Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ostro

NoVYNETTE czy ktoras z Was zazywala?

Polecane posty

Gość ZabłąkanaOwca
Ja mam pytanie. Skończyłam brać 1 opakowanie Novynette i jestem w 7 dniu przerwy. Dwa dni temu dostałam okresu (tego którego powinnam dostac wg. ulotki) czy dostanę jeszcze za kilka dni tego właściwego okresu? I czy 2 opakowanie mam zacząć 8 dnia czy od 1 dnia miesiączki? Bardzo proszę o porade. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patty
przez pierwsze 3 dni mialam lekkie zawroty glowy ale teraz jest juz ok. polepszyla mi sie cera, troche urosly mi piersi, a co najlepsze nie przytylam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aisha90
Piszę w takiej sprawie, gdyż właśnie dziś lekarz przepisał mi Novynette.. zalecił, żebym zaczęła je brać w ost dzień miesiączki a miesiączka wypada mi na 27 stycznia czyli mniej więcej 2go będę mogła dopiero ją wziać, ale mi zależy na tym, żeby właśnie w te dni tego okresu choelrnego nie mieć :( i zwracam się z takim pytaniem i prośbą o wyjaśnienie, czy jeżeli zacznę je brać np 20go stycznia, tydzien przed zbliżającym się okresem to czy coś mi grozi? i czy nie dostane okresu? Nie wiem już co mam robić. Żałuje, że nie poszłam wcześniej do lekarza wtedy nie miałabym takiego problemu, ale jest jak jest... i musicie mi pomóc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bianka177
przeglam forum o tabletkach anty które biore najpierw Cilest teraz NoVYNETTE i w przypadku cilest zauważyłam, ze mimo brania tabletek bardzo duzo dziewczyn zachodziło w ciąże, przy NoVYNETTE się na to nie natknęłam(moze nie przeglądałam forum z byt dokładnie) ale jestem trochę bardziej spokojna zwłaszcza, ze musiałam zamienić Cilest właśnie na NoVYNETTE...miałam mdłości praktycznie codziennie i chociaż ochote na seks mam cały czas to jednak te mdłosci to bariera którą ciężko pokonać, mam nadzieje, ze po zmianie bede czuła się dobrze i w końcu będę mogła się wyżyć:) martwi mnie tyko to zatrzymywanie wody w organizmie, ale staram się być dobrej myśli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bianka177
przeglam forum o tabletkach anty które biore najpierw Cilest teraz NoVYNETTE i w przypadku cilest zauważyłam, ze mimo brania tabletek bardzo duzo dziewczyn zachodziło w ciąże, przy NoVYNETTE się na to nie natknęłam(moze nie przeglądałam forum z byt dokładnie) ale jestem trochę bardziej spokojna zwłaszcza, ze musiałam zamienić Cilest właśnie na NoVYNETTE...miałam mdłości praktycznie codziennie i chociaż ochote na seks mam cały czas to jednak te mdłosci to bariera którą ciężko pokonać, mam nadzieje, ze po zmianie bede czuła się dobrze i w końcu będę mogła się wyżyć:) martwi mnie tyko to zatrzymywanie wody w organizmie, ale staram się być dobrej myśli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KarolajjnLaleczka
Mam pytanie. Biore już 2 opakowanie. Kiedy bede w 100% gotowa do współżycia bezpiecznego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KarolajjnLaleczka
Biorę 2 opakowane Novynette. Kiedy będe mogła bezpiecznie współżyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bianka177
KarolajjnLaleczka z tego co wyczytałam w ulotce to bezpieczne jesteśmy już od pierwszej tabletki,jeśli tylko następne będziemy brać regularnie i nie zapomnimy o żadnej...skoro bierzesz już drugie opakowanie i nie masz skutków ubocznych (np.biegunka i wymioty)to myslę,ze możesz już bezpiecznie kochać się z facetem:) to Twoje pierwsze tabsy? jak się po nich czujesz? ja za 2 tygodnie tez będę je brała po zmianie i mam nadzieje,że nie będę miała po nich mdłości tak jak po cilescie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bianka177
