Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bertta

Prawa ciężarnych a chamstwo ludzi. Polacy gdzie wasza kultura?

Polecane posty

Gość compact
Moja zona druga połowe ciazy spedzała na wsi wsrod kwiatow, drzew nie jezdziła tramwajem, nie pracowała, upajała sie swym błogosławionym stanem Zrobiłem wszystko aby tak było . To wcale nie było takie trudne,a nawet przyjemne spełniac kazda jej zachcianke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość compact
Do dzis ustepowałem ciezarnym miejsca dlatego ze tak wypada ,bo to kobieta ,bo jej moze ciezko,niewygodnie ,bo nosi człowieka pod sercem, bo czasem była starsza niz ja .Jutro ja tez bede Panem Pasazerem ! Uswiadomiłyscie mnie dzis .Jeszcze wyzwano mnie od "nienormalnej"To było bardzo szarmandzkie ! Daj babie palec i wezmie cała reke. Tym sie odróznia babe od kobiety No prosze ! ustepowac! Musze! NIEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KINDZIA NL
do ALBIN z tego wynika, ze wszyscy nie bądący w ciąży są chamami, jedynie kobiety w ciązy sa kulturalne, no nie, ale one mają tupet, chyba uczą już od samego poczęcia dziecka aby umialo sobie dawać radę w życiu QURCZE ujales(as??) wszystko w kilku zdaniach co zajmuje na tym forum 50 stron.Sam tytul " Prawa ciężarnych a chamstwo ludzi. Polacy gdzie wasza kultura? " nie powinnien dawac juz nic do myslenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KINDZIA NL
do KINK -A "Prawa ciężarnych a chamstwo ludzi....." widzisz kochana,wychodzi na to ze jestes chamica. :) ps ja tez bym nie wstala ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KINDZIA NL
IZA 26 Sorry ale pierwsze co odczulam po przeczytaniu Twojego listu to wlasnie ze Ty taka biedna w tlumie ludzi bez wyzszych uczuc. Jak to jest?? Kazda ciezarna deklaruje ze ustepuje miejsca innym.a zachwile sie same upominaja o mijsce dla siebie.Bledne kolo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KINDZIA NL
do OBSERWATORKA TAKTAK "MIERNOTA- to wyraz który przychodzi mi do glowy myśląc jaką musisz byc osoba na co dzień!!!!" TWOJE SLOWA. AMEN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KINDZIA NL
COMPACT,NETAR kocham was.A ja glupia bawialm sie w konwenanse zamist odrazu przywalic z gruber rury :) Mam tu swietna zabawe "po godzinach hi hi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wkurzają mnie argumenty, że to ciężarna powinna prosić o litość. Jakaś bzdura. Rozumiem, że tym tokiem rozumowania o ustąpienie miejsca w autobusie powinien prosić staruszek, babcia o kulach, gość ze zwichniętą nogą, ... i oczywiście dziewczyna z ogromnym ciążowym braucholem, którą boli wygięty od brzucha kręgosłup, jest jej duszno, bo macica uciska przeponę i ze spuchniętymi nogami na skutek działania hormonów ciążowych i dodatkowych kilku kilogramów, na których lewdwo stoi. najlepiej, żeby siedziała w domu, żeby zakupów nie robiła, żeby lodówkę pustą miała, żeby do lekarza nie jeździła. Przecież drugi człowiek, który jest dobrze wychowany jest zarazem taktowny i mówi: \"proszę usiąść\", \"niech pani wejdzie przede mnie w kolejkę\". Niestety tacy ludzie są unikatowi, a jeśli takiego spotkam, uważam, że powinno się pomnik postawić na jego cześć, żeby inni mieli przykład, że można być kulturalnym i uprzejmym. Kiedyś w przychodni stałam pod gabinetem, wszystkie miejsce były zajęte głównie przez młode osoby do czterdziestego roku życia, nikt nie ustąpił. Nawet nie prosiłam sie o to, a to dlatego, zeby