Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ostro

NoVYNETTE czy ktoras z Was zazywala?

Polecane posty

Mam pytanko. Kiedys juz bralam Novynette, ale robilam wtedy przerwy 7 dniowe na okres. Po rozmowach z kilkoma lekarzami , ktorzy powiedzieli mi ze to nie ma znaczenia i ze rownie dobrze moge je brac jedno opakowanie po drugim, tak tez zrobilam. Wczoraj wzielam ostatnia tabletke drugiego opakowania. i co? dostalam okres ! mimo ze dzis juz zazylam kolejna tabletke, z 3 opakowania. Nie robie zadnych przerw. Dlaczego wiec wystapilo krwawienie? powiem tylko ze to zadne plamienie, tylko regularny, bolesny i obfity okres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Avil
To nie wiem co to za lekarze ci tak doradzili, nawet w ulotce chyba nic takiego nie ma, słyszałam o tym ze np jak sie chce przesunąć okre bo cos wypadło w miesiacu np. to mozna wziasć drugie opakowanie bez robienia przerwy, ale to jest cholernie szkodliwe dla oranizmu.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wiec jednak zrobie teraz przerwe po tym dwoch opakowaniach pod rzad. po 7 dniach zaczne trzecie opakowanie. Mam nadzieje, ze nie bede miala w trakcie brania tabletek z trzeciego blistra zadnych plamien, bo mam miec wtedy slub :( bralam je tak pod rzad, wlasnie w celu przesuniecia miesiaczki, zeby mi na slub nie wypadla, a tu mi wystapil okres pod koniec drugiego opakowania :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Avil
No bo tak nei wolno robić, jakbyś zrobiła przerwe po pierwszym opakowaniu normalnie to bys miała okres na slub? nie wiem co to za lekaże ci tak doradzili, i nie dziwie sie ze wystąpiła taka reakcja, organizm tez potrzebuje odpoczynku Jak zrobisz przerwe to myśle ze wszystko wróci do normy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olusiaaa20.89
witam ja zażywam novynette, i od poczatku brania czuje sie dobrze, nie mam zadnych nudnosci, nie boli mnie głowa, nie jestem az tak senna (z reguły lubie spać od zawsze i to powie każdy kto mnie zna), miesiaczka na poczatku troche bolesna ale jak zaczełam brac kolejne opakowanie to juz tak nie bolało, krwawienie trwa gdzies 4 dni, zawsze mam ochote na sex z moim facetem, wszystko jest ok. jedyne co czasem mam wahania nastrojow, no ii troszke przytyłam.. ale myśle ze to nie jest spowodowane tabletkami.. tylko ja sama lubie duzo jesc i teraz sie ograniczam. Zobacze jak to bedzie za kilka miesiecy :) . Moim zdaniem naprawdę kazdy inaczej moze reagowac na tabletki.. póki sie nie spróbuje i nie przekona jak one działają nie nalezy od razu rezygnowac. kazdy ma swoje zdanie na ten temat, moje jest jak najbardziej pozytywne. Polecam je naprawdę! :) . pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość perski kot
ja biore novynette 5 miesiecy i ciesze sie, ze w koncu zmienilo sie to niesczzesne opakowanie:) wczoraj skonczylam opakowanie i pierwszy raz nie zapomnialam ani jednej tabletki:) i przede wsyztskim nie musialam liczyc tabletek zeby iwedziec czy wzielam danego dnia czy nie:) na mnie ovynette bardzo odbrze wplynelo, nie spadlo mi libido, na poczatku troche schudlam bo w ogole nie chcialo mi sie jesc, pozniej troszeczke przytylam, a teraz juz sie unormowalo i normalnie moj organizm funkcjonuje choc i tak uwazam ze metabolizm mi sie poprawil (nie wiem czy novynette moglo miec na to jakikolwiek wplyw).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość perski kot
