Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ostro

NoVYNETTE czy ktoras z Was zazywala?

Polecane posty

Gość xxNutkaaxx
Mam takie pytanie biore tabletki antykoncepcyjne juz 1,5 roku. Przedtem brałam Regevidon mialam miesięczną przerwe. Po przerwie miesiąc brałam jeszcze Regevidon, następenie lekarz zmienil mi talbetki na novynette ponieważ jestem za szczupła na taką dawke hormonów a teraz biore juz 3-cie opakowanie Novynette miałam normalnie okres podczas 7-dniowej przerwy. Niestety martwi mnie jedna rzecz opuściłam 7-mą talbetke a 8 i 9 wziełam juz normalnie, podczas 9-ego dnia brania tabletek znowu dostalam okres. Nie jest to plamienie poniewaz czuje sie jak podczas okresu boli mnie brzuch i krzyż i strasznie sie martwie bo nie wiem co sie dzieje. Prosze o POMOC!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
=>xxNutkaaxx Dobrze ze nie wzielas jej z nastepna bo jedna byla taka madra ze nie brala przez piec dni tabletek i na jeden raz je zarzucila skonczylo sie to Wymiotami.......... dlaczego krwawisz moze organizm sobie pomyslal ze to jest ten czas na \"miesiaczke\" jak nie wzielas nie martw sie na zapas i powiedz to lekarzowi na nastepnej wizycie. Co najwazniejsze w przypadku zblizenia z partnerem zabezpiecz sie dodatkowo, aby nie bylo niespodzianek. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość imiki
hm....a czy mogłby mi ktos powiedziec, jak dzialaja pigulki w polaczeniu ze środkami przeciwbólowymi. Bo wiem, że np kuracja antybiotykowa osłabia dzialanie tabletek. A czy ibuprom, apap itp.osłabiają???? wie ktos cos na ten temat:)??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karioka92
WItam;*!! Wlasnie dzis bylam u ginekologa po tabletki i przepisal mi NOVYNETTE! Mam 16 lat i bardzo sie boje bo niewiem czy beda odpowiednie na moj organizm! Pytalam czy bede miala potem jakies skutki uboczne a lekarz tyylkoo powiedzial ze jak na nic nie choruje to nie! Ale nie bardzo mu moge zaufac:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karioka92
Witam !!! dzis bylam u ginekologa i przepisal mi wlasnie NOVYNETTE ! Ale mam wielkki dylemat!! Poprostu boje sie czy nie jestem za mloda mam 16 lat;/ boje sie ze beda na mnie zle dzialac ze beda za mocne:( nie wiem co o tym myslec! czy je wogole kupic!! :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Poprostu boje sie czy nie jestem za mloda mam 16 lat;/\" to w takim badz razie na sex nie jestes za mloda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karioka92
Niewiem moze i za mloda ale z tego co wiem to w tym wiku mozna juz uprawiac sex! Ale czy na antykoncepcje nie jest za szybko:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma okreslonego wieku w ktorym mozna a w ktorym nie mozna zwlaszcza teraz jak 12latki rodza dzieci........ Antykoncepcja zabezpiecza przed niechciana zbyt wczesna ciaza jak i (prezerwatywy) przed chorobami wiec po pierwsze musisz sobie odpowiedziec na pytanie co wlasciwie jest Ci potrzebne? Bo gdy zmieniasz partnerow to raczej doradzalabym gumki, a jak jestes stale z jednympartnerem i nie skaczesz z kwiatka na kwiatek to mozesz sprobowac jeszcze np. pianki plemnikobojczej lub jakies takie nie hormonalne.... ale mlodsze dziewczyny dostaja tabletki z tym ze ze wzgledu np. na nieregularnosc miesiaczkowania co jest uzaleznione od hormonow............. JESTES madra ze sie zdecydowalas na pewniejsza antykoncepcje i moze poprostu sprobuj a jak cos bedzie nie tak to powiesz lekarzowi i zrobi ci badania aby dobrac inne najodpowiedniejsze. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alka...
