Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ostro

NoVYNETTE czy ktoras z Was zazywala?

Polecane posty

Gość AnuuuŚkaaa
Do: Czekam na poradeD Możesz być spokojna :) Mnie też sie zdarzyło kiedyś zapomnieć, pytając mojej pani ginekolog usłyszałam, że skoro zaczełam drugie opakowanie bez robienia 7 dniowej przerwy, to jestem w pełni zabezpieczona :) Także nie martw się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny!!! Od dawna czytałam fora, bo chciałam brać tabletki i znać opinie o poniektórych. Poszłam do lekarza i babeczka przepisała mi \"Novinetki\". Zdziwiłam się bo przeważnie każda z moich koleżanek brała Mercilon albo Diane 35. Nigdy wcześniej o novynetkach nie słyszałam cena mnie nie obchodziła. Chciałam tylko takie żebym za bardzo nie przytyła. Wydaje mi się,że cena 21 zl nie jest powalająca. Wzięlam juz 1 opakowanie i teraz mam przerwe i od 2 .09 bede brac 2 opakowanie. Toleruje je w 100% działają bez zarzutu. Po 2 tabletce moj mezczyzna zaszalal;p balam sie bo to dopiero 2 tabletki byly, ale okres dostalam:) Mogę je polecac kazdej. A co do oznaczenia to fakt bardzo ubogie;p JA zaczynam od 1-szej. Mam ustawione przypomnienie w telefonie na 21 dni czyli cale opakowanie wiec w razie czego zawsze moge sobie wszytko sprawdzic:) POZDRAWIAM:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam następne pytanie- z czystej ciekawości. czy przy początkach brania tytułowych tabletek zawsze macie okres w ten sam dzień. np 2 czy 3 dzien przerwy, czy bywa to różnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amelia.a
Witam, Mogę odsprzedać dwa nieotwierane opakowania Novynette po 20zł każde. Wykupiłam 3 od razu, a okazało się, że nie mogę ich stosować ze względu na okropne bóle głowy. Komu służy i chce odkupić w Warszawie proszę o kontakt na maila angelikaw@chello.pl Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziuchna2222
Czesc Dziewczyny! NOVYNETTE TO LIPA!! Bralam juz rozne tabletki, ostatnio przez pol roku bralam novynette. Przez ten okres non stop bylam zla, ryczalam kiedy tylko cos mi sie nie udawalo, nie mialam ochoty na seks, ogolnie ciagle jakas bardzo drazliwa i poddenerwowana. W koncu jak jechalam samochodem to zaczynalo mi sie krecic w glowie i momentami robilo mi sie duszno. Postanowilam sobie zrobic przerwe 2 miesieczna. Pzez te dwa miesiace normalnie bosko, zadnych klotni, super samopoczucie i w ogole czulam, ze jestem soba! Jednak ogolnie rzecz biorac mam zawsze przy okresie migreny i jak nie bralam przez te 2 m-ce tabl. to leb mnie tak bolal ze nie moglam wytrzymac, wiec poszam do ginekologa i poprosilam o recepte. Dostalam znowu novynette. Biore pierwsze opakowanie po tej przerwie i juz widze jak NOVYNETTE ZLE NA MNIE WPLYWA! Znowu wieczorami boli mnie glowa, jestem strasznie zmeczona, mam zawroty glowy i strasznie spadlo mi libido. Dopiero teraz zrozumialam, ze to novynette jest przyczyna wszystkich moich humorkow i zlego samopoczucia. Jutro ide do ginekologa i zmieniam tabletki. Podejrzewam ze na logest (moje pierwsze tabletki jakie bralam i najlepsze, tylko ze drogie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziuchna2222 -> może dla Ciebie lipa, ale ja np je biorę i nie mam absolutnie zadnych skutkow ubocznych... czuje sie dokladnie jak przedtem, zanim zaczelam je brac... no ale co osoba to opinia a teraz pytanie... moze banalne, ale wole sie upewnic. wczoraj mialam zaczac nowe opakowanie tabletek. zawsze bralam o 19. o godzinie gdzies 15 odbylam stosunek. ptem tabletke wzielam dopiero o 20 i tak mam zamiar przez cale opakowanie.. ta zzmiana godzin i to ze sie kochalam pzred wzieciem chyba nie beda mialy wplywu na dzialanie anty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ż.
