Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bertta

Prawa ciężarnych a chamstwo ludzi. Polacy gdzie wasza kultura?

Polecane posty

Gość ja sie zgadzam z osoba pod nic
masz racje Kultura!!!madra z ciebie dziewczyna!!!a tamta16 latka nie ma co sie wywyzszac,bo jest zwykla dziwka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ehehehehehe
Brzydulka ogolnie to cie lubie ale tym razem nie masz racji. 16 latka w ciazy to niestety nie jest budujacy przyklad. Owszem, dziewczyny zachodza w ciaze w tym wieku, jakos koncza szkoly itd ale nie jest to zaden przyklad i nic takiego. W zyciu na wszystko powinien byc czas. A czas 16 letni dzieciak powinien spedzac w szkole a nie na fotelu ginekologicznym :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to i ja
[zgłoś do usunięcia] Kultura na pierwszym miejscu Dzięki pomarańczo Chociaż ktoś... Takiej osoby będą broniły tylko dziewczyny które też wcześnie WPADŁY lub które są z takiej WPADKI. No ja jej bronię a ani nie wpadłam ani z wpadki tez nie jstem... Ona na pewno nie cieszyła się od razu z tej ciąży, na pewno był to dla niej szok, ale pokazała jaka jest dojrzała akceptując ten stan... ani nie usunela tej ciąży ( chociaz moze twoim zdaniem powinna byla to zrobic :/ )a pokochała to dziecko ... i zdecydoiwala sie ponieść pelne konsekwencje wynikającez tego .... Szkoła- nie jest problemem , będzie chciala to ją skonczy, zda mature,pojdzie na studia..... A ty jesteś poki co "głupiutką" 14-latką, dzieckiem bez żadnej życiowej wiedzy, więc jakim prawem ją oceniasz ?? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czy ja napisalam,ze to jest budujacy przyklad?:( Taka kobieta ponosi wszelkie konsekwencje tego co sie stalo Napisalam tylko.ze przeciez urodzenie w tym wieku nie przekresla tego,zeby skonczyla szkole iczy tez nie oznacza patologii Wroc prosze do poprzedniej strony Nie mozna kogos tak od razu skreslac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikt dziewczyny nie zna a od razu dziwka:O Mi od razu daja dobra rade-uwazaj bo zostaniesz zaraz babcia:OLudzie co Was to interesuje?:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to i ja zgadzam sie zupelnie:) To jej bedzie ciezko wiec zamiast kopiac lezacego moze warto napisac zyczliwe slowo?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"ani nie usunela tej ciąży ( chociaz moze twoim zdaniem powinna byla to zrobic :/ " Ależ na tym forum można urocze rzeczy przeczytać. Z pewnością, każdy, kto nie popiera ciąży u 16latek jest za aborcją :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to i ja
nie no ... ja w ogole mam wrażenie że tu prawie same dzieci piszą ..... a jak już 14-lATKI oceniają innych w taki sposó, pouczają to już mi w ogole kopara opada ..... jak rodzilam 20 miesięcy temu córkę ....to na oddziale gdzie nocowalam były takie 2 młodziutkie dziewczynki w ciąży ... na moje oko miały max 16-17 lat ..... brzuchy widoczne, a one chodziły we 2 do kibla palić .... a z powikłaniami były na ginekologii....... takie panienki głupie jak but są ... wszyscy sie łapali za głowy, inne pacjentki, pielegniarki ... no ale nikt im tego nie zabroni... A znowu Mamka wydaje mi się w pełni odpowiedzialną młodą dziewczyną... na innych wątkach widać jak walczy o swoje dziecko - a szczerze powiedziawszy dopiero dzisiaj się dowiedzialam ze ona taka młoda ... myślałam (po tym co i jak pisała) że jest starszą osobą... a pisała tak...odpowiedzialnie, dojrzale...... Ona sobie poradzi w tej sytuacji.... w każdym bądz razie... nie można oceniać kogoś tylko na podstawie wieku, a jedynie czynów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to i ja
te verde ............. nie, chodzi mi o to że nie można piętnować dziewczyny tylko dlatego ze ma 16 lat i jest w ciąży ... a tutaj od razu na nią nagonka powstała ....... Ona zaszła w ciąże - owszem - ale co ma zrobić ? poniesie odpowiedzialnośc za to co sie stało... i tyle.... nie trezba jej takich "dobrych" rad i słow jakie tu padły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brawopopierajmy wiec wszystki
