Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Limes

DZIECKO - za i przeciw

Polecane posty

Gość Limes
PROSZE CZYTAC !!!!! Nigdzie nie napisalam ze takie osoby sa glupie !!! Chociaz szczerze powiedziawsze sadzac po tych wszystkich wypowiedziach zaczynam watpic w ich inteligencje bo mozna swoja opinie przedstawic w bardziej ludzki nie mowiac juz kulturalniejszy sposob !!! To po pierwsze a po drugie powtarzam Jeszcze raz : NIKOGO DO NICZEGO NIE NAMAWIAM I NIE NAMAWIALAM, NIE MORALIZUJE PISZE O TYM CO SAMA PRZEZYLAM I PRZEDSTAWIAM WNOSSKI JAKIE Z TEGO WYCIAGNELAM - moj poglad naie musi sie zgadzac z pogladem innych ale ja go nikomu nie nazucam i nie namawia do plodzenia dzieci !!!!!!!!! ZROZUMCIE TO DO JASNEJ CHOLERY COZ TO JEST CIEMNOGROD !!!!! LUDZIE CZYTAC NIE UMIECIE ???? DLACZEGO WMAWIACIE MI ZE KOGOS DO CZEGOS NAMIAWIAM ???!!!! PROSZE O PRZYKLAD GDZIE COS TAKIEGO NAPISALAM ????!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawazmlekiem
do taaajasne - ciekawe czy tak sie tez zwracasz do swojej matki bo ja do mojej mowie mamao a nie macioro rozplodowa !!! Glupi tluman! Bez odbioru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anjaster
jedna taka ----> gratulacje hahahhhahahahh :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Limas
żadasz kultury a sama napisałaś poniżej słowo "CHolera". No taki brak kultury! Kto by pomyślał... No ale Ty masz prawo, jestes zdenerwowana. Inni nie mają prawa się złościć a co za tym idzie używać brzydkich wyrazów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawazmlekiem
odpowiedz na pytanie no wlasnie jest to forum dla bab w ciazy, matek i tych ktore dzieci wychwuja - sprawdz a sie przekonasz - wiec czego szuka tu osoba ktora jest bezdzietna z wyboru ???? Moze zalozysz nowe forum - samotnosc zalosna jest !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Limes
Zastanow sie nad tym co piszesz !!!! Dla ulatwienia procesu myslowo-porownawczego skopiowalam ci pod spodem wypowiedzi osob zadajacych kultury, porownaj sobie ich wypowiedzi z moja "cholera" SMIECHU WARTE !!! Speszjal for you Limes Limes chcesz się wyżalić ze masz zjebane życie???? nie wyszło, była wpadka trza było usunąć a nie pierdolić nam tu kurwa jak to wspaniale mieć dzieci. Sama w to nie wierzysz. Idź jebnij się kurewko z mostu i nara buraku pierdolony Zycze ci smierci i twoim dzieciom też ( w dużych mękach) 09:48 Zyczę ci śmierci popierdolona Limes napisała - osoby ktore swiadomie decyduja sie na dziecko sa ... jak by to wyrazic... moze biedne, - ty kurwo zebys zdechła pod najbliższym pociągiem, juz bardzo cię nienawidze. nie będziesz tu dziwko ludzi oceniała - ty szmato jebana i to jeszcze sama dziwko nie wiesz co piszesz - najpierw ze git ze wysrałaś bachora a potem ze te co się decydują to są biedne - ty jestes kurwo biedna i oby śmierc cie szybko zastała bo takich głąbów w Polsce dość ty pierdolony moralizatorze. Ah żebyś zdechła psie jebany. Oby jak najszybciej. Z przyjemnością poszłabym na twój pogrzeb usmiechnąć się nad trumną ze jeszcze jeden skurwiały moralizator odszedł w pizdu. Giń dziwko oby szybko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taaa jasne
Nie mieszaj w to mojej matki głupia cipo bo ona nie nawracała świata i wszystkich wokół jak to Wy robicie. Maciora rozpłodowa to jest taka kobieta ktora oprocz tego ze plodzi dzieci to jeszcze głosi wszem i wobec wszystkim ktorzy dzieci nie mają ze są biedni i ze tez powinni miec dzieci. Maciory rozpłodowe to takie mądralińskie które nie dosc ze zatruwają powietrze kupkami swoich dzieci to jeszcze oznajmiają wszem i wobec jak to one sie znają na zyciu i tylko one wiedza co jest w zyciu najlepsze. I ze sensem zycia kazdego czlowieka jest posiadanie bahora i bawienie go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ta jasne