wyczytałam wcześniej coś o tym ze cellulit moze powstac jak sie zacznie brac ? to prawda? ja zamierzam brac od wrzesniowej miesiaczki ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość seleneeee
jestem w trakcie drugiego opakowania, troszkę mi może urosły piersi- ale nieznacznie, mojemu facetowi to odpowiada ;) i może jestem trochę bardziej nerwowa... ale nie wiem czy to od tabletek czy zmęczenia. Jestem zadowolona na razie, dopiero zaczynam w sumie i jeszcze się troszkę obawiam czy na pewno działają tak od razu, ale to taka moja schiza ;) niuniaq, moja ginekolog powiedziała, że jeśli następne opakowanie zaczniesz dzień wcześniej to nic się nie stanie, gorzej jeśli później...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwus09
hej dziewczyny, własnie mam przepisane pierwsze opakowanie novynette, i zastanawiam sie czy moge dalej w trakcie ich brania kontynuować kuracje odchudzająca (jakieś 6kg) bez zmniejszenia ich skuteczności??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozesz sie odchuszac ale odradzam wszelkie środki przeczyszczajce -> one moga wpłynąc na zmniejszenie skutecznosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwus09
to fajne, ale chdzi mi o odchudzanie naturalnie: zdrowo jesc i cwiczyc, bez zadnych wspomogaczy;)..takie cos chyba wchodzi w gre i moge byc bezpieczna????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xzxz
hej mam pytanie, biore novynette 3 opakowanie i zostały mi 3 tabletki do konca opakowania a bardzo bola mnie piersi i mam mdłosci, czy to moze sie zdarzac przed zblizającym sie okresem? sadze ze w ciazy nie jestem ale z reguły jestem panikąra:P jesli moge prosze o opinie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marzenka010
Cześć dziewczyny. jak rozpoznam czy jestem w ciąży przy zażywaniu tabletek? skoro krwawienie w 7-dniowej przerwie to reakcja na brak dostarczanych chwilowo hormonów a nie zwykły okres? Muszę czekać na normalne objawy? tj. np.wymioty? Bo test ciążowy mogę zrobić dopiero po 3 tygodniach od zapłodnienia. Proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MIska*7
Hmm biore novynette od pol roku, schudlam,piersi przybraly ale to nie jest problem od tych tabletek zaczelam miec problemy ze zdrowiem napady silnego bolu glowy,kolatanie serca, oslabienie,przez pierwsze dwa dni okresu,jestem senna i drazliwa. Podobnie jak wiekszsc pan ktory wypowaiadaja sie na frum poczatki byly okropne bylam placzliwa i popadalam ze skarajnosci w skrajnosc z placzu do smiechu.. Biore ostatnie opakowanie i zmieniam mam nadzieje ze teraz z nowymi tabletkami unikne problemow ze zdrowiem .Dziewczyny jesli bedziecie odczuwac silny bol glowy juz na poczatku podobny do migrenowego zastanowcie sie dobrze,bol przejdzie ale moga sie pojawic kolejne przykre skutki uoczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa1018
Wczoraj wziełam pierwsza tabletke, od kiedy bede zabezpieczona? Zaznaczam jednak ze to jest moje pierwsze opakowanie i nigdy wczesniej nie bralam zadnych tabletek anty. i czy palenie papierosow wplywa na skutecznosc tabletek? prosze o odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A_V
ja czułam sie bezpiecznie po skończeniu pierwszego opakowania ;-) a zabezpieczona jestes od 1 tabletki, ale różni ginekolodzy mowią ze od 15;-) teraz mam własnie 7-dniową przerwe i jest juz 3 dzien a ja nie mam okresu :( nic sie nie dzieje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czekam na porade
Annnuśkaaa dziekuje za porade:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monik_pl
Ja własnie zmieniam tabletki z Cilestu na NoVYNETTE. Po Colescie bylo wszystko ok...bralam je 5 lat-z przerwami, ale teraz pojawil sie problem z nogami-bole, pajaczki, zylaki, wiec lekarz przepisal mi tabletki ze zmniejszona dawką hormonów. Czy po tak dużej dawce jaka byla w Cilescie one beda skuteczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koshmarek88
