Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość slubinka

przesądy zwiazane ze slubem.. wypisujcie!

Polecane posty

Gość slubinka

;);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja słyszałam że trzeba mieć buty z czubkiem i piętą żeby szczęście nie uciekło :D co jeszcze... -pan młody nie może widzieć sukni to wiadomo -coś starego -coś nowego -coś niebieskiego -coś pożyczonego ja to zrobię tak - pożyczę od siostry starą niebieską podwiązkę ;) -pereł nie wolno zakładać, bo perły to łzy... -jak pada deszcz to wróży nieudane małżeństwo :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest taki przesąd, że ta osoba, która spod ołtarza odchodząc, \"okręci\" małzonka wokół siebie, czyli zakręcając, skręci go w swoją stronę - ta osoba będzie rządziła w małżeństwie. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha, zapomnialam jeszcze o tym, że powinno się brać ślub w miesiącu, ktory maj literę \"r\" w środku, dodatkowo - nie może być to maj. I odnosnie stroju - można wszystko sprzedać po weselu, oprócz welonu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak tak - to R jest sławne :) Dlatego ślubowałem mojej ukochanej 26 lipca hehe. Ogólnie łamaliśmy wszystkie przesądy. I jesteśmy bardzo szczęśliwi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przed ślubem
- nie mozna kupować w prezęcie zegarka: bo odlicz czas do końca...i butów- bo partner odejdzie od ciebie w tych butach oprócz tego nie mozna spotykac sie w piątki bo to czas dla wdów i kawalerów :-) u mnie sie sprawdziło w jednym przypadku....choc teraz kiedy bardzo tęskniem też moje kochanie do mnie w piątek przyjeźdza...bo wiem że to prawdziwa miłość....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poślubiona
ja tez brałam ślub w maju, na dodatek cywilny tylko i z mężem układa nam się ok, a czasami jak obserwuję znajome małżeństwa to uważam, że żyje nam się o wiele lepiej niż tym co przestrzegali tych wszystkich ślubnych presądów i ich związek został "uświęcony" :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tą literką \"r\" w miesiącu to są całe historie. Gdzieś czytałam, że w każdej nazwie miesiąca jest \"r\" bo patrzy się na nią w wersji polskie i łacińskiej no oczywiście oprócz MAJA!!! My tam braliśmy ślub w maju i nie żałuje. To bardzo piekny miesiąc. Co do przesądów to ja słyszałam o: 1. musi być \"r\" w nazwie - w maju nie ma \"r\" ;-) 2. Młoda musi wystawić w przeddzień slubu buty na paraper, żeby weszło do nich szczęście i ładna pogoda na ślu - nie wystawiłam a mam i szczęscie i miałam piękną pogodę na ślubie 3. trzeba zaszyć okruszeć cukru w materiale sukienki, żeby słodko było w małżeństwie - nawet o tym nie pomyślałam 4. Młoda nie może płakać na własnym ślubie bo będzie płakać przez całe małżeństwo - no to akurat mi się udał 5. musi mieć coś nowego, pozyczonego i niebieskiego - to akurat miałam, nową suknie a pożyczoną niebieską podwiązkę 6. Młoda musi kupić Młodemu koszulę a on Młodej stanik - koszulę kupywaliśmy wspólnie a stanik wolałam wybrać sama 7. Młody nie może widzieć Młodej przed ślubem w sukni - suknię wybierałam razem z narzeczonym i widział mnie w niej nieraz 8. no i na koniec ten kto w kościele podczas przysięgi trzyma dłoń na górze będzie rządził w małżeństwie - tyle że ja nie pamiętam kto trzymał rękę na wierzchu :0 Pozdrawiam wszystkie przyszłe i obecne męzatki i radzę nie wierzyć w te przesądy bo one są bardziej do śmiechu niż do spełniania. :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak można być tak głupim żeby brać na serio te przesądy bo przeciez to sa zwykłe przesądy które stre babcie pod płotem wymyśliły a wy je powtarzacie i bierzecie śluby tylko w marcu, czerwcu, sierpniu, wrzesniu,pazdzierniku i grudniu a najpiekniejsze miesiace to własnie kwiecien maj i lipiec:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no nie
najpierw igol najeżdża na iwosię, a teraz okazuje się że zaczyna opanowywać powoli inne topiki i jeszcze takie pierdoły wygaduje, że ci co sobie dla zabawy wpisują przesądy z pewnością w nie wierzą i ogólnie podporządkowali im całe życie a już na pewno ślub. Gratulacje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj igol igol
idz do mjm :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość robienie bramy na weselu