do KarolajjnLaleczka na ulotce wyczytałam, że zabezpieczone jesteśmy juz od pierszej tabletki jeśli nastepne będziemy brać regularnie i nie zapomnimy o żadnej...skoro bierzesz już drugie opakowanie i nie masz po nich wymiotów ani biegunki to mozesz kochac się z facetem bez wiekszego ryzyka, wiadomo, że przy żadnych tabletkach nie ma 100% pewnosci, ale w końcu z czym jest :)? a jak się czujesz po tabsach? to Twoje pierwsze? za 2,5 tygodnia zaczynam je brać po zmianie z cilestu, bo całymi dniami mam mdłości i wiem na pewno, że to nie ciąża...mam nadzieje, ze po NoVYNETTE będę czula się dobrze i będę mogła robić juz wszystko to na co mam ochote:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kotka222
ja zażywałam przez 1,5 roku, napisze tak plusy: dobre zabezpieczenie cena do wytrzymania nie przytyłam ani grama brak spadku libido ale MINUS to ogromne wypadanie włosów dlatego zrezygnowałam, potem stosowałam jakiś czas plastry ewra i powiem że są dużo lepsze tylko droższe, ale ogólnie mam takich uraz po tym wypadaniu włosów, bo były to naprawdę duże ilości 200-300 dziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kotka222
ja brałam novynette przez 1,5 roku, ogólnie dobrze się po nich czułam, ale strasznie wypadały mi włosy i zrezygnowałam. lepsze są plastry evra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc!mam pewien.biore te tebletki od niedawna dopiero pierwsze opakowanie skonczylam ale zastanawiam sie czy kupowac nastepne bo po niczh pojawily mi sie nudnosci i czeste zmiany nastroju co utrudnia zycie miala moze ktoras podobny problem?pliska o szybka odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szumi
Poniewaz czesto pada pytanie o krwawienie: Po pierwszych 21 tabletkach jest 7 dni przerwy w czasie krorych nastepuje krwawienie ala miesiaczka. Czesto zaczyna sie 3,4 dnia przerwy, ale moze rownie dobrze i 7, i nic w tym zlego nie ma. Krwawienie nie jest miesiaczka z medycznego punktu widzenia, ale dla nas nie ma to praktycznie roznicy: wszystko wyglada podobnie. To jest jedyne krwawienie (oprocz ew. plamien przy pierwszych opakowaniach) i zadnej "drugiej miesiaczki" nie ma. Po tych 7 dniach przerwy znowu bierzemy tabletki... i tak w koleczko. Co do spadku libido: ogolnie tak. Niestety. U wiekszosci z nas. Ale to nie jest norma a jak facet chce, to i przy malym libido moze nas rozgrzac do czerwonosci, wiec glowa do gory :) Co do ciazy: jesli wszystko bylo brane zgodnie z zaleceniem, to nie ma o co sie martwic. A organizm musi sie przyzwyczaic do tabletek, co moze trwac nawet kilka miesiecy. Buzka szumi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szumi
Poniewaz czesto pada pytanie o krwawienie: Po pierwszych 21 tabletkach jest 7 dni przerwy w czasie krorych nastepuje krwawienie ala miesiaczka. Czesto zaczyna sie 3,4 dnia przerwy, ale moze rownie dobrze i 7, i nic w tym zlego nie ma. Krwawienie nie jest miesiaczka z medycznego punktu widzenia, ale dla nas nie ma to praktycznie roznicy: wszystko wyglada podobnie. To jest jedyne krwawienie (oprocz ew. plamien przy pierwszych opakowaniach) i zadnej "drugiej miesiaczki" nie ma. Po tych 7 dniach przerwy znowu bierzemy tabletki... i tak w koleczko. Co do spadku libido: ogolnie tak. Niestety. U wiekszosci z nas. Ale to nie jest norma a jak facet chce, to i przy malym libido moze nas rozgrzac do czerwonosci, wiec glowa do gory :) Co do ciazy: jesli wszystko bylo brane zgodnie z zaleceniem, to nie ma o co sie martwic. A organizm musi sie przyzwyczaic do tabletek, co moze trwac nawet kilka miesiecy. Buzka szumi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szumi
Poniewaz czesto pada pytanie o krwawienie: Po pierwszych 21 tabletkach jest 7 dni przerwy w czasie krorych nastepuje krwawienie ala miesiaczka. Czesto zaczyna sie 3,4 dnia przerwy, ale moze rownie dobrze i 7, i nic w tym zlego nie ma. Krwawienie nie jest miesiaczka z medycznego punktu widzenia, ale dla nas nie ma to praktycznie roznicy: wszystko wyglada podobnie. To jest jedyne krwawienie (oprocz ew. plamien przy pierwszych opakowaniach) i zadnej "drugiej miesiaczki" nie ma. Po tych 7 dniach przerwy znowu bierzemy tabletki... i tak w koleczko. Co do spadku libido: ogolnie tak. Niestety. U wiekszosci z nas. Ale to nie jest norma a jak facet chce, to i przy malym libido moze nas rozgrzac do czerwonosci, wiec glowa do gory :) Co do ciazy: jesli wszystko bylo brane zgodnie z zaleceniem, to nie ma o co sie martwic. A organizm musi sie przyzwyczaic do tabletek, co moze trwac nawet kilka miesiecy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szumi