do kawy z mlekiem. Cytuje ciebie: "no wlasnie jest to forum dla bab w ciazy, matek i tych ktore dzieci wychwuja - sprawdz a sie przekonasz - wiec czego szuka tu osoba ktora jest bezdzietna z wyboru ????" hahahah jakas ty głupia jest. Przeciez Limes nie załozyła tego topiku tylko dla kobitek w ciazy! Przeczytaj jej pierwsze zdanie na pierwszym poscie! "Chcialabym tym tematem rozpoczac dyskusje i poznac opinie innch osob na temat posiadania dzieci" Hahahahahaha... Tytuł topiku nie brzmi "Zalety posiadania dzieci" tylko "Dziecko - za i przeciw" głupia pało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Limes
wiecie co, wiekszosc tego co tu napisaliscie to nic innego jak kupa lajna, ktos przytacza ze napisalam ze chcialambym poznac opinie innych osob ale nie czyta do konca - napisalam jeszcze ze chcialbym zeby osoby uczestniczace w dyskusji nie obrzucaly sie blotem - widac tego juz nie doczytal bo na koncu swojego wywodu wali komus "glupia palo" Wcale sie powoli nie dziwie I NIE NEGUJE osob ktore nie chca miec dzieci bo wychowywac je w takim spoleczenstwie to dodatkowa udreka !!! Dzieki bogu ze nie mieszkam w Polsce ! I chwalic Pana ze na co dzien nie musze obcowac z ludzmi ktorzy zamiast argumentow potrafia tylko ublzac i obrzucac sie miechem - w tym kraju nigdy nie bedzie dobrze skoro zwykla mysl-przemyslenie wywoluja az takie emocje dodam ze nie potrzebne emocje bo z drugiej strony co was tak porusza ze inni maja dwojke czy piatke dzieci, wy ich nie musicie wychowywac !!! Nawiasem mowiac zamierzam zglosic do adminow o wykasowanie tej dyskusji bo to co w niej piszecie nie wnosi nic wartosciowego, mialam zamiar poznac opinie innych a dowiedzialam sie ze Polacy to narod chamski, nietolerancyjny i zgorzknialy a do tego nie umiejacy w prosty i NORMALNY sposob przedstawic swoich racji lub pogladow !!! Szkoda ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdecydowanie przeciw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No zaraz szlag mnie trafi!!! Kto ciągle podszywa się pod mój nik???? Ja mam bez kropki. Czy redakcja wogóle tu wkracza to poprostu przegięcie na maksa dopuszczać takie przekleństwa. Pewnie Monikas siedzi i się wyżywa bo tylko ona mogłaby używać mojego niku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OLABOGACZEMU
NAJECHALIŚCIE NA ZAŁOŻYCIELKĘ TOPIKU, WY JEJ UWAŻNIE NIE CZYTACIE! NIE WIECIE CO ONA WAM CHCE PRZEKAZAĆ I JESZZCE SIĘ NA NIA WYDZIERACIE!TROCHĘ UWAŻNIEJSZEGO CZYTANIA...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez cukru
Witaj LIMES!!! Mam 26 lat, męża i psa.... i bardzo, bardzo, bardzo nie chce mieć dzieci - łykam pigułki co do minutki. To jest mój wybór, a czy coś straciłam? Nie wiem i mam nadzieję ze sie nie dowiem. Ciąża, poród połóg wywołuja u mnie obrzydzenie więc jak mogłabym przez to wszystko przejść? Karmienie piersia nie jest dla mnie procesem naturalnym tylko obrzydliwym. Więć do niczego się nie zmuszam! Problem jest taki że mąż oczywiście pali się mieć dziecko, a mnie aż trzęsie na samą myśl, stwierdził nawet ze jeśli nie mogłabym przejść tego wszystkiego to moglibysmy zaadoptować :( Dlatego podziwiam Cię ze zrezygnowałaś z dotychczasowego życia na rzecz dzoieci. Ale to jest tak jak napisała CIRI o psie : dla mnie pies nie ma żadnych niedoskonałości, poprostu żadnych :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i jak zwykle wojna między
bezdzietnymi i matkami! czy nie potraficie kulturalnie pogadać, bez wyzwisk? każda ma prawo sama decydować o tym,czy chce mieć dzieciaka czy nie! trochę szacunku do siebie! narzekacie na facetów, którzy zaśmiecili to forum a zniżacie się do ich poziomu! spokój baby! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do \"bez cukru\" no właśnie :) a ja wolę się zdecydowac na drugie dziecko niż przekonywać na siłę do psa z całą jego fizjologią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewucha z Polski do limes