czy ktoras z was miala taki wielki napompowany brzuszek na poczatku brania pixów.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karioka92
dziękuje Susi za odpowiedz! Bardzo mi dałaś do myślenia! A co do wspolzycia to tak! Zyje z jednym ! I chce zeby tak pozostalo! Ale to juz niewazne! To nie forum do pisania o takich sprawach! Hehe! A wlasciwie idac do tego lekarza to w sumie lepiej zeby isc do niego po tabletki zeby sie zabezpieczycniz isc do niego aby dowiedziec sie czy przypadkiem nie wpadlam w ciaze... Pozatym chlopak i kumpela mowili ze pewnie nie jedan w moim wieku poszla do ginekologa po tabletki! Pozdrawiam gorąco:* Buziak:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karioka92
wlasciwie to chlopak mi mowil zebym poszla do lekarza po tabletki antykoncepcyjne ! Ja od razu bylam na nie! Ale prztlumaczyl mi ze to bedzie dla mojego dobra! Nie chcialam isc bo sie krempowalam ale sobie pomyslalam ze zyje sie raz i nic sie nie stanie jak mi recepte wypisze! I zrobi kilka badan ktore i tak sie nie odbyly:( to mnie tez troche martwi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To powinna byc Twoja przemyslana decyzja bo jednak to Twoj organizm..... Zdrowie masz na zawsze, a z chlopakiem moze byc roznie choc jak sie kochacie to mam nadzieje ze bedzie ok........ pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Loona85
Hej Laski! Mam pewne ważne pytanie...Czy kolejność przyjmowania tabletek Novynette ma jakieś znaczenie? Bo wczoraj przez pomyłkę zamiast pierwszej tabletki wzięłam 21. Sorki jeśli te pytanie jest zadawane któryś raz z kolei, ale naprawdę nie mam czasu tego wszystkiego czytać. Na dziś mam zaplanowaną romantyczną kolację z moim Miśkiem i trochę się teraz boję. Proszę o szybką odpowiedź! Pozdrówka! PA! PA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matiatia
czytajcie ulotki. Novynette mają wszystkie tabletki takie same, nie ma znaczenia którą weźmie sie pierwszą... ja po novynette miałam depresję, więc lekarz bez namysłu zmienił mi pigułki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matiatia
CZYTAJCIE ULOTKI! SZCEGóLNIE "DZIAł INTERAKCJE Z INNYMI LEKAMI. tabletki przeciwbólowe nie osłabiają antykoncepcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula2626
witam Mam za sobą drugie opakowanie Novynette,w czasie brania jest ok schody zaczynają się w czasie przerwy,zanim zacznie sie krwawienie cierpię strasznie,a w czasie krwawienia wcale nie jest lepiej boli brzuch a miesiaczka jest obfita i dłuuuga.Nie wiem czy tak powinnam reagować może mam źle dobrane tabletki,od zawsze miałam bolesne miesiaczki a tabletki miały mi te dolegliwości zmniejszyć a wcale tak nie jest a nawet jest gorzej.Moze dwa op.to za mało,zeby organizm sie przestawił?Czy któraś miała podobny problem?z góry dziękuje z odpowiedz pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć mam pytanko bo nie jestem pewna... wczoraj o 18 wzielam pierwsza tabletke z nowego opakowania i kolo 24 niestety wszystko zwrocilam... czy ta tabletka juz sie rozpuscila czy takjakbym jej nie wziela?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
=>Mary07 chyba nie jestes gadem ktory dlugo trawi pozywienie wiec 6h to wystarczajacy czas na wchloniecie sie i przetrawienie przez normalnie dzialajacy organizm tresci pokarmowych jak i tej malej pigulki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinoka
hej dzieczyny mam pytanie..od miesiaca biore te tabletki novynette to sa moje pierwsze tabletki..Jestem przy 20 tabletce a wczoraj sie kochałam ze swoim chłopakiem czy jestem zabezpieczona??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trollik
od pierwszej prawidłowo wziętej tabletce jesteś zabezpieczona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biorę novynette dopiero drugi miesiąc,wszystko zdaje się być w porządku(chociaż podczas brania pierwszego opakowania miałam mdłości,być może to jednak bylo spowodowane zmianą otoczenia,pożywienia,itp. gdyż byłam na wakacjach poza Polską)jednak bolą mnie piersi,są teraz o wiele bardziej wrażliwe niż przed braniem tabletek antykoncepcyjnych,praktycznie przez cały cykl odczuwam ból,mam także wrażenia jakby troszkę się powiększyły. Czy to normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam takie pytanie (może troche prymitywne, aczkolwiek chciałabyms ię upewnić) mianowicie chodzi o to: kończe własnie pierwsze opakowanie novynette i chciałam zapytac jak to jest z rozpoczęciem drugiego opakowania. po ostatniej tabletce jest 7 dni przerwy i 8-ego dnia rozpoczynam kolejne opakowanie, tak? a nie pierwszego dnia okresu który wypada podczas 7dniowej przerwy? czekam na szybką i jasną odpowiedź. z góry dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paolinaaaa
