Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość 44444444444444444444

grozi mi usunięcie macicy, czy ktoś przez to przechodził?

Polecane posty

Gość becia222
Witam dziewczyny, bardzo dziękuję za to, ze trzymałyście za mnie kciuki. Jestem jeszcze słaba, najbardziej martwi mnie że wieczorami skacze mi temp. do 38 stopni. Czy to normale? Od wczoraj biorę antybiotyki. Mam usuniętą macicę wraz z szyjką. Jajniki zostawili, pobrali tylko wycinki do badania. Cięcie poziome. Najbardziej męczą mnie jelita i zaparcia. Cieszę się że mam to wreszcie za sobą, gdyby nie Wy pewnie dalej bym się męczyła ze swoją macicą. Moja macica miała mięśniaki, była bardzo rozpulchniona a ścianki całe wypełnione krwią. Pozdrawiam i jeszcze raz bardzo Wam dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beata38
Witajcie dzieczyny🌼 ja od wczoraj jestem w domu , usunięty mięśniak i po strachu:), w piątek miałam operację a wczoraj wyszłam ze szpitala , jeszcze jutro mam mieć ściągane szwy ....i już tylko powolutku dojść do siebie. Beciu spróbuj jakichś delkatnych środków przeczyszczających :( , pytałam położnej przed wyjściem do domu ,powiedziałam że nie zaszodzą. Na mnie świetnie działa kapusta kiszona , wczoraj już próbowałam i efekt był baaaaaardzo zadowalający ;) Przeszkadza mi tylko ten powiększony brzuch - wcześniej był płaski jak deska , więc narazie moje ukochane dżinsy zastąpił porozciągany dresik:( pozdrawiam Wszustkie kochane przed i po . Faktycznie nie taki diabeł straszny jak go malują !!!!!!!!!!!🌼,🌼,🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maria1956
na jelita spróbuj espumisan, u mnie działa. Na zaparcie wypiłam xennę, dzisiaj wypiję ponownie, bo niestety jelita jeszcze nie wróciły do normy. Fałd nad blizną masuję dwa razy dziennie szczotką z braku ostrej rękawicy. Robię to delikatnie żeby nie bolało, jednak brzuch jest po masażu czerwony, mam nadzieję, że po czasie fałd zaniknie - dzisiaj mija dwa tygodnie od zabiegu. Bliznę smaruję maścią cepan. Powyjściu ze szpitala temperatury podwyższonej nie miałam. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam miłe panie. Jestem na portalu pierwszy raz. Mam nadzieję, że poradzicie mi co robić. Po szczegółowych badaniach i USG okazało się, że mam dużego mięśniaka na tylnej ścianie macicy, jest on usytuowany blisko ujścia szyjki. Zdaniem \"mojego\" lekarza powinnam mieć usunięty trzon macicy z zostawieniem przydatków. W 1995r miałam operacje - podniesienie narządu rodnego z plastyką szyjki. Po pół roku, powtórka,powód - okropne zrosty. Mam 43 lata i strasznie się boję tej operacji. Bardzo źle się czułam po dwóch pierwszych. mieszkam w okolicach Warszawy. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam miłe panie. Jestem na portalu pierwszy raz. Mam nadzieję, że poradzicie mi co robić. Po szczegółowych badaniach i USG okazało się, że mam dużego mięśniaka na tylnej ścianie macicy, jest on usytuowany blisko ujścia szyjki. Zdaniem "mojego" lekarza powinnam mieć usunięty trzon macicy z zostawieniem przydatków. W 1995r miałam operacje - podniesienie narządu rodnego z plastyką szyjki. Po pół roku, powtórka,powód - okropne zrosty. Mam 43 lata i strasznie się boję tej operacji. Bardzo źle się czułam po dwóch pierwszych. mieszkam w okolicach Warszawy. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam miłe panie. Jestem na portalu pierwszy raz. Mam nadzieję, że poradzicie mi co robić. Po szczegółowych badaniach i USG okazało się, że mam dużego mięśniaka na tylnej ścianie macicy, jest on usytuowany blisko ujścia szyjki. Zdaniem "mojego" lekarza powinnam mieć usunięty trzon macicy z zostawieniem przydatków. W 1995r miałam operacje - podniesienie narządu rodnego z plastyką szyjki. Po pół roku, powtórka,powód - okropne zrosty. Mam 43 lata i strasznie się boję tej operacji. Bardzo źle się czułam po dwóch pierwszych. mieszkam w okolicach Warszawy. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mała Beti

