Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ostro

NoVYNETTE czy ktoras z Was zazywala?

Polecane posty

Gość amelia90210
wzielam jak na razie 6 tabletek...nie wiem po jakim czaie moga nastapic jakies skutki uboczne ale jak na razie nic sie nie dzieje :) nie wiem byc moze sobie wmawiam to ale od razu po wzieciu tabletki przez jakas godzine latwiej mnie wyprowadzic z rownowagi ale nic po za tym zlego sie nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karo89
od dwóch miesiecy zażywam te tabletki i od jakiś dwóch tygodni źle się czuję tzn. boli mnie brzuch... teraz mam 7-dniową przerwę, jest trzeci dzień jak nie biore tabletek i nadal nie mam okresu... czy to może być znak że jestem w ciąży?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misiaka78
Brałam te tabletki 7 miesiecy, musiałam odstawic ze wzgledu na skutki uboczne, których na poczatku nie wiązałam z nimi ani lekarz nie wiązał. Zaczęlo się od bóli podbrzusza, gin faszerował mnie antybiotykami bo uwazal ze to jakies zapalenie miednicy mniejszej, co przy moim wrażliwym jelicie bylomasakrą, zmienilam gina, kazal zrobic szereg badan w tym wymaz z pochwy, cyto, badania krwi, moczu, posiew moczu, nalatalam si ejak głupia nic zero wszystkie wyniki badan ok. Po paru miesiącach zaczeły sie zawroty głowy, chodzilam jak pijana, w końcu wylądowalam u lekarza z zawrotami głowy i stanem lękowym, rozryczalam sie w robocie bez powodu i zawiezli mnie do lekarza, ale byl cyrk;/. Skierowania do laryngologa na badanie błędnika, wszystko ok. Laryngolog wypisał ze konieczna konsultacja neurologa, okulisty i ginekologa. Więc następnie nueorlog: skierowanie na rentgen kregosłupa szyjnego, i rezonans głowy, wszystko ok. DO tego doszło zero ochoty na igraszki, czułam sie jak manekin, suchośc pochwy, bez zelu ani rusz:( Odstawiłam tabletki jeszcze przed badaniem u neurologa, po miesiacu od odstawienia zawroty znikneły jak ręką odjął. Do tego mam żylaki, jakiegos pogorszenia ich nie zauważylam jedynie moze troszke zaczely naczynka pękac. Teraz mam taką niechęc do tabletek, do tego ze względu na żylaki wolałabym ich nie zażywac no i mam z tego powodu wielki dylemat. Pozostaje gumka?:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość imiki
dzis wezme 7 tabletke.zaczelam brac od 1 dnia okresu, zawsze 7 dnia okres definitywnie mi sie konczyl a dzis wyglada jakby nie mial ochoty sie skoczyc;( poza tym objawy jakie mam to bolesnosc piersi i strasznie nerwowa jestem- wszystko mnie wkurza, nawet jakies glupoty - jak myslicie minie?? aha i mam jeszcze pytanie-jak skoncze te 21 tabletek to ma wystapic krwawienie-wtedy mam zrobic 7 dni przerwy-nie zaleznie od tego jak dlugo bedzie trwal ten \\\"okres\\\" tak??a potem-tego 8 dnia mam zaczac noowe opakowanie??Pozdrwiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja dziś wzięłam 4 tabletke, a od dwóch dni okropnie boli mnie głowa. nie wiem czy to od tego.. a tak poza tym chyba jest ok, nie jestem nerwowa, ani nic. Podtrzymuje pytanie imiki: jak to jest z tą pzrerwa, czy mimo ze okres się nie skończy trzeba zaczynać nowe opakowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Słoneczko123
wybrałam już prawie połowę pierwszego opakowania i jak na razie jest ok:) po skończeniu miesięczki przez pierwsze dwa dni miałam brązowe plamienia ale wszystko sie skończyło:)teraz czuje sie dobrze a co najważniejsze moje libido nie spadło wręcz przeciwnie:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Słoneczko123
tak nawet jak miesiączke sie nie skończy to 8 dnai obowiązkowo nowe opakowanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a dzieki... :) a czy jest możliwość np, ze w tej 7 dniowej pzrerwie okres nie wystappi? co wtedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Słoneczko123
może się zdażyc ze nie wystąpi ale to jest bardzo sporadycznie, najcześciej występuje krwawienie jesli nie wystapi to nie przejmuj sie i po prostu 8dnia zacznij nowe opakowanie jesli po tym nastepnym w przerwie nie wystapi krawawienie skontaktuj sie z lekarzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ks3niak