Poniewaz czesto pada pytanie o krwawienie: Po pierwszych 21 tabletkach jest 7 dni przerwy w czasie ktorych nastepuje krwawienie ala miesiaczka. Czesto zaczyna sie 3,4 dnia przerwy, ale moze rownie dobrze i 7, i nic w tym zlego nie ma. Krwawienie nie jest miesiaczka z medycznego punktu widzenia, ale dla nas nie ma to praktycznie roznicy: wszystko wyglada podobnie. To jest jedyne krwawienie (oprocz ew. plamien przy pierwszych opakowaniach) i zadnej "drugiej miesiaczki" nie ma. Po tych 7 dniach przerwy znowu bierzemy tabletki... i tak w koleczko. Co do spadku libido: ogolnie tak. Niestety. U wiekszosci z nas. Ale to nie jest norma a jak facet chce, to i przy malym libido moze nas rozgrzac do czerwonosci, wiec glowa do gory :) Co do ciazy: jesli wszystko bylo brane zgodnie z zaleceniem, to nie ma o co sie martwic. A organizm musi sie przyzwyczaic do tabletek, co moze trwac nawet kilka miesiecy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szumi
Poniewaz czesto pada pytanie o krwawienie: Po pierwszych 21 tabletkach jest 7 dni przerwy w czasie ktorych nastepuje krwawienie ala miesiaczka. Czesto zaczyna sie 3,4 dnia przerwy, ale moze rownie dobrze i 7, i nic w tym zlego nie ma. Krwawienie nie jest miesiaczka z medycznego punktu widzenia, ale dla nas nie ma to praktycznie roznicy: wszystko wyglada podobnie. To jest jedyne krwawienie (oprocz ew. plamien przy pierwszych opakowaniach) i zadnej "drugiej miesiaczki" nie ma. Po tych 7 dniach przerwy znowu bierzemy tabletki... i tak w koleczko. Co do spadku libido: ogolnie tak. Niestety. U wiekszosci z nas. Ale to nie jest norma a jak facet chce, to i przy malym libido moze nas rozgrzac do czerwonosci, wiec glowa do gory :) Co do ciazy: jesli wszystko bylo brane zgodnie z zaleceniem, to nie ma o co sie martwic. A organizm musi sie przyzwyczaic do tabletek, co moze trwac nawet kilka miesiecy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szumi
Poniewaz czesto pada pytanie o krwawienie: Po pierwszych 21 tabletkach jest 7 dni przerwy w czasie krorych nastepuje krwawienie ala miesiaczka. Czesto zaczyna sie 3,4 dnia przerwy, ale moze rownie dobrze i 7, i nic w tym zlego nie ma. Krwawienie nie jest miesiaczka z medycznego punktu widzenia, ale dla nas nie ma to praktycznie roznicy: wszystko wyglada podobnie. To jest jedyne krwawienie (oprocz ew. plamien przy pierwszych opakowaniach) i zadnej "drugiej miesiaczki" nie ma. Po tych 7 dniach przerwy znowu bierzemy tabletki... i tak w koleczko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szumi
sorry dziewczyny... za kazdym razem mi wyskakiwal "blad strony" :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bianka177
Do Blondi1105 ja brałam Cilest i przy pierwszym opakowaniu mialam mdlości, ale myślałam, że przy pierwszych tabletkach i przy pierwszym opakowaniu to normalne więc wykupiłam sobie następną recepte bo teramin ważności się kończył(i teraz mam 4 opakowania Cilestu w nadmiarze)...przy drugim opakowaniu miałam jeszcze większe mdłości więc pobiegłam do lekarza i zapisał mi właśnie Novynette bo mniejsza dawka tych hormonów, lekarz powiedział, ze jak będę przy pierwszym opakowaiu z nowych tabletek dalej źle się czuła to mam przyjśc i zmienimy myśle więc, że skoro masz mdłości to nie bierz dalej tych tabletek, idź do lekarza niech Ci na coś zmieni....wiem, że można brac takie tabletki, że bedziemy czuc się normalnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość novynette***