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mała Beti
Witam.Jestem 2 miesiące po usunięciu macicy i ciągle krwawię.Po miesięcznej konsultacji z lekarzem dowiedziałam sie że mam krwiaka który teraz musi spłynąc.Czy któraś z was spotkała się z czyms takim?Proszę o odpowiedż bo jestem zaniepokojona.Ogólnie czuję się dobrze,biorę globulki przeciw zakażeniu,ale to krwawienie mnie niepokoi.Niby wszystko się udało,tak mówią lekarze.Przydatki pozostały tylko szyjka została skrojona i macica usunięta.Pozdrawiam serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paamela1
Witam miłe panie. Wasze wypowiedzi są mi bardzo pomocne. Miałam dwa miesiące temu usuniętą macicę i 1 jajnik drogą brzuszną. Mój lekarz ograniczył się tylko do wypisywania zwolnień, przestrzegania przed dźwiganiem i zezwolenia na współżycie po 40 dniach od operacji. Często odczuwam jeszcze bóle w dole brzucha i przy wejściu do pochwy. Proszę, napiszcie czy bezpieczne jest w tej sytuacji współżycie w pozycji klasycznej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paamela1
Witam miłe panie. Wasze wypowiedzi są mi bardzo pomocne. Miałam dwa miesiące temu usuniętą macicę i 1 jajnik drogą brzuszną. Mój lekarz ograniczył się tylko do wypisywania zwolnień, przestrzegania przed dźwiganiem i zezwolenia na współżycie po 40 dniach od operacji. Często odczuwam jeszcze bóle w dole brzucha i przy wejściu do pochwy. Proszę, napiszcie czy bezpieczne jest w tej sytuacji współżycie w pozycji klasycznej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jola252
Witam wszystkie dziewczyny,dawmo nie pisałam,ale często tu zaglądam i trzymam za Was kciuki.Niestety po 4mcach po operacji mam problem.Boli mnie na wysokości pępka i tak po przekAtnej do pachwiny w prawą stronę.Kurczę nie wiem czy to jest zrozumiałe.Do lekarza idę w czwartek,może któraś z Was miała takie doolegliwości,boję ssię jak diabli ,co ważne ja jeszcze nie pracuję więc wykluczam jakieś przeforsowanie itp.Pomóżcie jeśli ktoś coś może powiedzieć to czekam.Chociaż wiem jak to głupio brzmi, bo z bólem to lekarza no wiem wiem.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość freda
Tak Ja w ubiegłym roku miałam taką operację jeśli ktoś chciałby dowiedzieć czegoś więcej to chętnie odpowiem pozdrawiam Wszystkie koleżanki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juz po wszystkim
Czesc dziewczyny. Juz kiedys pisalam do Was z pytankiem i znowu pisze:) Mama w grudniu miala usowana macic. Ma 46 lat. Kleji jakies tam plasterki ale caly czas oblewaja ja poty na przemian z zimnym, ma podwyzszone cisnienie i ogolnie nie zadobrze jej z nimi, a nasz ginekol powiedzial ze wszystkie plasterki dzialaja tak samo i nie ma sensu ich zmieniac a od Was wiem ze jedne sa dobre, inne mniej. I teraz moje pytanie. Jakie plasterki polecacie dla 46 letnike mamy mojej;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość st 59
Droga już po wszystkim,weszlas na nieaktualną stronę.Kontynuacja jest na GROZI MI USUNIĘCIE MACICY.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jola366
