Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ostro

NoVYNETTE czy ktoras z Was zazywala?

Polecane posty

w sobotę zacznę pierwsze opakowanie Novynette, do teraz brałam 7 opak Yasminelle ale fatalnie psychicznie się po nich czuję: nerwy, depresje, istny szał i dr przepisał mi Novynette. Ale... jak czytam że po nich jeszcze bardziej palma odbija to nie wiem czemu mi je zapisał... aż jestem zła bo mąż mnie przekonał żeby je wykupić... bo już chciałam w ogóle zrezygnować z tabletek anty. Bo co mi po nich jak libido zerowe Doradźcie coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m-ilka
Ja bym je wzięła. każdy reguje inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga_linkin
Hej dziewczyny! Biore pierwsze opakowanie novynette i jestem na 6 tabletce. Zaczełąm je brać od pierwszego dnia cyklu. Kochałam sie ze swoim chłopakiem bez zabezpieczenia innego ale do wytrysku w środku nie doszło. Czy może byc jakies zagrozenie? jak to jest one daja zabezpieczenie już od pierwszej tabletki? Cyz pełne jest dopiero przy drugim opakowaniu?? Dzieki za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takasobie novinetka
Ja brałam Novynette prawie pół roku. W tym miesiącu już je rzucam... A powody? Drażliwość, pesymizm...ogólnie depresyjny nastrój, miałam już z nim problem przed braniem tabletek, a teraz to się mega nasiliło, zabiera radość ze wszystkiego. Zero podniecenia! Małe libido! Głowny powód dla którego je rzucam... Bardzo długo robię się "mokra", o ochocie na seks mogę zapomnieć, mógłby nie istnieć, a kiedyś? Non stop mnie brała tzw.chcica! Po pol roku ich brania mam dość seksu! Pragnę by się to zmieniło :( No i okropne bóle głowy w trakcie robienia przerwy, co czytałam wynika z odczuwania przez organizm braku hormonu, przeważnie trwało to 2 dni, krwawienie tak czy siak bolało, więc się szprycowałam przeciwbólowymi tabletkami. Niby to mega bezpieczne, wygodne nie zaprzeczajmy, nie trzeba się martwić przy zabawie spermą i można się kochać spontanicznie, bez niewygodnej gumki, ale.... jak mi zabiera libido, to znówrze co mi po takim seksie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agi-krk
witam ;) Jestem tu nowa , w piatek miałam wizyte pierwsza od jakiś 3 lat (tak troszke sie zaniedbałam, a raczej nie moglam sie zmusic do tych odwiedzin ;/) Pani doktor przepisała mi własnie novynette, z góry na cały rok, mam zamiar zaczac je brac od pierwszego dnia cyklu czyli troszke czasu mam . zaczełam o nich czytać i widze ze nie ma jednoznacznych za i przeciw-to chyba dobrze Zastanawia mnie tylko jedna rzecz, przed przepisaniem dr zrobiła mi cytologie i USG dopochwowe, czy na tej podstawie jest wstanie okeslić co potzrebuje ... Inna lekarka u której byłam prawie 3 lata temu ; jak powiedzialm ze chcialabym tabletki wypisała mi całą liste badań do zrobienia(chyba z 20róznych ) Bede wdzieczna za każdą opinie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czipsikczipsik
hej dziewczyny. ja mam pytanie o cere.. biore tabletki od 4 miesiecy nie miałam zadnychskutków ubocznych i byłam z nich bardzo zadowolona. Przy rozpoczynaniu 4 opakowania na mojej twarzy pojawiły sie okropne krosty na policzku i czole swedza i sa nie przyjemne. Musze zaznaczyc ze nigdy nie miałam zadnych problemów z cera dlatego mnie to dziwi. Jak mysliczie czy to moze byc spowodowane braniem nowynette?? Miała któaś z was juz cos takiego?? co na ten temat sadzicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arabka
ja slyszlam ze od brania pigulek ant. moze dojsc do powiekszenia lub zmniejszenia piersi czy to prawda?? prosze o odpowiedz z gory dziekuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aliskkkkk
przeważnie piersi się powiększają.. jeszcze nie słyszałam o pomniejszaniu..;/ a nie wiecie moze czy mozna oddawac krew jak sie takie tabletki bierze? ps tak czytalam te wyzsze komentarze na temat pozycia ze ma sie mniejsza ochote wiecie co biore 4 opakowanie. wczesniej jakos w to nie wierzylam ale to dostrzegam ze mam mniejsze ochoty itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martynkaaaa
Mam niecodzienne pytanie.. zauwazywszy brazowe plamienie na bieliznie i sugerujac sie tym jako poczatkiem okresu( co zawsze tak u mnie wyglada) wzielam pierwsza tabletke novynette. potem drugą i zero okresu. Co sie stanie jesli wzielam ta pierwsze tabletke przed rozpoczeciem okresu, jak to wplynie na moj cykl? rozumiem ze w tym stanie mam kontynuowac branie tabletek az do wykonczenia opakowania? To moje pierwsze opakowanie po dłuzszej przerwie. Z góry dziękuję za odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kjkjl
mam do odsprzedania 1 op novynette, kontakt ania_17-87@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arabka
mówicie ze sie powiekszają? raczej puchną i to jest jeden ze skutków ubocznych:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja biore i jestem zadowolona nie mam zadnych skutkow ubocznych czuje sie tak jak wtedy zanim zaczelam je brac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marti 22
Witam:) ja tez biore tabletki Novynette i ma takie pytanie, moze sie orientujecie...jestem w trakcie zazywania drugiego opakowania. Na poczatku maja bede miala przerwe co laczy sie z krwawieniem z powodu odstawienia. Bardzo mi zalezy zeby w tym czasie nie bylo tego krwawienia. Slyszalam ze podobno jest mozliwosc, zeby od razu wziac nastepne opakowanie i potem normalnie robic przerwe. Slyszalyscie cos o tym? czy to szkodliwe itd? kurcze bo naprawde mi zalezy...a boje sie troszke ryzyka:) wiec pytam Was doswiadczone kobietki, moze ktoras wie:) i z gory dziekuje za odpowiedz:) pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anggee
cześć. zaczęłam brać te tabletki, wzięłam już 8 ... tylko mam problem bo przez cały czas mam plamienie krwią .... :( czy to normalne czy czeka mnie wizyta u ginekologa i zmienia tabletek ??ps. to moje pierwsze tabletki antykoncepcyjne.bardzo prosze o odpowiedź ///