co to jest dokladnie? jak powinni się wtedy zachować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brama
Jeśli chodzi o robienie "barmy" to zagradza się drogę Nowożeńcom w drodze z kościła na wesele i nie przepuszcza się dopóki nie dostanie się czegoś w zamian, najcześciej jest to wódka a dla dzieci słodycze, zwyczaj nie wszędzie tolerowany ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie trzeba być
głupim, tylko igolem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ancura 84
PTAKI : Wypatrzenie przed ceremonią ślubną gołębia lub sroki przynosi szczęście, w przeciwieństwie do napotkania na swej drodze wron czy kruków. STRÓJ ŚLUBNY : Ubierając się do ślubu panna młoda powina pamiętać, aby mieć na sobie: coś białego (symbol czystości uczuć), coś nibieskiego (zazwyczaj ) jest to podwiązka - kolor ten wróży wierność wybranka, coś pożyczonego (dla zapewnienia przychylności rodziny męża ), coś starego (by w trudnych chwilach nie zabrakło pomocy krewnych i przjaciół, coś nowego (symbol dostatku ). DROBIAZGI : Warto pamiętać, aby przed pujściem do ołtarza zaopatrzyć się w następujące drobiazgi : w szwie sukni panny młodej powinny się znaleść: kryształek cukru i okruszek chleba, do bucika panny młodej należy wsunąć pieniążek, w kieszeni pana młodego nie powinno zabraknąć drobnych. Zapewni to dostatek w rodzinie . POGODA : Piękna słoneczna pogoda w dniu ślubu to marzenie każdej pary mlodej. Niesie ona ze sobą pomyślną wróżbę, zapewniając przyszłym małżonkom szczęście. Niedobrze jest natomiast , gdy w tym czasie słońce przybieże barwę czerwoną lub gdy słychać grzmoty. Mały deszczyk uważany jest za Boże błogosławieństwo. WELON : Piękna ozdoba panny młodej potrafi być czasmai niesforna jak gdyby żyła własnym życiem, nie układa się jak należy. Bieda jednak pannie młodej , która idąc do ołtarza, albo podczas uroczystości ślubnej obejrzy się za sibie i sprawdzi czy welon jest ładnie ułożony. Aby zapobiec takiej sytuacji należy porosić o pomoc świadkową, aby w razie potzreby poprawiła. PRZEWAGA : Przewagę w małżeństwie można sobie zapewnić w następujący sposób: kiedy ksiądz przykryje rece stułą, ta dłoń, która znajdzie się na górze , zapewni jej właścicilowie przewagę , symboliczne okręcenie partnera wokół sibie, może zapewnić moment, gdy nowożeńcy po skończonej ceremoni odwracają się od ołtarza i zm ierzają ku wyjsciu, gdy przed kościołem posypią się na parę młodą drobne , ten kto szybciej i więcej ich zbierze, będzie w rodzinie " trzymał kasę" OBRĄCZKI : Nie wolno ich zgubić ani zapomnieć. Nie powinno się również dopuścić, by upadły na zimię . Jeżeli już się tak stanie , to schylić sie ponie może wyłącznie ksiądz ,ministrant, urzednik lub świadek. W żadnym razie nie mogą ich podnieść państwo młodzi. Aby nie zapeszyć małżenstwa i nie sprowokować złych mocy, narzeczona nie powinna jej wogóle oglądać . Może to uczynić dopiero , gdy poczuje ja na palcu. POCAŁUNEK : Po zakończeniu uroczystości ślubnej , młoda małżonka musi zadbać , aby jej wybranek złożył na jej ustach gorący pocałunek . Yo zapewni jej wierność małżonka. TANIEC : Nowożeńcy powini jako pierwsi pojawić sie na parkiecie i sami odtanczyć pirwszy taniec. Jeśli młodym ploczą sie kroki , to w życiu może być podobnie - będą zmierzać w różne strony. NOSZENIE NA REKACH : Jeżeli świeżo upieczona małżonka potknie się przekraczając próg domu (również weselnego ), ściągnie nieszczęscie nie tylko na sibie ale także na swoją rodzinę. Aby ją (i sibie) przed tym ustrzec , małżonek powinien przenieść ją przez próg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Teściowa
Jaki znacie przesąd związany z odpięciem welonu na ślubie albo tuż po?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ulusia
Mam pytanie, czy ktoś może słyszał o przesądach związanych z zegarkiem? Teściowa zdjęła mojej koleżance zegarek przed wejściem do kościoła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abckochamcie
co za bzdury! jak mozna w to wierzyc? o polowie przesadow nie slyszalam i rozumiem ze sciagnelyby nieszczescie. wszystko zalezy od ludzi, czy sie kochaja czy nie. wierzac w te zabobony mozna faktycznie sciagnac na siebie nieszczescie... skusic los, a pozniej zwalac na te wszystkie "PODPUNKTY"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
JMqd3tTiRIqgBY5kwdbRCCoN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×