przekonać się o \"uprzejmości\" innych, ale i zdarzały się mi miłe gesty. Pewien pan, którego znam z widzenia, widząć jak sie szarpię, zaproponował mi, że zaniesie moje siaty pełne zakupów do samochodu. Zrobiło sie mi przyjemnie, a zarazem głupio, gdy spojrzałam na dziwaczne miny innych osób będących w spożywczaku, jakby ten pan zrobił coś nienaturalnego, jakby był dziwolągiem, a ja naciągaczką. Czy to normalne? Czy nie jest prawdą, że ludzie są chamscy, a nawet zawistni. Nie, lepiej powiedzieć, ze to ciężarna jest chamem. Dzięki wielkie, nie uważam się za chama, bo o nic nikogo nie proszę, nie powinno się prosić. Człowiek powinien sam wiedzieć, ze należy byc uprzejmym wobec osób potrzebujących, nie można byc egoistą. Co do becikowego, to żadan ciężarna o nie nie prosiła się i żadana dla niego specjalnie w ciążę nie zachodziła, więc nie rozumiem po co ten temat został poruszony. Jest to tak śmieszna kwota, ze jestem zdania, że nie warto sie po nią schylać. Nie można kupic całej wyprawki za 1000 zł. Ta kwota starczy zaledwie na sensowny wózek. Owszem, można kupić tańszy używany, ale pod warunkiem, że pklanuje się tylko jedynka, bo taki wózek do drugiego dziecka nie przetrwa. A łóżeczko, wyposażenie do niego, ubranka, kosmetyki do dziecka, ...? Wyliczanka jest długa. Dobrnęłam do 3 tys. zł i poddałam się. Nie warto po 1000 zł uniżać się przed szanownym rządem, jest to tylko kropelka w całym morzu wydatków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla uzupełnienia: stwierdzenie, że ciężarna powinna poprosić o wolne miejsce w tramwaju, które pojawiło sie kilka stron wczesniej, jest doskonałym przejawem braku kultury i pospolitości. Dziewczyno, nie wiesz co to jest ludzka życzliwość? To trzeba prosić Cię o łaskę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doslownie dzien przed porodem siedzialam w tramwaju, kiedy to wszedl do niego dorosly chlopak z zespolem Downa (sprawny fizycznie, b. sympatyczny itd.) Gdy siedzacy przede mna dziadek zobaczyl, ze nadal siedze, zaczal nawijac, ze TO WSTYD! ze gowniarstwo siedzi i nie ustepuje miejsca choremu. Najczesciej zdarzalo sie, ze miejsca ustepowaly bardzo mlodziutkie osoby (do 16 lat) i mezczyzni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Współczuję Ci sytuacji. Dziadek chyba wzrok miał słaby, żeby nie napisać, że sam był nietaktowny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona w ciąży
rany, jaki mutant się trafił na tym forum..Pan Pasażer Compact od siedmiu boleści..taki mądraliński a tramwajem jeżdzi i ma problem z ustępowaniem miejsca.. ale upokorzenie, facet bez auta, jesooo.. facet bez jaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze nie ma auta
bo byl uposledzony, czy masz na mysli tego dziadka, moze odebrali mu prawo jazdy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o rany rany
Alez wy upierdliwe jestescie. Z tej swojej ciazy robicie nie wiadomo jaki cud a to pisanie ze w tramwaju grozi wam poronienie jest smieszne. Jak wam grozi poronienie to nie wlazcie do tramwaju. Czasami osoba wygladajaca na zdrowa ma jakies problemy zdrowotne i nie pomoze wasze sapanie bo nie moze stac i juz. Ja mam chory kregoslup i tez ciezko mi stac w tramwaju. Jak jest wiec miejsce to siadam i siedze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze nie ma auta
pewnie ze grozi poronieniem... jak sie stoi i ktos sie na ciebie przewroci. moja kolezanka poronila, jak stojac w autobusie nagle zahamowal i uderzyla brzuchem o krzeslo. Bylo to ok. 8 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o rany rany