pierwszą tabletke z drugiego opakowania bierzesz 8 dnia od skończenia pierwszego opakowania nie w pierwszy dzień krwawienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yabka
Ja bralam novynette przez 3,5 roku niestety zaczely mi bardzo po nich leciec wlosy!!!!!!!!od 4 miesiecy juz ich nie biore teraz niestety walcze z lysieniem.Nie chce oczywiscie straszyc zadnych kobiet ktore lykaja te tabletki lub zamierzaja je lykac.Dodaje tylka swoja uwage na ich temat.pani ginekolog zapewniala mnie ze novynette nie moga spowodowac wypadania wlosow.Kazda z nas ma inny organizm u mnie moj zareagoeal niestety nadmiernym wypadaniem wlosow.Doda iz przed braniem antykoncepcji novynette nie mialam problemow z wypadaniem.Ponadto dowiedziallam sie ze w sklad novynette wchodzi desogestrel, w ulotce desgestrelu napisane jest w skutkach ubocznych: wypadanie włosów.Desogestrel ,jest pro-androgenowy. Oznacza to ,ze jak go sie lyknie dziala jakby sie bralao hormony męskie. Stad lysienie. Zreszta wszelkie odmiany syntetycznego progesteronu (nawet te okreslanie jako antyandrogenowe) moga spowodowac lysienie bo kazdy organizm jest indywidualny i lekarz nie moze tego przewidziec. Dziewczyny pamietajcie kazda z nas ma organizm inny i kazda z nas inaczej zareaguje na hormony mnie niestety zasdzkodzily.Szkoda tylko ze wczesniej nie zmnienilam ginekologa...........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A_V
Hej, mam pytanie bo troche sie zaniepokoiłam, czy któraś z was miała tak, ze gdy zaczeła dopiero brac novynette, to okres skrucił sie do połowy? ja 3 dni temu zaczełam brac pierwsze opakowanie, i okres juz mi sie skończył trwał dokładnie 2,5 dnia....a zwykle miałam po 5 dni...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lentylka1234
nic sie nie martw ja po pierwszym opakowaniu mialam tak samo krotki, teraz wlasnie jestem po 2 opakowaniu i konczy mi sie okres, trwal 5dni i byl obfitszy niz pierwszy.. nurtuje mnie tylko jedno czy to krwawienie jest efektem brania hormonow czy faktycznie miesiaczka i swiadczy o tym ze nie jestem w ciazy.. i czy sprawdzacie jakos czy nie macie w brzuszku dzidziusia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość b3.
Jestem po 3 opakowaniu novynette. Skutecznosc sprawdzona od 5 tabletki i dzialaja ;) Przez pierwsze opakowanie mialam plamienia ktore rozpoczely sie po tygodniu i trwaly do konca przerwy! Myslalam ze to sie nie skonczy. Od drugiego opakowania juz bylo wszystko w porzadku. Czuje sie dobrze, nie przytylam, biust minimalnie sie zaokraglil, bez fajerwerkow. U mnie novynette kosztuje 22zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekam na poradeD
hej niestety zapomniałam jednej tabl i na moje nieszczescie była to jedna z 7 ostatnich w ulotce wyczytałam że powinnam nie robić 7 dniowej przerwy i zacząć od razu kolejne opakowanie!!! tak też zrobiłam!! a terza pytania Teraz troszke plamie czy to normalne?? i drugie dziś mija już 8 dzień od kiedy zapomniałam, zażywam od tego czasu regularnie, czy mogee być spokojna ze jestem w pełni zabezpieczona???? i ostatnie:0 czy po skończeniu tego opakowania krwawienie wystąpi tak jak zwykle??? z góry dziękuje za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niuniaq
hej dziewczyny mam pytanie , bardzo mozliwe ze juz gdzies tutaj padlo na nie odpowiedz ale na prawde za duzo jest tych pytan i nie mam sily szukac odpowiedzi. Moje pytanie brzmi nastepujaco... przez przypadek wzielam 1 tabletke zamiast 8 dnia przerwy to 7 czy to az tak bardzo istotne... i kolejne tego dnia kochalam sie z moim partnerem i nie wiem czy ekhem nie powinnam sie spodziewac jakiejs wpadki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×