Witam! Mam takie pytanie... Otóż biorę tabletki od prawie roku, na początku brałam Regulon, teraz mam czwarte opakowanie Novynette. Dziś zauważyłam, że gdzieś pominęłam jedną tabletkę... Z tego co się doliczyłam, to chyba jedna z tych siedmiu ostatnich dni właśnie, ale nie w tym rzecz. Czy skoro tak długo już biorę to powinnam się martwić tym, że pierwszy raz zdarzyło mi się zapomnieć? Zawsze biorę mniej więcej o ustalonej porze (ok.12) i do tej pory wszystko było ok... Pomóżcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmartwiona89
mam do Was takie pytanko czy jeśli jeszcze nie kochałam się nigdy i to ma być mój pierwszy raz to też warto brać te tabletki?pomóżcie bo nie wiem co robić.....:((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luiza1234
Witam. Zażywałam Novynette przez około 5 miesiecy i chciałam was ostrzec :] PRZECZYTAJCIE TO ! Z początku wszystko było super żanych efektów ubocznych, może jedynie byłam bardziej rozdrażniona i to wszystko ... mijały misiące a ja sobie dalej je zażywałam myśląc ze to najlepsza metoda antykoncepcji , łatwa , bezbolesna itp ... aż tu tak po tych 5 miesiącach miałam jakąs depresje i chcialam z tym skończyc. Zostały mi tylko 3 tabletki do koca opakowania i potem chciałam przestać. Budze sie na nasteny dzien z bólem w klatce piersiowej coś takiego jak kolka i po porstu to zlekceważyłam , jednak do czasu. Na wieczór ból był tak silny , że nie potrafiłam poprawnie wziąć oddechu , ani się położyć, byłam cala zgrzana i plułam krwia:]. Zadzownilam po pogotwie .. które dzieki bogu mnie wzieło o 3 w nocy i zawiozlo do szpitala.. i leżałam tam łącznie góra 2 tygodnie 200 km od domu ...bo to wszystko sie stało na wakacjach:]. I wiecie co ? To że żyje to cud...bo to co mi sie stało było spowodowane zażywaniem TABLETEK ANTYKONCEPCYJNYCH - NOVYNETTE i mogło mnie udusić w każdej sekundzie ...!? Zatorowośc płuc ..tak sie ta choroba nazywa i jest śmiertelna .Poczytajcie sobie jak ona przebiega....Na ulotce z tabletek są napisane działania niepożądane miedzy innymi : zakrzepowośc i takie tam ale czy któraś z was w ogółe bierze coś takie pod uwage? Ja tez nie bralam a czytalam to miolony razy :].Po prostu myślałam, że mnie niedotyczy. Dodam, że nie mam w rodzinie takich przypadków i to jest spowodowane tylko i wyłącznie antykoncepcją. Nie strasze was.. tylko chce ostrzec .Może po prostu mi sie to musiało przytrafić ale nigdy nie będziecie miały pewności , że w waszym orgaznizmie sie nic podobnego nie dzieje :] a co jeśli nie będziecie miały tyle szczęścia co ja ? Bo tak ja miałam szczęście... Żaluje tych wszystkich 5 miesięcy zażywania, bo teraz czeka mnie drugie tyle albo i wiecej leczenia bólu itp... Uważajcie na siebie .POzdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koshmarek88
Każda z nas reaguje inaczej na różne środki, nie tylko na antykoncepcyjne, ale tak naprawdę może Ci zaszkodzić nawet jakiś zwykły Panadol, jeśli zawiera składnik, którego Twoj organizm nie akceptuje... Biorę tabletki od roku i nigdy nie mialam żadnych efektów ubocznych poza drobynm plamieniem na samym początku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość melkora
Zażywam Novynette już od blisko 4 lat. Nigdy nie miałam żadnych problemów. Oczywiście poza początkowymi objawami plamieniem zmiennością nastrojów, ale to wszytko ustało po pierwszym opakowaniu. --> nowa 1018 Z tego co wiem to palenie obniża skuteczność tabletek. Z tego co pamiętam to jest to chyba nawet napisane na ulotce. Co do bezpieczeństwa tomi moja ginekolog mówił że pełną skuteczność uzyskuje się po pierwszym opakowaniu, czyli po 21 tabletkach. --> koshmarek88 Zdarzało mi się zapomnieć i wziąść np 15h puźniej niż powinnam, ale nigdy nie zapomniałam tak całkiem. Ginekolog powiedziałam mi, że jeśli zapomne to powinnam wziąść jedna rano drugą wieczorem i będzie ok. -->zmartwiona89 Przypadek z życia: moja znajoma zaszła w ciążę za swoim pierwszym razem. Moja rada jest taka oby wziąść. WAŻNE ( bynajmniej dla mnie )!!! Mam mały problem potrzebuje opakowania Novynette. Sprawa ma się tak że wyjechałam i nie mam skąd na już załatwić sobie tabletek. Tak wiem czemu nie pomyślałam o tym wcześniej. Pomyślałam, ale nie wiem co się stało jestem pewna że je mam, ale jak wróciłam do domu i zaczęłam " poszukiwania" w torebce to ich nie było:((. Jeśli ktoś może to niech mi odsprzeda jedno opakowanie.Dziękuje. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość melkora