W 8 tygodniu to ciąży nie widać, pretensji chyba nie może miec do nikogo. Ja w ciązy firanki wieszałam i na drabine wchodziłam, jeździłam autobusami i tramwajami i jakoś żyję i ja i moje dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
netar jechalam do lekarza i bylo 2 tygodnie przed terminem!! byl samiec......... moze twoj nie pracuje ale moj maz utrzymuje rodzine. i nie moze sobie pozwolic na kilka godzin wolnego w ciagu tygodnia. i czytaj dokladniej jest tu mowa o szacunku o zrozumieniu a nie o obowiazku innych osob co do ciezarnych czy ty przypadkiem nie pracujesz w wojskowosci albo policji? bo wiedze ze tu wchodzi system fali! mnie nie przepuscili to ja tez nie przepuszcze w kolejce........ Widze wzrok starszych ludzi jak patrza na wielodzietne rodziny- a narobili sobie tyle to niech sie mecza- mysle ze doswiadczylas takich spojrzen moze uwag i dlatego teraz jestes tak nastawiona.......... Ale pozwulny cieszyc sie mlodym mama ................... zrozumienie a nie obowiazek!!!!!!!!!!!! to ze ciezarna ma nustwo czasu to uswiadomi sobie dopiero jak dzieci sie urodza:Dczyz nie prawda?:D niech sobie- masz racje ze to maz powinien przejac wiekszosc obowiazkoa. Ale skoro moj maz pracuje do 17 to nie wysle go z dzieckiem do przychodni, ani do sklepu po fuul zakupow czy tez nie pojedzie za mnie do lekarza. Faktem jest ze to nasi męzowie maja przechlapane:) i ja na swojego narzekac nie moge. Jedno jest pewne-zapomnial wol jak cieleciem byl, mi dopiero teraz przypomniala sie jak to jest w ciazy-po 2,5 latach:) dopiero do \"do aggie\" mysle ze to bylo w przenosni chodzilo o osoby w wieku rodzicow(moi maja miedzy 45 a 55), moj tata jest chory i zdaje sobie sprawe ze nie nie wszyscy wygladajacy na zdrowych sa w pelni sil. Zdaje sobie sprawe ze nikogo obowiazkiem nie jest ustepowanie miejsc. i od nikogo nie powinnismy tego wymagac. Ale tu mowimy o kulturze osobistej a nie o prawach!!!! \"każdy ma prawo do szacunku\" zgodze sie z toba ze kazdy ma prawo do szacunku, bez wzgledu na wiek i plec ale ciezarnym. Ale uwazam ze nalezy sie spoleczenstwu wieksza wiedza na temat ciąz, i malych dzieci. i wspone tu o zrozumieniu dla takich osob a nie tylko o szacunku!!! compact masz troszke racji - nie kazda ciezarna jest kulturalna:) dodam ze nie bronie tu ogolu ciezarnych. patrze na zachowanie swoje czy znajomych w ciazy i opowiadam sie za tymi racjonalnymi:) a na marginesie- wychamuj troszke z obrazaniem- bo lasnie jako kolejna osoba nadajesz znaczenie slowa w temacie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Compact=bardzo ładnie
nie zmieniaj panienko nicka.Twoje chamstwo tak razi ze to nic nie da.O miejsca nikt z całą pewnościa nie bedzie cię prosił....!!!!!Wzruszyło mnie twoje oswiadczenie że nie będziesz już "nigdy więcej ustępowac miejsca paskudnym babom w ci ązy"...Ha ha ha....Klaun wirtualny - Osoba ktora nigdy nie była w ciązy, jeździ samochodem najbardziej udziela się w tym temacie.Masz jakąś traume,nie możesz mieć dzieci, masz wąsy, nikt na ciebie nie chce spojrzeć??:) Tak sobie myśle, że takie jak ty połóweczki czlowieczka powinno się zabic a potem urodzic od nowa i wychowac od początku..... Bez odbioru, szkoda prądu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o rany rany