ja biore novynette 5 miesiecy i ciesze sie, ze w koncu zmienilo sie to niesczzesne opakowanie:) wczoraj skonczylam opakowanie i pierwszy raz nie zapomnialam ani jednej tabletki:) i przede wsyztskim nie musialam liczyc tabletek zeby iwedziec czy wzielam danego dnia czy nie:) na mnie ovynette bardzo odbrze wplynelo, nie spadlo mi libido, na poczatku troche schudlam bo w ogole nie chcialo mi sie jesc, pozniej troszeczke przytylam, a teraz juz sie unormowalo i normalnie moj organizm funkcjonuje choc i tak uwazam ze metabolizm mi sie poprawil (nie wiem czy novynette moglo miec na to jakikolwiek wplyw).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sałatka90
ja je kiedys stosowałam, przez jakis czas mialam brazowe plamienie, ale o jakims czasie sie skonczylo. Polecam te tabletki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość psinkaaaacvA
dziewczyny,czy jesli zarzylam pierwszą tabletkę w 10dniu cyklu,to moge zajsc w ciąze czy tez jestem zabezpieczona od 1tabletki? na opakowaniu pisze,ze musze sie dodatkowo zabezpieczac,ale czy ktos z was wziął tabletke tak jak ja i nie zaszedl w ciązE?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Avil
Skąd Ci przyszło do głowy żeby wziasć tabletke w 10 dniu cyklu ?? Pierwszą tabletke bierze sie w 1 dniu cyklu, a w ostateczności w 5....nie wiem jakie są konsekwencje do końca, ale wydaje mi sie ze jest to niebezpieczne i ze powinnas używać przestac brac i zaczac przy następnym okresie normalnie 1 dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O matko jedyna dziewczyno nie umiesz czytac ulotki??? Chyba pierwsze co jak sie coś zażywa to trzeba przeczytać ulotke a tym bardziej jesli sa to hormony.... Tam jest jasno napisane ze trzeba wziąć pierwszą tabletkę pierwszego dnia cyklu (czytaj pierwszy dzien miesiaczki) albo od 2 do 5 i wtedy przez tydzien trzeba sie dodatkowo zabezpieczac wiec jesli zaczelas w praktycznie w polowie cyklu Twoje zabezpieczenie jest znikome albo w ogole go nie ma... Na Twoim miejscu zabezpieczala bym sie przez cale opakowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maleństwo 12345
mam problem biorę te tabletki już 7 misięcy. Teraz mam 7 dniową przerwę i dzisiaj powinnam dostać okresu a tu nic miała któraś z was coś podobnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maleństwo 12345
Hej biorę te tabletki już 7 misięcy i wszystko było ok okres uregulował mi się jak w zegarku. teraz jestem w czsie 7 dniowej przerwy dzisiaj powinnam dostać okresu a tu nic. Czy któraś z Was miała coś podobnego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emkaa nowa
witam..mam pytanko..czy nudności na samym początku brania tabletek są normalne??biorę novynettki 6 dni i przez 5 mam nudności..ale nie wymiotowałam..proszę odpowiedzcie..:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edi581
Można brać tabletki bez przerwy między opakowaniami. Jednak nie jest to polecane przy pierwszym opakowaniu. Ja przesuwałam okres wiele razy. Novynette biorę od 2 lat, żadnych skutków ubocznych, nie przytyłam. A jeszcze mam pytanie, dlaczego chciałaś brać 2 całe opakowania pod rząd. Ja mam jedno opakowanie odłożone, z którego biorę tabletki jeżeli chcę przesunąć okres. Np. w wakacje, przesuwam okres o tydzień. Nigdy nie dostałam krwawienia w czasie stosowania tabletek. Ale zdarzyło mi się, że dostałam okres 7 dnia od odstawienia. Zależy od organizmu, i czy chorowałaś, dużo się stresowałaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emkaa nowa nudnosci i tez wiele innych skutkow ubocznych takich jak np. plamienie, bole glowy sa jak najbardziej normalne przy pierwszych opakowaniach wiec nie ma co sie przejmowac bo z czasem powinno przejsc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Avil
Dziewczyny, nie ma może któraś z was do odsprzedania jednego opakowania? bo wizyte mam za późno umowiona i musze sie jakos poratowac:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ___________gos________