Zażywam Novynette już od blisko 4 lat. Nigdy nie miałam żadnych problemów. Oczywiście poza początkowymi objawami plamieniem zmiennością nastrojów, ale to wszytko ustało po pierwszym opakowaniu. --> nowa 1018 Z tego co wiem to palenie obniża skuteczność tabletek. Z tego co pamiętam to jest to chyba nawet napisane na ulotce. Co do bezpieczeństwa tomi moja ginekolog mówił że pełną skuteczność uzyskuje się po pierwszym opakowaniu, czyli po 21 tabletkach. --> koshmarek88 Zdarzało mi się zapomnieć i wziąść np 15h puźniej niż powinnam, ale nigdy nie zapomniałam tak całkiem. Ginekolog powiedziałam mi, że jeśli zapomne to powinnam wziąść jedna rano drugą wieczorem i będzie ok. -->zmartwiona89 Przypadek z życia: moja znajoma zaszła w ciążę za swoim pierwszym razem. Moja rada jest taka oby wziąść. WAŻNE ( bynajmniej dla mnie )!!! Mam mały problem potrzebuje opakowania Novynette. Sprawa ma się tak że wyjechałam i nie mam skąd na już załatwić sobie tabletek. Tak wiem czemu nie pomyślałam o tym wcześniej. Pomyślałam, ale nie wiem co się stało jestem pewna że je mam, ale jak wróciłam do domu i zaczęłam " poszukiwania" w torebce to ich nie było:((. Jeśli ktoś może to niech mi odsprzeda jedno opakowanie. Moje gg 5051188 Dziękuje. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MIska*7
Mam jedno opakowanie novynette nie mam co z nim zrobic jesli ktoras zwas potrzebuje to napisz na moj mail moniaaa87@vp.pl. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andreea
mam pytanie,wzielam dopiero pierwsze opakowanie tabletek a le mam obawy bo nie iwm po ktorej tabletce zaczynaja one dzialac?? prosze niech mi ktos doswiadczony powie bo nie wiem czy mam sie bac teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość studentka 23
Hej! mam pytanie i bardzo prosze o odpowiedz ktorejs z Was . Zaczelam brac 7 opakowanie i wtym dniu w ktorym mialam wziasc 1 tabletke mialam plamienia, rano drugiego dnia tez. teraaz juz nie mam i nie wiem czy powiinnam sie martwic czy nie bo raczej sie to nie zdazalo. zawsze bralam tabletke o22 a teraz wzielam troche pozniej moze to dlatego . nie wiem i bardzo prosze o pomoc pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość melkora
--->andreea Kiedy ja zaczynałam brać moja ginekolog mówiła mi się po zakończeniu jednego opakowania i 7 dniowej przerwie czyli od drugiego opakowania jest się już bezpiecznym.Oczywiście o ile bierze się je regularnie (i w ogóle). Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aszka_86
hej dziewczyny, ja jeszcze nie bralam zadnych tabletek. Tydzien temu lekarz przepisal mi wlasnie Novinette ale puki co czekam na okres zeby zgodnie z zaleceniem zaczac je brac. Chcialam sie ogolnie zorientowac jak dzialaja i jakie maja skutki uboczne. Wiem ze to indywidualne sprawy ale czesto powtarza sie brak checi do seksu... Dziewczynyn nie przerazajcie mnie. Nie po to chce je brac. I mam pytanie czy ktoras z was w pelni zaufala skutecznosci tych tabletek i nie stosuje innej antykoncepcji a ta skutkuje w pelni? Czy jesli krwawnieni bedzie trwalo dluzej usoy7 diowy czas ich nie stosowania t czy mimo krwawienia 8 dnianalez brac tabletki? Nie pytalam o to lekarza bo nie wiedzialam ze sa takie przyopak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aszka - mi chęć do seksu nie sp[adla, a nawet sie podniosla :) i nie stosuje zadnej innej metody juz 4 miesiac... możesz zaufać tak myśle :) skutkow ubocznych nie mam :) studentka 23 - nie martw się, to raczej nic groźnego i wsyzstko jest w porządku :) melkora - palenie papierosow nie obniza skutecznosci tabletek. Są niewskazane tylko dlatego, że zwiększają ryzyko zakrzepicy, i w spolnie z tabletkami moga prowadzic do groźnych schorzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×