witam , piszę tu po raz pierwszy . Jestem juz po , miałam usuniętą macicę z przydatkami 7 tygodni temu , po Świetach wracam do pracy . Czuje sie bardzo dobrze . Miałam miec tylko usunieta macicę , a przydatki ozstawione ale okazało sie , w trakcie operacji , że trzeba usuną wszystko. Mam 46 lat , przed operacja miesiaczkowałam bardzo regularnie, ale miesiaczki miałam bardzo długie i obfite . Zwlekałam z operacją pół roku . Ale jestem zadowolona , że mam to juz za sobą . Nie taki diabeł straszny. A teraz proszę o porade . Nie biorę niczego, chociaż mam na wszelki wypadek plasterki wykupione w domu , ale nie kleje ich . Napiszcie czy jeżeli do tej pory nie mam żadnych objawów menopauzy to znaczy, że ich nie będzie ? Czy lepic plasterki tak na wszelki wypadek , czy lepiej nie jezeli nie ma takiej konieczności . Boje sie napadów goraca i osteoporozy . czekam na porady .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia siony
Do Jola 366 ja jestem po opreacji usuniecia wszystkiego juz od ponad półtora roku , miałam 44 lata jak mi usówano , po jakims miesiacu od operacji miałam uderzenia goraca ale nie brałam hormonów mimo ze zlecił mi je lekarz i miałam wykupione. kupiłam sobie menoplant soja 40 i przez okres roku brałam to .uderzenia były od czasu do czasu ale szło wytrzymac. Jolka to chyba od twojego samopoczucia zalezy czy bedizesz cos klieic itp. teraz od grudnia 2008 roku odstawiłam menoplant i nie mam specjalnych iuderen ani potów .pozdrawiam ciebie i wszystkie dziewczyny przed i po .Gosia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lola1234
Witam ,mam 36 lat i usunięto mi macice wraz z trzonem trzy miesiące temu,czuję się nie żle ,choć czasem odczuwam różne dziwne bóle brzucha.Współżycie rozpoczełam dwa miesiące po operacji i choć lekarz powiedział żę nie będę już miała dzieci to przez cały czas myslę o tym czy możliwe jest zajście w ciąże pozamaciczną ,bardzo się tym martwie bo przeciasz taka ciąża mogłaby mnie zabić.Proszę napiszcie jeśli coś wiecie na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolka46
Witam wszystkie miłe Panie . Mam 46 lat rok temu w styczniu miałam usuniętą macicę wraz z przydatkami - rak trzonu macicy. W trzeciej dobie po operacji miałam przyklejone plasterki oesclim 50 . nie odczułam żadnej zmiany i czuję się świetnie . hormony podaje się nie tylko po to by zapobiec odczuciom związanym z menopauzą . brak hormonów przyczynia się do wielu chorób jak choroby wszystko zależy od wieku kobiety , nawet jej budowy przebytych i aktualnych chorób i dolegliwości . warto porozmawiać z ginekologiem w sprawie doboru plasterków . czasami powodują one więcej dobrego niż złego chociaż są też pewnym zagrożeniem ale tak naprawdę trzeba by były dobrane indywidualnie. Życzę wszystkim dużo zdrowia i optymizmu , kolejna wiosna przed nami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolka46
Witam wszystkie miłe Panie . Mam 46 lat rok temu w styczniu miałam usuniętą macicę wraz z przydatkami - rak trzonu macicy. W trzeciej dobie po operacji miałam przyklejone plasterki oesclim 50 . nie odczułam żadnej zmiany i czuję się świetnie . hormony podaje się nie tylko po to by zapobiec odczuciom związanym z menopauzą . brak hormonów przyczynia się do wielu chorób jak choroby wszystko zależy od wieku kobiety , nawet jej budowy przebytych i aktualnych chorób i dolegliwości . warto porozmawiać z ginekologiem w sprawie doboru plasterków . czasami powodują one więcej dobrego niż złego chociaż są też pewnym zagrożeniem ale tak naprawdę trzeba by były dobrane indywidualnie. Życzę wszystkim dużo zdrowia i optymizmu , kolejna wiosna przed nami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasandra5