JAKBYM SRAŁA PIENIĘDZMI TAK JAK TY I JEŹDZIŁA SOBIE NA WYCIECZKI ZAGRANICZNE TO TEŻ NIC TYLKO BYM DZIECIAKI RODZIŁA. NIE PRZEKONUJ INNYCH DO DZIECI BO NIE WSZYSTKIM SIĘ TAK POWODZI FINANSOWO JAK TOBIE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja.26
limes....mysle ze nie powinnas sie tlumaczyc bandzie bezmozgowcow ktorym sie nudzi i chca sobie "pokurwowac" troche.... dokladnie brne w taka sytuacje jak twoja..... zaczelam kariere .....szybko sie toczy.....mam samochod...niedlugo mieszkanie..faceta....wczasy w tym roku nad nilem......i na dziecko czasu ani checi nie mam...... zapewne kiedys je urodze i kiedys bede sie cieszyla jak ty..i docenie fakt ze jednak je mam......i ze jednak bedzie ( chyba ) moim szczesciem..... i mysle ze masz racje w tym ze docenia sie bardziej swoje szczescie=dziecko...niz laska co rodzi bo wszyscy rodza to sobie tez je trzasnie i na tym jej ambicje sie koncza...... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez cukru
istnieje chory stereotyp, że jak małżeństwo, ślub to zaraz dziecko. Strasznie drażnia mnie pytania typu: kiedy dziecko, wstyd mi się przyznać ze może nie chce, ze moze nigdy - bo ludzie zaraz głupią sie gapią! :( Sprawa pieniędzy też jest bardzo ważna: pisałaś że robiłaś kariere, byłas na dosc wysokim stanowisku, wycieczki.... Mnie na to nie stać i myśle że wiele dziewczyn w Polsce czy młodych matek też nie. Wiążanie koniec z końcem też jest przeciwko dziecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Limes
bez cukru - zgadzam sie w 100% ze dziecko to worek bez dna i jego posiadanie wiaze sie wciaz i wciaz z wydatkami. Ja jednak nie uzaleznialam posiadania dziecka od mojej stopy finansowej, przed studniami i w trakcie ich trwania bylo z kasa roznie-najczesciej jej nie bylo ;-), dopiero potem po studniach znalazlam dobra prace i zaczelam zarabiac pieniadze - napisalam to aby uzmyslowic, ze chcialam sobie tym samym odbic ten "chudy" okres w moim zyciu. Tez jestem zdania ze bieda i maciezynstwo to bardzo okrutne, bo przeciez dorosly to zrozumie ale jak wytlumaczyc dziecku, szczegolnie malemu ze nie dostanie tego czy tamtego ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość limes
zapomnialam dodac, ez bez wzgledu na moja sytacje finansowa kiedy ( zanim zaszlam w ciaze ) o dzieciach nie chcialam wogole slyszec !!! Moi rodzice tez mnie naciskali, ze zostane stara panna, ze jak bede miala takie nastawienie to nikt mnie nie zechce i takie tam bla bla bla ... Z moim facetem ( obecnym mezem ) zgadzalismy sie w tej kwestii w 100%, on jest starszy ode mnie o 11 lat nie uwazal ze w jego wieku na dzieci jest stanowczo za pozno. Kiedy jednak przypadkiem zaszlam w ciaze, nie naciskal na mnie ani w ta ani w tamta, powiedzial, ze jakakolwiek decyzje podejme on ja zaakceptuje a o reke poprosi mnie bez wzgledu na to czy zdecyduje sie na urodzenie czy na usuniecie. To byla cholernie trudna decyzja, do chwili urodzenia pierwszego dziecka nie do konca byla mprzekonana czy dobrze zrobilam. Moze to zabrzmi troszke infantylnie - prosze mnie zle nie zrozumiec i potem glupio nie cytowac - to bylo tak jak z pierwsza miesiaczka, wtedy to stajesz sie dojrzala kobieta, byc moze wydaje ci sie nawet ze przez pryzmat piewszego okresu spostrzegasz swiat z perspektywy osoby doroslej, wszyscy dookola mowia ze teraz jestes prawdziwa kabiete i takie tam bzdety, ja wasnie po urodzeniu dziecka doznalam uczucia takiego spelnienia - nie smiac sie prosze ;-) Boze uchowaj nie chce przez to powiedziec, ze rola kobiety sprowadza sie do rodzenia dzieci. Tak jak juz napisalam to sa moje prywatne odczucia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez cukru