Mąz pracuje do 17 i zakupów zrobić nie może? Niby dlaczego? To co będziecie jesć kiedy oboje będziecie pracować? Bez przesady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Metaforka
A mnie się wydaje, że wszystko zależy od podejścia każdego człowieka. faktem jest że niektóre panie w ciąży robią z siebie cierpiętnice, ale czsami naprawdę jest ciężko:). Ja tam się nie przejmowałam kolejkami, jak miałam dobry dzień to stałam a jak zły to się wpychałam bez kolejki:) nigdzie nie odmówili mi obsługi, a że jakiś malkontent troche pobrzęczał to już jego problem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie wiem jak mąż znajomej
ale mój oprócz pracy zawodowej ma inne obowiązki i na zakupy czasu nie ma. Trudno go nawet wyrwać na wizytę do rodziców czy teściów, nie wspomnę o kolegach. Tak więc nie wszyscy panowie po pracy siedzą przed telewizorem i obijają się, nie wszyscy mężowie po pracy mają czas, więc komentarz był nie na miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Metaforka
a chciałam jeszcze dodać ze albo mam wyjątkowego farta, albo wcale nie jest tak źle, bo z reguły ułatwiano mi załatwianie wszystkiego w urzędach, slepach itd. może wystarczy nie narzekać i podejść do ludzi z uśmiechem. teraz mój brzdąc ma pół roku i wychowuję ją zupełnie sama bez chłopa,mamy siostry itd, więc chcąc cokolwiek załatwić wszędzie chodzę z dzieckiem i największym moim problemem nie są ludzie ale dostosowanie wszelkiego rodzaju budynków. Największą furię mam jak podchodzę pod przychodnie, bo winda co prawda jest ale do windy ładnych parę schodków - qrde gdzie jak gdzie, ale w przychodni??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Compact=bardzo ładnie
Dziewczyny przeczytajcie uważnie wpisy na pmarańczowo niejakiej Compact, Nektar i paru innych pojawiających się po sobie.Ta dziewczyna jest tak przepełniona nienawiścią, że w każdym wpisie wyzywa kobiety w ciązy.Jakby byl temat o ustepowaniu miejsca staruszkom robiłaby to samo.O ustepowaniu miejsca matkom z dziecmi robiłaby to samo. TYPOWy PRZYKŁAD SCHAMIAŁEGO ,cwanego polaczka.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o rany rany
To jak mąz czasu na zakupy nie ma to wasz problem, nie obcych ludzi. Ja też pracuję, mąz pracuje i ani myslę wracać do domu i do dzieci godzinę później bo obcy facet zadbac sobie o własną żonę nie może. Nie mój problem, tak jak moje dzieci nie wasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie wiem jak mąż znajomej
Nie wymagam od ludzi uprzejmości, ale miło z uprzejmością zetknąć się. Mam męża pracowitego i jestem z niego dumna, lubię byc niezależna i dlatego nie oczekuję ani od niego ani od innych , by ustępowali mi na każdym kroku. Chodzi tylko o to, co napisała Lena, żeby ludzie powinni być taktowni, uprzejmi i życzliwi, a nie obojętni wobec drugiej osoby. Razi mnie egoizm i chamstwo nieciężarnych i ciężarnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidortaa
w kolejce w przychodni : a co? nie mozna zamowic wizyty w domu albo umowic sie telefonicznie z lekarzem? to po prostu brak wyobrazni lekarza i chamstwo a nie chamstwo stojacych w kolejce - W autobusieto co ? czekasz az ktos sie podniesie ? nie masz jezyka zeby poprosic o zwolnienie miejsca dla ciebie? w sklepie sa kasy szybkiej obslugi albo dla inwalidow i osob z ograniczona sprawnoscia - to mozesz skorzystac z takiej kasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do \"o rany rany\" nie bede katem i nie zrzuce wszystkich obowiazkow na meza. do \" nie wiem