witan wszystkich!! biorę novynette lecz nie wiem jak długo (uzaleznione to będzie od wyników ) które bedę robic w niedługim czasie ( pod koniec 2 opakowania) i chciałam sie dowiedziec do kiedy mogę kochać się bez zabezpieczenia ?(jeśli okazałoby się ze następnego opakowania już nie będę brała??? proszę o odpowiedz pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aa_psik
cześć dziewczyny... miałam ostatnio niezbyt miły incydent, po którym musiałam zażyć tabletkę "po stosunku", chciałabym zaczać teraz brac tebletki novynette ale okres dostałam o połtora tygodnia wczesniej niz powinnam(co spowodowane jest tabletka "po") myslicie ze moge bez problemu zaczac brac tabletki od dzisiaj( skoro dzisiaj dostałam okres) bez problemu? czekam na szybko odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aa_psik
nawet jesli dostałam okres wczesniej o połtora tygodnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aa_psik
okej, dziekuje bardzo:) pomogłas mi:) i z tego co sie doczytalam to alkohol tez nie szkodzi nic tabletka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cudowna_wenus1111
Novyette .. och za 3 dni zaczynam je zażywać.. i modle się żeby dobrze na mnie zadziałały.. no coz jesli nie to trzeba "szukać" dalej odpowiednich tabsów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biorę Novynette od 9 miesięcy i nawet nie wiem kiedy przytyłam 12 kg, czuję się fatalnie. właśnie jestem w trakcie robienia badań czy to te tabletki tak na mnie wpłynęły, czy jest jakiś inny powód. Od 5 miesięcy ćwiczę regularnie 5 razy w tygodniu ok. godzinę dziennie, zdrowo się odżywiam, żadnych słodyczy itp. Moja waga stanęła w miejscu, już nie tyję, ale też nic nie chudnę, za to w biodrach znowu mi przybyło. Mam zamiar zmienić tabletki, myślę, że to one mają taki wpływ na mój organizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cudowna_wenus1111
ASiak07 tabletki zatrzymują wode w organizmie.. jedne mniej drugie wiecej.. Pij dużo wapna, PODOBNO to pomaga ;) Sprawa indywidualna.. mam nadzieje że nei przytyje, ponieważ nie mam tendencji do zrzucania.. Może to jest tak jak z piersiami - niektórym powiększają się ale po odsatwieniu wracaja do wczesniejszego wygladu i rozmiaru.. Może z wagą tak samo ? :) miejmy nadzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Avil
dziewczyny pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mycha100
Ja osobiscie nie polecamtych novynette bralam je 3,5 roku regularnie z 7 dniowymi przerwami.Odstawilam je rok temu lecz do tej pory walcze z nieprzyjemnymi skutkami ubocznymi!!!!!gdy je odstawilam wlosy zaczely mi garsciami wychodzic do tej pory z tym walcze i wypadlo mi i ch bardzo duzo poza tym przytylam od nich a co najgorsze mam problemy z zajsciem w ciaze teraz kiedy bardzo chce mamy klopoty robilam mase badan i wina tabletek!!!!!Ja ich osobiscie nie polecam !przezdzily mi sie wlosy ,przytylaM I problem zajscia w ciaze!oczywiscie kazda kobieta ma inny organizm ale u mnie one duzo namieszaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Memoku
Biore te tabletki juz ponad rok i na nic nie moge narzekac.Przed braniem mialam strasznie bolesny okres teraz jak reka odjol, praktycznie co do godziny moge sie spodziewac kiedy zacznie sie okres, nie przytylam, biust lekko urusl. Nie rozumiem do konca niektorych komentarzy typu bralam 3 lata tebletki przytlam iles tam kilogramow - nowoczesne antykoncepcja juz raczej tego niepowoduje i jest to kwestia doboru tabletek. Wydaje mi sie ze trzeba obserwowac swoja reakcje przez najblizszy czas a jak cos jest nie tak isc do ginekologa by przypisal inne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×