a czy ktoras z was probowala nie robic 7 dniowej przerwy biorac novynette czyli wziasc 2 opakowania tabletek pod rzad? wystepowaly jakies skutki uboczne ( plamienie, bole brzucha, itp) ? czy moze wszystko bylo oka i okres pojawil sie dopiero po odstawieniu tabletek. prosze o rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość imiki
nie wiem po co nie robic takiej przerwy:) ja dzisiaj wezme 19 tabletke a plamienia dalej sie utrzymują,co mnie nie cieszy bo za 2 dni zanosi sie kolejny okres:(ale mam nadzieje, ze to tylko zle poczatki, jesli chodzi o jakies zmiany dotyczace samopoczucia to bolące piersi i cera taka jak przed kazdym okresem. kolejne moje pytanie do tych ktore wiedza cos wiecej na ten temat-czy w ciągu tych 7 dni w ktorych nie bierze sie tabletek "efekt antykoncepcyjny"występuje czy tez nalezy sie dodatkowo zabezpieczac??:) z góry dzieki za odp:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Keira3
Czesc! Dziś brałam 8 tabletke, to moje pierwsze opakowanie i wogóle pierwsze tabletki. Niby wszystko w porządku poza jedna sprawa, straszne zmiany nastroju. Zaczynam wrzeszczeć bez powodu albo płakac i nie moge sie uspokoić. Czy któraś miała takie objawy? Moze to skutek pierwszego opakowania czy jak? Do lekarza ide dopiero w przyszłym tygodniu, za długo mój facet naprawde ledwo to znosi, a nie chce odstawiac tabletek. Prosze o szybka odpowiedz. Zgóry dzięki.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biore Novynette od 3 miesiecy,moze to smieszne ale wkrecam sobie ze jestem w ciazy tzn.wilczy apetyt troszke wiekszy brzuszek,robilam juz dwa testy ktora wykazaly brak ciazy,wspomne ze ostatni stosunek mialam ok 19 czerwca...czasem bralam tabletki z 3 godzinnym opoznieniem czy moge byc w ciazy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość imiki
do Keira3 ....ja mialam takie nerwówy...tez mojj chlopak tego nie wytrzymaywal, ale ja sobie szybko zdalam sprawe ze to wlasnie z powodu pigulek i pilam meliske:)mi to minelo ok 14 dnia:)pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baska.1987
Witam, NOVYNETTE biorę już od dwóch lat be żadnej przerwy. Czuę się po nich dobrze, są skuteczne. Zauważyłam jednak, że od jakiś 6 miesięcy tyję, nie zmieniłam trybu życia, jem tyle co zawsze, a jednak tyję. Po przeczytaniu Waszych wiadomości nie mam wątpliwości, że to po ych tabletkach. Wydaje mi się, że muszę zrobić sobie przerwę w braniu ich i waga wróci do normy. W razie jakich kolwiek pytań, odpowiedzi, czy stwierdzeń proszę o maila. Mój adres to: baska.1987@wp.pl Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolka 20
A ja mam trochę inne pytanie... Wiem że pierwsze opakowanie należy zacząć przyjmować 1dnia cyklu w dniu wystąpienia miesiączki... Jednak moje cykle są mocno nieregularne... Ostatni okres skończył mi się na początku lipca a teraz parę dni temu znowu wystąpiło krwawienie... Jednak nie jestem pewna czy to oby na pewno był początek miesiączki czy jakieś plamnienie... Wzięłam tabletkę pierwszego dnia tego krwawienia ale mam wątpliwości czy w dobrym momencie wzięłam tą pierwszą tabletke:/ Nie wiem czy jeśli to nie był 1dzień cyklu tabletki będą skuteczne czy nie? Proszę o odpowiedz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CUonTheOtherSide
Jestem w trakcie zażywania drugiego opakowania Novynette, początki jak na razie trochę mnie przerażaja, wahania nastrojów, złe samopoczucie, nudności, zawroty głowy, plamienie w środku cyklu, zastanawiam się, czy nie zrezygnować z nich, ale podobno wszystko ma sie ustabilizować po 2-3 miesiącach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biorę novynette od poltorej roku jesteśmy bardzo z nich zadowoleni, nic nie przytylam ale zwiekszyl mi sie biust. Polecam jezeli tylko nie ma przeciwwskazan. Badan żadnych nie miałam robionych, a co ciekawe nie wiem wsumie czy dobrze- lekarka cięgle jak sie pytam czy nie trzeba byloby zrobic przerwy mowi ze nie ma takiej potrzeby. Mimo tego juz robiłam i nie miałam zadnego problemu jak nie brałam i jak wrocilam do tabletek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suzzziii
Witam! ja coprawda dopiero zaczynam brac te tabletki,ale myśle ze nie są az takie złe:) faktycznie ogromną ich zaletą jest to,ze mają małą dawke hormonów.Mysle, ze na poczatek to dobre proszki:)) U mnie wystepuja tylko delikatne zmiany nastroju,a le ogólnie jest dobrze:) Polecam dziewczynki:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekollladowa
WItajcie. Biore Novynette. Wzięłam dwa opakowania pod rząd, ponieważ miałam daleką podróz i nie chciałam dodatkowo mieć dyskomfortu w postaci okresu a teraz mam badania pod czas których lepiej byłoby nie mieć okresu. Czy mogę wziąć trzecie opakowanie bez robienia przerwy? Czy może mieć to jakieś negatywne skutki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość imiki
hm...ja chyba bym sie bała.najlepiej spytac o to ginekologa. Ja dziś mam 2 drugi dzień 7 dniowej przerwy...przez caly pierwszy cykl plamienie, a ten moj "okres" teraz tez nazwalabym raczej plamieniem....czy to jest normalne??caly czas bolą mnie piersi...czy sa szanse ze to sie jakos ustabilizuje??co jesli dostane inne tabletki, po ktoryh znow bede plamic clay miesiac:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja plamiłam w trakcie cyklu, byłam zdezorientowana nawet, nie wiedziałam, czy to okres, czy nie, ale teraz przy drugim opakowaniu jużnie plamię:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość imiki
ufff....dzieki za chociaz iskierkę nadziei:)hehe:) a powiedzcie mi jeszcze jak to jest z tym zabezpieczneniem jak sie nie bierze tabsow przez te 7 dni. Załóżmy, ze to krwawienie trwa 3-4 dni no i potem(np.5 dnia bez pigulek) nadchodzą te chwile uniesień:)(wiecie o co mi chodzi;) )no i trzeba sie wtedy dodatkowo zabezpieczać, czy nie??:) pytalam o to wczesniej ale nie uzyskalam odpowiedzi:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nigdy nie powstrzymuje sie od uprawiania milosci nawet podczas plamienia(w trakcie przerw tygodniowych) i w dalszym ciagu nie jestem w ciazy wiec raczej nie ma co sie martwic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doti 88
Witam :)Jeśliu chodzi o antykoncepceje to jestem początkująca. Dostałam od swojej pani gin 3 opakowania tabletek novynette. Zaczełam brać novynette 6 dni temnu kiedy wystąpiło krwawienie.Ogólnie nie mam nudności czy bólów głowy.Normalnie (zanim zaczełam brac tabletki) trzy dni temu powinnoam skonczyć krwawić ale niestety nie skończyłam.Czy to jest normalny objaw tzw. przyzwyczajania się organizmu do antykoncepcji? Moja pani gin jest obecnie na urlopie i przez najbliższe 3 tygodnie jej nie będzie. Czy powinnam się udać do innego lekarza czy poczekać bo krwaniewnie zniknie samo??Pomóżcie prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam problem tzn skonczylam pierwsze op. Novynette, pozniej powinnam zrobic 7-dniowa przerwe i tu sie zrobil problem bo pierwsza tabletke z nowego opakowania wzielam dzien za wczesnie czyli skrocilam sobie przerwe. Co teraz???? Prosze o odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość look at me
hej mam pytanko czy po odstawieniu tabletek po 21 dniach od razu pojawia sie okres czy dopiero po kilku dniach? Nigdy nie bralam jeszcze tabletek wiec nie wiem jak to jest :) wkoncu sie zdecydowalam i poszlam do lekarza i przepisal mi wlasnie novynette juz nie moge sie doczekac kiedy zaczne je brac i jakie beda tego skutki problem mam wlansie w tym ze jesli zaczne teraz brac to bede musiala je ostawic w dniu wyjazdu nad morze...7 dni z okresem nad morzem to mi sie nie podoba:(:(:( dlatego chyba bede musiala zrezygnowac z ich brania i poczekac kolejny miesiac:(:(. Czekam na wasze odpowiedzi jak to jest z tym krawieniem czy pojawia sie od razu czy dopiero po kilku dniach? z gory serdeczne dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
=>imiki & =>Doti 88 jesli chodzi o krwawienia to nawet przez pierwszych kilka opakowan moga Was nekac, ale nie ma sie co obawiac jest to normalna reakcja organizmu. =>olika143 jesli lekarka przepisala Ci wiecej opakowan to mozesz wziazc odrazu drugie nie robiac przerwy nic sie nie dzieje a za to komfort jest. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie krwawieniepojawia sie w niedziele a opakowanie koncze we wtorek, to chyba jest zalezne od organizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SuSi89 dziekuje za odp. Boze jak dobrze a ja juz myslalam ze bede musiala sie dodatkowo zabezpieczac. Rowniez pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×