie pali ponad rok!Uważam to za mój wielki sukces, bo "kurzyłam" bardzo dużo. A dieta jaką stosowałam to: nżd- nie żryj dużo/na mnie działa rewelacyjnie :-) ! Spokojnej nocki, pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabo51
Witam Ja jeszcze o utrzymaniu wagi ciała. Parę miesięcy temu piłam herbatę chińską o nazwie "ninghong health protection tea". Kupowałam ją w aptece. Wpiszcie jej nazwę do google i poczytajcie o niej. Piłam ją jak chodziłam do pracy. Rano zaparzałam ją w termosie i przez osiem godzin po trochu popijałam. Nie powiem ,żeby była smaczna, ale można się do niej przyzwyczaić. Pomogła mi schudnąć 2 kg . Podobno pomaga zrzucić 5 kg, ale ja tyle nie chciałam schudnąć, mnie wystarczy, gdy przy wzroście 170 cm ważę 68 kg. Pozdrawiam 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Glosduszy
Witam! Poczytalam sobie o tej masci, zamowie ja sobie zeby doszla mi na czas. Czuje ze po operacji swiat nabierze innych kolorow. Przez te terapie hormonalne i leki na bol czlowiek jest jak robot i krolik doswiadczalny. Odbija sie to na organizmie czlowieka. Oslabienie, zero energii. Ostatnio to siebie nie poznaje, zmieniala mnie ta choroba i to bardzo. Po operacji trzeba dbac o siebie, odpowiednia dietka,wiecej ruchu. Napewno wplynie to pozytywnie na moj organizm. Dobre ze lubie gotowac to bede wymyslala sobie rozne potrawy zeby udno nie bylo. Ja tez bylam palaczka, wiem ze nie jest latwo rzucic palenie, takze gratulacje. Moj maz pali, lubi palic. Czasami chcialby rzucic ale niestety nie udaje mu sie. Hi hi .... super nazwalas swoja diete nzd ... ale to prawda jak chce sie schudnac to niestety trzeba poswiecic sie troche. Nic nie przychodzi samo. Pozdrawiam i caluje ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Debaja
Zgadzam się, ja też żyję na wolniejszych obrotach. Jest już o niebo lepiej jak krwawienie pod kontrolą, ale leki i choroba robią swoje. Nie ma mowy, żebym nie strzeliła sobie drzemki w godzinach popołudniowych ;-). Dobrej nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruda miśka
Hej,u mnie noc nie bardzo-przechodzi front atmosferyczny.Mogło by się już uspokoić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Debaja
U nas w nocy miały być nawałnice i burze, na szczęście ominęły Gdańsk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×