Witam wszystkich...mam duzy problem ...ponad miesiac temu lekaz przez badanie usg. (zwykle przez brzuch) stwierdzil u mnie miesniaka w macicy 13 milimetrow..poszlam za miesiac na badanie usg przezpochwowe i okazalo sie ze mam dwa miesniaki 16 milimetrow i 3 cm. teraz nie wiem czy te badania sa niedokladne czy to mozliwe by przez miesiac miesniak tak urosl?? Boje sie ze to nie miesniaki tylko cos gorszego ....We wtorek ide do szpitala chyba na wyciecie macicy...nie wiem jeszcze co zadecyduja ..bedzie mnie operowal dr. Pydzik w żyrardowie...Boje sie bardzo tej operacji brzuch mnie kluje,mam uczucie pelnego brzucha i takie pieczenie no i obfite miesiaczki ,stwierdzona anemie ....Pytanie moje brzmi ...czy to mozliwe by w przeciagu miesniak tak urosl? czy te badania moga byc niedokladne (tzn. zwykle usg od przezpochwowego)....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość st 59
Kasandra 5 przejdż na grozi mi usunięcie macicy,tam jest kontynuacja tej strony.tu juz mało kto zagląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skuuutek
Kasandra,nie martw się na zapas,a poza tym to USG topochwowe jest bardziej dokładnym badaniem i dlatego jest mozliwe,ze to USG przezbrzuszne nie zobaczyło dokładnie rozmiarów tych miesniaków. Życze Ci wszystkiego dobrego🌼 Na ta stronę tez zagladaja osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lola1234
Kasandro to że mięśniaki urosły w ciągu miesiąca jest jak najbardziej możliwe,gdyż w moim przypadku było tak samo ,a nawet podczas operacji okazało sie że było ich więcej. No ale nie martw sie napewno wszystko będzie dobrze,ja jestem po usunięciu macicy i mimo ilości i wielkości mięśniaków wynik Histopatologiczny wyszedł dobry.ŻYCZĘ CI POWODZENIA!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zosia65
Jeśli masz mięśniaki nie zwlekaj one same nie znikną.Zabieg nie jest taki straszny.Mam 44 lata i jestem 2 m-ce po usunięciu macicy z przydatkami.Ranę mam już zagojoną, jestem nadal na zwolnieniu i odpoczywam.Wynik hist-pat jest dobry, nie mam już tych obfitych miesiączek, dolegliwości bólowych - aż chce się żyć.Tydzień po zabiegu oper.zaczęłam przyklejać plasterki Oesclim 50 - czuję się super.Czekającym na zabieg życzę powodzenia i dobrych wyników hist-pat głowa do góry.Życie jest piękne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasandra5
Dziekuje za slowa otuchy to dla mnie bardzo wazne .....Bo boje sie bo tak rosna a ostatnio mam takie klucia w dole brzucha jak by igla (tak od czasu do czasu)...boje sie troche tej operacji ale tak mnie brzuch boli ze juz mi wszystko jedno ....Mam jeszcze pytanko ..czy to mozliwe by od miesniaka 3 cm bolal brzuch?? taki maly to chyba nie powinien na nic uciska??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zosia65
Ja również miałam doleglwości bólowe podbrzusza - to zależy gdzie te mięśniaki są umiejscowione oraz jakie duże.Ja miałam kilka dużych i mnóstwo małych wszędzie rozsianych i dobrze ukrwionych, dlatego rosły.Już w II dobie po zabiegu oper. niesamowita ulga.Pierwszą dobę to prawie przespałam jak to po operacji.No ale teraz nie żałuję decyzji jakiej podjęłam ty też nie zwlekaj z decyzją będę trzymała kciuki - pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasandra5
No ok jutro lece na operacje do szpitala :-) Opowiem jak bylo jak wroce :-) Napewno ...brrrr ale sie boje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×