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blackrose4u
Witam! Dziś własnie lekarz przepisał mi te tabletki i muszę je wziąść jeszcze dzisiaj bo wczoraj zaczął mi się okres. Boje się że przytyje czy to jest kwestia indywidualna czy tylko zwiększa się apetyt więc jak się człowiek ograniczy to nie ma się czego obawiać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marti22 jezeli zrobisz takraz i nastepne opakowanie bedziesz brac normalnie to nie powinno ci zaszkodzic, znajoma farmaceutka tak robila we wakacje i nic jej nie bylo. Anggee raczej powinnas isc do lekarza zeby rozwiac swoje watpliwosci skoro masz krwawienie to nawet nie bedzie przeprowadzal badania a zawsze lepiej zapytac kogos kompetentnego blackrose4u kiedy moja mama zaczela tyc to lekarz jej powiedzial ze ma przestac tyle jesc to nie bedzie tyla bo od samych tabletek sie nie tyje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blackrose4u
bo ja mam robić przerwe 4 dni (bo mam problem z anemią) i by zmiejszyć krwawienie. A jak ono nie zdąży wystąpić w tej przerwie to zacząć brać drugie opakowanie? Jak to jest z tym krwawieniem po pierwszych tabletkach antykoncepcyjnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bluma
Hej!! Chciałam się zapytać, czy macie może żólte miejsca wokół ust odkąd bierzecie tabletki antykoncepcyjne, normalnie tego nie widać tak mocno, ale na zdjęciach pięknie pokazuję się to brzydactwo i przeszkadza mi to okrutnie. Proszę o odpowiedź, może jest na to jakiś sposób [nie mówie tu o podkładzie;p] Pozdraiwam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale bezsensu masz dziewczyno problem to idz do lekarza moze jeszcze mamy ci powiedziec jak dobrze sie przypudrowac zeby nie bylo widac tych plam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie !!! Równiez zdecydowałam się na uzycie tych tabletek. Dzis wezmę 4 tabletkę pierwszego opakowania i narazie czuję się dobrze. Wspomnę jedynie ,że pierwszą tabletkę zażyłam 5 dnia cyklu bo tak zlecił mi lekarz.Wiem że do 7 dnia muszę stosowac dodatkowe zabezpieczenie ale czy pozniej moge isc na całośc;))?? Aha i jeszcze jedno bo zapomniałam zapytac lekarza dlatego radze się Was- czy alkohol ma jakis wplyw na antykoncepcję?? czy stanie sie cos jesli od czasu do czasu wypiję nawet piwo?? Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blackrose4u
alkohol można pić normalnie ale lepiej wziąśc tabletke wcześniej np 2godziny by się wchłonęła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kukla
tak zarzywalam 2 lata i przytylam 15 kilo jakos po poltora roku zarzywania gdy zaczelam tyc bylo juz za pozno pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuję za odpowiedz!!! Czyli jesli przyjmuję tabletke o 21 wieczorem to np o 23 moge już sie napić :))??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bluma
Do Natali!!! Widze, że mnie nie zrozumiałaś,żółt plamy wokół ust mi się pojawiły od niedawna, więc chciałam się dowiedzieć czy to problem spowodowany tabsami anty czy może czymś innym, czy ktoś prócz mnie u siebie to zaobserwował. I forum jest po ty by nie latać ze wszystkim do lekarza, jeżeli nie czuję się takiej potrzeby. Jeżeli mnie nie rozumiesz to po prostu się nie wypowiadaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Avil
hej, mam pytanie, czy robicie przerwy w braniu tabs? jeśli tak to co ile powinn sie zrobić przerwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna novynettka
a czy któraś z Was miała trądzik po novynette? ja mam i to okropny :( czy to minie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×