e zaciazone 16 latki!!!wezcie sie puknijcie w lby!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"nie można oceniać kogoś tylko na podstawie wieku, a jedynie czynów" To ja - tę 16 letnią matkę 'ocenia' się własnie na podstawie czynów - nikt nie powiedziałby tu o niej złego słowa, gdyby po prostu wyraziła swoje zdanie i podała wiek - opinie ludzi wynikają z jej czynów - zajścia w ciążę w takim wieku. A wcześniej też nie chodziło mi o zadne piętnowanie dziewczyny, tylko o zarzucenie osobie, która krytykuje ciążę w takim wieku, że ona by takie dziecko chciała usunąć. To nie ma żadnego związku. O aborcji zdanie mam pewnie takie, jak Ty, ciążę 16 latek uważam za dowód, co najmniej, głupoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to i ja
1. "O i jaki autorytet sie wypowiedział - szesnastolatka w ciąży K**wa do szkoły i do pacierza a nie się pie**olić po kątach" 2. "a do tej 16 latki w ciazy.bylo sie zabezpieczac k**wiszcze!" 3. ." ...aczkolwiek rodziców wina że nie wpoili ci odpowiednich wartości i wychowali mała k**ewkę która bedzie im tylko wnuki produkować co roku" 4. "nie no laska jest nie do pobicia. J**ana młodociana dupodajka i jeszcze ma czelnośc innych pouczać" to tylko kilka cytatów gdzie wyzywa sie ją .... litości .... a co Wy o niej wiecie ?? nic .... zdarzyło sie... ale to nie znaczy że ona jest kurwą czy kimś ... matko boska .... ciekawa jestem jak to było z inicjacją seksualna u tych osób :/ :/ "Takiej osoby będą broniły tylko dziewczyny które też wcześnie WPADŁY lub które są z takiej WPADKI" tjaaaaaaa... jasne.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I tak 16nastolatka moze byc lepszy rodzicem niz niejedna dojrzala kobieta bo bycia mama w szkole ani na kursach nie ucza:)Odtad po prostu jest odpowiedzialna za jeszcze jedna osobe Jak sie w dziecinstwie przewrocilisie to co Wam rodzice mowili-Ty gamoni,durniu,łamago uważaj jak chodzisz.mogles tamtedy nie isc:( Na to wychodzi Nie ma co plakac nad rozlanym mlekiem tylko stawic czola nowemu wyzwaniu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szesnastolatka w ciąży to nie jest żaden autorytet, bo nie daje sobą żadnego dobrego przykładu nawet, jeśli kocha swoje dziecko i chce brać za nie odpowiedzialność. Mamka010101011 według mnie: A) planuje być utrzymywana przez swoich rodziców, a później chłopaka (przyszłego męża) B) podejmie dalszą naukę i opiekę nad dzieckiem przez ten czas powierzy rodzicom W każdym rozwiązaniu obarcza swoją wpadką innych :o Jedyne co w wieku szesnastu lat może dać dziecku to miłość (która jest oczywiście ważna), ale to o wiele za mało. Nie zgodzę się z tym, że Mamka010101011 uważa się za "lepszą", bo zdecydowała się urodzić. Na jej miejscu usunęłabym ciąże, ponieważ na posiadanie dziecka trzeba mieć warunki, ale mieć warunki nie znaczy żerowanie na rodzicach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przecież można zdać maturę
a następnie studiować zaocznie, i jednocześnie pracować, jak wiele matek w różnym wieku, a dziecko dać do żłobka lub wynająć opiekunkę - cała kupa pracujących matek tak robi i niektóre jeszcze studiują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Ależ na tym forum można urocze rzeczy przeczytać. Z pewnością, każdy, kto nie popiera ciąży u 16latek jest za aborcją." Trochę głupie jest to stwierdzenie, gdyż można z niego wywnioskować, że każdy przeciwnik aborcji popiera ciąże u dzieci ;) Większość zwolenników tego zabiegu popiera go, bo daje on wybór i wolność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby to było do rzeczy
Czy szesnastolatnia "dupodajka" (podkreślam cudzysłów) w ciąży ma większe czy mniejsze prawo do siedzenia w tramwaju niż pobożna mężatka z ustabilizowanym życiem rodzinnym w ciąży? Dyskutujmy o tym czy w ogóle i jak tę kwestię rozwiązać. Ja jestem zdania, że kobiety w ciąży powinny móc siedzieć i mieć ułatwiony dostęp do miejsc użyteczności publicznej, jak urzędy czy banki - ale rozwiązaniem problemu nie jest szykanowanie i nakładanie obowiązku ustępowania przypadkowym ludziom, ale ogólne usprawnienie obsługi użytkowników banku, hipermarketu, komunikacji miejskiej, ośrodka zdrowia, poczty czy lekarza. Przecież nawet jak się nie jest w ciąży, to stanie na poczcie godzinę (SIC!) po znaczek, to nienormalna sytuacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakby to było do rzeczy: Nie zgodzę się z Tobą. Kobieta w ciąży nie powinna mieć "z górki", bo sama się na to niestety pisała. Chciała dziecko to musi przejść okres ciąży i niech nie wymaga od obcych ludzi, że będą o nią dbali, bo od tego ma męża i rodzine. Ustępuję miejsca osobom starszym, ciężarnym, ale tylko z własnej nieprzymuszonej woli ;) Lubię zobaczyć uśmiech na twarzach innych i usłyszeć słowo "dziękuję". Gdyby ciężarna poprosiła mnie grzecznie o ustąpienie jej miejsca (w autobusie/kolejce itp.) to pewnie zrobiłabym to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby to było do rzeczy