własnie dlatego wszystkie kobiety z dziecmi czy bez powinny sie wspierac a nie obrzucać "gównem" Sama nie twierdze ze którejś nocy nie obudze męza i powiem mu zeby natychmiast zrobił mi dziecko.... Oczywiście dziś to jest nierealne :D Jak dobrze jest tak poprostu pogadać, pozdrawiam wszystkie mamy i niemamy! (te normalne oczywiśćie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justar
Limes Nie tłumacz się tym dziwnym typom. Piszesz jasno i kazdy normalny człowiek rozumie Twój przekaz. na tym forum sa osoby które nie myślą racjonalnie. Nie umieja czytac ze zrozumieniem, źle interpretuja Twoje wypowiedzi, obrazają i wyzywaja a nawet źle życza. Czytając wypowiedzi na tym forum mozna dojsc do wniosku że wiekszosć niechcących dzieci to chorzy psychicznie i ziejacy nienawiscią. Nie potrafia kulturalnie wymieniac poglądów, zawsze zaczynaja wyzywać, a najsmieszniejsze jest to że po tym wszystkim żądaja od rozmówców kultury. Ja tez mam niezaplanowane dziecko, które zmieniło cały mój swiat. Na lepsze. Uważam że osoby które nie maja dzieci bardzo duzo tracą. Sami nie wiedza ile, bo nie moga wiedzieć. Czytając ich wypowiedzi mam nadzieje ze nigdy sie nie dowiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taaaa jasne
aleeee wy jesteście mądrzyyyyyyyy. Najmądrzejsi na świecie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Limes
justar - czytalam gdzie, kiedy ( ??? ), ze dzieci nie planowane to te ktore sa potem najbardziej kochane ( oczywiscie mowimy o normalnych rodzinach ), paradoks nie ? Czlowiek broni sie przed tym rekami i nogami a potem stwierdza, ze wlasnie tego brakowalo do pelni szczescia .... Chcialabym jeszcze mimo wszystko dowiedziec sie jak osoby ktore dzieci nie chca i nie maja z wyboru tlumacza to tak powazenie przed samym soba, jakie sa te "glebkie" przyczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taaa jasne
Taaaaa... "nie planowane najbardziej kochane" co za bzdura, kompletny debilizm. Ta hipoteza zajebiście "potwierdza" zjawiska aborcji w kraju w przypadku nieplanowanych dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez cukru
tak samo jak ktoś nie lubi psów, nie czuje potrzeby aby mieć futrzanego zwierzaczka, tak samo ja nie czuje potrzeby dziecka! Uwierzcie mi jestem naprawde normalną, młodą kobietą. Mam męża, wredna teściową, własne mieszkanie, skończyłam studia. Nie umiem inaczej wytłumaczyć! I nie zapieram sie ze kiedyś to sie moze zmienić, ale na razie jest jak jest i dobrze mi z tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Limes - tłumaczą tak, jak mozesz tu przeczytać i tak, jak ja tłumaczę, dlaczego nie chcę mieć psa, choć przecież nigdy nie miałam. Mają konkretne wyobarzenie na temat tego \"jak to jest miec dziecko\" i to wyobrazenie wpływa na ich decyzję. Nie jest to pełny obraz, ale jedyny, jaki mogą mieć. Nieplanowane dzieci są najbardziej kochane dlatego, ze są miłym rozczarowaniem - wyobrażenie \"jak to jest mieć dziecko\" pada w gruzy i konfrontujemy się z rzeczywistością, w której jest więcej zalet tego stanu, niz sądzilismy a wady okazują się bez znaczenia. Prawdopodobnie równie często chcemy mieć dziecko, bo mamy jakieś idealistyczne wyobrażenia,jak to będzie cudownie i zrobiwszy sobie takiego zaplanowanego bobasa nagle się przekonujemy, ze to nie jest tak różowo a bycie rodzicem nie polega na wybieraniu slicznych ciuszków. Stąd rozczarowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co kogo obchodzi czy ktoś
chce mieć bachora czy nie? po co obrzucacie się obelgami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×