Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pytajka 25

Kto z was stosuje tzw. naturalne metody planowania rodziny?

Polecane posty

Gość Cleo1976
Ja stosuję od 15 lat, mam trójkę dzieci, nieregularne cykle, śluz występujący przez cały cykl-i wcale nie jest tak, że z mężem kocham się raz w miesiącu.Używam aplikacji sympto, to moim zdaniem najlepszy program do NPR.Nie trzeba się rozwodzić nad cechami śluzu, wystarczy wiedzieć, czy wydaje się bardziej czy mniej płodny.Czasami używam też testerów ze śliny-Donna, Afrodyta FertilControl.Ale nie wydają mi się tak wiarygodne, jak sympto.Co do seksu, to nie zawsze musi być pełen stosunek, żeby było nam ze sobą miło.W ostateczności zawsze można połączyć NPR z prezerwatywą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
POLECAM !!! Ebook --- > http://www.zlotemysli.pl/new,ebookstime,1/prod/13472/psychologia-relacji-czyli-jak-budowac-swiadome-zwiazki-z-mateusz-grzesiak.html Książka ---- > http://www.zlotemysli.pl/new,ebookstime,1/prod/13472/psychologia-relacji-czyli-jak-budowac-swiadome-zwiazki-z-mateusz-grzesiak.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HankaFiranka
Ja stosuję metody npr już 6lat. Na początku nie wierzyłam i traktowałam opowieści o npr jak baśnie. Zaczęłam dużo czytać i uczyć sie tych metod. Seks z mężem to całkowita wolność i bezpieczenstwo_ trwa 3 tygodnie z przerwą na 7 dni:) Znam swoje ciało. Dziwię się sama sobie że nie zainteresowałam się tym szybciej. Szkoda mi tych lat sprzed npl, tego stresu , obaw o ciążę, wydawania kasy i trucia organizmu. Życzę tego spokoju wszystkim którzy spróbują nauczyć się własnego ciała, ponieważ wbrew pozorom to jest szalenie łatwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ile razy masz ból głowy w miesiącu zaplanowany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Mnie tam głowa NIGDY nie boli.:P W dni płodne można przecież się poprzytulać i popieścić (żeby mąż wiedział, że zawsze go kocham).Albo użyć prezerwatywy.Największy problem z NPR mają ci, którzy nie mają o tym pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie,ja też zawsze wierzyłam,że naturalne metody się sprawdzają,mawet myslałam o kupieniu tego komputerka jednak zmieniłam zdanie,po tym jak moja kuzynka zaszła w ciąże na 5 dni przed okresem.(wie dokładnie kiedy bo jej facet wyjeżdza za granicę a jest mu wierna).czyli teoretycznie czas bezpieczny.i troche mnie to przestraszyło,ze jednak takie rzeczy się zdarzają.jednak ciało to nie krzywa matematyczna i zawsze coś się może zmienić.kuzynka mówiła,że współżyli wg metod naturalnych 3 lata i było ok,a raz wystarczył.na dniach rodzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Dakota, jeśli kuzynka twierdzi, że "zaszła w ciążę 5 dni przed okresem" to prawdopodobnie nie używała metod naturalnych, tylko kalendarzyka! To nie jest to samo. Naturalna antykoncepcja nie polega na matematycznych wyliczeniach (właśnie dlatego, że ciało "to nie krzywa matematyczna"). Kobieta stosująca prawdziwe NPR nigdy nie powie Ci, na ile "przed okresem" zaszła w ciążę, tylko w którym dniu cyklu lub w jakim czasie p[rzed lub po owulacji. Mój najstarszy syn począł się w dzień owulacji, córka - dwa dni po, a najmłodszy syn - dzień przed. Widzisz tę różnicę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja to rozumiem i wiem tylko chodzi mi o to,że w normalnym czasie widziała objawy owulacji(rozciągliwy śluz i miała kłucie w jajniku)i ten czas minął a okazalo się ze owulacja faktycznie musiała wystąpić póżniej a ona nie widząc objawów i mając ból brzucha taki jak na okres uzanała,że to bezpieczny czas.I wtedy doszło do zaplodnienia.I jak to wyjaśnić?Bo ja np też rozróżniam czas płodny i nie płodny,okresy mam co do dnia bardzo regularne a mimo to mam cykle bezowulacyjne.Czyli wg mnie można miec wszystkie objawy owulacji ale pęchęrzyk faktycznie nie pęknie.Suma sumarum ja wierzę,że to się sprawdza u wielu kobiet ale ja jednak tej metodzie nie ufam.Szczególnie,że dla mnie ciąża to była by katastrofa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Metody jednowskaźnikowe -tj.tylko śluz lub tylko temperatura-mogą skutkować nieplanowaną ciążą.Ale jeśli owulację potwierdzasz na co najmniej dwa różne sposoby-tzn.śluz i temperatura, lub śluz i ślina lub temperatura i ślina, itd.to bardzo mało prawdopodobne, żeby się pomylić.Ja mam cykle od 28 do 89 dni-rozumiem, że jestem kobietą, "u której wszystko działa jak w zegarku"?;) Do tego jestem niepełnosprawna i kolejna ciąża mogłaby mnie zabić.Rozumiem, że masz WIĘKSZE problemy?:)Ps.Nie mogę być.więcej w ciąży - i wiem, że nie będę.Program Sympto Plus bardzo mi pomaga w interpretacji cyklu.Nawiasem.Da się rozpoznać cykl bezowulacyjny.Należy w nim współżyć tak, jak w I niepłodnej fazie cyklu.Ale jeśli nie było owulacji, to i przy niezabezpieczonym stosunku w ciążę nie zajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cleo,kiedyś bardziej interesowałam się NPR-em i bylam o krok od zakupienia Lady Comp,bo ogólnie jest to najzdrowsza metoda i to jest wielki plus,ja nie lubie hormonów i wolę ich unikać.Lecz przeanalizowałam za i przeciw i jednak zdecydowałam się na wkladkę