jak maz znajome\" wierze ci, mojej znajomej maz jest kierownikem , wraca z pracy o 19, ona zaraz bedzie rodzic a teraz zajmuje sie 1,5 rocznym synkiem- i tez zadko kiedy maja czas dla siebie. moj przychodzi do domu i juz na szczescie nigdzie nie wychodzi. Ale jak wraca po pracy to wole zeby zajal sie synem a nie robil zakupy. Owszem chodzi po ciezsze rzeczy, robi zakupy w weekend ale bylabym jedza gdybym wysylala go codzienie po przyslowiowy litr mleka. Mnie denerwuje jazda konunikacja miejska- nie ze wzgledu na brak miejsc bo i tak stoje tylko dlatego ze gramole sie do autobusu z brzuchem i wozkiem pod pacha a ludzie zeby jeszcze inteligentnie udawali ze nie widza to gapia sie jak to ja sobie poradze a pozniej stoje(z wlasnej woli) i widze jak bezczelnie patrza na mnie czy sie nie zmeczylam. Na szczescie rzadko sie zdarza zeby przyjechal autobus ze schodkami prawie zawsze jezdza niskopodlaogowe. Moze dlatego ze zadkoscia jest ze sie gramole do autobusu to dlateego mnie to tak drazni- nie przywyklam jeszcze. nie jestem na tyle pyskata(co zaluje) zeby odpowiedziec- prosze zajac sie wlasnym czubkiem nosa a nie mierzyc mnie od gory do dolu. Tym bardziej ze wygladam mlodziej niz na swoje lata wiec jestem pewna ze niektorzy nazywaja mnie w myslach \"gowniara\" i to w dodatku w ciazy i z dzieckiem- ale to ich mysli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o rany rany
Mnie razi egoizm mężczyzn, którzy zrobili dziecko i teraz nie chcą pomóc swojej żonie. Kiedy ja byłam w ciąży i źle się czułam, mąż po 12 godzinach pracy jechał do sklepu i robił dla nas zakupy. Bez słowa. Jak czułam się dobrze, ja je robiłam. I nie wymagalam od całego świata traktowania mnie na specjalnych prawach. Teraz wychowujemy dwoje dzieci i też dajemy sobie radę. RAZEM!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bidortaa znajoma w ciazy opowiadala jak to 3 babki starsze komentowaly ja. myslaly ze nie slyszy. O taka mloda i z brzuchem , o nie ma obraczki(obraczke zdjela w domu bo palce jej puchly), pewnie puscila sie albo co itd - to jest chamstwo. Ja teraz chodze do przychodni gdzie nie ma przepychania- lekarz wychodzi po pacjenta , czyta z listy kto ma wejsc, po wizycie odprowadza do rejestracji. Wiec na przychodnie osobiscie narzekac nie moge. A kasy przeznaczone dla osob niepelnosprawnych- hmmm- zazwyczaj nie widze przy takich kasach osob niepelnosprawnych, czy tez kobiet w ciazy, tylko osoby z pelnymi wozkami ktore zaraz pedza do samochodu zaladowac swoje zakupy( nie sa to osoby niepelnosprawne- jestem pewna) te wszystkie \"ulgi\" sa tylko na pokaz bo tak wymaga sanepid. ale ktoby pilnowal ich przestrzegania!!! do \"o rany rany\" napisalas ze kiedy czulas sie dobrze to robilas sama. i tez tak robie. moj maz tez nie strajkuje kiedy ma isc do sklepu. I racja jest ze najlepiej radzic sobie RAZEM. My wychowujemy synka sami bez pomocy dziadkow , opiekunek, teraz mieszkamy kilkadziesiat km od rodziny i tez sobie radzimy, i z 2 tez sobie poradzimy - RAZEM. Ale ja tu wpominam o kulturze Polaków. Nie zdarzylo ci sie za w mysli klnelas na osoby ktore wpychaly ci sie w kolejke, albo na takie ktore uniemozliwialy ci wyjscie z autobusu, bo one najpierw musza wejsc, czy tez na kogos kto puscil wielkiego psa bez kaganca i spokojnie przygladal sie jak pies biegnie w kierunku twojego dzicka i krzyczal on chce sie tylko pobawic- to jest chamstwo!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×