czy podczas stosowania tych tabletek partner moze "skonczyc" we mnie? kttora z was kocha sie do "konca" i nie zaszla do tewj pory w ciaze..to dla mnie wazne..prosze o odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość novynette***
czy podczas stosowania tych tabletek partner moze "skonczyc" we mnie? kttora z was kocha sie do "konca" i nie zaszla do tewj pory w ciaze..to dla mnie wazne..prosze o odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bianka177
Mam takie pytanie. Biorac pierwsze opakowanie tabletek miałam nudności przez prawie cały czas ( zwykle kilka godzin dziennie). W 7-dniowej przerwie czułam się dobrze,przy nastepnym opakowaniu znowu miałam nudności jeszcze bardziej nasilone zwłaszcza przez okres około 10 dni..ogólnie nadal nieciekawie się czuje, ciągle chce mi się pić i przełykam non stop śline bo mam jej jakby za dużo(śmiesznie to brzmi,ale to pogarsza moje samopoczucie, zwłaszcza, że już 2 razy wymiotowałam sliną) zastanawiam się czy to od tabletek czy z jakiegoś innego powodu, któraś z was tak miała?...jak skończe to opakowanie zmieniam tabletki na inne,licząc że wóci mi dobre samopoczucie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej;] mam pytanko. jeżeli jestem przy 11 tabletce 4 opakowania a chcialabym przestać brać tabletki to mogę to zrobić teraz czy muszę dokończyć to opakowanie? i po jakim czasie mozna znowu zaczac brac tabletki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej;] mam pytanko. jeżeli jestem przy 11 tabletce 4 opakowania a chcialabym przestać brać tabletki to mogę to zrobić teraz czy muszę dokończyć to opakowanie? i po jakim czasie mozna znowu zaczac brac tabletki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomozcieblagam
Piszę w takiej sprawie, gdyż właśnie dziś lekarz przepisał mi Novynette.. zalecił, żebym zaczęła je brać w ost dzień miesiączki a miesiączka wypada mi na 27 stycznia czyli mniej więcej 2go będę mogła dopiero ją wziać, ale mi zależy na tym, żeby właśnie w te dni tego okresu choelrnego nie mieć i zwracam się z takim pytaniem i prośbą o wyjaśnienie, czy jeżeli zacznę je brać np 20go stycznia, tydzien przed zbliżającym się okresem to czy coś mi grozi? i czy nie dostane okresu? Nie wiem już co mam robić. Żałuje, że nie poszłam wcześniej do lekarza wtedy nie miałabym takiego problemu, ale jest jak jest... i musicie mi pomóc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doradczyni
tabletki trzeba zaczac brac 1 dnia okresu wiec jesli np teraz bedziesz miala okres smialo wez pierwsza tabletkie i tak co dzien po jednej o tej samej godzinie az tabletki sie skoncza:) jesli nie chcesz miec okresu to jak skonczy ci sie pierwsze opakowanie to od razu rozpocznij rugie opakowanie. jak je skonczysz to bedziesz miala 7 dni przerwy i bedzie okres i znow po 7 dniach nowe opakowanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia8956
hej:)mialam wlasnie przerwe 7dniowa i cos mi sie pokrecilo i wzielam tabletke dzien wczesniej...tzn 7dnia a nie 8 czy musze sie przez to dodatkowo zabespieczac?czy moga byc tego jakies skutki uboczne?jak myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia8956
hej:)mialam wlasnie przerwe 7dniowa i cos mi sie pokrecilo i wzielam tabletke dzien wczesniej...tzn 7dnia a nie 8 czy musze sie przez to dodatkowo zabespieczac?czy moga byc tego jakies skutki uboczne?jak myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aknilap9015
Mam pytanie, moze juz takie było, ale juz po przeczytaniu paru stron miałam dosyc a jest ich dosc sporo, no wiec czy przy pierwszym opakowaniu miałyscie spore plamienia ? bo ja przez całe 21 miałam je, niekiedy wkładka nie wystarczała ;/ i kiedy po ostatniej tabletce dostawałyście normalnego krwawienia, bo ja wczoraj wziełam ostatnia a jak na razie nie zauważyłam zmian..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×