i wiem,że to jednak lepsza opcja dla mnie.Po prostu moja psychika nie udzwignełaby metod naturalnych,miała bym wiecznie stresa na punkcie ciązy a przecież chodzi o to,żeby się w tej kwestii dobrze czuć.Ja od zawsze nie chciałam mieć dzieci i chocby nie wiem co to nie zostanę matką i wkładka daje mi swobodę psychiczną.Przykro mi,że jesteś niepelnosprawna ale widocznie dajesz sobie rade i bierzesz odpowiedzialność za swoje losy skoro zdecydowałaś się na potomstwo.Poza tym rodzenie dzieci to nie obowiązek,kto ma to ma ale i wie ile to ma zalet i ile wad.Ważne,żeby żyć w zgodzie z sobą i podążać za marzeniami.:)A problemy?No rzeczywiście nie mam powaznych ale jakieś mam,każdy ma.Osobiście uważam,że bardzo dużo ryzykujesz z tym NPRem,jeśli kolejna ciąża może Cię zabic.Gdybym miała takie ryzyko to już dawno byłabym po sterylizacji albo mój facet po wazektomii,innej opcji nie widzę. Podsumowując: NPR tak ale nie dla mnie,organizm jest taką niezbadaną materią,że nigdy nic nie wiadomo:) A co do skuteczności to powinnyśmy się spotkać za ok.20 lat i wtedy porównamy co i jak,co się sprawdza a co nie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Moja mama zaszła w ciążę z wkładką, więc muszę Cię zmartwić-jeśli uprawiasz seks i nie jesteś całkowicie wysterylizowana, prawdopodobieństwo ciąży zawsze istnieje.:) Ja np.źle bym się czuła ze świadomością, że stale mam w sobie ciało obce-ale to Twój wybór.Co chcę powiedzieć? Że dzisiejsze NPR to już nie to samo, co 20 lat temu, podobnie jak zapewne dzisiejsze wkładki są dużo lepsze, niż te z czasów mojej mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja stosowałam. Wpadłam po 4 miesiącach :P Nie polecam, jeśli byle przeziębienie może rozregulować Wasz cykl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem,że wpadki się zdażają niezależnie od metody ale popatrz na statystyki,to mówi samo za siebie.Co do ciala obcego tez się tego obawiałam,ale zupelnie nie potrzebnie,nic nie czuję i już zaraz po założeniu wiedziałam,że będzie dobrze,zero bólu czy skurczy.Rzeczywiście,każda metoda jest udoskonalana na bieżaco,ciąże przy wkładce najcześciej zdażają się,gdy ona się przemieści,moja ma inną budowę,jest "zakotwiczona"w macicy więc nic nie ma prawa się przesunąć.A poza tym,ja już mam swoje lata i cykle bezowulacyjne,więc szanse na ciąze mam właściwie zerowe i o to chodzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Gościu-niestety do worka z napisem "metody naturalne" wrzuca się wszystko-i stosunek przerywany i kalendarzyk...Nie wiem, co konkretnie stosowałaś, więc nie będę się wypowiadać.Ja stosuję kilka metod na raz plus prezerwatywę w dni płodne-i sprawdza się nieźle.Natomiast prawdą jest, że tych metod trzeba się dobrze nauczyć.Nie wystarczy coś tam słyszeć piąte przez dziesiąte.Co mnie zawsze irytuje, to, że kiedy ktoś nie umie zakładać prezerwatywy, przykleić plastra lub zapomni połknąć pigułkę-nikt nie twierdzi, że to metoda antykoncepcji była nieskuteczna.Zawsze trzeba postępować zgodnie z instrukcją.Podobnie w NPR-przyczyną większości ciąż jest błąd użytkownika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zapraszam do aplikacji stworzonej dla mojej żony. Pomyślałem że jak w naszym przypadku sprawdza się ta aplikacja online, to czemu nie udostępnić jej wszystkim. Zupełnie za darmo metody-naturalne.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jesli ktos nie jest gotowy na potencjalna ciaze, to nie jest gotowy na seks. Zadna metoda nie daje 100% pewnosci, no chyba ze wlasnie wstrzemiezliwosc. I zgadam sie ze wszyscy wielcy przeciwnicy metod naturalnych maja bardzo male pojecie na temat funkcjonowania ciala i plodnosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PB
Rozpoznawanie fazy cyklu jest istotne zarówno dla kobiety, jak i mężczyzny. Aby poznać się wzajemnie w Pełni nie można odłączyć płodności kobiety i mężczyzny. Dlatego zapraszam i zachęcam do nauczenia się metody objawowo-termicznej rozpoznawania płodności. Więcej informacji na stronie https://www.szansapoznania.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rozpoznawanie fazy cyklu jest istotne zarówno dla kobiety, jak i mężczyzny. Aby poznać się wzajemnie w Pełni nie można odłączyć płodności kobiety i mężczyzny. Dlatego zapraszam i zachęcam do nauczenia się metody objawowo-termicznej rozpoznawania płodności. Więcej informacji na stronie https://www.szansapoznania.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrycja

do planowania rodziny i kontroli swoich dni płodnych polecam komputer cyklu cyclotest myway

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

aborcja też jest naturlna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cakes

Tak. Stosujemy. Mamy 30 dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

jak często robis pranie agatka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

jak często robis pranie agatka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka

Tester ze śliny afrodyta jeszcze mnie nie zawiódł. Najpierw jako antykoncepcja, teraz jestem w ciąży bo w dni płodne wyznaczone w ten sposób staraliśmy się i jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×