A jak to ciąża z gwałtu, której ciężarna-katoliczka nie usunęła? Każdą ciężarną mamy pytać, czy sama się świadomie zdecydowała, a każdego o kulach, czy nie złamał sobie nogi specjalnie (żeby np. wyłudzić odszkodowanie) i po wywiadzie decydujemy że ustąpić? Ja jestem zdania, że to nie ja muszę ustąpić komuś w tramwaju - to MPK powinno zadbać o odpowiednią ilość miejsc siedzących i oznakowanie odpowiedniej ilości miejsc dla inwalidów i ciężarnych. To nie ja mam puścić ciężarną pierwszą do okienka na poczcie - to poczta polska powinna zadbać o szybką i sprawną obsługę, tak by NIKT nie musiał stać godziny (bo zdarzało mi się) czy jest w ciąży czy nie. Równie dobrze można pisać, że każda bezdzietna para musi adoptować dziecko, bo inaczej są chamskimi egoistami - a przecież rozwiązaniem jest odpowiednia ilość i dobre warunki w domachdziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-------------------------- >> Ustępuję miejsca osobom starszym, ciężarnym, ale tylko z własnej nieprzymuszonej woli Lubię zobaczyć uśmiech na twarzach innych i usłyszeć słowo "dziękuję". Gdyby ciężarna poprosiła mnie grzecznie o ustąpienie jej miejsca (w autobusie/kolejce itp.) to pewnie zrobiłabym to. i mi się właśnie takie podejście podoba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakby to było do rzeczy: Została zgwałcona i chciała urodzić - CHCIAŁA. To jedno słowo wszystko wyjaśnia. Jest wierzącą, więc pewnie także kocha każdego bliźniego (także jest miła ;) ) i miejsce ustąpiłabym jej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby to było do rzeczy
Próbuję po prostu powiedzieć, że widząc osobę ciężarną, kaleką lub wyglądającą na zupełnie zdrową nie dopisuję sobie od razu całego życiorysu, na podstawie którego oceniam, czy zasługuje na przepuszczenie. To, czy ustąpię, to moje chcenie, tak samo jak chcenie ciężarnej żeby być w ciąży. A szantażowanie uśmiechem czy słowem dziękuję (powiedz proszę albo nie usiądziesz) moim zdaniem jest dość dziwacznym pojęciem kultury osobistej. Chodzi o to, że ciężarne wybrały nie tego adresata swoich skarg i zażaleń, bo to nie użytkownicy miejsc publicznych decydują o jakości obsługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"A szantażowanie uśmiechem czy słowem dziękuję (powiedz proszę albo nie usiądziesz) moim zdaniem jest dość dziwacznym pojęciem kultury osobistej." Uśmiech i słowo "dziękuję" lub "proszę" motywują do pomagania innym ;) Ciężarna chce usiąść, więc także powinna okazać trochę kultury osobistej. Nie zawsze musi, próbując uzyskać miejsce używać słowa "proszę", ale niech zrobi to w przyjazny sposób, a nie z miną mordercy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby to było do rzeczy
Oczywiście, że należy słów proszę i dziękuję używać, ale nie uważam, żeby moja kultura była zależna od tego, z jak kulturalną osobą właśnie obcuję. Albo jestem kulturalny i grzeczny albo nie. Z tego topiku byłby większy pożytek, gdyby całą energię jaką wkładamy w przerzucanie racji między ciężarnymi i nieciężarnymi włożyć w dyskusję o tym, jak można wyrażać niezadowolenie z warunków w miejscach publicznych. Może jakaś mama podzieli się z nami radą, gdzie można zgłosić problem z obsługą w Tesco? Jak można poprosić o otwarcie dodatkowej kasy, wreszcie, gdzie zgłosić złe potraktowanie kobiety w ciąży? Może jakaś osoba bezdzietna opowie, jak złożyła skargę na poczcie z powodu długich kolejek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z okazji Nowego Roku
życze sobie i innym uzytkownikom Kafeterii żeby ktoś ten beznadziejny temat zamknąl i usunął. Świat od razu wyda sie lepszy. Dosiego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×